Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Roulouμετά την αποξεση έχω  25 26 27 μέρες με τα τεστ μου βγαίνει συνήθως 11 η μέρα θετικό το τεστ ωορρηξίας ο τελευταίος μου κύκλος ήταν 26 μέρες 

Ε όποτε άρχιζε τις επαφές από Όταν τελειώσει η περίοδος μέρα παρά μέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Roulou @Lila ki @Fofi! @anast. @Anii κορίτσια συγνώμη για τις πολλές ερωτησεις ...έχω μια απορία εσείς πονάτε χαμηλά σαν πόνους περιόδου όταν σας τελειώνει η περίοδο ?παρατηρώ ότι νιώθω κάτι πινάκια χαμηλά στις ωοθήκες και χαμηλά στην κοιλιά όπως στην περίοδο δηλαδή τα νιώθω τα πονακια αμέσως μόλις Μ τελειώνει η περίοδο  έχετε παρόμοια συμπτώματα κάποια από εσάς και για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Roulou @Lila ki @Fofi! @anast. @Anii κορίτσια συγνώμη για τις πολλές ερωτησεις ...έχω μια απορία εσείς πονάτε χαμηλά σαν πόνους περιόδου όταν σας τελειώνει η περίοδο ?παρατηρώ ότι νιώθω κάτι πινάκια χαμηλά στις ωοθήκες και χαμηλά στην κοιλιά όπως στην περίοδο δηλαδή τα νιώθω τα πονακια αμέσως μόλις Μ τελειώνει η περίοδο  έχετε παρόμοια συμπτώματα κάποια από εσάς και για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει 

τι κυκλο εχεις;μπορει να ειναι κ απο την ωορρηξια.καμια φορα οι πονοι ειναι πριν γινει

ειναι κτ που παρατηρησες μονο τελευταια;καποια αλλη αλλαγη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Roulou @Lila ki @Fofi! @anast. @Anii κορίτσια συγνώμη για τις πολλές ερωτησεις ...έχω μια απορία εσείς πονάτε χαμηλά σαν πόνους περιόδου όταν σας τελειώνει η περίοδο ?παρατηρώ ότι νιώθω κάτι πινάκια χαμηλά στις ωοθήκες και χαμηλά στην κοιλιά όπως στην περίοδο δηλαδή τα νιώθω τα πονακια αμέσως μόλις Μ τελειώνει η περίοδο  έχετε παρόμοια συμπτώματα κάποια από εσάς και για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει 

Αυτά τα έχεις αμέσως μετά την περίοδο; Πόσο ειναι ο κύκλος σου; Συνήθως τέτοια συμπτώματα είναι συμπτώματα ωορρηξίας αλλά μου φαίνεται δύσκολο να συμβαίνει ακριβώς μετά την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 2:36 ΜΜ, dragonbox61 είπε:

@Roulou @Lila ki @Fofi! @anast. @Anii κορίτσια συγνώμη για τις πολλές ερωτησεις ...έχω μια απορία εσείς πονάτε χαμηλά σαν πόνους περιόδου όταν σας τελειώνει η περίοδο ?παρατηρώ ότι νιώθω κάτι πινάκια χαμηλά στις ωοθήκες και χαμηλά στην κοιλιά όπως στην περίοδο δηλαδή τα νιώθω τα πονακια αμέσως μόλις Μ τελειώνει η περίοδο  έχετε παρόμοια συμπτώματα κάποια από εσάς και για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει 

Κορίτσι μου δε το έχω νιώσει ποτε αυτό.. Εγώ παντα πονουσα πρωτη μερα και δευτερη.. Μετά ήταν όλα οκ.. Ουτε στην ωορρηξία πονουσα ή το καταλάβαινα. Αυτά όπως λένε και τα κορίτσια τα νιώθεις κυρίως στην ωορρηξία.. Τι κυκλο έχεις ; γιατί δε πιστευω αμέσως να κάνεις ωορρηξία.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vikib @anast. @Anii συνήθως κάνω στην εντέκατη μέρα οωρηξια σύμφωνα με τα τεστ είχα αρκετό αιμαι σε αυτήν την περίοδο ένα άλλο σύμπτωμα που έχω είναι ότι μετά την αποξεση ρε κορίτσια μου ερχετε κατευθείαν μπαμ η περίοδο με αιμα κανονικό δεν έχω τα καφέ υγρά πρώτα όπως μου ερχόταν αυτό το εχει καμία από σας δεν ξέρω αλλά νομιζΩ μετά από αυτό άλλαξαν όλα  έχω κύκλο 26 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα. Είμαι μανούλα 2 παιδιών εκτων οποίων το δεύτερο κοριτσάκι μου το "πιάσαμε"με μια μονο ολοκληρωμενη επαφη. Για άλλη μια φορά είχαμε μια κ μοναδική ολοκληρωμένη επαφή και ανησυχώ αν κ σε 10 μέρες περιμένω περίοδο αν άραγε θα είμαι έγκυος ή όχι. Τα παιδιά μου έχουν ηλικία 6 κ 3 ετών. Επίσης η επαφή έγινε την τελευταία γόνιμη μέρα μου. Τι λέτε και εσείς???? Περιμένω απάντηση σας και συγνώμη για την σφήνα! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@vikib @anast. @Anii συνήθως κάνω στην εντέκατη μέρα οωρηξια σύμφωνα με τα τεστ είχα αρκετό αιμαι σε αυτήν την περίοδο ένα άλλο σύμπτωμα που έχω είναι ότι μετά την αποξεση ρε κορίτσια μου ερχετε κατευθείαν μπαμ η περίοδο με αιμα κανονικό δεν έχω τα καφέ υγρά πρώτα όπως μου ερχόταν αυτό το εχει καμία από σας δεν ξέρω αλλά νομιζΩ μετά από αυτό άλλαξαν όλα  έχω κύκλο 26 μέρες 

