Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Fofi! @linaaπροαπαθουμε ήδη από τον Οκτώβριο αλλά επειδη τον τελευταίο καιρό που είχα πάει για τεστ Παπ κ καλλιέργειες ο γυναικολόγος μου μου είπε πως είχα αργά ο ωορρηξία λογικά το είδε στον υπέρηχο πήγα την 17 μέρα του κύκλου μου σκεφτείτε και Μ είπε αυτό που εκείνες τις μέρες ήρθαμε μόνο μια φορά σε επαφή κ μου ήρθε κ νωρίτερα η περίοδοσπο της 27 που έχω κύκλο περίεργο πράγμα τι να πω γι'αυτό κ πήρα τα τεστ και από την μέρα που Μ ήρθαν σήμερα έκανα οωηξξα σύμφωνα με αυτά ...η αλήθεια είναι οτι δεν είναι εύκολο να είσαι όλη μέρα με ένα τεστ και άντε βουρ για επαφή ...σαν είμαστε ρομπότ αλλά μιας και προσπαθούμε για το πρώτο μωράκι μας θέλουμε πολύ ...υπάρχουν μέρες που είμαστε τόσο κουρασμένοι αλλά παρόλαυτα στον στόχο μας...δηλαδή ξεκινάω σήμερα τις καθημερινές για μια βδομάδα και βλέπουμε ....αφήστε το ξέρω είναι μερικές φορές που σου ρχετε από κει που δεν περιμένεις το γνωρίζω με το άγχος δεν δουλεύει τίποτα αλλά όταν ήδη έχασες ένα με παλινδρόμηση τότε πώς να μη. Εχεις αγχος

Εντάξει τα τεστ μειώνουν το ανχος γιατί δεν χρειάζετε να έχεις 25 μέρες επαφές στα τυφλά. Ξέρεις ότι μέτα θα ξεκουραστείς ειδικά αν δουλεύεις δεν μπορείς να έχεις επαφές οπότε τυχαία μέσα στην καθημερινότητα είναι πιο δύσκολο να πετύχεις όντως σωστές επαφές . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Fofi! @linaaπροαπαθουμε ήδη από τον Οκτώβριο αλλά επειδη τον τελευταίο καιρό που είχα πάει για τεστ Παπ κ καλλιέργειες ο γυναικολόγος μου μου είπε πως είχα αργά ο ωορρηξία λογικά το είδε στον υπέρηχο πήγα την 17 μέρα του κύκλου μου σκεφτείτε και Μ είπε αυτό που εκείνες τις μέρες ήρθαμε μόνο μια φορά σε επαφή κ μου ήρθε κ νωρίτερα η περίοδοσπο της 27 που έχω κύκλο περίεργο πράγμα τι να πω γι'αυτό κ πήρα τα τεστ και από την μέρα που Μ ήρθαν σήμερα έκανα οωηξξα σύμφωνα με αυτά ...η αλήθεια είναι οτι δεν είναι εύκολο να είσαι όλη μέρα με ένα τεστ και άντε βουρ για επαφή ...σαν είμαστε ρομπότ αλλά μιας και προσπαθούμε για το πρώτο μωράκι μας θέλουμε πολύ ...υπάρχουν μέρες που είμαστε τόσο κουρασμένοι αλλά παρόλαυτα στον στόχο μας...δηλαδή ξεκινάω σήμερα τις καθημερινές για μια βδομάδα και βλέπουμε ....αφήστε το ξέρω είναι μερικές φορές που σου ρχετε από κει που δεν περιμένεις το γνωρίζω με το άγχος δεν δουλεύει τίποτα αλλά όταν ήδη έχασες ένα με παλινδρόμηση τότε πώς να μη. Εχεις αγχος

Καλημερα!!!εννοειται εχεις αγχος και σε καταλαβαινω...και εννοειται μετα απο μια παλινδρομη καπως ολα δυστυχως αλλαζουν...αλλα εγω απο τοτε που ξεκινησα προσπαθειες για το 2ο παιδι δεν ειναι τοσο χαλαρα και απολαυστικα οπως στο πρωτο μου παιδι...δεν ξερω γιατι...ποιο πολυ αγχος ποιο εντονα να κοιταξω τις ημερες μου ποιο ρομποτικα να το πω ετσι...και αυτο δεν συμβαλει θετικα σε μια συλληψη...μακαρι ολες μας τον αλλον μηνα να συζηταμε για τους πρωτους μας υπερηχους...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινες μου χρονια σας πολλα.. Ευχομαιιιι το καλυτερο δωροοοο να σας έρθει αυτό τον μήνα 💕 

 

Εμείς εδώ μπήκαμε αισίως στον τρίτο μήνα.. Είμαστε καλά, μόνο υπνηλία έχω και από συμπτώματα τίποτα! Τελευταία μέρα του μήνα έχουμε ραντεβού στον γιατρό. 

