Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2023


Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα έκανα αυχενική. 

2,3 και 2,4 βγήκε σε δύο διαδοχικές μετρήσεις. 1/6500 δίνει για σύνδρομο down τροποποιημένη πιθανότητα υπερηχογραφικά. Αύριο περιμένω και του αίματος. 

Ο γιατρός πολύ ικανοποιημένος. Εγώ πάλι όχι. Πίστευα μικρότερη αυχενική να είχε το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε αν ο γιατρός είναι ικανοποιημένος, μια χαρά…σαν εμένα το κάνεις που την προηγούμενη εβδομάδα μέτρησε το έμβρυο 2.02 εκατ κ του λέω μικρό είναι και μου λέει μπα ξέρεις και από τέτοια;..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tin89 είπε:

Βρε αν ο γιατρός είναι ικανοποιημένος, μια χαρά…σαν εμένα το κάνεις που την προηγούμενη εβδομάδα μέτρησε το έμβρυο 2.02 εκατ κ του λέω μικρό είναι και μου λέει μπα ξέρεις και από τέτοια;..

Χαχα ναι ναι κάπως έτσι. Τι να πω. Περιμένω και το βραδάκι τα αποτελέσματα τα τελικά ο Θεός βοηθός. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2023 at 9:09 ΠΜ, Orchid88 είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ!!! Βγήκαν χθες του αίματος. Δόξα το Θεό όλα καλά!!

Εσείς πότε με το καλό πάτε?

On 20/2/2023 at 2:12 ΜΜ, Mpoukitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Καλως ήρθατε όλες ! Θα πω, να αφήσετε ότι άσχημο συνεβη πίσω, και ολα να πάνε τέλεια αυτή τη φορά !!! 
 

εγω σε ανάμενα κάρβουνα , όλες οι αιματολογικές είναι χάλια, τα μισά δείχνουν θρομβώσεις, τα αλλά μισά προεκλαμψία ! Ολα χάλια ! 
περναω κρύωμα, και ελπίζουμε ολα να είναι λόγω αυτού. Τέλη του μήνα θα επαναλάβω ξανά τις αιματολογικές να δούμε τι γίνεται! Και έχει ο θεός !

Παρασκευή πάω για αυχενική θα είμαι ακριβώς 12εβδομαδων. 

Καλημέρα!!!

Έκανες την αυχενική? Πώς πήγε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε;..Εχθές είχα γιατρό…Λόγω ιστορικο6 δεν μου λέει και πολλά μέχρι να σιγουρευτεί…σήμερα είμαι 9+5…πόσο ήταν το μωρό σας τέτοια εβδομάδα;..Εμένα 2,85 νμζ ότι είδα στον υπέρηχο…διαβάζω διάφορα περί μήκους σε αυτή την εβδομάδα…έχω απλά το άγχος αν μεγαλώνει σωστά…ο γιατρός λέει μεγαλώνει ακριβώς όσο πρέπει…

@Rainbow2023 ελπίζω να ηρέμησες τώρα και να περάσεις ένα όμορφο τριήμερο…εγώ όλα τα άγχη τα νιώθω απολύτως…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , tin89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;..Εχθές είχα γιατρό…Λόγω ιστορικο6 δεν μου λέει και πολλά μέχρι να σιγουρευτεί…σήμερα είμαι 9+5…πόσο ήταν το μωρό σας τέτοια εβδομάδα;..Εμένα 2,85 νμζ ότι είδα στον υπέρηχο…διαβάζω διάφορα περί μήκους σε αυτή την εβδομάδα…έχω απλά το άγχος αν μεγαλώνει σωστά…ο γιατρός λέει μεγαλώνει ακριβώς όσο πρέπει…

@Rainbow2023 ελπίζω να ηρέμησες τώρα και να περάσεις ένα όμορφο τριήμερο…εγώ όλα τα άγχη τα νιώθω απολύτως…

Έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Βέβαια από βδομάδα έχουμε με την γυναικολόγο συζήτηση περί αποτελεσμάτων αλλά τα ποσοστά που βγήκαν και με τις αιματολογικές είναι μια χαρά!  Βήμα βήμα όμως. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Ο Θεός να μας βοηθήσει!

 

Εγώ είχα κάνει μέτρηση 8η εβδομάδα ήταν 1,59, 10η εβδομάδα 3 cm 

11 και 4 ήταν 5 cm 

Και 12 και 3 ήταν 5,9 cm 

Είσαι μια χαρά στις μετρήσεις. 

