Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου! Μπηκα κι εγω αυτο το μηνα σε προσπαθεια εγκυμοσυνης με τον καλο μου! Ανυπομονω η αληθεια ειναι. Εχω πολυκυστικες απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Πηγα για εναν προγενετικο ελεγχο και καλυτερα να μην το εκανα. Γεμισα τρελο αγχος. Μου βρηκαν και αντισταση στην ινσουλινη και χαμηλη Αμη. 1,16 παρακαλω!

Ε τι ηταν να το δω;

Οι υπολοιπες fsh και lh ηταν καλες. 

Λετε να εχω πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη; Εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο την ερχομενη εβδομαδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Vassaki18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Μπηκα κι εγω αυτο το μηνα σε προσπαθεια εγκυμοσυνης με τον καλο μου! Ανυπομονω η αληθεια ειναι. Εχω πολυκυστικες απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Πηγα για εναν προγενετικο ελεγχο και καλυτερα να μην το εκανα. Γεμισα τρελο αγχος. Μου βρηκαν και αντισταση στην ινσουλινη και χαμηλη Αμη. 1,16 παρακαλω!

Ε τι ηταν να το δω;

Οι υπολοιπες fsh και lh ηταν καλες. 

Λετε να εχω πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη; Εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο την ερχομενη εβδομαδα. 

Καλησπέρα! Η ΑΜΗ  από μόνη της δε λέει κάτι.. το απόθεμα των ωαρίων σου δείχνει. Η ποιότητα έχει να κάνει κυρίως με την ηλικία, αν δεν υπάρχει κάποιος γενετικός παράγοντας, πράγμα όχι και πολύ συνηθισμένο.. οπότε αν είσαι κάτω από τα 35, και κυρίως κάτω από τα 40 μη σε προβληματίζει.. καλά κάνεις και κάνεις εξετάσεις, αλλά γενικά θα σου έλεγα να παρακολουθήσεις μερικούς μήνες την ωορρηξία σου, ίσως με κάποια τεστ πχ, για να είσαι σίγουρη για τις γόνιμες, και να έχεις στοχευμένες επαφές και όλα θα πάνε καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Vassaki18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Μπηκα κι εγω αυτο το μηνα σε προσπαθεια εγκυμοσυνης με τον καλο μου! Ανυπομονω η αληθεια ειναι. Εχω πολυκυστικες απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Πηγα για εναν προγενετικο ελεγχο και καλυτερα να μην το εκανα. Γεμισα τρελο αγχος. Μου βρηκαν και αντισταση στην ινσουλινη και χαμηλη Αμη. 1,16 παρακαλω!

Ε τι ηταν να το δω;

Οι υπολοιπες fsh και lh ηταν καλες. 

Λετε να εχω πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη; Εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο την ερχομενη εβδομαδα. 

Αν η Αμη είναι σε μονάδα μέτρησης ng δεν είναι Κ χαμηλή . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Viii18 είπε:

Ειναι σε ng/ml ομως με κατατασσει στη χαμηλη γονιμοτητα. Και η αντισταση στην ινσουλινη λενε κανει πιο δυσκολη την κατασταση. 

Πφφ

Ευχομαι ολα να παμε καλα! 34 ειμαι. 

Όλα καλά θα πάνε! Προσπαθείς καιρό ; 

Η ΑΜΗ σου μια χαρά είναι. Μεγαλύτερη σημασία έχουν οι υπόλοιπες μετρήσεις που δείχνουν την ποιότητα των ωαρίων σου.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο το μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες.. σας ευχαριστω πολυ για τα ενθαρρυντικα σας λογια.. ειλικρινα καποιοι γιατροι ειναι απλα για να σε τρομαζουν. Πιστευω πιο πολυ με μπλοκαραν με την ΑΜΗ παρα καλο μου εκαναν. Ειχε καμια απο εδω θεμα με πολυκυστικες και μπορεσε να συλλαβει κανονικα;

Εγω επαιρνα αντισυλληπτικα για χρονια και πριν λιγο καιρο τα εκοψα. Δεν ξερω ακομα πως θα ειναι ο κυκλος μου. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

Αυτο το μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες.. σας ευχαριστω πολυ για τα ενθαρρυντικα σας λογια.. ειλικρινα καποιοι γιατροι ειναι απλα για να σε τρομαζουν. Πιστευω πιο πολυ με μπλοκαραν με την ΑΜΗ παρα καλο μου εκαναν. Ειχε καμια απο εδω θεμα με πολυκυστικες και μπορεσε να συλλαβει κανονικα;

Εγω επαιρνα αντισυλληπτικα για χρονια και πριν λιγο καιρο τα εκοψα. Δεν ξερω ακομα πως θα ειναι ο κυκλος μου. 

