Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, Myrto24 είπε:

Ναι αγάπη μου το συζητάς!!!!!!!! Θετικο είναι !!!!!!!! 🥰🥰🥰👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️

Ευχαριστω!!!Σας ζαλιζω πρωι πρωι αλλα το εχω τοσο αγχος για το αν θα παει και καλα αυτη η εγκυμοσυνη...ελατε να σας κολλησω ολες με ολη μου την καρδια...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Fofi! said:

Ευχαριστω!!!Σας ζαλιζω πρωι πρωι αλλα το εχω τοσο αγχος για το αν θα παει και καλα αυτη η εγκυμοσυνη...ελατε να σας κολλησω ολες με ολη μου την καρδια...

Συγχαρητήρια !!!! Κόλλησε μαααααααας !!!!! Με το καλό !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Fofi! είπε:

Ευχαριστω!!!Σας ζαλιζω πρωι πρωι αλλα το εχω τοσο αγχος για το αν θα παει και καλα αυτη η εγκυμοσυνη...ελατε να σας κολλησω ολες με ολη μου την καρδια...

Τι εννοείς μας ζαλίζεις ;! Γι αυτό είμαστε όλες εδώ 😅 Για να ζαλίζουμε η μια την άλλη!! Θα κανεις χοριακη ξανά; 
 

εγω έχω απογοητευτεί λίγο.. περίμενα να κάνω ωορρηξία αλλά τα τεστ που έχω πάρει, οι ταινίες της one step, με δείχνουν συνέχεια με αχνη γραμμή.. την Τρίτη έγινε αχνη έντονη και έκτοτε είναι αχνη έντονη όχι όσο της τρίτης αλλά παραμένει έντονη αχνη δεν πεφτει ούτε ανεβαίνει 😒☹️ 

οσες φορές έκανα στο παρελθόν δεν έβγαλα ποτε έντονη κόκκινη δεύτερη γραμμή όμως δεν έκανα και κάθε μέρα… παρ όλα αυτά είχα περίοδο όταν έβγαζε αχνη έντονη μετά από 14-16μερες.. 

έχω πολυκυστικες και δεν ξέρω αν φταίει αυτό και δεν έχω κάνει καθόλου ωορρηξία αυτό το μήνα η φταίει το τεστ … πάντα την ίδια εταιρία χρησιμοποιώ 

είχαμε μια επαφή την Δευτέρα πριν βγάλω το πρώτο με έντονη αχνη γραμμή τεστ και έκτοτε μου έχει κοπεί κάθε όρεξη.. δεν θέλω τίποτα κια πονάω χαμηλά στη κοιλιά σαν να με τραβάει έντονα 😒☹️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Myrto24 είπε:

Τι εννοείς μας ζαλίζεις ;! Γι αυτό είμαστε όλες εδώ 😅 Για να ζαλίζουμε η μια την άλλη!! Θα κανεις χοριακη ξανά; 
 

εγω έχω απογοητευτεί λίγο.. περίμενα να κάνω ωορρηξία αλλά τα τεστ που έχω πάρει, οι ταινίες της one step, με δείχνουν συνέχεια με αχνη γραμμή.. την Τρίτη έγινε αχνη έντονη και έκτοτε είναι αχνη έντονη όχι όσο της τρίτης αλλά παραμένει έντονη αχνη δεν πεφτει ούτε ανεβαίνει 😒☹️ 

οσες φορές έκανα στο παρελθόν δεν έβγαλα ποτε έντονη κόκκινη δεύτερη γραμμή όμως δεν έκανα και κάθε μέρα… παρ όλα αυτά είχα περίοδο όταν έβγαζε αχνη έντονη μετά από 14-16μερες.. 

