Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Viii18 είπε:

Πηγα ναι! Οι παλμοι ηταν 116-121. Μου ειπε πως ισως εμεινα πιο αργα εγκυος απο αυτο που εχει μετρησει ο ιδιος με βαση την τελευταια μου περιοδο. Θα δουμε την Πεμπτη που θα ξαναπαω. Εκανα τον προγεννητικο και θα παω να δουμε αν μεγαλωνει φυσιολογικα και πως ειναι οι παλμοι του. Εσυ πως εισαι;

Ολα καλα θα είναι 💗 

Καθυστερημένη συλληψη ίσως ήταν.. 

Εγώ ολα καλα, εχω μπει στν τέταρτο μήνα ξεκουράζομαι πλεον στ σπίτι μου με απόλυτη ηρεμία...μου φαίνεται και πλέον η κοιλιτσα 🤣😄

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε βρε κορίτσια.. πείτε κανενα νέο.. πως πάνε οι προσπάθειες ☺️☺️☺️

εμεις παντρευτήκαμε πριν ένα μήνα πέρασε και αυτό.. και τώρα περιμένω να δω ποτε θα κάνω ωορρηξία με τα τεστ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες 😊😊 Λόγω πολυκυστικών δεν έχω σταθερό κύκλο όποτε είμαστε σε ετοιμότητα 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια.. πείτε κανενα νέο.. πως πάνε οι προσπάθειες ☺️☺️☺️

εμεις παντρευτήκαμε πριν ένα μήνα πέρασε και αυτό.. και τώρα περιμένω να δω ποτε θα κάνω ωορρηξία με τα τεστ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες 😊😊 Λόγω πολυκυστικών δεν έχω σταθερό κύκλο όποτε είμαστε σε ετοιμότητα 😅

Να ζησετε Μυρτο μου...με το καλο ενα σπορακι συντομα....εγω ειχα επαφη ημερα ωορρηξιας και δεν περιμενω 9 απριλιου...σκεφτομαι να κανω μια χοριακη πριν την καθυστερηση να δω αν κατι θα δειξει ...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2024 at 10:25 ΜΜ, Fofi! είπε:

Να ζησετε Μυρτο μου...με το καλο ενα σπορακι συντομα....εγω ειχα επαφη ημερα ωορρηξιας και δεν περιμενω 9 απριλιου...σκεφτομαι να κανω μια χοριακη πριν την καθυστερηση να δω αν κατι θα δειξει ...

Σε ευχαριστούμε παρά πολύ 😊😊

ωωω υπομονή λίγες μερούλες έμειναν για να μάθεις !! Καλή διάθεση και αυτοπεποίθηση !! Κανε ναι.. και θα περιμένουμε νέα σου !! Σίγουρα αν μπορεσεις να κανεις λιιιιγο υπομονή παρά πάνω για πιο ασφαλές αποτέλεσμα θα είναι καλύτερα !!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε????θα μου βαλετε τις φωνες????δεν αντεξα...πηγα σημερα και εκανα μια χοριακη...βεβαια εις γνωση μου 8 μερες πριν την περιοδο...η κοπελα στο μικροβιολογικο μου ειπε οτι μπορει και να δειξει κατι...τελικα εξα ολοστρογγυλο μηδεν το αποτελεσμα...αυριο εχω τεστ παπ...δεν ξερω αν αυριο θα μπορεσει να δει κατι διαφορετικο ο γιατρος...βεβαια με επιασε μια τρελα οταν το ειδα αλλα δεν απογοητευομαι ακομη...εχω ελπιδες λετε?

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε????θα μου βαλετε τις φωνες????δεν αντεξα...πηγα σημερα και εκανα μια χοριακη...βεβαια εις γνωση μου 8 μερες πριν την περιοδο...η κοπελα στο μικροβιολογικο μου ειπε οτι μπορει και να δειξει κατι...τελικα εξα ολοστρογγυλο μηδεν το αποτελεσμα...αυριο εχω τεστ παπ...δεν ξερω αν αυριο θα μπορεσει να δει κατι διαφορετικο ο γιατρος...βεβαια με επιασε μια τρελα οταν το ειδα αλλα δεν απογοητευομαι ακομη...εχω ελπιδες λετε?

