Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Scrapbooking lovers!


admin

Recommended Posts

Λοιπόν...πρώτα απ'όλα,τα είχε φτιάξει όλα η γιαγιά του μωρού.Είχαν στήσει ένα μικρό "περίπτερο",αν θυμάμαι καλά...μπορεί να ήταν και καροτσάκι η βάση του ή stand με τρία επίπεδα,δεν πολυθυμάμαι,έχουν περάσει κάποιοι μήνες.Χρώματα που κυριαρχούσαν...λαχανί και ροζ.

Μπομπονιέρες:στικ ξύλινο,αρκετά χοντρό με πεταλούδα κομμένη στο χέρι, επάνω κολλημένη μια μικρότερη και στην μέση ένα ροζ κουμπί.Το μέγεθος της μπομπονιέρας ήταν 50 εκατοστά,το μέτρησα μόλις τώρα.Τα χαρτόνια ήταν ριγέ,πουά,λαχανί και ροζ και έκανε διάφορους συνδυασμούς.Κρέμασε και κορδέλες.

Τις ίδιες πεταλούδες,ίσως λίγο μεγαλύτερες,τις είχε σε τσίγκινα κουβαδάκια και ήταν μέρος της διακόσμησης.

Βιβλίο ευχών:δεν θυμάμαι σχήμα,αλλά δεν ήταν πεταλούδα.Επίσης,επειδή συνόδεψα μια φίλη μου,δεν έγραψα,οπότε δεν το είδα αναλυτικά μέσα.

Πάντως ήταν γεμάτο θήκες και έδιναν tags στους καλεσμένους για να γράψουν τις ευχές τους,τα οποία είχαν διάφορα σχήματα.Πολύ πρακτικό, γιατί έγραφαν όλοι με την ησυχία τους,αντί να περιμένουν να τελειώσει ο προηγούμενος.

Γλυκό:cupcakes με πεταλούδα από ζαχαρόπαστα,στα οποία είχαν καρφώσει οδοντογλυφίδες με κολλημένο έναν κύκλο από κόπτη 5εκ. με σχεδιάκι,πάνω έναν κύκλο μικρότερο,γραμμένο το όνομα και μια μικροσκοπική πεταλουδίτσα.Όλα αυτά ήταν με κόπτες.Με τον ίδιο τρόπο είχαν στολίσει και κάτι συσκευασίες με μαλλί της γριάς για τα παιδιάκια.Είχαν καλύψει το καπάκι και τα πλαϊνά με λαχανί πουά χαρτόνι και είχαν κολλήσει μια μεγάλη πεταλούδα,με κόπτη γίγα.Το συγκεκριμένο σχέδιο δεν το είδα στα δικά μας σάιτς,μπορεί να το αγόρασε από το εξωτερικό.

Αν θυμηθώ και κάτι άλλο,θα το γράψω.Είχε ρίξει πολλή δουλειά και φάνηκε,αλλά όλοι έμειναν κατενθουσιασμένοι και της έδιναν συνέχεια συγχαρητήρια.Για το κόστος δεν ξέρω να σου πω..το δύσκολο είναι να βρεις αυτά τα χαρτόνια,που εγώ δεν τα έχω δει πουθενά στην Θεσσαλονίκη.

Α...είχε και banner με το όνομα και ένα welcome.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το χειροποίητο ειναι ανεκτίμητο!!!!!

Eννοείται!!!Εγώ ειδικά το εκτίμησα περισσότερο από τους υπόλοιπους,που δεν φαντάζονταν πόση δουλειά έριξε η γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες ιδεες! Τις εστειλα κιολας στη φιλη μου. Σε ευχαριστώ πολύ Χριστίνα!

Τίποτα!!Δεν είναι καν δικές μου!!Αν σκεφτούμε όλες μαζί,θα κατεβάσουμε και άλλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως θα βρώ και τις συνθέσεις των κοριτσιών να ψηφίσω????

Για να πεσουν τα λινκ παρακαλώ!!!!!

