Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγχωθει!

Ελπίζω να γίνουμε μεγάλη παρέα μέχρι το τέλος και όλα να πάνε κατ'ευχην για όλες. 

Είμαι 8 και 2 και ακούσαμε καρδούλα. 170 παλμούς

Εσείς??? Πώς πάτε από συμπτώματα?

Έχετε ακούσει καρδούλα? Πόσους παλμούς είχε το μικρό σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/1/2023 at 10:09 ΠΜ, Rainbow2023 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγχωθει!

Ελπίζω να γίνουμε μεγάλη παρέα μέχρι το τέλος και όλα να πάνε κατ'ευχην για όλες. 

Είμαι 8 και 2 και ακούσαμε καρδούλα. 170 παλμούς

Εσείς??? Πώς πάτε από συμπτώματα?

Έχετε ακούσει καρδούλα? Πόσους παλμούς είχε το μικρό σας?

καλησπέρα!! Κι εγώ περιμένω πρώτα ο Θεός, το 2ο παιδάκι μου το Σεπτεμβριο. Είμαι 7 εβδομάδων, εχθες ακούσαμε καρδούλα, αν δεν κάνω λάθος είχε 133 παλμούς.  Με το καλό τα μωράκια μας!!! Πάντα θα υπάρχει άγχος, προσπάθησε να το απολαύσεις γιατί οι στιγμές είναι μοναδικές! 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 6:12 ΜΜ, Katerinakiss είπε:

καλησπέρα!! Κι εγώ περιμένω πρώτα ο Θεός, το 2ο παιδάκι μου το Σεπτεμβριο. Είμαι 7 εβδομάδων, εχθες ακούσαμε καρδούλα, αν δεν κάνω λάθος είχε 133 παλμούς.  Με το καλό τα μωράκια μας!!! Πάντα θα υπάρχει άγχος, προσπάθησε να το απολαύσεις γιατί οι στιγμές είναι μοναδικές! 

Με το καλό εύχομαι!! :)

απο συμπτώματα πως πας?

εγώ έχω πεθάνει στους εμετούς και τις ανακατοσουρες. Δύσκολο συναίσθημα αλλά χαλάλι...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rainbow2023 είπε:

Με το καλό εύχομαι!! :)

απο συμπτώματα πως πας?

εγώ έχω πεθάνει στους εμετούς και τις ανακατοσουρες. Δύσκολο συναίσθημα αλλά χαλάλι...

Κανένα σύμπτωμα έως τώρα, όπως και στην 1η εγκυμοσύνη μου. Μόνο κάτι πονακια στην κοιλιά. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2023 at 10:48 ΜΜ, Katerinakiss είπε:

Κανένα σύμπτωμα έως τώρα, όπως και στην 1η εγκυμοσύνη μου. Μόνο κάτι πονακια στην κοιλιά. 

Μια χαρά!! Η αλήθεια είναι ότι δεν παλεύεται το αίσθημα της ναυτίας και οι Ενετοί ιδίως όταν πρέπει να δουλεύεις κάθε μέρα. 

Σήμερα ξύπνησα λίγο καλύτερα. Και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν όλα πάνε καλά. 

Δηλαδή εμ δεν θέλω το αίσθημα της ναυτίας, εμ όταν καλυτερευω λίγο αγχώνομαι και αναρωτιέμαι αν όλα πηγαίνουν καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/1/2023 at 12:12 ΜΜ, Rainbow2023 είπε:

Μια χαρά!! Η αλήθεια είναι ότι δεν παλεύεται το αίσθημα της ναυτίας και οι Ενετοί ιδίως όταν πρέπει να δουλεύεις κάθε μέρα. 

Σήμερα ξύπνησα λίγο καλύτερα. Και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν όλα πάνε καλά. 

Δηλαδή εμ δεν θέλω το αίσθημα της ναυτίας, εμ όταν καλυτερευω λίγο αγχώνομαι και αναρωτιέμαι αν όλα πηγαίνουν καλά. 

 

Καλησπέρα κορίτσια !!

ερχομαι στην παρέα σας, περιμένω το 3 μου παιδάκι πρώτα ο Θεός, τον Σεπτέμβρη και γώ ❤️

ακουσα καρδούλα 7+4 130 παλμούς!

σημερα είμαι 8+5!

με το καλό σε όλες ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Mpoukitsa είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια !!

ερχομαι στην παρέα σας, περιμένω το 3 μου παιδάκι πρώτα ο Θεός, τον Σεπτέμβρη και γώ ❤️

ακουσα καρδούλα 7+4 130 παλμούς!

σημερα είμαι 8+5!

με το καλό σε όλες ❤️

Με το καλό να μας ερθουν όλα σε όλες! :)

πότε ξανά έχεις υπέρηχο? 

από συμπτώματα πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά την Τρίτη ! 
Θα δούμε νινι, θα κάνουμε τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικού υγρού! 
ανυπομονω να δω ότι ολα είναι καλά!

απο συμπτώματα στις αρχές έκανα κάποιους εμετούς, ανακατευόμουν κάθε μέρα όλη μέρα !

τωρα έχω άπειρη αδυναμία που ζορίζομαι να φροντίσω και το μικρό μου που είναι 15 μηνών ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpoukitsa είπε:

Έχω ξανά την Τρίτη ! 
Θα δούμε νινι, θα κάνουμε τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικού υγρού! 
ανυπομονω να δω ότι ολα είναι καλά!

απο συμπτώματα στις αρχές έκανα κάποιους εμετούς, ανακατευόμουν κάθε μέρα όλη μέρα !