έχω πολυκυστικες και δεν ξέρω αν φταίει αυτό και δεν έχω κάνει καθόλου ωορρηξία αυτό το μήνα η φταίει το τεστ … πάντα την ίδια εταιρία χρησιμοποιώ 

είχαμε μια επαφή την Δευτέρα πριν βγάλω το πρώτο με έντονη αχνη γραμμή τεστ και έκτοτε μου έχει κοπεί κάθε όρεξη.. δεν θέλω τίποτα κια πονάω χαμηλά στη κοιλιά σαν να με τραβάει έντονα 😒☹️

Θα κανω χοριακη λεω την πεμπτη ουτως ωστε μηπως ειναι υψηλη και παω κατεθειαν γιατρο..μην χαλασω και ενα σωρο λεφτα και σε χοριακες...οσο αναφορα τα τεστ ωορρηξιας εγω επαιρνα τα  clearblue ακριβα μεν αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τα αλλα...τον προγουμενο μηνα ή δεν προλαβα τβν ωορρηξια ή δεν εκανα ωορρηξια..ειχα μιλησει με τον γιατρο μου ειχε πει μπορει και απο το αγχος μπορει να μην κανεις ωορρηξια..οσο αναφορα πονακια καο εγω εχω αυτες τις μερες πονακια χαμηλα και ευαισθητο στηθος...τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ειναο τα ιδια με περιοδου...το μονο ετσι λιγο διαφορετικο ειναι οτι εχω συχνοουρια που ππτε δεν ειχα και αυξημενη πρεξη για φαγητο..χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Fofi! είπε:

Θα κανω χοριακη λεω την πεμπτη ουτως ωστε μηπως ειναι υψηλη και παω κατεθειαν γιατρο..μην χαλασω και ενα σωρο λεφτα και σε χοριακες...οσο αναφορα τα τεστ ωορρηξιας εγω επαιρνα τα  clearblue ακριβα μεν αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τα αλλα...τον προγουμενο μηνα ή δεν προλαβα τβν ωορρηξια ή δεν εκανα ωορρηξια..ειχα μιλησει με τον γιατρο μου ειχε πει μπορει και απο το αγχος μπορει να μην κανεις ωορρηξια..οσο αναφορα πονακια καο εγω εχω αυτες τις μερες πονακια χαμηλα και ευαισθητο στηθος...τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ειναο τα ιδια με περιοδου...το μονο ετσι λιγο διαφορετικο ειναι οτι εχω συχνοουρια που ππτε δεν ειχα και αυξημενη πρεξη για φαγητο..χαχα

Και ποτε σου ξεκίνησαν αυτά τα συμπτώματα ; 😬 εγώ ένιωσα σωματικά Ότι έκανα ωορρηξία την Τρίτη και από τη Τρίτη το βράδυ έχω τραβήγματα χαμηλά.. έχω αρκετά υγρά από χθες όπως πριν αδιαθετήσω αλλά στην ωορρηξία ποτε δεν είχα υγρά.. σαν να μπυ φεύγουν λίγα είναι 😅😂 αυτό το παθαίνω δυο μέρες πριν τη περίοδο μόνο.. 

ε ναι.. τώρα που το ξέρεις μην αγχώνεσαι … έχεις το κουράγιο να περιμένεις 😘😘 αχ πολύ χάρηκα για σένα !! 

Όσον αφορά τα τεστ ωορρηξιας τις ταινίες είχες κ εσυ θέμα ; Δεν σου έβγαζαν θετικό αλλά αχνη γραμμή δηλαδή ; Ενω το clear blue σε έβγαλε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Και ποτε σου ξεκίνησαν αυτά τα συμπτώματα ; 😬 εγώ ένιωσα σωματικά Ότι έκανα ωορρηξία την Τρίτη και από τη Τρίτη το βράδυ έχω τραβήγματα χαμηλά.. έχω αρκετά υγρά από χθες όπως πριν αδιαθετήσω αλλά στην ωορρηξία ποτε δεν είχα υγρά.. σαν να μπυ φεύγουν λίγα είναι 😅😂 αυτό το παθαίνω δυο μέρες πριν τη περίοδο μόνο.. 