Σκέψου ότι όταν ακούς καρδούλα την 8η εβδομάδα η πιθανότητες να σταματήσει η καρδούλα είναι ελάχιστες πλέον. Και εγώ είχα το άγχος σου πριν λίγες εβδομάδες. Όλα πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2023 at 9:04 ΜΜ, Rainbow2023 είπε:

Όλα καλά θα πάνε.καλλιεργεια ούρων έκανες? Μπορεί τελικά όλα αυτά όντως να είναι από την ίωση που πέρασες. 

Γενική είχα κάνει και σε αυτη ολα χάλια 😱😱

On 23/2/2023 at 8:03 ΜΜ, Rainbow2023 είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα αυχενική. 

2,3 και 2,4 βγήκε σε δύο διαδοχικές μετρήσεις. 1/6500 δίνει για σύνδρομο down τροποποιημένη πιθανότητα υπερηχογραφικά. Αύριο περιμένω και του αίματος. 

Ο γιατρός πολύ ικανοποιημένος. Εγώ πάλι όχι. Πίστευα μικρότερη αυχενική να είχε το μωρό. 

Μην αγχώνεσαι ! Τόσο ήταν και μένα στον μπεμπακο μου! Μια χαρά πήγαν ολα!

 

εκανα κι εγώ χθες, 1,3 αν θυμάμαι καλά βγήκε, ολα μια χαρά φαίνονται υπερηχογραφικα! Τις αίματος θα τις έχω προς Πέμπτη μου είπε! 

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2023 at 1:36 ΜΜ, Mpoukitsa είπε:

Γενική είχα κάνει και σε αυτη ολα χάλια 😱😱

Μην αγχώνεσαι ! Τόσο ήταν και μένα στον μπεμπακο μου! Μια χαρά πήγαν ολα!

 

εκανα κι εγώ χθες, 1,3 αν θυμάμαι καλά βγήκε, ολα μια χαρά φαίνονται υπερηχογραφικα! Τις αίματος θα τις έχω προς Πέμπτη μου είπε! 

 

Μπράβο!!!! Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2023 at 10:56 ΠΜ, Rainbow2023 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Βγήκαν χθες του αίματος. Δόξα το Θεό όλα καλά!!

Εσείς πότε με το καλό πάτε?

Καλημέρα!!!

Έκανες την αυχενική? Πώς πήγε?

Καλημέρα!!! Χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου.

Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη...και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα 😐

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/2/2023 at 8:39 ΠΜ, Orchid88 είπε:

Καλημέρα!!! Χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου.

Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη...και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα 😐

Καλά αποτελέσματα για σήμερα!!! Θα αναμένουμε νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!!

Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς όλα καλά!!

Αυχενική διαφάνεια: 1,8mm, πιθανότητα για S. Down 1/5558 βάσει του υπερηχογραφήματος.

Αναμένω το απόγευμα και τις αιματολογικές...

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Orchid88 είπε:

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!!

Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς όλα καλά!!

Αυχενική διαφάνεια: 1,8mm, πιθανότητα για S. Down 1/5558 βάσει του υπερηχογραφήματος.

Αναμένω το απόγευμα και τις αιματολογικές...

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!!

Καλημέρα! Μπράβο τέλεια!!!!  Οι αιματολογικές βγήκαν? Όλα καλά μ

 

15 ώρες πρίν, Katerinakiss είπε:

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια! Εγω έχω τη Δευτέρα την αυχενική!! 

Καλά αποτελέσματα ν έχεις!!!!!

 

13 ώρες πρίν, tin89 είπε:

Κορίτσια..όλα καλά κι εγώ…διανύω την ενδέκατη εβδομάδα και δεν το πιστεύω ότι έχω φτάσει έως εδώ…κλείσαμε για αυχενική 15/3…🙏

Ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα!!! Με το καλό η αυχενική :) καλκαλα αποτελέσματα σε όλες!!

On 25/2/2023 at 1:36 ΜΜ, Mpoukitsa είπε:

Γενική είχα κάνει και σε αυτη ολα χάλια 😱😱

Μην αγχώνεσαι ! Τόσο ήταν και μένα στον μπεμπακο μου! Μια χαρά πήγαν ολα!

 

εκανα κι εγώ χθες, 1,3 αν θυμάμαι καλά βγήκε, ολα μια χαρά φαίνονται υπερηχογραφικα! Τις αίματος θα τις έχω προς Πέμπτη μου είπε! 

 

Πώς πήγαν οι αιματολογικές κορίτσι μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...