Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , KATIA97 είπε:

Πρώτη φορά και σχεδόν στα ξεκινήματα, δεύτερος μήνας. Εσύ για πρώτη;

εγώ τον Αύγουστο και τον περασμένο είχα βιοχημική! και τις δύο φορές έγινε καταλάθος και όταν προσπαθούσαμε τίποτα! τώρα προσπαθήσαμε αυτόν τον μήνα κ ακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας, οπότε είμαι στην αναμονή! στην ουσία με τη θέληση μας 3 μήνες προσπαθούμε, έχουμε καιρό μπροστά μας αλλά όσο νά'ναι όταν μπαίνει το προαίσθημα στη μέση, έχεις περισσότερο ενθουσιασμό και αγωνία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , rodok είπε:

εγώ τον Αύγουστο και τον περασμένο είχα βιοχημική! και τις δύο φορές έγινε καταλάθος και όταν προσπαθούσαμε τίποτα! τώρα προσπαθήσαμε αυτόν τον μήνα κ ακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας, οπότε είμαι στην αναμονή! στην ουσία με τη θέληση μας 3 μήνες προσπαθούμε, έχουμε καιρό μπροστά μας αλλά όσο νά'ναι όταν μπαίνει το προαίσθημα στη μέση, έχεις περισσότερο ενθουσιασμό και αγωνία!!

Είναι δυστυχώς αυτές οι ατυχίες που συμβαίνουν καμια φορά μέσα στην προσπάθεια και φαντάζομαι δημιουργούν ένα επιπλέον άγχος. Έναν παρόμοιο συναίσθημα αγωνίας νιώθω κι εγώ για το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα αλλά προσπαθώ να διατηρώ κατά το δυνατόν θετική σκέψη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2023 at 5:23 ΜΜ, rodok είπε:

Κι εγώ βλέπω αρκετά όντως πρωτόγνωρα σημάδια! Σήμερα έκανα μόνο δύο διδακτικές ώρες. Όταν γυρνούσα σπίτι απλά με έπιασε μια απότομη εξάντληση σαν να έσκαβα δέκα ώρες! 

Όσο για σένα, και η περίοδος υγεία σημαίνει! Με αυτό το "ατυχηματακι" όπως είπες σου ξύπνησαν συναισθήματα! Πιστεύω ότι θα χαρεί και το παιδάκι σου περίπτωση εγκυμοσύνης, θα είναι ωραία ανάμνηση να το θυμάται μωράκι το αδερφάκι του! 

Το ξέρω κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν στενοχωρήθηκα τόσο αλλά έτσι λίγο. .καταλαβαίνεις. Η αλήθεια είναι ότι ο γιος μου, μου ζητάει ένα αδερφάκι.

17 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum, όπως και στην προσπάθεια για παιδάκι. Έχω παρακολουθήσει κατα καιρούς κάποια θέματα και πρόσφατα ανακάλυψα και το δικό σας topic. Θεωρώ όλη αυτή την επικοινωνία ιδιαίτερα όμορφη και βοηθητική και μιας και μπήκα πλέον σε αυτή την διαδικασία, θα ήθελα να γίνω μέρος της, αν δέχεστε νέες εισόδους.

Καλώς ήρθες στο φορουμ. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστάκι 😍

16 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Είμαστε η μία για την αλλη και στα καλά και στα κακά ακομα και ετσι διαδικτυακά! Σου ευχομαι τα καλύτερα και καλη επιτυχία!!

εγω  απο συμπτώματα μονο πρήξιμο το στηθος και με ποναει λιγο ειναι η αληθεια το νοιωθω περισσότερο απο αλλες μέρες…οπότε δε νομίζω να δω φως , 6 μέρες λεει

Αχ πότε λες να κάνεις ένα τεστάκι εγκυμοσύνης???? Τα συμπτώματα δεν λένε πάντα κάτι. Οι περισσότερες έχουν τα ίδια συμπτώματα όπως όταν περιμένουν περίοδο. 

