Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

2 hours ago, Viii18 said:

Καλημερα σας κοριτσια μου!

Δεν αδιαθετησα τελικα σημερα.

Εκανα ενα τεστ με αχνη γραμμουλα και μολις εκανα και χοριακη.. για να δουμε!!!

Καλή επιτυχία !!! Ε για να είναι αχνη η γραμμουλα θα εχεις θετική χοριακη κάτι που στο εύχομαι ολόψυχα ! Καλή επιτυχία ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??εγω παρακολουθησα με τεστ ωορρηξιας αυτον τον μηνα...και μαλλον την εχασα την ωορρηξια μου..βεβαια σημερα εχω πονακια χαμηλα..εκτος αν πηγε ποιο πισω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!! Θετικη η χοριακη μου!!! 221

Την Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος να επαναλαβω!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τα θετικα σας σχολια και τη γλυκια σας σκεψη! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!! Θετικη η χοριακη μου!!! 221

Την Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος να επαναλαβω!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τα θετικα σας σχολια και τη γλυκια σας σκεψη! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε ❤️

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2024 at 6:27 ΜΜ, Viii18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!! Θετικη η χοριακη μου!!! 221

Την Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος να επαναλαβω!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τα θετικα σας σχολια και τη γλυκια σας σκεψη! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια 💕 τι όμορφα νέα είναι αυτά που μας έδωσες.. 

Εγώ έχω αγχωθεί με την αυχενικο διαφάνεια η αλήθεια είναι  όσο πλησιαζει ο καιρός. 🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε???εγω δυστυχως αυτον τον μηνα δεν εκανα ωορρηξια...πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο...με τον γυναικολογο που μιλησα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι μπορει καμμια φορα λογο αγχους...οποτε παει και αυτος ο μηνας..σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Fofi! @Anii@Roulou @Lila ki καλησπέρα συγνώμη αν ξέχασα να σημειώσω κάποια κοπέλα αλλά ειμαΣτΕ τόσες πολλές που το ξεχνάω ....ήθελα να ρωτήσω όταν εχει θετικό τεστ ωορρηξίας από την μέρα αυτή μέχρι και τις επόμενες δέκα έιχατε επαφή καθημερινά?η και πιο πριν γιατί διάβασα ότι οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτές οι δυο πριν την ωορρηξία και μετά την ωορρηξία....αλλά ρε κορίτσια μόλις τη βρω με το τεστ που να να ξέρω ότι αυτές οι δυο μέρες πριν πως θα πρέπει να έρθω σε επαφή αφού μόλις κάνω το τεστ ανακαλύπτω ότι έχω οωρηξια...εντάξει οι μετά το τεστ μέρες αλλά οι δυο πριν δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε? Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε και στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμη εύχομαι σύντομα πολύ σύντομα 😁😁😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Fofi! @Anii@Roulou @Lila ki καλησπέρα συγνώμη αν ξέχασα να σημειώσω κάποια κοπέλα αλλά ειμαΣτΕ τόσες πολλές που το ξεχνάω ....ήθελα να ρωτήσω όταν εχει θετικό τεστ ωορρηξίας από την μέρα αυτή μέχρι και τις επόμενες δέκα έιχατε επαφή καθημερινά?η και πιο πριν γιατί διάβασα ότι οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτές οι δυο πριν την ωορρηξία και μετά την ωορρηξία....αλλά ρε κορίτσια μόλις τη βρω με το τεστ που να να ξέρω ότι αυτές οι δυο μέρες πριν πως θα πρέπει να έρθω σε επαφή αφού μόλις κάνω το τεστ ανακαλύπτω ότι έχω οωρηξια...εντάξει οι μετά το τεστ μέρες αλλά οι δυο πριν δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε? Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε και στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμη εύχομαι σύντομα πολύ σύντομα 😁😁😁

Γεια σου! Με το που τελειώνει η περίοδος σου ξεκινάς το τεστ ωορρηξίας και ξεκινάς τις έπαφες μέρα παρά μέρα...Μόλις βρεις το θετικό τεστ τότε εκείνη την ημέρα και τις δύο επόμενες έχεις κάθε μέρα επαφή και μετά παλι μέρα παρά μέρα μέχρι την επόμενη περίοδο. Ωορρηξία δεν γίνεται την ημέρα που βγαίνει θετικό το τεστ αλλά μπορεί να συμβεί και την επόμενη αλλά για παν ενδεχόμενο εκείνες τις 3 μέρες που είναι  οι πιο γόνιμες έχεις και καθημερινή επαφή.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Fofi! said:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε???εγω δυστυχως αυτον τον μηνα δεν εκανα ωορρηξια...πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο...με τον γυναικολογο που μιλησα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι μπορει καμμια φορα λογο αγχους...οποτε παει και αυτος ο μηνας..σας εχει τυχει κατι αντιστοιχο?

