Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Να σας πω κ εγώ με την σειρά μου για τα τεστ ωορρηξιας,είχαμε πει με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε χαλαρά κ μετά το Πάσχα πιο σοβαρές προσπάθειες, πήρα τεστ απλά για να δω ότι οντως κάνω ωορρηξία! Ε λοιπόν αυτό το μήνα ενώ η περίοδος μου κυμαίνεται πάντα 25-26 ημερες αυτό το μήνα 11-12-13-14-15 μέρα ήταν αρνητικά τα τεστ βασικά είδα να αυξάνεται αλλα δεν βρήκα ποτέ το το πιΚ της, 16η ημέρα έτυχε να έχω ραντεβού στην γυναικολόγο κ να μου πει ότι ήδη έκανα ωορρηξία ενώ δε βρήκα ποτέ θετικό τεστ (ισως τα έκανα κ λαθος ώρα) την 15η ημέρα ήταν λίγο πριν να γίνει θετικό! Να μη σας τα πολυλογώ είχαμε εμεις μια επαφή 14η ήμερα κ μια 16η ημέρα! Τελικά είχα καθυστέρηση κ εκανα τεστ χθες κ βγήκε θετικό!!! Κ είμαι εγκυος!!! Θέλω να πω ότι ακόμη κ αρνητικά να σας βγαίνουν να έχετε τις επαφές σας γιατί ισως να πάθετε σαν κ εμένα π δεν βρήκα ποτέ το πιΚ της…

ΥΓ: ήταν η πρώτη προσπάθεια αυτή, στο πρώτο μου παιδί προσπαθουσαμε 2 χρόνια!!! Αυτό ήρθε χωρις κόπο!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, dragonbox61 είπε:

@Nelsευχαριστούμε κορίτσι μου...δηλαδή μόλις με πιάνουν οι πονοι αυτόι τότε να βάζω τα δυνατά μου η πιο πριν η πιο μετά που λες ότι σπάει το ωοθυλάκιο....δεν τα καταλαβαίνω αυτά με τίποτα 

Γενικά ισχύει το εξης: Η ωορηξια γίνεται περιπου 14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο σου. Οπότε αν έχεις σταθερό κύκλο μπορείς να υπολογίσεις την ωορηξια σου και να έχεις επαφές 5 μέρες πριν και 5 μετά για ασφάλεια.

Μονο αν έχεις διαπιστωσει ότι αυτοί  οι πόνοι ξεκιναν λίγο πριν από την αναμενόμενη ωορηξια σου, συνηθωςσυνοδεύονται και με αύξηση των κολπικων εκκρισεων, τότε λογικά έχεις μπει στις γόνιμες,  οι οποιες διαρκούν συνήθως 6-7 μερες οποτε ξεκινάς προσπάθειες, το πολυ με ανά 2 μέρες αποσταση η μία από την άλλη, για ασφάλεια μπορείς να τις συνεχίσεις για 10 μέρες για να είσαι σίγουρη ότι δε θα χάσεις την ωορηξια. Επίσης με το που σου ξεκιναν τα πονακια μπορείς να κάνεις και τεστ ωορηξιας για να διασταυρωσεις ότι ξεκίνησαν οι γόνιμες, αν το τεστ είναι θετικό το πολύ σε 2-3 μέρες θα έχεις ωορηξια οπότε σε αυτή την περίπτωση μια βδομάδα προσπαθειών αρκεί.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Ένα τεταρτακι πρέπει να κάτσεις ξαπλωμένη . Κ σίγουρα να μην πλυθεις απευθείας . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

αν ειναι να μεινεις εγκυος δ νομιζω οτι θα παιξει τοσο ρολο αυτο.τωρα αν μπορεις να μην σηκωθεις αμεσως κ να μην πλυθεις,καλως.για μενα ας πουμε ετσι με βολευε

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, linaa είπε:

Ένα τεταρτακι πρέπει να κάτσεις ξαπλωμένη . Κ σίγουρα να μην πλυθεις απευθείας . 

 

1 hour ago, dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Θα συμφωνησω με την προλαλησασα @Lila ki....στην πρωτη εγκυμοσυνη καθησα...στην δευτερη σηκωθηκα αλλα και παλι τελικα εμεινα εγκυος ασχετως αποτελεσματος....αν μπορεις να κατσεις λιγα λεπτακια καλο ειναι...αλλες λενε οτι βαζουν και μαξιλαρι για να ειναι σε καμπυλη...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Όχι κούκλα μου δυο φορές έμεινα έγκυος ενώ είχα τρέξει ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ να πλυθω!!!με την ταχύτητα που φεύγει μέσα (αυτό που είναι να πάει θα πάει )είτε κανείς  κατακόρυφα είτε σηκωθεις είναι το ίδιο μην αγχώνεσαι!!μου το επιβεβαίωσαν και 2 γυναικολόγοι...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, dragonbox61 said:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Λένε να μένεις ξαπλωμένη λίγη ώρα αλλά άμα σε θέλει κορίτσι μου δ έχει μεγάλη σημάδια αλλά για να πεις οκ τα έκανα όλα σωστά κάθισε ένα τέταρτο στο κρεβάτι πριν σηκωθείς !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Εγώ δε σηκώθηκα ποτέ πάντα κοιμόμουν μετά 

αλλα άμα είναι να έρθει νομίζω δεν έχουν κ πολύ σχέση αυτά 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια μου καλησπερααα!!! Λοιπον!