14 ώρες πρίν, rodok είπε:

η αλήθεια είναι ότι ένιωσα πτώμα με το που πάτησα εκεί μέσα 🤣 αυτό που βασάνιζε είναι ότι συνέχεια ήθελα τουαλέτα! δηλαδή έφυγα πριν φύγω από το σπίτι και μέχρι να φτάσω στο αυτοκίνητο (στα 200 μέτρα δλδ) ένιωθα την ανάγκη ότι χρειαζόμουν ξανά 😂 πχ άλλες φορές βαρούσα βάρδια σε κάτι τετοια μέρη, τώρα ήμουν "γιατί όλα είναι τόσο μακριά και πού πήγαν πάλι αυτές οι τουαλέτες", κουράστηκα είναι η αλήθεια, αλλά τωρα έρχεται σιγά σιγά και η επίσημη ξεκούραση του ιδιωτικού τομέα! 
άντε να περάσουν οι μέρες να ξέρω τουλάχιστον είμαι ή δεν είμαι! πολλές φορές λέω στον εαυτό μου άντε να μάθω ότι είμαι, γιατί όλα αυτά πρώτη φορά τα βιώνω και μετά σκέφτομαι "μήπως απλά είναι καινούρια συμπτώματα στη λίστα του προεμμηνοριακού κύκλου;" Θα δείξει και πιστεύω ότι μαθαίνουμε και η μία από την άλλη! ❤️
 

Βρε βρε. Λες?????? Είχες ξανά πριν την περίοδο τόση εξάντληση και συχνοουρία???

Καλημέρα κορίτσια μου. Είστε όλες καλά??

Έχω ιδέα. Γιατί δεν ανοίγουμε ένα καινούριο θεματάκι που είναι καθαρά για εμάς που είμαστε εδώ και εννοείται και όσες καινούριες κοπέλες είναι στην προσπάθεια για μωράκι?

Η αλήθεια είναι ότι γλυκάθηκα με την ιδέα μιας εγκυμοσύνης και σκέφτομαι αυτό τον μήνα να γίνει τελείως ελεύθερα στις γόνιμες.

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lilbern είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν στενοχωρήθηκα τόσο αλλά έτσι λίγο. .καταλαβαίνεις. Η αλήθεια είναι ότι ο γιος μου, μου ζητάει ένα αδερφάκι.

Καλώς ήρθες στο φορουμ. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστάκι 😍

Αχ πότε λες να κάνεις ένα τεστάκι εγκυμοσύνης???? Τα συμπτώματα δεν λένε πάντα κάτι. Οι περισσότερες έχουν τα ίδια συμπτώματα όπως όταν περιμένουν περίοδο. 

Βρε βρε. Λες?????? Είχες ξανά πριν την περίοδο τόση εξάντληση και συχνοουρία???

Καλημέρα κορίτσια μου. Είστε όλες καλά??

Έχω ιδέα. Γιατί δεν ανοίγουμε ένα καινούριο θεματάκι που είναι καθαρά για εμάς που είμαστε εδώ και εννοείται και όσες καινούριες κοπέλες είναι στην προσπάθεια για μωράκι?

Η αλήθεια είναι ότι γλυκάθηκα με την ιδέα μιας εγκυμοσύνης και σκέφτομαι αυτό τον μήνα να γίνει τελείως ελεύθερα στις γόνιμες.

Σ΄ευχαριστώ πολύ, το ίδιο εύχομαι και σε σένα αν τελικά ξεκινήσεις την προσπάθεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διάβασα λίγο περιληπτικά γιατί δεν σας προλαβαίνω σήμερα 😂

@Alice20 περαστικά για γιαγιά σου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι ! Και σε εσένα με τους μύκητες είναι ότι χειρότερο και γω το παθαίνω πάντα όταν παίρνω αντιβίωση ! Πρόλαβες τουλάχιστον καμία επαφή στις γόνιμες ;
 