Εμένα πάντως καθότι και ανάποδη όταν έγραφα εδώ ότι δεν έχω δει θετικό τεστ ωορρηξίας παρά μόνο αχνές γραμμές τότε έμεινα έγκυος μια τρέλα βέβαια δεν εξελίχθηκε η εγκυμοσύνη εκείνη όμως υπήρξε εγκυμοσύνη χαχαχαχα … βέβαια έτσι μ έχει πει κ εμένα ο γιατρός μ ότι μπορεί κάποιο μήνα να μην κανείς ωορρηξία το εάνισχύει η όχι δεν το ξέρω ήταν χρόνια πριν που μ το είπε και μετά από αυτό δεν είχε τύχει να το συζητήσω ξανά αλλά για να μας το είπαν θα ισχυει …

28 minutes ago, dragonbox61 said:

@Fofi! @Anii@Roulou @Lila ki καλησπέρα συγνώμη αν ξέχασα να σημειώσω κάποια κοπέλα αλλά ειμαΣτΕ τόσες πολλές που το ξεχνάω ....ήθελα να ρωτήσω όταν εχει θετικό τεστ ωορρηξίας από την μέρα αυτή μέχρι και τις επόμενες δέκα έιχατε επαφή καθημερινά?η και πιο πριν γιατί διάβασα ότι οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτές οι δυο πριν την ωορρηξία και μετά την ωορρηξία....αλλά ρε κορίτσια μόλις τη βρω με το τεστ που να να ξέρω ότι αυτές οι δυο μέρες πριν πως θα πρέπει να έρθω σε επαφή αφού μόλις κάνω το τεστ ανακαλύπτω ότι έχω οωρηξια...εντάξει οι μετά το τεστ μέρες αλλά οι δυο πριν δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε? Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε και στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμη εύχομαι σύντομα πολύ σύντομα 😁😁😁

Μια πονεμένη ιστορία άνοιξες χιχιχιχ … ξεκινάς τα τεστ απο νωρίς και όσο σκουραινει ξεκινάς εντατικά επαφές και τις συνεχίζεις και μετά το θετικό … εγώ έχω θετικό 12η ημέρα περίοδο 27η και με υπέρηχο έτοιμο ωάριο να σπάσει 17η ημέρα εγώ και εάν είμαι τελείως μπερδεμένη … και φυσικά εγκυμοσύνη άφαντη …

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Lila kiδηλαδη με το που βλέπεις θετικό ξεκινάς καθημερινές επαφές κατ;λάβα...αλλά τι σημαίνει έχεις έτοιμο ωοθυλάκιο την 17 ότι δηλαδή όλες οι επαφές που είχες από τη στιγμή θετικού τεστ ήταν άκαρπες γιατί σταμάτησες στην τρίτη μέρα της επαφές από το θετικό τεστ ?

@anast.μετά την αποξεση μου άλλαξε ο κύκλος μου από 28 μέρες μου μειώθηκε στης 26 ...με κύκλο 26 ημέρες σύμφωνα με τα τεστ είχα την δέκατη η εντέκατη μέρα οωρηξια οπότε έντεκα δώδεκα και δεκατρία μέρες ξεκινάω καθημερινές επαφές η να συνεχίσω για μια βδομάδα από την μέρα του θετικού τεστ ?γιατί κάποιες κοπέλες έχουν πει και παραπάνω μέρες ...θεέ μου πόσο δυσκολοοοοοοο🥹🥹🥹επίσης έχω ακούσει από κάποιες κοπέλες ότι ήταν έγκυος και τους ήρθε κανονικά η περίοδος ..πως γίνεται αυτό βρε κορίτσια είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Lila kiδηλαδη με το που βλέπεις θετικό ξεκινάς καθημερινές επαφές κατ;λάβα...αλλά τι σημαίνει έχεις έτοιμο ωοθυλάκιο την 17 ότι δηλαδή όλες οι επαφές που είχες από τη στιγμή θετικού τεστ ήταν άκαρπες γιατί σταμάτησες στην τρίτη μέρα της επαφές από το θετικό τεστ ?

@anast.μετά την αποξεση μου άλλαξε ο κύκλος μου από 28 μέρες μου μειώθηκε στης 26 ...με κύκλο 26 ημέρες σύμφωνα με τα τεστ είχα την δέκατη η εντέκατη μέρα οωρηξια οπότε έντεκα δώδεκα και δεκατρία μέρες ξεκινάω καθημερινές επαφές η να συνεχίσω για μια βδομάδα από την μέρα του θετικού τεστ ?γιατί κάποιες κοπέλες έχουν πει και παραπάνω μέρες ...θεέ μου πόσο δυσκολοοοοοοο🥹🥹🥹επίσης έχω ακούσει από κάποιες κοπέλες ότι ήταν έγκυος και τους ήρθε κανονικά η περίοδος ..πως γίνεται αυτό βρε κορίτσια είναι φυσιολογικό?

Μπορείς αν αντέχεις να το πας και μέχρι την 14η...μετά κάθε μέρα δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι..ο,τι είναι να γίνει έχει γίνει..εκτός αν θέλεις...αλλά νομίζω ότι περισσότερο άγχος προσφέρει.