τωρα έχω άπειρη αδυναμία που ζορίζομαι να φροντίσω και το μικρό μου που είναι 15 μηνών ! 

Αχ σε καταλαβαίνω. Κι εγώ αισθάνομαι αδύναμη, κουρασμένη και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα. Που κιόλας να είχα να φροντίσω και ένα μωρό. 

Εγώ είχα πολλές ανακατοσουρες το προηγούμενο διάστημα αλλά τώρα που μπήκα στην 9 εβδομάδα είναι λίγο καλύτερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rainbow2023 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω. Κι εγώ αισθάνομαι αδύναμη, κουρασμένη και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα. Που κιόλας να είχα να φροντίσω και ένα μωρό. 

Εγώ είχα πολλές ανακατοσουρες το προηγούμενο διάστημα αλλά τώρα που μπήκα στην 9 εβδομάδα είναι λίγο καλύτερα. 

 

Ναι πραγματικά ελπίζω όσο περνάνε οι εβδομάδες να είμαστε καλύτερα!

Σίγουρα το δεύτερο τρίμηνο είναι το πιο ευχάριστο, έχουμε ακόμη όμως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Mpoukitsa είπε:

Ναι πραγματικά ελπίζω όσο περνάνε οι εβδομάδες να είμαστε καλύτερα!

Σίγουρα το δεύτερο τρίμηνο είναι το πιο ευχάριστο, έχουμε ακόμη όμως!

Ναι ναι έχει ο Θεός! Βήμα βήμα!!!! 

Πρώτα προέχει η αυχενική . Κρίσιμο στάδιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες μπουκιτσα στην παρέα μας! Με το καλό τα μωράκια μας! Εχω κι εγώ τις τελευταίες μέρες πολλές ανακατωσούρες σε σημείο που να μην θέλω να φάω τπτ, αλλά όχι με εμετούς... 

Εχω κι εγώ ένα ζουζούνι 14 μηνών και είμαι όλο από πίσω του... 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Katerinakiss είπε:

Καλως ηρθες μπουκιτσα στην παρέα μας! Με το καλό τα μωράκια μας! Εχω κι εγώ τις τελευταίες μέρες πολλές ανακατωσούρες σε σημείο που να μην θέλω να φάω τπτ, αλλά όχι με εμετούς... 

Εχω κι εγώ ένα ζουζούνι 14 μηνών και είμαι όλο από πίσω του... 

καλως σας βρήκα❤️

ωωωωω…. Εμένα σήμερα είναι 15 μηνών το μικρό μου βασανακι, στα ίδια χάλια θα είμαστε βλέπω😜😜😜.Έχω βέβαια και μια κόρη σχεδόν 12 ετών, προεφηβεια…… χαμός γίνεται🤣

Βρε παιδιά, υπάρχουν στιγμές που δεν νιώθω καθόλου έγκυος! Το παθαίνετε και σείς;; Μπορεί να είναι η τριτη εγκυμοσύνη, αλλά νομίζω και η πιο αγχωτική! Με έναν φόβο είμαι όλη την ώρα ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoukitsa είπε:

καλως σας βρήκα❤️

ωωωωω…. Εμένα σήμερα είναι 15 μηνών το μικρό μου βασανακι, στα ίδια χάλια θα είμαστε βλέπω😜😜😜.Έχω βέβαια και μια κόρη σχεδόν 12 ετών, προεφηβεια…… χαμός γίνεται🤣

Βρε παιδιά, υπάρχουν στιγμές που δεν νιώθω καθόλου έγκυος! Το παθαίνετε και σείς;; Μπορεί να είναι η τριτη εγκυμοσύνη, αλλά νομίζω και η πιο αγχωτική! Με έναν φόβο είμαι όλη την ώρα ! 

Φαντάζομαι η μεγάλη κόρη σου θα απασχολεί και λίγο το μικρό ώστε να μην κουράζεσαι! 

Εγω είναι κάποιες φορές που ξεχνάω πως είμαι έγκυος!!!!


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoukitsa είπε:

καλως σας βρήκα❤️

ωωωωω…. Εμένα σήμερα είναι 15 μηνών το μικρό μου βασανακι, στα ίδια χάλια θα είμαστε βλέπω😜😜😜.Έχω βέβαια και μια κόρη σχεδόν 12 ετών, προεφηβεια…… χαμός γίνεται🤣

Βρε παιδιά, υπάρχουν στιγμές που δεν νιώθω καθόλου έγκυος! Το παθαίνετε και σείς;; Μπορεί να είναι η τριτη εγκυμοσύνη, αλλά νομίζω και η πιο αγχωτική! Με έναν φόβο είμαι όλη την ώρα ! 

Κάποιες φορές ηρεμούν τα συμπτώματα και μετά επανέρχονται. 

Είμαι από αυτές εξάλλου που από την 6η εβδομάδα έχουν πολύ ανακατοσουρα , τάση για εμετό αλλά και εμετό σχεδόν 1 κάθε μέρα. Δεν βγαίνει αυθόρμητα βέβαια ο εμετός πάντα. Κάποιες φορές τον προκαλώ γιατί υποφέρω!!!! Αλλά οανταυβγαζω διάφανα υγρά. Σπάνια φαγητό. 

Από άλλα συμπτώματα έχω πολύ πονεμένο στήθος. Που και που έχω κάποιες σουβλιες. Λίγα όμως πράγματα. Είμαι σχεδόν 10 εβδομάδων. 

Εσείς πώς πάτε? Αυχενική κλείσατε? Εμένα η γιατρός μου με έβαλε και έκλεισα. Σε 20 ημέρες περίπου θα πάω πρώτα ο Θεός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...