Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Άσε με εμένα .. Εμένα ήταν από την πεμπτη εβδομάδα … ιδιαίτερη περίπτωση εγώ δεν συγκρίνεται καν … απλά στο ανέφερα γιατί δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

Διαρροια δυο βδομάδες


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ οποτε δεν ξερω και αν το κανω και σωστα! Τεσπα! Εχω ενα μικρουλι αγορακι 4,5 μηνων ο οποιος πινει γαλα Humana απο 10 ημερων και μετα! Εχει εδω και δυο βδομαδες που μου κανει διαρροιες ξαφνικά! Η γιατρος μας ειπε για γαστρεντερίτιδα! Δοκιμασαμε αραιωμενο γαλα και ριζονερο αλλα βοηθησαν για μερικές μερες και μετα παλι τα ιδια! Τωρα θα παρουμε γαλα για διαρροια!  Το Novalac Ad μας συστησε! Να δουμε αν θα μας βοηθησει! Υπαρχει καποια με παρομοια εμπειρια σ αυτην την ηλικια? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως εχει το μωρο κατι σοβαρο! Καναμε καλλιεργεια ουρων αρνητική! Να τον πειραξε το γαλα του μετα απο τοσους μηνες? Κοντευω να σκασω! Αλλα συμπτωματα δεν εχει! Help....... 😔

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Alextop είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ οποτε δεν ξερω και αν το κανω και σωστα! Τεσπα! Εχω ενα μικρουλι αγορακι 4,5 μηνων ο οποιος πινει γαλα Humana απο 10 ημερων και μετα! Εχει εδω και δυο βδομαδες που μου κανει διαρροιες ξαφνικά! Η γιατρος μας ειπε για γαστρεντερίτιδα! Δοκιμασαμε αραιωμενο γαλα και ριζονερο αλλα βοηθησαν για μερικές μερες και μετα παλι τα ιδια! Τωρα θα παρουμε γαλα για διαρροια!  Το Novalac Ad μας συστησε! Να δουμε αν θα μας βοηθησει! Υπαρχει καποια με παρομοια εμπειρια σ αυτην την ηλικια? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως εχει το μωρο κατι σοβαρο! Καναμε καλλιεργεια ουρων αρνητική! Να τον πειραξε το γαλα του μετα απο τοσους μηνες? Κοντευω να σκασω! Αλλα συμπτωματα δεν εχει! Help....... 😔

Γαστρεντερίτιδα δύο βδομάδες κ ενδιάμεσα με παύση διάρροιας ,δεν νομίζω ότι ισχύει. Μπορεί να τον πειραξε κ το γάλα μετά από μήνες. Επίσης ξέρω ότι αραιωμένο γάλα δίνεις σε δυσκοιλιότητα ,συνήθως η σκόνη 'σφιγγει' ,εκτός και αν κρύβεται κάποια αλλεργία από πίσω. Από διάθεση πως είναι;έχει όρεξη για φαγητό;γουλιες βγάζει;αέρια;

Link to comment
Share on other sites

Ορεξη εχει κανονικοτατα, εμετο ή πυρετο δεν κάνει! Αερια έχει! Απ οταν γεννηθηκε ειχε αερια! Ισως γι αυτο δεν μου εκανε και κολικους! Απλα καθε φορα που τρωει ακουγεται το εντερακι του και μετα απο καποια ωρα αεριζεται δυνατα και κανει κακα! Το ευτυχες ειναι οτι τον καταλαβαινω και του αλλαζω πανα κατυευθειαν και ετσι δεν εχει συγκαει! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Ναι θα πρεπει φανταζομαι αν δεν περασει και με το γαλα για διαρροια να παμε σε κατι πιο εξεζητημένο! Αν και ευχομαι να μην χρειαστει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Alextop είπε:

Ευχαριστω πολυ! Ναι θα πρεπει φανταζομαι αν δεν περασει και με το γαλα για διαρροια να παμε σε κατι πιο εξεζητημένο! Αν και ευχομαι να μην χρειαστει! 

αν εξεζητημενο εννοεις  το γαλα για αλλεργια,θεωρω οτι ειναι καλο να κανετε τον ελεγχο πιο αμεσα

το θεμα ειναι γτ εχει διαρροιες,αν απλα παιρνει ειδικο γαλα γι αυτο αλλα δ αντιμετωπιστει η αιτια,δ καταλαβαινω τον σκοπο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω πιο εξεζητημένο ελεγχο για καποια ασθενεια! Εχεις δικιο παντως σ αυτο που λες! Γι αυτο το λογο θα ζητησω την γνώμη και δευτερου παιδιατρου να δω τι θα μου πει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σε παρηγορεί η μικρή μου είχε διαρροια για 1 μήνα.Στην αρχή και σε μας ο γιατρός έκανε λόγο για γαστρεντεριτιδα.Η διαρροια όμως δεν περνούσε και τελικά κατέληξε στο συμπέρασμα ότι είναι από τα δόντια που βγάζει.