ε ναι.. τώρα που το ξέρεις μην αγχώνεσαι … έχεις το κουράγιο να περιμένεις 😘😘 αχ πολύ χάρηκα για σένα !! 

Όσον αφορά τα τεστ ωορρηξιας τις ταινίες είχες κ εσυ θέμα ; Δεν σου έβγαζαν θετικό αλλά αχνη γραμμή δηλαδή ; Ενω το clear blue σε έβγαλε; 

Αρχες αυτης της εβδομαδας κλασσικα μοα εβδομαδα πριν αδιαθετησω ξεκινησαν...η συχνοουρια σχεδον μια βδομαδα μετα την επαφη..εχω ακουσει πολλες κοπελες που εχουν θεμα και αλλες που δεν ειχαν...για αυτο πηρα της clearblue για να μην αγχωνομαι με ταινιες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2024 at 11:02 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε????εγω ανυπομονω για την αλλη εβδομαδα για να κανω μια χοριακη...οι εγκυουλες μας που χαθηκαν???σε τι σημειο βρισκεστε???

Πως πας κορίτσι μου; Ποτε είναι να κανεις χοριακη; 🙂

Εμείς κάναμε κάποιες προσπάθειες 1-2 μερες πριν την ωορρηξία και προς το τέλος… Δεν ξέρω κι ακριβώς ποτε είχα.. προσεγγιστικά!  
Και τώρα ελπιζω κ αναμένω…!! Μετράω τις ημέρες μέχρι την επόμενη εβδομάδα για να κάνω τεστ 🤞🏻ή να αδιαθετήσω17-18/04 ☹️

το μόνο που έχω σαν σύμπτωμα είναι αρκετά υγρά που συνήθως έχω μια με δυο μέρες πριν την περίοδο.. κ λίγο πόνο χαμηλά .. όχι κάτι το ιδιαίτερο 🫤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Πως πας κορίτσι μου; Ποτε είναι να κανεις χοριακη; 🙂

Εμείς κάναμε κάποιες προσπάθειες 1-2 μερες πριν την ωορρηξία και προς το τέλος… Δεν ξέρω κι ακριβώς ποτε είχα.. προσεγγιστικά!  
Και τώρα ελπιζω κ αναμένω…!! Μετράω τις ημέρες μέχρι την επόμενη εβδομάδα για να κάνω τεστ 🤞🏻ή να αδιαθετήσω17-18/04 ☹️

το μόνο που έχω σαν σύμπτωμα είναι αρκετά υγρά που συνήθως έχω μια με δυο μέρες πριν την περίοδο.. κ λίγο πόνο χαμηλά .. όχι κάτι το ιδιαίτερο 🫤

Καλημερα!!!Εγω ειχα κανει χοριακη πολυ νωρις μια βδομαδα πριν την καθυστερηση και ειχε βγει αρνητικη...εκανα το τεστ την παρασκευη βγηκε αχνο θετικο...και σημερα ειναι η πρωτη μερα επισημης καθυστερησης...ελεγα να περιμενω μεχρι την πεμπτη αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω...αλλιως αυριο θα παω για χοριακη..απο συμπτωματα συχνοουρια και πεινα..χαχα...και ευαισθητο στηθος...ελπιζω να μην εχω χαλια εγκυμοσυνη σαν την πρωτη μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλημερα!!!Εγω ειχα κανει χοριακη πολυ νωρις μια βδομαδα πριν την καθυστερηση και ειχε βγει αρνητικη...εκανα το τεστ την παρασκευη βγηκε αχνο θετικο...και σημερα ειναι η πρωτη μερα επισημης καθυστερησης...ελεγα να περιμενω μεχρι την πεμπτη αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω...αλλιως αυριο θα παω για χοριακη..απο συμπτωματα συχνοουρια και πεινα..χαχα...και ευαισθητο στηθος...ελπιζω να μην εχω χαλια εγκυμοσυνη σαν την πρωτη μου..