Πένυ, αν λες για τις δικές μας συνθέσεις (της Βάλιας και τη δική μου), είναι εδώ:

http://www.flickr.com/groups/memoriestrend/

Βέβαια τη δική μου αμφιβάλλω αν τη βλέπεις, εγώ για κάποιον ανεξήγητο λόγο τη βλέπω μόνο όταν είμαι συνδεδεμένη (κάποια βλακεία θα έχω κάνει..)

Kαι στο φόρουμ του scrapbooking.gr θα ψηφίσετε την 1η Οκτώβρη:

http://www.scrapbooking.gr/forum/index.php?lang=


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βίκυ, σε ψηφισα αλλά δε μπορώ να γραψω σχολιο στο blog σου. Σε καποια blog μπορείς να γραψεις σχολιο και να γραψεις το ονομα σου απο κατω αλλά στο δικο σου δε μπορώ... Μου ζηταει επιλογή προφίλ αλλα΄εγώ δεν εχω τιποτε απο το drop down list...


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Βάλια κι εγώ έχω πάρει από βάφτιση μπομπονιέρα και προσκλητήριο πεταλούδα (κομμένη με κόπτη) αλλά ήταν μεταλλική (ψιλό αλουμίνιο) με γκλίτερ σε στικ. Είχαν πάνω και κρεμασμένες χαντρούλες και κορδελάκια βέβαια, πολύ όμορφες. Αλλά το αλουμίνιο πρέπει να είναι τσιμπημένο. Το χαρτόνι είναι σίγουρα πιο οικονομικό και πιο εύχρηστο.

Είχαν σκάλες (σίγουρα από ανθοπωλείο ή διακοσμητή) με γλαστράκια με λουλούδια και πεταλούδες σαν τούλινες, δε θυμάμαι ακριβώς το υλικό. Τα χρώματα ήταν μωβ, λαχανί και λίγο ροζ. Και πολλές κορδέλες και γάζες στα χρώματα αυτά.


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

πριν εναν μηνα περιπου μου εφεραν ενα προσκλητηριο πεταλουδα. Η πεταλουδα σε μεγεθος ειναι περιπου οσο δυο παλαμε, ειναι σε φουξια-κιτρινο-ασπρο με πολλα γκλιτερ. Ειναι κολλημενη πανω σε ξυλινο καλαμακι και η προσκληση ειναι γραμμενη με αναγλυφα φουξια γραμματακια πανω σε διαφανο χαρτι (εχω κολλησει τωρα πρωι πρωι, πως το λενε βρε κοριτσια?) τυλιγμενο σε ρολακι και δεμενο με φουξια κορδελα πανω στο καλαμακι.

Στην βαφτιση δεν πηγα (ειχα τα λουμπαγκα μου :-) ) αλλα οι μπομπονιερες δεν ηταν κατι σχετικο. Ηταν μικρα καδρακια με λουλουδακια κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ για τις ιδεες κοριτσια!

Βίκυ ούτε κι εγώ μπορώ να γράψω σχόλιο στο blog σου! Και νόμιζα ότι (πάλι) έκανα καμιά βλακεία!
Φιουφ, τελικα είμαστε δύο! Ανακουφίστηκα! :tongue:

pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

Βικυ δεν είδα τι έγινε με τον διαγωνισμό ....

Θελω να πω ότι χτες πήγα στις κοπέλες στην σφραγιδομάνια και έφτιαξα κάποιοα πραγματάκια ...Είναι πραγματικά πολύ ευγενικές και εξυπηρετικές !


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όταν κάνω την κλήρωση, θα προσθέσω παραπάνω νούμερα για να είστε μέσα! Σας ευχαριστώ για την ψηφο σας! Προς το παρόν με περνάει αλλά δε με πειράζει! Γενικά διασκέδασα πολύ με όλη αυτή τη διαδικασία! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όταν κάνω την κλήρωση, θα προσθέσω παραπάνω νούμερα για να είστε μέσα! Σας ευχαριστώ για την ψηφο σας! Προς το παρόν με περνάει αλλά δε με πειράζει! Γενικά διασκέδασα πολύ με όλη αυτή τη διαδικασία! χαχαχα

αφου εχθες ησουν 50 ψηφους επανω. Πώς σε περασε? :confused:


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...