Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια με κοιλίτσες!!!

Εύα συγχαρητήρια για το νέο σου μωράκι!

Εγώ ρούχα εγκυμοσύνης ντρέπομαι να φορέσω αν και έχω κοιλίτσα, αλλά είχα πάρει 2 παντελονάκια από τα hm και πιστεύω να βολευτώ από αυτά γιατί στο γιό μου γέννησα Ιούλιο οπότε είναι όλα καλοκαιρινά.

Εγώ αυχενική έχω κλείσει στο ΡΕΑ (140?) την άλλη Τετάρτη με τον Τζώρτζη και ομολογώ ότι τρέμω γιατί τώρα τελευταία όλο κακά ακούω (λες και το κάνουν επίτηδες), ξέρει καμία τίποτα για τον συγκεκριμένο γιατρό?

Και τελευταία θέλω την γνώμη σας για κάτι:

Παντρεύομαι με πολιτικό αρχές Νοεμβρίου και δεν έχω ιδέα τι να βάλω λόγω κοιλιάς, έχετε καμιά ιδέα???


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εγω απο H&M πηρα ενα μαυρο παντελονι εγκυμοσυνης προχθες και το φοραω και σημερα,μια χαρα!!Ωραιοτατο!Και τα τζην μου αρεσαν πολυ!

Ρηνουλα γενικες αιματος,ουρων, καλλιεργεια κολπικου υγρου,ειναι μπολικες! Αυχενικη εχω στο Ιασω 15 Οκτωβρη

Αργιοτα, ειχες ξαναρωτησει νομιζω για τον Τζωρτζη, κανει μια γιλη μου μαζι του υπερηχους, πολυ καλος και γλυκομιλητος μου ειπε!

Οσο για το νυφικο, με το καλο κιολας ο γαμος!!!ε δεν θα εχεις πολυ κοιλια ακομα, ενα ρηχτο ασπρο φορεμα θα το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κ ευχαριστω για τις ευχες!

ο Κος Ψαθας ειναι στο ιασω.

εγω για την αυχενικη πληρωσα 130Ε και για τον προγεννετικο ελεγχο που τον εκανα ιδιωτικα - με μια εκπτωση λογω ασφαλειας - εδωσα 150Ε. πονεμενη ιστορια το ικα. εψαχνα γυρω στο 15αυγουστο γιατρο να μου γραψει εξετασεις αλλα τζιφος, στην προηγουμενη εγκυμοσυνη καποιες εξετασεις ειχαν χαθει και επαιρνα τηλεφωνο στα εργαστηρια κ ψαχναμε! ειναι πολλα τα λεφτα για εξω αλλα με το ικα δεν εχω κ τις καλυτερες εμπειριες.

αλλωστε για την αυχενκη ο γιατρος με εστειλε κατευθειαν στο κεντρο που συνεργαζεται.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ Κατερίνα, έχεις δίκιο μου το είχες ξαναπεί για τον Τζώρτζη αλλά έχω ένα θέμα με τη μνήμη μου τον τελευταίο μήνα.

και εγώ πήρα ένα τζιν και ένα μαύρο και σήμερα λέω να το εγκαινιάσω στο τζούντο που θα πάω τον γιο μου...ούτως ή άλλως δεν πολυβγαίνω εκτός σκ από το σπιτι.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα,με γεια το παντελονάκι!

Χθες το βράδυ διάβαζα όλα όσα έχουν γραφτεί για το

θέμα της αυχενικής διαφάνειας στο πάρεντς.Παρ όλο που είμαι Γερμανία

έμαθα πολλά πράγματα που δεν τα ήξερα και ξεαγχώθηκα.

Και στο συστήνω,αν και εσύ θα ξέρεις καλά για τι πρόκειται αφού έχεις ήδη παιδάκι!

Εδώ κάνουν πρώτα τις εξετάσεις αιματος(papp-a) και όταν έρθει η ώρα της αυχενικής είναι έτοιμες και ο γιατρός τις έχει στα χέρια του.

Την άλλη εβδομάδα θα την κάνω.

Argiota,με το καλό και η ώρα η καλή,

Σίγουρα θα βρεις ωραιότατα νυφικά φορέματα!Ίσως κάτι σε στυλ "αμπίρ",ξέρεις αυτα που αρχίζει η σούρα κάτω από το στήθος;

Πες μας,λατρεύω νυφικά!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είδα ένα στα hm γιατί είναι και πολιτικός και δεν θέλω να βάλω τίποτα υπερβολικό (θα είναι και πρωί-πρωί)....δυστυχώς δεν το έχω ευχαριστηθεί καθόλου σαν αγγαρεία το βλέπω άντε να γίνει να τελειώνει.