@rodok την επόμενη φορά που θα κανεις τεστ κ θα δεις γραμμή φάντασμα ανέβασε το να το δούμε κ εμείς ! Αα! επειδή τα χρησιμοποίησα τα συγκεκριμένα τεστ τον προηγούμενο μήνα κ εγώ νόμιζα ότι έβλεπα γραμμή αλλά τελικά δεν ήταν .. κ δεν τα ξανά παίρνω για κανέναν λόγο .. πάντως κάπου μια κοπέλα είχε γράψει ότι στο συγκεκριμένο τεστ της είχε βγει πλ άχνη γραμμή την ημέρα που περίμενε την περίοδο όποτε ισως είναι νωρίς για να σου δείξει .. παρόλα αυτά μου φαίνονται πλ θετικά τα συμπτώματα σου!  εύχομαι όντως να είσαι 🙏🙏

@souz13 λίγο έμεινε και θα μάθουμε κ για εσένα .. πάντως εχε υπόψην αυτό με το άγχος , κοιταξε να το αποβάλλεις στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί ! 

@lilbern @KATIA97 εύχομαι να αποδώσουν γρήγορα οι προσπάθειες σας ! 
 

και όλες μας σύντομα με θετικά τεστακια !! ❤️❤️🙏 

εμενα τελικά δεν έφυγε ο δικός μου !! Εύχομαι σήμερα να τον καταφέρω γιατί εχθές πάλι μ έκανε τον δύσκολο 😂 και σήμερα όμως αρνητικό το τεστ ωορρηξιας αλλά έχω έντονους πόνους από το πρωί 🤔 επίσης παρατήρησα ότι το στήθος μ δεν ξεπρηστηκε από την περίοδο και όταν το πατάω πονάει στα πλαγιά .. τι παράξενα πράγματα είναι αυτά ;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Eg93 said:

καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διάβασα λίγο περιληπτικά γιατί δεν σας προλαβαίνω σήμερα 😂

@Alice20 περαστικά για γιαγιά σου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι ! Και σε εσένα με τους μύκητες είναι ότι χειρότερο και γω το παθαίνω πάντα όταν παίρνω αντιβίωση ! Πρόλαβες τουλάχιστον καμία επαφή στις γόνιμες ;
 

@rodok την επόμενη φορά που θα κανεις τεστ κ θα δεις γραμμή φάντασμα ανέβασε το να το δούμε κ εμείς ! Αα! επειδή τα χρησιμοποίησα τα συγκεκριμένα τεστ τον προηγούμενο μήνα κ εγώ νόμιζα ότι έβλεπα γραμμή αλλά τελικά δεν ήταν .. κ δεν τα ξανά παίρνω για κανέναν λόγο .. πάντως κάπου μια κοπέλα είχε γράψει ότι στο συγκεκριμένο τεστ της είχε βγει πλ άχνη γραμμή την ημέρα που περίμενε την περίοδο όποτε ισως είναι νωρίς για να σου δείξει .. παρόλα αυτά μου φαίνονται πλ θετικά τα συμπτώματα σου!  εύχομαι όντως να είσαι 🙏🙏

@souz13 λίγο έμεινε και θα μάθουμε κ για εσένα .. πάντως εχε υπόψην αυτό με το άγχος , κοιταξε να το αποβάλλεις στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί ! 

@lilbern @KATIA97 εύχομαι να αποδώσουν γρήγορα οι προσπάθειες σας ! 
 

και όλες μας σύντομα με θετικά τεστακια !! ❤️❤️🙏 

εμενα τελικά δεν έφυγε ο δικός μου !! Εύχομαι σήμερα να τον καταφέρω γιατί εχθές πάλι μ έκανε τον δύσκολο 😂 και σήμερα όμως αρνητικό το τεστ ωορρηξιας αλλά έχω έντονους πόνους από το πρωί 🤔 επίσης παρατήρησα ότι το στήθος μ δεν ξεπρηστηκε από την περίοδο και όταν το πατάω πονάει στα πλαγιά .. τι παράξενα πράγματα είναι αυτά ;

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... Ευτυχώς προλάβαμε την 12η και 14η μέρα του κύκλου μου που είναι και οι πιο κρίσιμες. Θα ήθελα όμως να το συνεχίζαμε μερα παρά μέρα μέχρι την 18η, 20η μέρα!!