 

Επειδή δε μπαίνω συχνά λόγω δουλειάς θέλω να πω σε όσες κοπέλες προσπαθουν από δικό μου βίωμα να ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΝΤΑΙ.. όσες χρησιμοποιείται τεστακια ωορρηξίας καντε ότι έκανα κ εγώ. Μόλις έβλεπα θετικό 3 μέρες σερί.. Άφησα μια μέρα κενό και έκανα παλι την επόμενη και να που το σποράκι μας εμφυτευθηκε.. 

Αποβάλλετε κάθε σκέψη.. Μόνες μας τα προκαλουμε όλα δυστυχώς από την αγωνία μας να δουμε θετικό τεστακι! 

Ίσως από το να το αφήσετε στο φλου τα τεστακια σας μειώσουν το άγχος επίτευξης.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

@Lila kiυ@linaa @Fofi! Καλησπέρα κορίτσια lilaki τι έγινε τελικά με την εξωσωματική γονιμοποίηση τα καταφέραμε?Λίνα όντως είναι δύσκολο να πετύχεις την μέρα αυτήν ...τα τεστ με βοηθάνε όντως αλλά γιατί μόλις κάνω το τεστ και βγαίνει θετικό εχω πόνους περιόδου πιο μετά δηλαδή τρεις μέρες μετά όχι όταν βγαίνει θετικό υποτίθεται είναι πόνοι ωορρηξίας έτσι δεν είναι εγώ τους χω πιο μετά .. @Aniiσου εύχομαι ότι καλύτερο μπράβο κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά θα αναμένουμε τα καλά σου νέα να μας γράφεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Anii said:

Βαλεντινες μου χρονια σας πολλα.. Ευχομαιιιι το καλυτερο δωροοοο να σας έρθει αυτό τον μήνα 💕 

 

Εμείς εδώ μπήκαμε αισίως στον τρίτο μήνα.. Είμαστε καλά, μόνο υπνηλία έχω και από συμπτώματα τίποτα! Τελευταία μέρα του μήνα έχουμε ραντεβού στον γιατρό. 

 

Επειδή δε μπαίνω συχνά λόγω δουλειάς θέλω να πω σε όσες κοπέλες προσπαθουν από δικό μου βίωμα να ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΝΤΑΙ.. όσες χρησιμοποιείται τεστακια ωορρηξίας καντε ότι έκανα κ εγώ. Μόλις έβλεπα θετικό 3 μέρες σερί.. Άφησα μια μέρα κενό και έκανα παλι την επόμενη και να που το σποράκι μας εμφυτευθηκε.. 

Αποβάλλετε κάθε σκέψη.. Μόνες μας τα προκαλουμε όλα δυστυχώς από την αγωνία μας να δουμε θετικό τεστακι! 

Ίσως από το να το αφήσετε στο φλου τα τεστακια σας μειώσουν το άγχος επίτευξης.. 

ευχαριστούμε πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια και τις συμβουλές σου !!! Αμήν να λέμε σύντομα τα τις εγκυμοσύνης μας !

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Lila kiυ@linaa @Fofi! Καλησπέρα κορίτσια lilaki τι έγινε τελικά με την εξωσωματική γονιμοποίηση τα καταφέραμε?Λίνα όντως είναι δύσκολο να πετύχεις την μέρα αυτήν ...τα τεστ με βοηθάνε όντως αλλά γιατί μόλις κάνω το τεστ και βγαίνει θετικό εχω πόνους περιόδου πιο μετά δηλαδή τρεις μέρες μετά όχι όταν βγαίνει θετικό υποτίθεται είναι πόνοι ωορρηξίας έτσι δεν είναι εγώ τους χω πιο μετά .. @Aniiσου εύχομαι ότι καλύτερο μπράβο κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά θα αναμένουμε τα καλά σου νέα να μας γράφεις 