Με τεστακι ωορρηξιας clear blue θετικο την προηγουμενη Κυριακη 11/02/24 ειχαμε επαφη Κυριακη και Δευτερα. Τριτη πηγα γυναικολογο και μου ειπε πως ειχε γινει ηδη η ωορρηξια. Προηγουμενη επαφη ειχαμε ομως 8/02.

Επαφες:6/2-7/2-8/2-11/2-12/2 

Τωρα ειναι λογικα να μου ερθει περιοδος(γιατι δεν εχω σταθερη) στις 24-26/02.

Εχω κατι ενοχλησεις ολο το διαστημα αυτο χαμηλα. Σαν τσιμπηματακια ελαφρια.

Λετε να εγινε τπτ καλο;;; Ή απλα ετσι τα νιωθω;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Viii18 είπε:

Kοριτσια μου καλησπερααα!!! Λοιπον!

Με τεστακι ωορρηξιας clear blue θετικο την προηγουμενη Κυριακη 11/02/24 ειχαμε επαφη Κυριακη και Δευτερα. Τριτη πηγα γυναικολογο και μου ειπε πως ειχε γινει ηδη η ωορρηξια. Προηγουμενη επαφη ειχαμε ομως 8/02.

Επαφες:6/2-7/2-8/2-11/2-12/2 

Τωρα ειναι λογικα να μου ερθει περιοδος(γιατι δεν εχω σταθερη) στις 24-26/02.

Εχω κατι ενοχλησεις ολο το διαστημα αυτο χαμηλα. Σαν τσιμπηματακια ελαφρια.

Λετε να εγινε τπτ καλο;;; Ή απλα ετσι τα νιωθω;;

Καλο θα είναι να περιμενεις την καθυστέρηση γιατί το μυαλό μας παιζει πολλα παιχνιδια .. Εξάλλου τα τσιμπηματακια μπορεί να είναι και της περιοδου. Σκέψου ότι μόλις έμεινα εγκυος δεν είχα καν συμπτώματα.. Στη τυχη το έμαθα πριν την καθυστέρηση ενώ το προηγουμενο διάστημα έδινα στ παντα σημασία.. Άδειασε το μυαλό σου από αυτά! ❤

On 20/2/2024 at 7:45 ΜΜ, dragonbox61 είπε:

@Nels @Roulou @Nels@Lila ki @Fofi! @linaa κορίτσια για όσες γνωρίζετε όταν έρχεστε σε  επαφή και έχετε μείνει έγκυος πάντα μετά την επαφή σηκωνόσασταν κατευθείαν η περίμενατε και γενικότερα τι πιστεύετε όσο αφορά αυτό το κομμάτι  το μετά δηλαδή μόλις τελειώσει η πράξη 😊

Αν είναι να τρυπωσει θα τρυπωσει ακόμα κι αν σηκωθείς αμέσως.. 🤞

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

Kοριτσια μου καλησπερααα!!! Λοιπον!

Με τεστακι ωορρηξιας clear blue θετικο την προηγουμενη Κυριακη 11/02/24 ειχαμε επαφη Κυριακη και Δευτερα. Τριτη πηγα γυναικολογο και μου ειπε πως ειχε γινει ηδη η ωορρηξια. Προηγουμενη επαφη ειχαμε ομως 8/02.

Επαφες:6/2-7/2-8/2-11/2-12/2 

Τωρα ειναι λογικα να μου ερθει περιοδος(γιατι δεν εχω σταθερη) στις 24-26/02.

Εχω κατι ενοχλησεις ολο το διαστημα αυτο χαμηλα. Σαν τσιμπηματακια ελαφρια.

Λετε να εγινε τπτ καλο;;; Ή απλα ετσι τα νιωθω;;

Σιγουρα εισαι μες το παραθυρο..οποτε εχεις πολλες πιθανοτητες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Viii18 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια μου!

Δεν αδιαθετησα τελικα σημερα.

Εκανα ενα τεστ με αχνη γραμμουλα και μολις εκανα και χοριακη.. για να δουμε!!!

Καλή επιτυχία! Εύχομαι μια θετική χοριακή! 🙏

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...