Όλα αυτά που λες μου ακούγονται πολύ παράξενα! Το στήθος, αυτό που δεν βγαίνει θετικό το τεστ ωορρηξίας... Τι μπορεί να συμβαίνει; Η περίοδος ήταν κανονική; Μήπως είσαι έγκυος απο τον προηγούμενο μήνα και δεν το κατάλαβες;!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alice20 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... Ευτυχώς προλάβαμε την 12η και 14η μέρα του κύκλου μου που είναι και οι πιο κρίσιμες. Θα ήθελα όμως να το συνεχίζαμε μερα παρά μέρα μέχρι την 18η, 20η μέρα!!

Όλα αυτά που λες μου ακούγονται πολύ παράξενα! Το στήθος, αυτό που δεν βγαίνει θετικό το τεστ ωορρηξίας... Τι μπορεί να συμβαίνει; Η περίοδος ήταν κανονική; Μήπως είσαι έγκυος απο τον προηγούμενο μήνα και δεν το κατάλαβες;!

Αα πάλι καλά τουλάχιστον πρόλαβες αυτές τις μέρες .. 

οχι δεν νομίζω η περίοδος μου ήταν κανονικότατη .. όμως το σκέφτηκα αυτό π λες κ έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης κ ήταν αρνητικό όποτε το αποκλείω .. τώρα με την ωορρηξία μ δεν ξέρω τι παίζει .. ισως αργήσει να γίνει ! Γτ μεγάλωσε ο κύκλος μ από τότε που ξεκίνησα τις προσπάθειες .. τον τελευταίο χρόνο ήταν 23-26 μέρες κ τώρα έγινε 27-30 τους τελευταίους 2-3 μήνες ! Τώρα τι να πω κ εγώ έχω μπερδευτεί τελειως ! Περιμένω πως κ πως να κατέβω Ελλάδα να πάω στον γυναικολόγο μ να κάνω τις εξετάσεις μ γτ εδώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη με τους γιατρούς γενικότερα .. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eg93 said:

Αα πάλι καλά τουλάχιστον πρόλαβες αυτές τις μέρες .. 

οχι δεν νομίζω η περίοδος μου ήταν κανονικότατη .. όμως το σκέφτηκα αυτό π λες κ έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης κ ήταν αρνητικό όποτε το αποκλείω .. τώρα με την ωορρηξία μ δεν ξέρω τι παίζει .. ισως αργήσει να γίνει ! Γτ μεγάλωσε ο κύκλος μ από τότε που ξεκίνησα τις προσπάθειες .. τον τελευταίο χρόνο ήταν 23-26 μέρες κ τώρα έγινε 27-30 τους τελευταίους 2-3 μήνες ! Τώρα τι να πω κ εγώ έχω μπερδευτεί τελειως ! Περιμένω πως κ πως να κατέβω Ελλάδα να πάω στον γυναικολόγο μ να κάνω τις εξετάσεις μ γτ εδώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη με τους γιατρούς γενικότερα .. 

Και να φανταστείς εμείς ακούμε Γερμανία και σκεφτόμαστε οτι θα ειναι πολύ ανώτερο το σύστημα υγείας!! 

Το καλό είναι ότι παρακολουθας την ωορρηξία σου. Άρα μόλις εμφανιστεί θα το ξέρεις! Στο μεταξύ εσύ κάνε τις προσπάθειες σου επειδή ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται! Μπορεί να είναι ελαττωματικά τα συγκεκριμένα προϊόντα. Εννοώ η συγκεκριμένη παρτίδα. Όλα τα περιμένω πια!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eg93 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διάβασα λίγο περιληπτικά γιατί δεν σας προλαβαίνω σήμερα 😂