Βρε κοριτσι μου ακομα δεν ρχει γινει εμφυτευση, αν ειναι να γινει.. ηρεμησε 🤣❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε????θα μου βαλετε τις φωνες????δεν αντεξα...πηγα σημερα και εκανα μια χοριακη...βεβαια εις γνωση μου 8 μερες πριν την περιοδο...η κοπελα στο μικροβιολογικο μου ειπε οτι μπορει και να δειξει κατι...τελικα εξα ολοστρογγυλο μηδεν το αποτελεσμα...αυριο εχω τεστ παπ...δεν ξερω αν αυριο θα μπορεσει να δει κατι διαφορετικο ο γιατρος...βεβαια με επιασε μια τρελα οταν το ειδα αλλα δεν απογοητευομαι ακομη...εχω ελπιδες λετε?

Αν δεν κάνω λάθος η εμφύτευση γίνεται 7-12 μέρες μετά τη σύλληψη… άρα ήταν άτοπο σήμερα να κανεις εξέταση.. γιατί δεν θα δείξει 😕 μην βάζεις τον εαυτό σου σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία… είναι κρίμα για εσένα και τη ψυχολογία σου.. εχε αυτοπεποίθηση ! Πίστεψε το και κάνε αλλά πράγματα να αποσπάς τη προσοχή σου μέχρι την άλλη εβδομάδα!! 🥰🥰🥰 Δώσε λίγο χρόνο 😊😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Myrto24 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος η εμφύτευση γίνεται 7-12 μέρες μετά τη σύλληψη… άρα ήταν άτοπο σήμερα να κανεις εξέταση.. γιατί δεν θα δείξει 😕 μην βάζεις τον εαυτό σου σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία… είναι κρίμα για εσένα και τη ψυχολογία σου.. εχε αυτοπεποίθηση ! Πίστεψε το και κάνε αλλά πράγματα να αποσπάς τη προσοχή σου μέχρι την άλλη εβδομάδα!! 🥰🥰🥰 Δώσε λίγο χρόνο 😊😊

Δεν ξερω κοριτσια τι με επιασε...εχετε δικιο αλλα νιωθω μια εντονη τρελα μεσα μου και δεν μπορω να την ελεγξω...αυριο εχω γιατρο και σκεφτομαι αν θα δει κατι ή αν μπορει να καταλαβει κατι...εχετε δικιο αλλα δεν αντεξα...μετα την αποβολη με εχει πιασει μια τρελα...δεν προκειται να κανω αλλη πριν την εβδομαδα καθυστερησης...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Fofi! είπε:

Δεν ξερω κοριτσια τι με επιασε...εχετε δικιο αλλα νιωθω μια εντονη τρελα μεσα μου και δεν μπορω να την ελεγξω...αυριο εχω γιατρο και σκεφτομαι αν θα δει κατι ή αν μπορει να καταλαβει κατι...εχετε δικιο αλλα δεν αντεξα...μετα την αποβολη με εχει πιασει μια τρελα...δεν προκειται να κανω αλλη πριν την εβδομαδα καθυστερησης...

Νομίζω πως δεν μπορει να δει κάτι ο γιατρός σε αυτή τη φάση .. αλλά δεν είμαι και σίγουρη.. σε κάθε περίπτωση ξέρω πως καλό είναι για έλεγχο να πηγαίνουμε μετά τη περίοδο και πριν την ωορρηξία για να μην έχει μεγάλο πάχος το ενδομήτριο και να μπορεί να μας δει ο γιατρός πιο καθαρά !

σε καταλαβαίνω απόλυτα όλες μας, μας έχει πιάσει τρέλα κατά καιρούς και κάναμε το ένα τεστ πίσω από το άλλο.. όταν με είχε πιάσει ειπα θα δώσω το μισό μισθό σε τεστ και αν τελικά είμαι έγκυος χαλάλι.. αν δεν είμαι θα μου ξεσπάσει η τρέλα και θα ηρεμήσω να ανακτήσω τη ψυχραιμία μου… και να μου γίνει μάθημα να χαλαρώσω..

Δεν πειράζει λοιπόν… μην καταπιεζεσαι καμία φορα κ αυτή η «τρέλα» παραγωγική είναι ωστε να ξεσπάσουμε.. 😊😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Νομίζω πως δεν μπορει να δει κάτι ο γιατρός σε αυτή τη φάση .. αλλά δεν είμαι και σίγουρη.. σε κάθε περίπτωση ξέρω πως καλό είναι για έλεγχο να πηγαίνουμε μετά τη περίοδο και πριν την ωορρηξία για να μην έχει μεγάλο πάχος το ενδομήτριο και να μπορεί να μας δει ο γιατρός πιο καθαρά !

