Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, linaa είπε:

Όταν λέμε τρίτη ? Αύριο εννοείς ? Άπτον κόλπο θα γίνει ο υπέρηχος ναι . 

Αύριο μπορεί Κ να ακούσεις μπορεί Κ όχι ακόμα εξαρτάται. Αν είναι την άλλη τρίτη τότε θα ακούσεις σιγουρα 

Όχι όχι σήμερα..  την άλλη Τρίτη πρώτα ο Θεός 😃🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Marianne98 σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου. Ενδοκρινολογο εχω αυριο. Μου εχει πει ηδη πως θα μου δωσει glucophage και παιρνω ηδη terra inositol. 

Ελπιζω να μη με πειραξουν και να τα καταφερω να τα παιρνω κανονικα. Επισης ευχομαι ολες να γεμισουμε υγιη μωρακια το 2024.. 

Εσυ προσπαθεις καιρο;;

 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου καλά νέα να έχουμε και εμείς προσπαθούμε για μωράκι και ήθελα να ρωτήσω με κύκλο 26-27 μέρες πια μέρα κορίτσια θεωρείτε ότι μπορεί να έχω ωορρηξία...από ποια μέρα να ξεκινήσουμε με τον σύζυγό μου πιο εντατικές προσπάθειες 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

@Marianne98 σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου. Ενδοκρινολογο εχω αυριο. Μου εχει πει ηδη πως θα μου δωσει glucophage και παιρνω ηδη terra inositol. 

Ελπιζω να μη με πειραξουν και να τα καταφερω να τα παιρνω κανονικα. Επισης ευχομαι ολες να γεμισουμε υγιη μωρακια το 2024.. 

Εσυ προσπαθεις καιρο;;

 

Περιμένω να μάθω νέα σου από ενδοκρινολόγο 🤞 όλα φτιάχνονται θέληση να έχουμε!!

Παίρνω και εγώ inofert hp μου τα ξεκίνησε η ενδοκρινολόγος με σύμφωνη γνώμη γυναικολόγου, θα δείξει τώρα τα ξεκίνησα.

Το 2022 είχαμε μια παλινδρομη και είπαμε να περιμένουμε λίγο και μετά να ξανά προσπαθήσουμε και τώρα μπορώ να πω ότι ξεκινήσαμε κανονικές προσπάθειες... Έχουμε ολοκληρώσει τις εξετάσεις μας και νιώθω κ εγώ μια ασφάλεια παραπάνω!🥰

Υπομονή και θα έρθουν τα μωράκια μας!🧿🥰

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , dragonbox61 είπε:

Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου καλά νέα να έχουμε και εμείς προσπαθούμε για μωράκι και ήθελα να ρωτήσω με κύκλο 26-27 μέρες πια μέρα κορίτσια θεωρείτε ότι μπορεί να έχω ωορρηξία...από ποια μέρα να ξεκινήσουμε με τον σύζυγό μου πιο εντατικές προσπάθειες 

Απτήν 7η μέχρι την 17 σίγουρα πρέπει να έχεις επαφές. Ωορηξια μπορεί να κάνεις από την 10η μέχρι την 16η με αυτόν τον κύκλο . Αλλά πρέπει να έχεις από νωρίς επαφές γιατί αν το σπέρμα πρέπει να ανανεώνετε . Αν μείνει ο άντρας πολλές μέρες χωρίς επαφή μετά δεν έχει καλή κινητικότητα οπότε αν πέσεις στην ωορηξια δεν έχεις ίδιες πιθανότητες . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, linaa said:

Απτήν 7η μέχρι την 17 σίγουρα πρέπει να έχεις επαφές. Ωορηξια μπορεί να κάνεις από την 10η μέχρι την 16η με αυτόν τον κύκλο . Αλλά πρέπει να έχεις από νωρίς επαφές γιατί αν το σπέρμα πρέπει να ανανεώνετε . Αν μείνει ο άντρας πολλές μέρες χωρίς επαφή μετά δεν έχει καλή κινητικότητα οπότε αν πέσεις στην ωορηξια δεν έχεις ίδιες πιθανότητες . 

Συμφωνώ απόλυτα ! Έχω τον ίδιο κύκλο μετά την απόξεση δηλαδή 27 ημέρες σταθερά με θετικό  τεστ ωορρηξίας 12η ημέρα και έτοιμο ωοθυλάκιο 17η ημέρα …. Πράγμα που δεν γνώριζα έτυχε να πάω Ελλάδα να το δούμε με υπέρηχο τυχαία καθώς εγώ πήγαινα για έναν απλο έλεγχο … σκέψου 15η ημέρα σταματούσα επαφές … όποτε 7η με 17η είναι ιδανικές ημέρες ! Καλή επιτυχία !  

Link to comment
Share on other sites

@linaaευχαριστω πολύ έχω ξεκινήσει από τη έκτη μέρα και μέσα παρά μέρα προσπαθούμε αυτό εννοείς όταν λες ανανέωση σπέρματος να γίνεται μέσα παρά μέρα η καθε μέρα από την 7η ως την 17η?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλα τέλειαααααα!! Όλα φυσιολογικά.. Η καρδουλα μας τρέλανε.. Το δάκρυ έτρεχε ποταμι !! Ακόμα δε μπορω να το πιστεψω ! Είναι το πιο όμορφο συναίσθημα και ταυτόχρονα τόσο παραξενο ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 ο ενδοκρινολογος σχετικα χαλαρος και αισιοδοξος. Μου ειπε να κανω διατροφη για την αντισταση στην ινσουλινη και μου εδωσε τα glucophage. Τα ξεκινησα ηδη χθες. Ε ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο ακομα.. 

Ευχομαι να εχουμε αμεσα καλα νεα κοριτσια μου ολες. 