@Alice20 περαστικά για γιαγιά σου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι ! Και σε εσένα με τους μύκητες είναι ότι χειρότερο και γω το παθαίνω πάντα όταν παίρνω αντιβίωση ! Πρόλαβες τουλάχιστον καμία επαφή στις γόνιμες ;
 

@rodok την επόμενη φορά που θα κανεις τεστ κ θα δεις γραμμή φάντασμα ανέβασε το να το δούμε κ εμείς ! Αα! επειδή τα χρησιμοποίησα τα συγκεκριμένα τεστ τον προηγούμενο μήνα κ εγώ νόμιζα ότι έβλεπα γραμμή αλλά τελικά δεν ήταν .. κ δεν τα ξανά παίρνω για κανέναν λόγο .. πάντως κάπου μια κοπέλα είχε γράψει ότι στο συγκεκριμένο τεστ της είχε βγει πλ άχνη γραμμή την ημέρα που περίμενε την περίοδο όποτε ισως είναι νωρίς για να σου δείξει .. παρόλα αυτά μου φαίνονται πλ θετικά τα συμπτώματα σου!  εύχομαι όντως να είσαι 🙏🙏

@souz13 λίγο έμεινε και θα μάθουμε κ για εσένα .. πάντως εχε υπόψην αυτό με το άγχος , κοιταξε να το αποβάλλεις στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί ! 

@lilbern @KATIA97 εύχομαι να αποδώσουν γρήγορα οι προσπάθειες σας ! 
 

και όλες μας σύντομα με θετικά τεστακια !! ❤️❤️🙏 

εμενα τελικά δεν έφυγε ο δικός μου !! Εύχομαι σήμερα να τον καταφέρω γιατί εχθές πάλι μ έκανε τον δύσκολο 😂 και σήμερα όμως αρνητικό το τεστ ωορρηξιας αλλά έχω έντονους πόνους από το πρωί 🤔 επίσης παρατήρησα ότι το στήθος μ δεν ξεπρηστηκε από την περίοδο και όταν το πατάω πονάει στα πλαγιά .. τι παράξενα πράγματα είναι αυτά ;

Ευχαριστώ πολύ! Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από συμπτώματα κλπ. γιατί δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα για να σου πω μια άποψη για αυτά που έχεις, αλλά σε κάθε περίπτωση εύχομαι να είναι ενδείξεις πολύ ευχάριστων εξελίξεων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Είναι δυστυχώς αυτές οι ατυχίες που συμβαίνουν καμια φορά μέσα στην προσπάθεια και φαντάζομαι δημιουργούν ένα επιπλέον άγχος. Έναν παρόμοιο συναίσθημα αγωνίας νιώθω κι εγώ για το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα αλλά προσπαθώ να διατηρώ κατά το δυνατόν θετική σκέψη.

αυτό ακριβώς! θετική σκέψη σε ό,τι κι αν γίνει, γιατί πάνω απ'όλα πρέπει να είμαστε υγιείς! 

6 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν στενοχωρήθηκα τόσο αλλά έτσι λίγο. .καταλαβαίνεις. Η αλήθεια είναι ότι ο γιος μου, μου ζητάει ένα αδερφάκι.

Καλώς ήρθες στο φορουμ. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστάκι 😍

Αχ πότε λες να κάνεις ένα τεστάκι εγκυμοσύνης???? Τα συμπτώματα δεν λένε πάντα κάτι. Οι περισσότερες έχουν τα ίδια συμπτώματα όπως όταν περιμένουν περίοδο. 

Βρε βρε. Λες?????? Είχες ξανά πριν την περίοδο τόση εξάντληση και συχνοουρία???

Καλημέρα κορίτσια μου. Είστε όλες καλά??

Έχω ιδέα. Γιατί δεν ανοίγουμε ένα καινούριο θεματάκι που είναι καθαρά για εμάς που είμαστε εδώ και εννοείται και όσες καινούριες κοπέλες είναι στην προσπάθεια για μωράκι?