σε καταλαβαίνω απόλυτα όλες μας, μας έχει πιάσει τρέλα κατά καιρούς και κάναμε το ένα τεστ πίσω από το άλλο.. όταν με είχε πιάσει ειπα θα δώσω το μισό μισθό σε τεστ και αν τελικά είμαι έγκυος χαλάλι.. αν δεν είμαι θα μου ξεσπάσει η τρέλα και θα ηρεμήσω να ανακτήσω τη ψυχραιμία μου… και να μου γίνει μάθημα να χαλαρώσω..

Δεν πειράζει λοιπόν… μην καταπιεζεσαι καμία φορα κ αυτή η «τρέλα» παραγωγική είναι ωστε να ξεσπάσουμε.. 😊😊

πολυ σωστα.απο οσο ξερω το παπ μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα,μου εχουν παρει ακομη κ με περιοδο που πηγα στο νοσοκομειο γτ υπεφερα απο τους πονους

αν δ κανω λαθος,το θεμα ειναι με τον υπερηχο που ειναι καλο να γινεται πριν την ωορρηξια.για να βλεπει κ τις ωοθηκες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Δεν ξερω κοριτσια τι με επιασε...εχετε δικιο αλλα νιωθω μια εντονη τρελα μεσα μου και δεν μπορω να την ελεγξω...αυριο εχω γιατρο και σκεφτομαι αν θα δει κατι ή αν μπορει να καταλαβει κατι...εχετε δικιο αλλα δεν αντεξα...μετα την αποβολη με εχει πιασει μια τρελα...δεν προκειται να κανω αλλη πριν την εβδομαδα καθυστερησης...

Μίλησες με τον γιατρό σου; 😊 Τι σου είπε ;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Μίλησες με τον γιατρό σου; 😊 Τι σου είπε ;

Καλησπερα κοριτσια....εχω καμμια ωρα που ηρθα απο τον γιατρο..ολα καλα μου ειπε καναμε και τον ετησιο ελεγχο μας..δεν υπαρχει προβλημα για το τεστ παπ μου ειπε σε περιπτωση εγκυμοσυνης..ειδε παχυ το ενδομητριο και υγρα στην περιοχη οποτε εχω πιθανοτητες για εγκυμοσυνη...να καμω χοριακη σε περιπτωση μια δυο ημερων καθυστερησης...αντε να αντεξω μεχρι την επομενη τεταρτη τωρα...

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια....εχω καμμια ωρα που ηρθα απο τον γιατρο..ολα καλα μου ειπε καναμε και τον ετησιο ελεγχο μας..δεν υπαρχει προβλημα για το τεστ παπ μου ειπε σε περιπτωση εγκυμοσυνης..ειδε παχυ το ενδομητριο και υγρα στην περιοχη οποτε εχω πιθανοτητες για εγκυμοσυνη...να καμω χοριακη σε περιπτωση μια δυο ημερων καθυστερησης...αντε να αντεξω μεχρι την επομενη τεταρτη τωρα...

Ελαααα θα τα καταφέρεις !!!! 😘😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε???εγω εχω 2 μερες τωρα αφορητο ππνο στην μεση....μαλλον κουταστηκα απο τις δουλειες...εκανα τωρα το πρωι ενα τεστ εγκυμοσυνης αυτα που λενε 6 λερες πριν την αναμενομενη καθυστερηση...την δευτερα ειναι να αδιαθετησω....για βοηθηστε με αν μπορειτε...πως το βλεπετε θετικο???

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε???εγω εχω 2 μερες τωρα αφορητο ππνο στην μεση....μαλλον κουταστηκα απο τις δουλειες...εκανα τωρα το πρωι ενα τεστ εγκυμοσυνης αυτα που λενε 6 λερες πριν την αναμενομενη καθυστερηση...την δευτερα ειναι να αδιαθετησω....για βοηθηστε με αν μπορειτε...πως το βλεπετε θετικο???

Ναι αγάπη μου το συζητάς!!!!!!!! Θετικο είναι !!!!!!!! 🥰🥰🥰👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...