Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γαλατα Nutricia Infatrini


Stella.1985

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

ονομαζωμαι Στελλα και εχω μια κορουλα (Ειρηνη) η οποια ειναι 10μηνων.

Μεχρι πριν λιγο καιρο η μικρη μου επεινε το Infatrini. Δυστυχως δεν της αρεσει πλεον. Οσοι γνωριζεται τα γαλατα αυτα, ξερετε οτι ειναι ακριβα.

Γι΄αυτο σκευτηκα μηπως μπορω να τα δοσω σε καποιον που τα χρειαζετε.

Εαν καποιος τα χρειαζετε η ξερει καποιο υδρυμα που μπορω να τα δοσω ας μου απαντηση.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα Στελλα.. Κι εμεις τωρα θα το αρχισουμε το infatrini 100ml..Με ενδιαφερει το γαλα εαν δεν το χρησιμοποιησεις πια...Και θα ηθελα να μου πεις μερικα πραγματα γι'αυτο ..Πως το ζεστενεις ,εαν το ιπιε κατευθειαν το δικο σου μωρο,εαν ειχε εμετους ,ποναλακια κτλ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η Ειρήνη δεν είχε κανενα προβλημα.Το έπινε ευχαριστα.

Για το ζέσταμα: έβαζα το γαλα στο μπιμπερο και το ζέσταινα σε μπεν μαρι. Πολυ ευκολο.

Μπορω να σε ρωτησω γιατι θα αρχίσετε να πίνετε infatrini?

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες το αρχισαμε εμεις και το πινει μια χαρα...Εμενα η μικρη μου,εχει φυσημα στην καρδουλα και θα πρεπει να παιρνει βαρος...κι επειδη μεχρι τωρα τριων μηνων δεν εχει παρει οσο χρειαζεται μας εδωσαν το infatrini..

Εσενα;;

Link to comment
Share on other sites

Η μικρη μου εκανε εγχειρισει 10ημερων στην καρδια. Στενοση αορτης ισμου και απο 1 μηνων εχει τραχειοστομα. Για να φανταστεις τωρα αρχισε να τρωει καλα. Ειναι σχεδον 11 μηνων και ζυγυζει 6,50κιλα.

Γρηγοριτσα εγω να σου δοσω τα γαλατα που εχω αλλα να ξερεις οτι δικαιουσε απο να σου γραψουνε τα γαλατα του μωρο και δεν πληρωνεις τιποτα. Ο καρδιολογος/χειρουργος θα σας γραψει μια γνωματευση με αυτην πας στον παιδιατρο και σου γραφουνε τα γαλατα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρας το κουραγιο σου Στελλα να περασει η μικρη σου ολα αυτα τοσο μικρη.... Τουλαχιστον τωρα ειναι καλα μετα την εγχειρηση;;Με το γαλα πηρε βαρος κανονικο,ή δεν ειχε μεγαλη διαφορα...;Το επινε ολο το μπουκαλι;;

Μαζευουμε τα κουπουνια αυτον τον μηνα και μετα θα παμε στον γιατρο να τα γραψει για να ξερουμε ποσα καταναλωνουμε ωστε να τα γραψει κ για τους υπολοιπους μηνες...

Ποσα μπουκαλια εχεις εσυ...;;

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα ειναι.Απλως σε εναμισι χρονο θα πρεπει να κανουμε ακομα μια εγχειριση στον λαριγγα,μετα ευχομαι να ειναι εντελος καλα.

Κοιτα στην αρχη επινε καλα.Σχεδον 1 μπουκαλακι.Μετα το τραχειοστομα επεινε 20,30 αντε 40μλ την φορα.Δηλαδη τιποτα και μπορει να μην εβαζε κιλα αλλα δεν εχανε κιολας. Να ξερεις οτι ειναι πολυ ποιο χορταστικο απο τι τα αλλα γαλατα.Δηλαδη μπορει με αλλο γαλα να πινει πχ 100μλ και με αυτο 70μλ.

Δεν θυμαμαι ποσα γαλατα εχω.Θα πρεπει να δω. Τωρα ειμαι στην δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.... Ευχομαι ολα να πανε καλα και στην επομενη εγχειρηση...Τοσο δα πλασματακια και βασανιζονται απο τωρα με προβληματα..Κι αυτο που με στεναχωρει κ με την μικρουλα μου,ειναι οτι δεν μπορω να κανω κατι εγω και ωρες - ωρες τρελαινομαι...Καθε φορα που παμε στον παιδοκαρδιολογο γινομαι χαλια...

Μαλλον γι'αυτο δεν μου πινει πολυ απο αυτο το γαλα..Με αλλο γαλα επινε 120-150 γρ. και με αυτο δεν πινει ολο το μπουκαλι....Το μονο θεμα μας ειναι οτι ενεργειτε καθε 3 μερες.. Δες και πες μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γρηγοριτσα εχω περιπου 150 γαλατα.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΕΛΛΑ... ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΡΥΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ή ΚΑΠΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ , ΑΣ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ,ΜΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΧΟΡΗΓΕΙ Ο ΟΓΑ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...