Η αλήθεια είναι ότι γλυκάθηκα με την ιδέα μιας εγκυμοσύνης και σκέφτομαι αυτό τον μήνα να γίνει τελείως ελεύθερα στις γόνιμες.

γενικά πριν την περίοδο θέλω πάντα να ξαπλώνω και να κοιμάμαι πολύ! τώρα έχω υπερένταση, ξυπνάω μόνη το πρωί και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου και ας είμαι πτώμα! καφέ δεν έχω όρεξη να πιω, ενώ συνηθίζω να πίνω κανά δυο μέσα στην μέρα! όσο για τη συχνοουρία, γενικά όταν έχω να πάω κάπου έχω στο μυαλό μου την τουαλέτα αλλά είναι όντως στο μυαλό μου μόνο, τώρα όντως ήθελα! 🤣 τόλμησε το ελεύθερο! γιατί όχι; ποτέ δεν ξέρεις 😉

1 ώρα πρίν, Eg93 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! Σας διάβασα λίγο περιληπτικά γιατί δεν σας προλαβαίνω σήμερα 😂

@Alice20 περαστικά για γιαγιά σου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι ! Και σε εσένα με τους μύκητες είναι ότι χειρότερο και γω το παθαίνω πάντα όταν παίρνω αντιβίωση ! Πρόλαβες τουλάχιστον καμία επαφή στις γόνιμες ;
 

@rodok την επόμενη φορά που θα κανεις τεστ κ θα δεις γραμμή φάντασμα ανέβασε το να το δούμε κ εμείς ! Αα! επειδή τα χρησιμοποίησα τα συγκεκριμένα τεστ τον προηγούμενο μήνα κ εγώ νόμιζα ότι έβλεπα γραμμή αλλά τελικά δεν ήταν .. κ δεν τα ξανά παίρνω για κανέναν λόγο .. πάντως κάπου μια κοπέλα είχε γράψει ότι στο συγκεκριμένο τεστ της είχε βγει πλ άχνη γραμμή την ημέρα που περίμενε την περίοδο όποτε ισως είναι νωρίς για να σου δείξει .. παρόλα αυτά μου φαίνονται πλ θετικά τα συμπτώματα σου!  εύχομαι όντως να είσαι 🙏🙏

@souz13 λίγο έμεινε και θα μάθουμε κ για εσένα .. πάντως εχε υπόψην αυτό με το άγχος , κοιταξε να το αποβάλλεις στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί ! 

@lilbern @KATIA97 εύχομαι να αποδώσουν γρήγορα οι προσπάθειες σας ! 
 

και όλες μας σύντομα με θετικά τεστακια !! ❤️❤️🙏 

εμενα τελικά δεν έφυγε ο δικός μου !! Εύχομαι σήμερα να τον καταφέρω γιατί εχθές πάλι μ έκανε τον δύσκολο 😂 και σήμερα όμως αρνητικό το τεστ ωορρηξιας αλλά έχω έντονους πόνους από το πρωί 🤔 επίσης παρατήρησα ότι το στήθος μ δεν ξεπρηστηκε από την περίοδο και όταν το πατάω πονάει στα πλαγιά .. τι παράξενα πράγματα είναι αυτά ;