Έχω αγχωθεί πολύ με την αυχενική αφού και σήμερα κάτι δυσάρεστο άκουσα για μία γνωστή, πιστεύω όταν την κάνω να ενθουσιαστώ λίγο και με τον γάμο, αν πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

μην μπαινεις στη διαδικασια να ακους κ να σκεφτεσαι τι εγινε με περιπτωσεις αλλων γιατι θα τρελλαθεις. θετικη σκεψη χρειαζομαστε κ καλη διαθεση. μην αγχωνουμε κ τα εμβρυακια μας ε;

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά σήμερα τελικά.... μάλλον πρέπει να συνηθίσω τα καφέ και το αιμα και να μην τρελαίνομαι καθε φορά!!! Κάνω και τις αντιπηκτικές και ίσως φταίει κι αυτό!!!

Κορίτσια κι εγώ θέλω ρούχα...κυρίως φόρμες αλλά μαλλον δε θα τα χρειαστώ ακόμα!!! Με βλέπω μέρες ακόμα στο σπίτι!!!

argiota με το καλό ο γάμος!!! Και εμείς για πολιτικό λέμε αλλά δεν έχουμε ακόμα προγραμματίσει ημερομηνία. Βέβαια εγώ είμαι ικανή να παω με φόρμα...!!! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια. Βλέπω όλα καλά με τα ''σποράκια''

Εγώ ακόμα τα τζινάκια μου φοράω. είμαι ένα κιλό κάτω και η κοιλιά δεν φαίνεται ακόμα:rolleyes: αφού αν δεν πήγαινα την περασμένη εβδομάδα στο γιατρό θα νόμιζα οτι την ''έκανε'' το έμβρυο:tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσπαθώ να μην αγχώνομαι για αυτό τα λέω και σε εσάς να μη τα σκέφτομαι μόνη μου και τρελαίνομαι!

Νίκη μου και εγώ με φόρμα έλεγα στην αρχή αλλά όλοι λέγανε ότι είμαι αρνητική και καλά θα κάνω να χαίρομαι με αυτό το γεγονός και έτσι αποφάσισα να το δω πιο θετικά...οπότε το πρώτο που σκέφτηκα για να μου φτιάξω τη διάθεση ήταν ψώνια!!!


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις argiota μου!!! Τα ψώνια γενικως φτιάχνουν τη διάθεση και πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα τόσο ευτυχές γεγονός!!!

viki σε ζηλεύω, εγώ πρέπει αν έχω πάρει ήδη 1,5 κιλάκι.....:-( και τώρα που θα είμαι στην ξάπλα βλέπω να παίρνω κι αλλα.. αν και δεν τρώω πολλή ποσότητα σε φαγητό αλλά τρώω και κανενα πατατάκι.... τρώω και καμια ζαμπονοτυρόπιτα.....κάνω ζαβολιές!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις argiota μου!!! Τα ψώνια γενικως φτιάχνουν τη διάθεση και πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα τόσο ευτυχές γεγονός!!!

viki σε ζηλεύω, εγώ πρέπει αν έχω πάρει ήδη 1,5 κιλάκι.....:-( και τώρα που θα είμαι στην ξάπλα βλέπω να παίρνω κι αλλα.. αν και δεν τρώω πολλή ποσότητα σε φαγητό αλλά τρώω και κανενα πατατάκι.... τρώω και καμια ζαμπονοτυρόπιτα.....κάνω ζαβολιές!!!:D

Νίκη 1 με 1μιση κιλό το μήνα είναι καλά να πάιρνεις (στα παραπάνω να ανησυχείς) εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα τόσο κάθε μήνα και μάλιστα ένα μήνα είχα βάλει τρία (πάρα πολλά, με έκραξε ο γιατρος:tongue:) αλλά τώρα μάλλον η μικρή με τρέχει και με κρατάει σε φόρμα, άσε που δεν έχω τον ίδιο χρόνο πλέον , χθες το βράδυ έκανα ένα τοστ και το έφαγα μετά απο μια ώρα, πάλι καλά που δεν το ξέχασα. στην πρώτη εγκυμοσύνη έτρωγα πολλά πατατάκια και γλυκά τώρα δεν τα βάζω στο σπίτι για να μη τρώει και η μικρή.


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κι εγω το τσιμπησα το κιλακι μου, να το χαιρομαι:mad:

Μ αρεσει που εχω και τη διατροφη απο τη διαιτολογο κρεμασμενη στο ψυγειο..καμια επαφη ομως αλλα απο σημερα θα αρχισω να την ακολουθω..1 κιλο μου ειπε να βαλω στο πρωτο τριμηνο, μακρια απο γλυκα,αναψυκτικα και..πατατακια! Ενταξει τιποτα απο αυτα δεν τρωω να πω την αληθεια, κατι πιτσες και κρεπες χτυπησα τελευταια.:-(

Το κακο με μενα ειναι οτι ενω ειχα χασει τα κιλα της προηγουμενης εγκυμοσυνης μολις τον Αυγουστο και στις διακοπες ξαναπηρα 2..αρχισα δλδ την εγκυμοσυνη με 2 κιλα παραπανω ηδη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...