Οσον αφορα την ΑΜΗ μου ειπε πως στην ηλικια μου, 34, δε δινουν και μεγαλη σημασια. Πιο πολυ δινουν σημασια στην fsh και την lh που σε εμενα ηταν καλες οι υπολοιπες..

@Anii ποσο χαιρομαι για τα νεα σας απο το μωρακι σας!!! Παντα ομορφα νεα να μας εχεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

@Marianne98 ο ενδοκρινολογος σχετικα χαλαρος και αισιοδοξος. Μου ειπε να κανω διατροφη για την αντισταση στην ινσουλινη και μου εδωσε τα glucophage. Τα ξεκινησα ηδη χθες. Ε ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο ακομα.. 

Ευχομαι να εχουμε αμεσα καλα νεα κοριτσια μου ολες. 

Οσον αφορα την ΑΜΗ μου ειπε πως στην ηλικια μου, 34, δε δινουν και μεγαλη σημασια. Πιο πολυ δινουν σημασια στην fsh και την lh που σε εμενα ηταν καλες οι υπολοιπες..

@Anii ποσο χαιρομαι για τα νεα σας απο το μωρακι σας!!! Παντα ομορφα νεα να μας εχεις!!

Τέλεια!! Χαίρομαι με τα νέα σου και ελπίζω να μη σε πειράξει το γλουκοφαζ 🥴🥴 δεν θέλω ούτε να το θυμάμαι 😂

Κάνε λίγο υπομονή και αν δεις ότι δεν την παλεύεις ενημέρωσε τον!! 

Εσύ προσπαθείς καιρό?🥰

6 ώρες πρίν, Anii είπε:

Κορίτσια μου όλα τέλειαααααα!! Όλα φυσιολογικά.. Η καρδουλα μας τρέλανε.. Το δάκρυ έτρεχε ποταμι !! Ακόμα δε μπορω να το πιστεψω ! Είναι το πιο όμορφο συναίσθημα και ταυτόχρονα τόσο παραξενο ! 

Συγχαρητήρια!!!!🥰🥰🥰 Όλα τέλεια θα πάνε!!🧿🥰🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lila ki, @Anii, @Viii18@linaaΚαλησπέρα σας ευχαριστώ που μου απαντάς στις ερωτήσεις μου ....ήθελα ν ρωτήσω βέβαια και κάτι ακόμη ...όσο προσπαθείς για μωράκι εάν τυχόν έχει γίνει σύλληψη και προφανώς δεν το έχεις καταλάβει και εσύ συνεχίζεις μέχρι την επόμενη περίοδο γιατί δεν το ξέρεις ακόμη τότε υπάρχει θέμα.ποθ γίνεται ακόμη η συνεύρεση με τον σύζυγό σου?η μήπως είναι βλακεία η ερώτηση μου...δεν ξέρω συγνώμη αν ρωτάω βλακείες αλλά έχω αγχωθει πολύ😏😏😏😏

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@Lila ki, @Anii, @Viii18@linaaΚαλησπέρα σας ευχαριστώ που μου απαντάς στις ερωτήσεις μου ....ήθελα ν ρωτήσω βέβαια και κάτι ακόμη ...όσο προσπαθείς για μωράκι εάν τυχόν έχει γίνει σύλληψη και προφανώς δεν το έχεις καταλάβει και εσύ συνεχίζεις μέχρι την επόμενη περίοδο γιατί δεν το ξέρεις ακόμη τότε υπάρχει θέμα.ποθ γίνεται ακόμη η συνεύρεση με τον σύζυγό σου?η μήπως είναι βλακεία η ερώτηση μου...δεν ξέρω συγνώμη αν ρωτάω βλακείες αλλά έχω αγχωθει πολύ😏😏😏😏

Όχι καλέ δεν υπάρχει κανένα θέμα...Ίσα ίσα που προσπαθείς όλο το διάστημα μέχρι να έρθει η επόμενη περίοδος για να αυξήσεις τις πιθανότητες να πετύχεις τη μέρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Anii said:

Κορίτσια μου όλα τέλειαααααα!! Όλα φυσιολογικά.. Η καρδουλα μας τρέλανε.. Το δάκρυ έτρεχε ποταμι !! Ακόμα δε μπορω να το πιστεψω ! Είναι το πιο όμορφο συναίσθημα και ταυτόχρονα τόσο παραξενο ! 

Υπέροχα νέα !!!! Μπράβο σας !

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@anast.επίσης και κάτι ακόμη ξεκίνησα από προχθές να κάνω τα τεστ ωορρηξίας και τα τρία μου βγήκε το αποτέλεσμα αχνό φαντάζομαι δεν είναι θετικό....αλλά ήθελα ν ρωτήσω όταν στο τεστ πάνω στην γραμμή αποτελέσματος βγαίνουν και κάποιες άλλες γραμμές αχνές τι σημαίνει είναι ελαττωματικό το τεστ ρε κορίτσια?πως μπορω να βάλω μια φωτό να το δείτε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@anast.επίσης και κάτι ακόμη ξεκίνησα από προχθές να κάνω τα τεστ ωορρηξίας και τα τρία μου βγήκε το αποτέλεσμα αχνό φαντάζομαι δεν είναι θετικό....αλλά ήθελα ν ρωτήσω όταν στο τεστ πάνω στην γραμμή αποτελέσματος βγαίνουν και κάποιες άλλες γραμμές αχνές τι σημαίνει είναι ελαττωματικό το τεστ ρε κορίτσια?πως μπορω να βάλω μια φωτό να το δείτε 

Ποια τεστ έχεις πάρει; Εγώ χρησιμοποιούσα το ψηφιακό της clearblue με το χαμόγελο οπότε ήταν ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Τα αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω τι ισχύει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...