τα κάνω κυριολεκτικά με τη τσίμπλα στο μάτι γιατί μπορεί να μου έρθει η επιθυμία για τουαλέτα κατα τις 5 το χάραμα! το κάνω όταν νομίζω οτι βλέπω πράγματα το βγάζω και φωτός αλλά μετά που ξυπνάω δεν βλέπω κάτι ρε γαμώτο! 
γενικά αυτά τα τεστάκια πολύ περίεργα όπως τα λες! κι εγώ δεν ξέρω καν γιατί τα πήρα! γιατί και σε μένα είχε εμφανιστεί γραμμή εξάτμισης πολύ εύκολα! 
επίσης είσαι και τυχερούλα! όσο για τα τεστάκια της ωορρηξίας δεν ξέρω δεν τα πολυεμπιστεύομαι! μου είχε βγάλει θετικό αλλά εγώ ένιωθα ότι η ωορρηξία θα ερχόταν δυο μέρες πιο μετά και μετά με βάση την επόμενη περίοδο κατάλαβα ότι όντως είχα δίκιο! Εμπιστεύσου το σώμα σου και μάθε το σώμα σου θα πω εγώ! 
π.χ. ξέρω ακριβώς την ημέρα που έχω ωορρηξια! έχω κάτι πονάκια από μια πλευρά, τις 2 επόμενες μέρες έχω τα χαρακτηριστικά υγρά και μετά έχω την ωορρηξία και απ'οτι έτυχε το επιβεβαίωσα και με γιατρό! 
επίσης για το στήθος, όταν είμαστε στην ωορρηξία ή μετά την περίοδο και τυχαίνει και κοιμόμαστε μπρούμιτα ή μονο απο τη μία πλευρά, πονάμε περισσότερο! 
 

κλείνοντας τώρα το απόγευμα μπορώ να πω πως όντως κάτω δεν είχα κανένα πονάκι, αυξήθηκαν τα κολπίκα υγρά και είναι υπόλευκα και το στήθος μου στα πλάγια και στις θηλές ο πόνος και το βάρος αυξάνεται! εύχομαι να αυξηθεί κ καμιά χοριακή μπας κ δούμε άσπρη μέρα 🤣🤣

1 hour ago, Alice20 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... Ευτυχώς προλάβαμε την 12η και 14η μέρα του κύκλου μου που είναι και οι πιο κρίσιμες. Θα ήθελα όμως να το συνεχίζαμε μερα παρά μέρα μέχρι την 18η, 20η μέρα!!

Όλα αυτά που λες μου ακούγονται πολύ παράξενα! Το στήθος, αυτό που δεν βγαίνει θετικό το τεστ ωορρηξίας... Τι μπορεί να συμβαίνει; Η περίοδος ήταν κανονική; Μήπως είσαι έγκυος απο τον προηγούμενο μήνα και δεν το κατάλαβες;!

κατ'αρχήν τώρα το είδα! περαστικά στη γιαγιά! ❤️ 
από την αντιβίωση έβγαλες μύκητες! σωστά; πώς το κατάλαβες; και πού εμποδίζει αυτό; για εξήγησε μου λίγο γιατί ούτε μύκητες ούτε κολπίτιδα έχω βγάλει ποτέ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rodok είπε:

αυτό ακριβώς! θετική σκέψη σε ό,τι κι αν γίνει, γιατί πάνω απ'όλα πρέπει να είμαστε υγιείς! 

γενικά πριν την περίοδο θέλω πάντα να ξαπλώνω και να κοιμάμαι πολύ! τώρα έχω υπερένταση, ξυπνάω μόνη το πρωί και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου και ας είμαι πτώμα! καφέ δεν έχω όρεξη να πιω, ενώ συνηθίζω να πίνω κανά δυο μέσα στην μέρα! όσο για τη συχνοουρία, γενικά όταν έχω να πάω κάπου έχω στο μυαλό μου την τουαλέτα αλλά είναι όντως στο μυαλό μου μόνο, τώρα όντως ήθελα! 🤣 τόλμησε το ελεύθερο! γιατί όχι; ποτέ δεν ξέρεις 😉