εχεις μικρο κυκλο κ σχετικα νωρις ωορρηξια.οποτε αν κραταει κ αρκετες μερες η περιοδος ειναι λογικο να νιωθεις πονακια σχεδον αμεσως μετα

επισης ειναι λογικο μετα απο εγκυμοσυνη,τοκετο,αποξεση να υπαρχουν αλλαγες στον κυκλο

κ μενα αλλαξε κ μετα την πρωτη γεννα κ ξανα μετα τη δευτερη.μαλιστα 7χρ μετα διαπιστωνω αλλαγες κατα καιρους ακομη

το ιδιο κ με τα καφε.δ ειχα ποτε.ειχα οσο προσπαθουσα για το πρωτο.μετα δ ειχα.τωρα παλι εχω κ μαλιστα κ πριν κ στα τελειωματα.τωρα εχω κ ενα καινουριο,δυο μερες περιπου πριν κατεβει μια φορα μονο κοκκινο στο σκουπισμα.κατα καιρους εχω ρωτησει την γυναικολογο μου για τις αλλαγες,οπως οτι ποναω κ περισσοτερο,κ καποιες αλλαγες ειναι αναμενομενες.για μενα πχ κ με τις δυο καισαρικες που εκανα

συζητησε το με τον γιατρο σου

αλλα δ νομιζω οτι ειναι ανησυχητικο.αλλαζει ο κυκλος μετα την αποξεση.αλλα κ με τις προσπαθειες

οπως για παραδειγμα εχω παρατηρησει πιο εντονους πονους αν εχω φαει κτ κ με εχει ενοχλησει-κατσει βαρια,η εχω κρυωσει,συνδυαστικα δλδ το εντερο με τους πονους περιοδου ειναι πολυ πιο εντονοι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vikibναι έχεις απόλυτο δίκιο εγώ πάντως με του που Μ τελειώνει έχω αυτά τα πονακια κράμπες και συνεχίζονται με ζει τα μέσα του κύκλου και μετά σιγά σιγά περιμένω την επόμενη 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@vikibναι έχεις απόλυτο δίκιο εγώ πάντως με του που Μ τελειώνει έχω αυτά τα πονακια κράμπες και συνεχίζονται με ζει τα μέσα του κύκλου και μετά σιγά σιγά περιμένω την επόμενη 

αρα απο την ωορρηξια θα ειναι.απλα ξεκινανε πριν,κ η ωορρηξια γινεται προς το τελος των ημερων που πονας

να ξεκινας απο νωρις τις προσπαθειες

μπορει απλα να εγιναν πιο εντονοι με την αποξεση η να το παρατηρεις τωρα λογω προσπαθειων

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια και πάλι από εμένα. Περιμένω σε 7 μέρες περίοδο. Με μια και μόνο ολοκληρωμενη επαφή την τελευταία μέρα της ωορρηξιας και σήμερα έχω πόνους δεξιά από κάθε μαστό, λίγο πρησμένο.στηθος και κάτι χαζοκρυαδες. (Αλλα 2 παιδακια εχω στο club 😀 )

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα σας.. Σε 4μερουλες έχουμε την αυχενικη διαφάνεια  .. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δν είχα πολλα αλλά τελευταία με επισκέφτηκαν και οι ζαλάδες 🤣  τι να κανουμεεεε... Εσείς τα νέα σας ;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anii είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπερα σας.. Σε 4μερουλες έχουμε την αυχενικη διαφάνεια  .. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δν είχα πολλα αλλά τελευταία με επισκέφτηκαν και οι ζαλάδες 🤣  τι να κανουμεεεε... Εσείς τα νέα σας ;; 

Αυχενικη???πωπω ποτε περασε ο καιρος...με το καλο....τι φυλο νιωθεις οτι θα εχεις???

Just now, Fofi! είπε:

Αυχενικη???πωπω ποτε περασε ο καιρος...με το καλο....τι φυλο νιωθεις οτι θα εχεις???

Εγω περιμενω να τελειωσω για να ξεκινησω παλι προσπαθειες...

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Αυχενικη???πωπω ποτε περασε ο καιρος...με το καλο....τι φυλο νιωθεις οτι θα εχεις???

Εγω περιμενω να τελειωσω για να ξεκινησω παλι προσπαθειες...

Να σου πω την αλήθεια δε ξερω καθόλου. Όλοι έχουν φαγωθεί ότι έχω αγόρι.. Αν και με τν άντρα μου θέλουμε κοριτσάκι. Γερό να ναι και ότι θέλει ο θεος! Πέρασε ο καιρός ναι αλλά όσο περναει γίνομαι χειρότερα. Σήμερα από την ζαλάδα δε μπορω να σηκωθώ.. 

 

Με το καλό σου ευχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα γρήγορα! ❤ όλος ο κόπος μας αξίζει το κάθε λεπτό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...