Μα όταν βγαίνει θετικό το τεστ έτσι Κ αλλιώς σου λέει ότι η ωορρηξία μπορεί να γίνει ή την ίδια μέρα ή την επόμενη ή την παρεπομενη. Γι'αυτό Κ πρέπει να συνεχίζεις τις επαφές δύο τρεις μέρες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dragonbox61 said:

@Lila kiυ@linaa @Fofi! Καλησπέρα κορίτσια lilaki τι έγινε τελικά με την εξωσωματική γονιμοποίηση τα καταφέραμε?Λίνα όντως είναι δύσκολο να πετύχεις την μέρα αυτήν ...τα τεστ με βοηθάνε όντως αλλά γιατί μόλις κάνω το τεστ και βγαίνει θετικό εχω πόνους περιόδου πιο μετά δηλαδή τρεις μέρες μετά όχι όταν βγαίνει θετικό υποτίθεται είναι πόνοι ωορρηξίας έτσι δεν είναι εγώ τους χω πιο μετά .. @Aniiσου εύχομαι ότι καλύτερο μπράβο κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά θα αναμένουμε τα καλά σου νέα να μας γράφεις 

Εμείς αναμένουμε το ραντεβού να μας πουν ποτέ ξεκινάμε διέγερση !!!! Έχω αγωνία και ανυπομονησία !!!

8 minutes ago, dragonbox61 said:

@Lila kiυ@linaa @Fofi! Καλησπέρα κορίτσια lilaki τι έγινε τελικά με την εξωσωματική γονιμοποίηση τα καταφέραμε?Λίνα όντως είναι δύσκολο να πετύχεις την μέρα αυτήν ...τα τεστ με βοηθάνε όντως αλλά γιατί μόλις κάνω το τεστ και βγαίνει θετικό εχω πόνους περιόδου πιο μετά δηλαδή τρεις μέρες μετά όχι όταν βγαίνει θετικό υποτίθεται είναι πόνοι ωορρηξίας έτσι δεν είναι εγώ τους χω πιο μετά .. @Aniiσου εύχομαι ότι καλύτερο μπράβο κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά θα αναμένουμε τα καλά σου νέα να μας γράφεις 

Να προσθέσω πάντως πως εγώ με θετικό  τεστ ωορρηξίας 12η ημέρα στον υπέρηχο είδαμε έτοιμο ώριμο ωάριο 17η όποτε για μένα ανοίγει το παράθυρο σ προσπαθειών από 8η έως 18η.. καλή μας επιτυχία ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Lila ki @linaaμπράβο Λιλακι όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θες θα περιμένω νέα σου.....Λίνα ναι εγώ έκανα τα τα τεστ από την 8 μέρα του κύκλου μου βγήκε θετικό στην 11η μέρα μόλις βγήκε ξεκινήσαμε καθημερινά ςπαφεςς έως σήμερα όμως εμένα χθες με έπιασαν οι πόνοι αυτοί δεν ήξερα ότι γίνετε πιο μετά η ωορρηξία νόμισα με το που βγαίνει θετικό συμβαίνει τώρα μέχρι και  48 ώρες είμαι άσχετη τελειως

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Lila ki @linaaμπράβο Λιλακι όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θες θα περιμένω νέα σου.....Λίνα ναι εγώ έκανα τα τα τεστ από την 8 μέρα του κύκλου μου βγήκε θετικό στην 11η μέρα μόλις βγήκε ξεκινήσαμε καθημερινά ςπαφεςς έως σήμερα όμως εμένα χθες με έπιασαν οι πόνοι αυτοί δεν ήξερα ότι γίνετε πιο μετά η ωορρηξία νόμισα με το που βγαίνει θετικό συμβαίνει τώρα μέχρι και  48 ώρες είμαι άσχετη τελειως

ΧΑ ΧΑ γι'αυτό πρέπει να διαβάζουμε καλέ Κ τις οδηγίες ΧΑ ΧΑ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@Lila ki @linaaμπράβο Λιλακι όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θες θα περιμένω νέα σου.....Λίνα ναι εγώ έκανα τα τα τεστ από την 8 μέρα του κύκλου μου βγήκε θετικό στην 11η μέρα μόλις βγήκε ξεκινήσαμε καθημερινά ςπαφεςς έως σήμερα όμως εμένα χθες με έπιασαν οι πόνοι αυτοί δεν ήξερα ότι γίνετε πιο μετά η ωορρηξία νόμισα με το που βγαίνει θετικό συμβαίνει τώρα μέχρι και  48 ώρες είμαι άσχετη τελειως