Ναι τα θυμάμαι! Ο γιατρός σου ποτε σου συνέστησε να πας τώρα; 
Ειπαμε αισιοδοξία και αυτοπεποίθηση πως όλα θα πάνε ενταξει!

αντε να δω κι εγω πως θα κάνω υπομονή μια εβδομάδα 

πολυ εκνευριστική αυτή η αναμονή !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Ναι τα θυμάμαι! Ο γιατρός σου ποτε σου συνέστησε να πας τώρα; 
Ειπαμε αισιοδοξία και αυτοπεποίθηση πως όλα θα πάνε ενταξει!

αντε να δω κι εγω πως θα κάνω υπομονή μια εβδομάδα 

πολυ εκνευριστική αυτή η αναμονή !

Μου ειπε μια δυο μερες καθυστερηση...αν ποθμε οτι σημερα κανονικα περιμενα περιοδο...θεωρειται αυριο η πρωτη μερα καθυστερησης ή η 2η???ναι και εγω δεν την μπορω καθολου αυτη την αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Fofi! είπε:

Μου ειπε μια δυο μερες καθυστερηση...αν ποθμε οτι σημερα κανονικα περιμενα περιοδο...θεωρειται αυριο η πρωτη μερα καθυστερησης ή η 2η???ναι και εγω δεν την μπορω καθολου αυτη την αναμονη...

Αύριο είναι η 1η ημέρα καθυστέρησης 😉

ποναω όλη μέρα εντωμεταξύ κάτω χαμηλά κι αυτό με εκνευρίζει χειρότερα που δεν ξέρω τι συμβαίνει !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Myrto24 είπε:

Αύριο είναι η 1η ημέρα καθυστέρησης 😉

ποναω όλη μέρα εντωμεταξύ κάτω χαμηλά κι αυτό με εκνευρίζει χειρότερα που δεν ξέρω τι συμβαίνει !!!

Το πιστευω και σε καταλαβαινω...εχω και εγω πονακια χαμηλα και καθε μερα φοβαμαι και λεω λες να αποβαλλω παλι...αλλα μετα το διαγραφω και λεω αντε μια μερα ακομη...κανω ευχη να φτιαξουμε ομαμα μανουλες δεκεμβριου...

Κανουν και αυτες οι χοριακες ενα σωρο λεφτα...στην 2η εγκυμοσυνη μου εδωσα τουλαχιστον 150 ευρω...και τωρα αλλαξα μικροβιολογικο και μου παιρνουν παραπανω λεφτα...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Fofi! είπε:

Το πιστευω και σε καταλαβαινω...εχω και εγω πονακια χαμηλα και καθε μερα φοβαμαι και λεω λες να αποβαλλω παλι...αλλα μετα το διαγραφω και λεω αντε μια μερα ακομη...κανω ευχη να φτιαξουμε ομαμα μανουλες δεκεμβριου...

Κανουν και αυτες οι χοριακες ενα σωρο λεφτα...στην 2η εγκυμοσυνη μου εδωσα τουλαχιστον 150 ευρω...και τωρα αλλαξα μικροβιολογικο και μου παιρνουν παραπανω λεφτα...

Η χοριακη 15€ δεν κάνει; 😟😕

Πόσες χοριακες πρέπει να γίνουν δηλαδή ; 😨

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Myrto24 είπε:

Η χοριακη 15€ δεν κάνει; 😟😕

Πόσες χοριακες πρέπει να γίνουν δηλαδή ; 😨

Εμενα στο πρωτο μικροβιολογικο με χρεωναν 10 και τωρα στο αλλο με χρεωνουν 20...στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει μονο μια και μετα πηγα στον γιατρο ...στην2η εγκυμοσυνη ειχα κανει τουλαχιστον 7...γιατι η χοριακη δεν ανεβαινε καλα..οποτε με εβαζε καθε 2 μερες να κανω..και οταν απεβαλα παλι εκανα 2 φορες για να δουμε οτι επεσε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...