Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

Τιμές προγεστερονης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας ,

Ειχα ανοίξει πριν λίγες μερες άλλο θέμα σχετικά με την υπογονιμότητα σε δεύτερο παιδί. Έχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετασεις ήταν αρκετά καλές και τώρα έμενε να κάνουμε μια εξέταση προγεστερονης. Χθες πήρα τα αποτελέσματα την 21η μέρα του κύκλου με ωορρηξία 12/1 η τιμή είναι 9.30. Το εργαστήριο που πήγα στην ωχρινικη φάση είχε τιμές 4.11-14.50 ng/ml . Επειδή το κάθε εργαστήριο έχει διαφορετικές τιμές και έχω μπερδευτεί ξέρει κάποια να μου πει αν είναι ικανοποιητική τιμή ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katarina271219 είπε:

Καλησπέρα σας ,

Ειχα ανοίξει πριν λίγες μερες άλλο θέμα σχετικά με την υπογονιμότητα σε δεύτερο παιδί. Έχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετασεις ήταν αρκετά καλές και τώρα έμενε να κάνουμε μια εξέταση προγεστερονης. Χθες πήρα τα αποτελέσματα την 21η μέρα του κύκλου με ωορρηξία 12/1 η τιμή είναι 9.30. Το εργαστήριο που πήγα στην ωχρινικη φάση είχε τιμές 4.11-14.50 ng/ml . Επειδή το κάθε εργαστήριο έχει διαφορετικές τιμές και έχω μπερδευτεί ξέρει κάποια να μου πει αν είναι ικανοποιητική τιμή ; 

Εμενα εχει ορια 2.5 με 21.5 στην ωχρινικη.. το καθενα εχει τα δικα του..αλλα κ παλι καλη ειναι. Εγω ειχα 8 και με αυτη εμεινα εγκυος.. και ακομα τοσο εχω δλδ παρολο που ολοι λενε οτι τη θελουν αυξημενη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Katarina271219 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ελπίζω να είναι και για εμένα αρκετή για μια εγκυμοσύνη αυτή τη φορά ☺️

Δε ξερω τι φαση με τη προγεστερονη. Σε ολο το 1ο τριμηνο ειχα κατω απο 10 κ δεν ηθελε καν να παρω χαπι ο γιατρος μου. Με το ζορι του ζητησα κ εδωσε.. τεσπα..

Στο ευχομαι πολυ πολυ συντομα ❤️

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 3:10 ΜΜ, Katarina271219 είπε:

Καλησπέρα σας ,

Ειχα ανοίξει πριν λίγες μερες άλλο θέμα σχετικά με την υπογονιμότητα σε δεύτερο παιδί. Έχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετασεις ήταν αρκετά καλές και τώρα έμενε να κάνουμε μια εξέταση προγεστερονης. Χθες πήρα τα αποτελέσματα την 21η μέρα του κύκλου με ωορρηξία 12/1 η τιμή είναι 9.30. Το εργαστήριο που πήγα στην ωχρινικη φάση είχε τιμές 4.11-14.50 ng/ml . Επειδή το κάθε εργαστήριο έχει διαφορετικές τιμές και έχω μπερδευτεί ξέρει κάποια να μου πει αν είναι ικανοποιητική τιμή ; 

Εμένα η γυναικολόγος,  μου είχε πει ότι θέλουμε η τιμή να είναι πάνω από 10. 

Ίσως είναι λίγο χαμηλή... 

Μου κάνει εντύπωση όμως το μικρό ευρος που έχει το εργαστήριο.. Εμένα το εύρος του εργαστηρίου ήταν 2,5-29 ng/ml και είχα 17. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mariam23 είπε:

Εμένα η γυναικολόγος,  μου είχε πει ότι θέλουμε η τιμή να είναι πάνω από 10. 

Ίσως είναι λίγο χαμηλή... 

Μου κάνει εντύπωση όμως το μικρό ευρος που έχει το εργαστήριο.. Εμένα το εύρος του εργαστηρίου ήταν 2,5-29 ng/ml και είχα 17. 

ισως ειναι για τις διαφορετικες φασεις

αλλες τιμες για ωχρινικη κ αλλες μετα την ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , vikib είπε:

ισως ειναι για τις διαφορετικες φασεις

αλλες τιμες για ωχρινικη κ αλλες μετα την ωορρηξια

Στο εργαστήριο που πήγα εγώ , αυτό το εύρος ήταν για την ωχρινικη φάση. 

Για τις άλλες φάσεις είχε άλλες τιμές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 22/1/2023 at 11:55 ΠΜ, Mariam23 είπε:

Στο εργαστήριο που πήγα εγώ , αυτό το εύρος ήταν για την ωχρινικη φάση. 

Για τις άλλες φάσεις είχε άλλες τιμές. 

Τελικά σήμερα πηγα στον Γυναικολογο μου και μου είπε ότι θα ήταν πιο ικανοποιημένος αν ήταν διπλος αριθμός αλλά και πάλι είναι κοντά στο 10 όποτε είμαστε καλά. Άρα αφού τα απορρίψαμε όλα τώρα θα κάνουμε μέχρι 2 προσπάθειες  σπερματεγχυσης και επειδή έχουμε βρει ένα θέμα στη καισαρική τομή που λέγεται ισθμοκηλη ίσως καταλήξουμε να το διορθώσουμε λαπαροσκοπικά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katarina271219 είπε:

Τελικά σήμερα πηγα στον Γυναικολογο μου και μου είπε ότι θα ήταν πιο ικανοποιημένος αν ήταν διπλος αριθμός αλλά και πάλι είναι κοντά στο 10 όποτε είμαστε καλά. Άρα αφού τα απορρίψαμε όλα τώρα θα κάνουμε μέχρι 2 προσπάθειες  σπερματεγχυσης και επειδή έχουμε βρει ένα θέμα στη καισαρική τομή που λέγεται ισθμοκηλη ίσως καταλήξουμε να το διορθώσουμε λαπαροσκοπικά. 

Με το καλο κοριτσι μου και καλη επιτυχια!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...