Οι πόνοι αυτοι, που τους έχω και εγώ έντονους από την ηλικία των 30και μετά (σα να μου λεει η φύση τώρα είναι η ώρα να γίνεις μάνα, ξεκινα, χαχαχα)  ξεκινούν λίγες μέρες νωρίτερα από την ωορηξια και κορυφώνονται λίγο πριν, οφείλονται στη διόγκωση του ωοθυλακιου, οπότε με το που σταματάει ο πόνος σημαινει οτι το ωοθυλακιο έσπασε και έγινε η ωορηξια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Nelsευχαριστούμε κορίτσι μου...δηλαδή μόλις με πιάνουν οι πονοι αυτόι τότε να βάζω τα δυνατά μου η πιο πριν η πιο μετά που λες ότι σπάει το ωοθυλάκιο....δεν τα καταλαβαίνω αυτά με τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Nelsευχαριστούμε κορίτσι μου...δηλαδή μόλις με πιάνουν οι πονοι αυτόι τότε να βάζω τα δυνατά μου η πιο πριν η πιο μετά που λες ότι σπάει το ωοθυλάκιο....δεν τα καταλαβαίνω αυτά με τίποτα 

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσια...ευχομαι τελη του αλλου μηνα να ζητηταμε για συμπτωματα και για λιγουριτσες....εμενα ελειπε ο συζυγος αυτες τις μερες και περιμενω να τελειωσει η περιοδος για να ξεκινησουμε επαφες....εχω ετσι μια ωραια διαθεση και προαισθηση οτι ολα θα πανε καλα...για να δουμε!!!λετε να ειμαστε ολες μαζι μανουλες Νοεμβριου?????στην καρδια του χειμωνα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Fofi!Θα είμαστε πιστεύω ναι !!!♥️🎀 Μέσα στο 2024 θα έχουμε καλά νέα !!!Εύχομαι σε όλες καλά νέα σύντομα...αφού πρώτα εγώ καταλάβω τα θέματα περι ωορρηξίας 🤩🤩😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dragonbox61 είπε:

@Fofi!Θα είμαστε πιστεύω ναι !!!♥️🎀 Μέσα στο 2024 θα έχουμε καλά νέα !!!Εύχομαι σε όλες καλά νέα σύντομα...αφού πρώτα εγώ καταλάβω τα θέματα περι ωορρηξίας 🤩🤩😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Τα πονακια μπορεί να είναι Κ πριν Κ μετά την ωορηξια ή Κ κατά την διάρκεια. Δηλαδή σκέψου κάθε μήνα μεγαλώνουν πολλά ωάρια μέσα στις ωοθήκες οποίο προλάβει Κ φτάσει 21 χιλιοστά σπάει . Τα πονακια μπορεί να είναι Κ πριν Κ μετά την ωορηξια οπότε μην τα θεωρείς σημάδι ακριβώς . Πονακια μπορεί να έχεις Κ επειδή έχεις πολλά ωάρια Κ έχουν φουσκώσει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , linaa είπε:

Τα πονακια μπορεί να είναι Κ πριν Κ μετά την ωορηξια ή Κ κατά την διάρκεια. Δηλαδή σκέψου κάθε μήνα μεγαλώνουν πολλά ωάρια μέσα στις ωοθήκες οποίο προλάβει Κ φτάσει 21 χιλιοστά σπάει . Τα πονακια μπορεί να είναι Κ πριν Κ μετά την ωορηξια οπότε μην τα θεωρείς σημάδι ακριβώς . Πονακια μπορεί να έχεις Κ επειδή έχεις πολλά ωάρια Κ έχουν φουσκώσει. 

Πάντως και εγώ που είχα αρκετά ωοθυλακια και σταθερό κύκλο διαπίστωσα ότι την ημέρα που περίμενα ωορηξια +-1μερα ο πόνος σταματούσε. Και όταν με το γιατρό παρακολούθησα κανα 2-3 φυσικούς κύκλους για εμβρυομεταφορα (εννοώ χωρίς να πάρω καθολου ορμονες), πραγματι ο πόνος σταματούσε την ημέρα που έσπασε το κυρίαρχο ωοθυλακιο που έδινε την ωορηξια. Βεβαια μπορεί σε κάθε κοπέλα να είναι διαφορετικό, τι να πω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...