Πράγματι με το που έσκασε το πρώτο δόντι η διαρροια κόπηκε μαχαιρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Αν σε παρηγορεί η μικρή μου είχε διαρροια για 1 μήνα.Στην αρχή και σε μας ο γιατρός έκανε λόγο για γαστρεντεριτιδα.Η διαρροια όμως δεν περνούσε και τελικά κατέληξε στο συμπέρασμα ότι είναι από τα δόντια που βγάζει.

Πράγματι με το που έσκασε το πρώτο δόντι η διαρροια κόπηκε μαχαιρι

σε τι ηλικια;

το μνμ σου με εκανε να θυμηθω κ κτ αλλο

η μαμα μου μας εχει πει οτι η αδερφη μου εβγαζε πολυ δυσκολα τα δοντια.μεχρι κ κακα με αιμα.δ της ειχε επιβεβαιωσει γιατρος οτι μπορει να σχετιζεται

κ πολυ ευκολα κανει διαρροιες κ ο μικρος γιος της αδερφης μου.λιγο τα δοντια,λιγο ιωσουλες τωρα που παει παιδικο πρωτη φορα,θυμαμαι απο μωρο μεχρι κ τωρα στα 2+

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Κι αυτο εχει περασει απ το μυαλο μου! Το μωρο ειναι σε ηλικια που θα αρχισει σε λιγο καιρο να βγαζει δοντάκια! Σε 10 μερες θα κλεισει τον 5ο. Ο μικρος κοντευει να φαει τα χερια του! Απλα μου φανηκαν πολλες οι μερες για αυτον τον λογο και τον απερριψα στο μυαλο μου! Τωρα ξεκινησαμε γαλα Humana HN που είναι για τις διαρροιες και προβιοτικα το βραδυ! Προς το παρον εχει κανει λιγες κενωσεις και σαν να πρασινισαν κιολας! Τεσπα! Θα δουμε πως θα παει! Αλλα ρε κορίτσια αυτο το γαλα ειναι πάρα πολυ πηχτο! Μας βγαινεξ η πιστη για να το φτιαξουμε και να μπορεί να ρουφηξει το μωρο! Εχει καμια σας κανεναν τροπο υποψην να μν κανουμε 10 ωρες και να γίνεται και σωστα η παρασκευη του? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Alextop είπε:

Κοριτσια καλημερα! Κι αυτο εχει περασει απ το μυαλο μου! Το μωρο ειναι σε ηλικια που θα αρχισει σε λιγο καιρο να βγαζει δοντάκια! Σε 10 μερες θα κλεισει τον 5ο. Ο μικρος κοντευει να φαει τα χερια του! Απλα μου φανηκαν πολλες οι μερες για αυτον τον λογο και τον απερριψα στο μυαλο μου! Τωρα ξεκινησαμε γαλα Humana HN που είναι για τις διαρροιες και προβιοτικα το βραδυ! Προς το παρον εχει κανει λιγες κενωσεις και σαν να πρασινισαν κιολας! Τεσπα! Θα δουμε πως θα παει! Αλλα ρε κορίτσια αυτο το γαλα ειναι πάρα πολυ πηχτο! Μας βγαινεξ η πιστη για να το φτιαξουμε και να μπορεί να ρουφηξει το μωρο! Εχει καμια σας κανεναν τροπο υποψην να μν κανουμε 10 ωρες και να γίνεται και σωστα η παρασκευη του? 

καλησπέρα αν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ του άνοιγα λίγο την τρύπα με μια βελόνα που επαιρνα από μια σιρριγα από το φαρμακείο και έπινε το γάλα γτ αλλιώς ήταν πολύ πηχτό επίσης υπάρχει και ένα ειδικό εργαλείο που ανοίγει τρύπες στην πιπίλα θα το βρεις στα καταστήματα με βρεφικά ειδη

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα κι εγω! Βεβαια οπως και να χει το γαλα κανει γρομπαλακια και πολυ αφρο απ το χτύπημα! Το κατεβαζει και πιο γρηγορα λογω του μεγαλυτερου ανοιγματος στην θηλη και γκρινιαζει με το που τελειώνει! Τεσπα! Σημασια εχει οτι τον βοηθησε ηδη απο το πρωτο γευμα και σταματησαν οι διαρροιες! Τωρα περιμένω να δω πως θα παει για να μην παμε στο αλλο ακρο και μας φέρει δυσκοιλιοτητα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...