τα κάνω κυριολεκτικά με τη τσίμπλα στο μάτι γιατί μπορεί να μου έρθει η επιθυμία για τουαλέτα κατα τις 5 το χάραμα! το κάνω όταν νομίζω οτι βλέπω πράγματα το βγάζω και φωτός αλλά μετά που ξυπνάω δεν βλέπω κάτι ρε γαμώτο! 
γενικά αυτά τα τεστάκια πολύ περίεργα όπως τα λες! κι εγώ δεν ξέρω καν γιατί τα πήρα! γιατί και σε μένα είχε εμφανιστεί γραμμή εξάτμισης πολύ εύκολα! 
επίσης είσαι και τυχερούλα! όσο για τα τεστάκια της ωορρηξίας δεν ξέρω δεν τα πολυεμπιστεύομαι! μου είχε βγάλει θετικό αλλά εγώ ένιωθα ότι η ωορρηξία θα ερχόταν δυο μέρες πιο μετά και μετά με βάση την επόμενη περίοδο κατάλαβα ότι όντως είχα δίκιο! Εμπιστεύσου το σώμα σου και μάθε το σώμα σου θα πω εγώ! 
π.χ. ξέρω ακριβώς την ημέρα που έχω ωορρηξια! έχω κάτι πονάκια από μια πλευρά, τις 2 επόμενες μέρες έχω τα χαρακτηριστικά υγρά και μετά έχω την ωορρηξία και απ'οτι έτυχε το επιβεβαίωσα και με γιατρό! 
επίσης για το στήθος, όταν είμαστε στην ωορρηξία ή μετά την περίοδο και τυχαίνει και κοιμόμαστε μπρούμιτα ή μονο απο τη μία πλευρά, πονάμε περισσότερο! 
 

κλείνοντας τώρα το απόγευμα μπορώ να πω πως όντως κάτω δεν είχα κανένα πονάκι, αυξήθηκαν τα κολπίκα υγρά και είναι υπόλευκα και το στήθος μου στα πλάγια και στις θηλές ο πόνος και το βάρος αυξάνεται! εύχομαι να αυξηθεί κ καμιά χοριακή μπας κ δούμε άσπρη μέρα 🤣🤣

κατ'αρχήν τώρα το είδα! περαστικά στη γιαγιά! ❤️ 
από την αντιβίωση έβγαλες μύκητες! σωστά; πώς το κατάλαβες; και πού εμποδίζει αυτό; για εξήγησε μου λίγο γιατί ούτε μύκητες ούτε κολπίτιδα έχω βγάλει ποτέ 

Σίγουρα αυτό είναι το σημαντικότερο και όλα τα άλλα θα έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

@rodok εγώ πάθαινα μύκητες από πολύ μικρή (13 χρονών νομίζω η πρώτη φορά). Έχω κάνει διατριβή σε αυτούς 😆 βέβαια τα τελευταία χρόνια το παθαίνω πιο αραιά και κυρίως όταν μου χορηγηθεί αντιβίωση! Ξεκινά σαν μια ενόχληση στην ευαίσθητη περιοχή και κυρίως στην είσοδο του κόλπου. Σαν να σκουπιστηκες έντονα και ερεθισες την περιοχή. Πολύ σύντομα νιώθεις έντονη φαγούρα σε αυτό το σημείο και αν δεν το αντιμετωπίσεις άμεσα, εντός 2-3 ημερών θα δεις στο εσώρουχο σου υγρά που μοιάζουν με τυρί cottage. Και εννοείται πως αν δεν πάρεις κατι επιδεινώνεται! Εγώ επειδή έμαθα να το εντοπίζω απο το πρώτο πρώτο σημάδι τους αντιμετωπίζω με ενδοκολπικα προβιοτικα και προβιοτικα απο το στόμα. Α, και travocort 1-2 μέρες. 

Αυτό που εμποδίζει είναι ότι πονείς κατά την επαφή αλλά επίσης και η ίδια η επαφή επιδεινώνει την κατάσταση. Υπάρχει και μια αμφιλεγόμενη θεωρία ότι κολλά ο άντρας και στο μεταφέρει εκ νέου μετά τη θεραπεία. Προσωπικά αυτό δεν το πιστεύω για τους μύκητες. Για υπόλοιπες λοιμώξεις ναι..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια άλλη κοπέλα σε ένα φόρουμ μιλησε με την εταιρεία της χοουμτεστ ( το βγάζω έτσι γιατί αλλιώς δεν εμφανίζει το ονομα) επειδή της έβγαζε συνέχεια άχνη γραμμή χωρίς να είναι έγκυος και της είπαν ότι είναι η γραμμή εξάτμισης και να την λάβει υπόψην μονο αν είναι ροζ. 
 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...