Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Τεστ εγκυμοσύνης


Μικρο

Recommended Posts

Έχω πολυκιστικες ωοθήκες . Παίρνω χορηγία με αντισυλληπτικά όπως μου έχει πει ο γιατρός μου για 2 μήνες …. Σταμάτησα την χορήγηση τους όπως μ είπε και ο ίδιος για ένα διάστημα 2 μηνών . Δεν είχα περίοδο τους 2 μήνες αυτούς που δεν επερνα αντισυλληπτικά . Μίλησα με τον γιατρό μ και μου είπε να κάνω αρχικά ένα τεστ εγκυμοσύνης και επιτα αν είναι αρνητικό να πάρω κάποια χάπια και  όταν αδιαθετήσω πάλι αντισυλληπτικά . Εγώ έχω ένα έρωτημα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν αρνητικό . Απλά δεν μπορούσα να ουρήσω από το ανχως μου και ήπια παρά πολύ νερό με σκοπό να ουρήσω … υπάρχει περίπτωση να μην είναι αληθές το τεστ και να είμαι έγκυος ; Δεν θέλω να μπω πάλι σε διαδικασία τεστ γιατί είναι επίπονη γοα εμένα διαδικασία αν κάποιος μπορεί να μπθ απάντηση θα ήταν χρήσιμο … ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Μικρο είπε:

Έχω πολυκιστικες ωοθήκες . Παίρνω χορηγία με αντισυλληπτικά όπως μου έχει πει ο γιατρός μου για 2 μήνες …. Σταμάτησα την χορήγηση τους όπως μ είπε και ο ίδιος για ένα διάστημα 2 μηνών . Δεν είχα περίοδο τους 2 μήνες αυτούς που δεν επερνα αντισυλληπτικά . Μίλησα με τον γιατρό μ και μου είπε να κάνω αρχικά ένα τεστ εγκυμοσύνης και επιτα αν είναι αρνητικό να πάρω κάποια χάπια και  όταν αδιαθετήσω πάλι αντισυλληπτικά . Εγώ έχω ένα έρωτημα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν αρνητικό . Απλά δεν μπορούσα να ουρήσω από το ανχως μου και ήπια παρά πολύ νερό με σκοπό να ουρήσω … υπάρχει περίπτωση να μην είναι αληθές το τεστ και να είμαι έγκυος ; Δεν θέλω να μπω πάλι σε διαδικασία τεστ γιατί είναι επίπονη γοα εμένα διαδικασία αν κάποιος μπορεί να μπθ απάντηση θα ήταν χρήσιμο … ευχαριστώ 

Καλησπέρα, το τεστ θα πρεπει να το κάνεις με πρωινά ούρα για να είναι πιο αξιόπιστο.. οπότε δε θα χρειάζεται να πιεις νερό θα θέλεις ούτως ή άλλως να πας τουαλέτα. Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω τ εξής ο κύκλος μετριέται σύμφωνα με το στις ποσες μέρες ήρθε αυτό το η μήνα; Η γενικά πως είναι κύκλος μας ; ( εγώ πχ έχω κύκλο 29-30 ημερών σχεδόν κάθε μήνα γ τον μήνα Φλεβάρη όμως ήρθε στις 32 μέρες λόγω άγχους. Πως θα μετρήσω τώρα τις γόνιμες μέρες μ; Σύμφωνα με τις 32 μέρες η γενικά ποτέ μ έρχεται περίοδος; 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...