Πάντως είναι σημαντικό να ξεκινάς τις έπαφες μετά την περίοδο μέρα παρα μέρα περισσότερο για ανανέωση του σπέρματος και έτσι όταν βρεις την ωορρηξία το σπέρμα να είναι σε καλή κατάσταση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Fofi! @Anii@Roulou @Lila ki καλησπέρα συγνώμη αν ξέχασα να σημειώσω κάποια κοπέλα αλλά ειμαΣτΕ τόσες πολλές που το ξεχνάω ....ήθελα να ρωτήσω όταν εχει θετικό τεστ ωορρηξίας από την μέρα αυτή μέχρι και τις επόμενες δέκα έιχατε επαφή καθημερινά?η και πιο πριν γιατί διάβασα ότι οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτές οι δυο πριν την ωορρηξία και μετά την ωορρηξία....αλλά ρε κορίτσια μόλις τη βρω με το τεστ που να να ξέρω ότι αυτές οι δυο μέρες πριν πως θα πρέπει να έρθω σε επαφή αφού μόλις κάνω το τεστ ανακαλύπτω ότι έχω οωρηξια...εντάξει οι μετά το τεστ μέρες αλλά οι δυο πριν δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε? Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε και στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμη εύχομαι σύντομα πολύ σύντομα 😁😁😁

Ποσό περίπου είναι ο κύκλος σου; Αν δεν ξερεις κ το ψάχνεις κανε σίγουρα τεστ αφού τελειώσει η περίοδος κ να εχεις επαφή μέρα παρά μέρα! Εγώ για να είμαι ειλικρινής αυτή τη φορά δε βρήκα ποτέ θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 2 επαφές κ έπιασε…

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dragonbox61 said:

@Lila kiδηλαδη με το που βλέπεις θετικό ξεκινάς καθημερινές επαφές κατ;λάβα...αλλά τι σημαίνει έχεις έτοιμο ωοθυλάκιο την 17 ότι δηλαδή όλες οι επαφές που είχες από τη στιγμή θετικού τεστ ήταν άκαρπες γιατί σταμάτησες στην τρίτη μέρα της επαφές από το θετικό τεστ ?

@anast.μετά την αποξεση μου άλλαξε ο κύκλος μου από 28 μέρες μου μειώθηκε στης 26 ...με κύκλο 26 ημέρες σύμφωνα με τα τεστ είχα την δέκατη η εντέκατη μέρα οωρηξια οπότε έντεκα δώδεκα και δεκατρία μέρες ξεκινάω καθημερινές επαφές η να συνεχίσω για μια βδομάδα από την μέρα του θετικού τεστ ?γιατί κάποιες κοπέλες έχουν πει και παραπάνω μέρες ...θεέ μου πόσο δυσκολοοοοοοο🥹🥹🥹επίσης έχω ακούσει από κάποιες κοπέλες ότι ήταν έγκυος και τους ήρθε κανονικά η περίοδος ..πως γίνεται αυτό βρε κορίτσια είναι φυσιολογικό?

Εγώ σταματούσα επαφές 15η που σημαίνει ότι έπρεπε να συνεχίσω αλλά από την άλλη εάν υποθέσουμε ότι 17η σπάει το αυγό τότε η περίοδος μου μου έρχεται στις 10 μέρες ενώ κανονικά μετά τιν ωορρηξία έρχεται 14 με 16 ημέρες … έχω μικρή ωχρινικη φάση … δεν ξέρω μπέρδεμα .. να ξεκινησω εξωσωματική σύντομα μήπως έτσι πετύχω εγκυμοσύνη γιατί κανονικά με τίποτα προσπαθώ πολλά χρόνια .. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Fofi! @Anii@Roulou @Lila ki καλησπέρα συγνώμη αν ξέχασα να σημειώσω κάποια κοπέλα αλλά ειμαΣτΕ τόσες πολλές που το ξεχνάω ....ήθελα να ρωτήσω όταν εχει θετικό τεστ ωορρηξίας από την μέρα αυτή μέχρι και τις επόμενες δέκα έιχατε επαφή καθημερινά?η και πιο πριν γιατί διάβασα ότι οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτές οι δυο πριν την ωορρηξία και μετά την ωορρηξία....αλλά ρε κορίτσια μόλις τη βρω με το τεστ που να να ξέρω ότι αυτές οι δυο μέρες πριν πως θα πρέπει να έρθω σε επαφή αφού μόλις κάνω το τεστ ανακαλύπτω ότι έχω οωρηξια...εντάξει οι μετά το τεστ μέρες αλλά οι δυο πριν δεν είναι δύσκολο να το καταλάβετε? Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε και στα κορίτσια που προσπαθούν ακόμη εύχομαι σύντομα πολύ σύντομα 😁😁😁

Κορίτσι μου ότι σου είπαν και τα κορίτσια ξεκινάς επαφές χαλαρά κ όταν δεις θετικό κάνεις συνεχόμενα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...