Αχ..μην αγχώνεσαι καθόλου αφού ξεκινήσατε τώρα..Κ εγώ αγχωνόμουν και ήρθε όταν ασχολήθηκα με άλλα πράγματα. 

Πάντως αρκετά βοηθούν και τα τεστ ωορρηξίας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα @Anii μου!!! Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην!!! Να ειναι το μωρακι σου γερο και δυνατο!!! Ευχομαι συντομα να εχω κι εγω καλα νεα!!! Θα μου πειτε νωρις ειναι ακομα.. αλλα δεν ξερω. Εχω μεγαλη χαρα και λαχταρα!!! 🥺🥺😍

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Viii18 είπε:

Καλησπερα @Anii μου!!! Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην!!! Να ειναι το μωρακι σου γερο και δυνατο!!! Ευχομαι συντομα να εχω κι εγω καλα νεα!!! Θα μου πειτε νωρις ειναι ακομα.. αλλα δεν ξερω. Εχω μεγαλη χαρα και λαχταρα!!! 🥺🥺😍

Όλα θα πανε τέλεια ψυχή μου.. Ξέρω από λαχτάρα και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα! Συντομα θα μας πεις και εσυ τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου γιατί καλυτερο απο αυτο δεν υπάρχει.. Να ξέρεις ακόμα δε μπορω να πιστεψω ότι εκεί μέσα υπάρχει το δικό μου παιδακι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρομαι που σας ακούω καλά κορίτσια 😃🥰 εμένα σήμερα που έκανα ξανά χοριακη ανέβηκε κι άλλο η τιμή της στις 13.635,01 Μου είπε ότι θα κάνω τον πρώτο υπερηχο την Τρίτη αλλά δεν ξέρω θα είναι ενδοκολπικα; θα ακούσω καρδούλα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerina P. είπε:

Χαίρομαι που σας ακούω καλά κορίτσια 😃🥰 εμένα σήμερα που έκανα ξανά χοριακη ανέβηκε κι άλλο η τιμή της στις 13.635,01 Μου είπε ότι θα κάνω τον πρώτο υπερηχο την Τρίτη αλλά δεν ξέρω θα είναι ενδοκολπικα; θα ακούσω καρδούλα; 

Όταν λέμε τρίτη ? Αύριο εννοείς ? Άπτον κόλπο θα γίνει ο υπέρηχος ναι . 

Αύριο μπορεί Κ να ακούσεις μπορεί Κ όχι ακόμα εξαρτάται. Αν είναι την άλλη τρίτη τότε θα ακούσεις σιγουρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Anii said:

Κορίτσια μου τι κάνετε ;; σε δυο μερες εχω ραντεβού στον γιατρό να ακουσουμε καρδουλα! Εχω αγχωθεί μακάρι να πανε ολα καλα! Εσείς τα νέα σας ;

Με το καλό να ακούσετε καρδουλα !!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 7:01 ΜΜ, Viii18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Μπηκα κι εγω αυτο το μηνα σε προσπαθεια εγκυμοσυνης με τον καλο μου! Ανυπομονω η αληθεια ειναι. Εχω πολυκυστικες απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου. Πηγα για εναν προγενετικο ελεγχο και καλυτερα να μην το εκανα. Γεμισα τρελο αγχος. Μου βρηκαν και αντισταση στην ινσουλινη και χαμηλη Αμη. 1,16 παρακαλω!

Ε τι ηταν να το δω;

Οι υπολοιπες fsh και lh ηταν καλες. 

Λετε να εχω πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη; Εχω και ραντεβου με ενδοκρινολογο την ερχομενη εβδομαδα. 

Καλημέρα!!! Παίρνω το θάρρος να σου γράψω γιατί σε βλέπω αρκετά αγχωμενη. Έχω κ εγώ πολυκυστικες ωοθήκες με αντίσταση στην ινσουλίνη. Ανακάλυψα πρόσφατα μάλιστα την αντίσταση στην ινσουλίνη. Η ενδοκρινολόγος που επισκέφτηκα μου είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό απλά να προσέχω την διατροφή μου, μου έδωσε οδηγίες για το τι να αποφεύγω στα γεύματα μου.. επίσης μου έδωσε γλουκοφαζ και βιταμίνες inofert hp... Το γλουκοφαζ με πείραξε ναυτίες εμετουςκλπ και μου είπε να το κόψω να ακολουθήσω την διατροφή για να χάσω 5-6 κιλά και να παίρνω τις βιταμίνες. Λίγη προσπάθεια θέλει από εσένα με λίγα λόγια χωρίς άγχος. Αυτό μου με συμβούλεψε είναι να μη ξανά κοιτάξω ημερολόγιο και σε τι φάση του κύκλου είμαι απλά να έχω επαφές. Ο γυναικολόγος συμφώνησε απόλυτα. Για την αμη δεν γνωρίζω. 

Όλα θα έρθουν είμαστε πολλές ❤️🤞

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...