Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Scrapbooking lovers!


admin

Recommended Posts

Κάπως έτσι http://www.binditall.com/ZutterCoverAlls.html αλλα χωρίς τσέπη, εγω θα το κολλήσω.

Για δώρα στη δασκάλα είναι ωραίο το μικρό που προτείνεις. Θες κάτι να σας θυμάται ή κάτι να χρησιμοποιήσει; Σου προτείνω το brag book που είχα φτιάξει. http://handmadebyvalia.blogspot.gr/2012/03/western-romance.html?m=1 στην ουσία φτιαχνεις ένα σκληρό εξώφυλλο όπως του μάξι μίνι και στις εσωτερικές πλευρές κολλας χαρτόνι που το έχεις διπλωσει σαν ακορντεόν. Ή βάζεις δικές σας φωτο ή το αφήνεις κενό να βάλει εκείνη ότι θέλει

Καλημέρα!!!

Βάλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Βασικά δε με ενόχλησαν ξανά οι μαμάδες που είχαν την ιδέα κι έτσι μάλλον θα προσαντατολιστώ σε κάτι αποκλειστικά δικό μου. Το προτιμώ εξάλου.

Σκέφτομαι κάτι για να μας θυμάται περισσότερο παρά για να το χρησιμοποιήσει. Το σκέφτομαι σαν δώρο από το παιδί προς τη δασκάλα που θέλει να την ευχαριστήσει και όχι σαν κάτι δικό της καθαρά προσωπικό. Καλή η ιδέα σου σαν αυτό που έφτιαξες αλλά μάλλον θα χρειαστώ αναλυτικές οδηγίες. Ο χρόνος μου πραγματικά είναι περιορισμένος και πρέπει να φτιαξω 3!!! Δύο για τις δασκάλες της μικρής και ένα για τη δασκάλα της μεγάλης. Άσε που μάλλον θα χρειαστώ και κάτι μικρό για τους προπονητές τους οπότε αυξάνεται ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Balia ειναι πολύ ωραίο αυτο το άλμπουμ!

Σαντυ έκανα like

Λευκη αν σκεφτεις τιποτα αλλο να βοηθησουμε .....

Λοιπον στο our creative w θελουν να παραγγειλουν λουλουδια απο iamroses.com

ποιες ειστε μεσα ? Θελω και εγω..Ειναι ακριβα τα μεταφορικα?

Σοφία μου σ'ευχαριστώ πολύ για τη διάθεση για βοήθεια. Η αλήθεια είναι ότι έχω πολλά στο μυαλό μου αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμη στο τι θα κάνω. Και ο χρόνος δυστηχώς δεν είναι υπέρ μου.

Το μαγαζί αυτό δεν το ξέρω. Θα ρίξω μια ματιά και θα σας πω αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λευκή το βρήκα!!!!!! http://www.lakeavenuedesigns.com/2011/09/scrapbooking-tutorial-brag-book.html

Εγω το έκανα πιο απλό με σκετο ακορντεόν χαρτιά και άλλαξα τισ διαστασεις του αλλα μια ιδέα την παίρνεις!


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

Λευκή το βρήκα!!!!!! http://www.lakeavenuedesigns.com/2011/09/scrapbooking-tutorial-brag-book.html

Εγω το έκανα πιο απλό με σκετο ακορντεόν χαρτιά και άλλαξα τισ διαστασεις του αλλα μια ιδέα την παίρνεις!

Ευχαριστώ πολύ Βάλια.

θα το μελετήσω κι αυτό. Φαίνεται πολύ ωραίο πάντως.

Αν και τώρα αγχώθηκα για να πω την αλήθεια γιατί δεν προλαβαίνω να πάρω άλλα υλικά και θα πρέπει να αρκεστώ στα ήδη υπάρχοντα. Ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Υλικά για το brag book: χαρτόνι, χαρτί για το ντύσιμο, κορδέλα, κόλλα, μονοχρωμο κανσόν. Αν δεν έχεις chipboard, χρησιμοποίησε χαρτόνι απο κάποια συσκευασία ή ακόμα καιψτο κουτί απο τα δημητριακά των παιδιών. (διπλό ή τριπλό για πάχος) Χαρτιά θα έχεις και κόλλα. Κορδέλα για το κλείσιμο μη βάλεις εάν δεν έχεις, βάλε σπαγγο ή twine και για να μην είναι σκέτος στολίσε τον με κουμπιά ή χάντρες, κόρες έχεις όλο και κάτι τέτοια θα έχεις σπίτι. Οπότε σου λείπει μόνο το μονοχρωμο κανσόν. Εκτός αν έχεις cardstock οπότε πάλι μέσα είσαι!!!


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υλικά για το brag book: χαρτόνι, χαρτί για το ντύσιμο, κορδέλα, κόλλα, μονοχρωμο κανσόν. Αν δεν έχεις chipboard, χρησιμοποίησε χαρτόνι απο κάποια συσκευασία ή ακόμα καιψτο κουτί απο τα δημητριακά των παιδιών. (διπλό ή τριπλό για πάχος) Χαρτιά θα έχεις και κόλλα. Κορδέλα για το κλείσιμο μη βάλεις εάν δεν έχεις, βάλε σπαγγο ή twine και για να μην είναι σκέτος στολίσε τον με κουμπιά ή χάντρες, κόρες έχεις όλο και κάτι τέτοια θα έχεις σπίτι. Οπότε σου λείπει μόνο το μονοχρωμο κανσόν. Εκτός αν έχεις cardstock οπότε πάλι μέσα είσαι!!!

Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σούπερ ιδέα αυτό Βάλια μου, αλλά χρειάζονται πολλές φωτογραφίες κι εγώ δε διαθέτω.

Εγώ σκέφτομαι να βάλω μέσα κάποια φωτογραφία των παιδιών με τη δασκάλα τους και κάποιες ακόμη από σχολικές εκδηλώσεις. Να γράψουν κάποιες ευχούλες τα κορίτσια και ίσως και κάποια μικρή ζωγραφιά.

Συγνώμη αν σας μπέρδεψα. Πάντως κι αυτό είναι υπέροχο όπως και μερίκά άλλα που έχει στο ίδιο site.

Link to comment
Share on other sites

Υλικά για το brag book: χαρτόνι, χαρτί για το ντύσιμο, κορδέλα, κόλλα, μονοχρωμο κανσόν. Αν δεν έχεις chipboard, χρησιμοποίησε χαρτόνι απο κάποια συσκευασία ή ακόμα καιψτο κουτί απο τα δημητριακά των παιδιών. (διπλό ή τριπλό για πάχος) Χαρτιά θα έχεις και κόλλα. Κορδέλα για το κλείσιμο μη βάλεις εάν δεν έχεις, βάλε σπαγγο ή twine και για να μην είναι σκέτος στολίσε τον με κουμπιά ή χάντρες, κόρες έχεις όλο και κάτι τέτοια θα έχεις σπίτι. Οπότε σου λείπει μόνο το μονοχρωμο κανσόν. Εκτός αν έχεις cardstock οπότε πάλι μέσα είσαι!!!

και εγω το πρωτο το ειχα κανει με παρόμοιο χαρτονι απο χαρτοπετσετες!!


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοπελιές? Πώς πήγε το Σαβ/κο? Πήρατε μέρος στο on line crop? Εγώ όχι, δεν πρόλαβα. Κρίμα, είχε ωραίες προκλήσεις... Ενώ είπα το Σάββατο μόλις τελειώσω τις δουλειές να κάνω το tag και μια εύκολη σύνθεση, ήρθαν να βάλουν την ντουλάπα στο δωμάτιο του μικρού και μετά όολο το απόγευμα καθάριζα. Μια βόλτα το βράδυ, άλλη μια βόλτα την Κυριακή και δεν έμεινε καθόλου χρόνος! Τελικά δεν το 'χω καθόλου τα Σαβ/κα! Πιο καλά με βολεύουν οι καθημερινές! Αν και βλέπω να τηρώ την αποχή και να αφήνω τον Ιούνη χωρίς καμιά δημιουργία! Δεν πειράζει, αποτοξίνωση!

Λευκή είδα πως θα πάρεις μέρος στο crop της Θεσ/κης! Αυτό σου έλειπε να μην πάρεις! Τυχερή! Θα περάσετε ωραία!:):):)


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Σάντυ κι εγώ δεν πρόλαβα τα ΣΚ. Συνήθως τα ΣΚ έχω χρόνο αλλά τώρα τελευταία ούτε τότε. Τελειώνουν όμως τα σχολεία και οι υπόλοιπες υποχρεώσεις των παιδιών και θα ηρεμήσω κι εγώ κάπως.

Έχεις δίκιο. Δήλωσα συμμετοχή στο crop της Θεσ/νίκης. Είναι πραγματικά μεγάλη ευκαρία για μένα και θα είναι κρίμα να τη χάσω. Έχω βέβαια ένα θεματάκι για το που θα αφήσω τα κορίτσια μου γιατί εκείνο το ΣΚ ο άντρας μου θα λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι. Ελπίζω να τα βολέψω και να καταφέρω να πάω έστω και για λίγη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είχα πολύ χρόνο..εκανα μονο ενα layout & 1 tag!

http://vartig12.blogspot.gr/2012/06/scrapbookers-in-greece-enjoy-scrapping.html

Λευκή το κροπ θα ειναι σουπερ!!!!!! Βρες οπωσδήποτε τρόπο γιατί θα το μετανιώσεις!!!

Φιλάκια! Καλό ΣΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πολύ χαίρομαι που υπάρχει μικρή κινητικότητα στο παρεάκι μας.

Βίκυ και Σοφία, θα φροντίσω να πάω. Δε θέλω να χάσω τέτοια ευκαιρία. Αν τελικά λείπει ο άντρας μου, μάλλον θα πάω τις μικρές στα πεθερικά. Υπάρχει όμως κι ένα μικρό ενδεχόμενο να είναι εδώ, οπότε θα τον αφήσω με τις κόρες του και θα περάσω τη μέρα μου δημιουργικά. Πάντα βέβαια, εκτός απροόπτου.

Στα δικά μας τώρα. Αυτές τις μέρες (τα απογεύματα δηλαδή) κατάφερα να τελειώσω, όχι ένα αλλά πέντε (!!!) μίνι. Για τις δασκάλες των κοριτσιών και τους προπονητές τους. Ένα μικρό ενθύμιο με φωτογραφίες όλης της χρονιάς και ευχούλες για το καλοκαίρι. Είναι πραγματικά μίνι αλλά είχαν κι αυτά τη δουλειά τους. Δεδομένου των συνθηκών και του χρόνου που είχα στη διάθεσή μου, είμαι αρκετά ικανοποίημένη από το αποτέλεσμα. Δεσμέυομαι την επόμενη φορά να ξεκινήσω νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή για να έχω όλο το χρόνο που χρειάζομαι για να τα φτιάξω χωρίς να αγχωθώ.

Τα δύο που προορίζονταν για τις δασκάλες της μικρής μου στο νηπιαγωγείο, τα έφτιαξα όπως σας είχα πει αρχικά. Το τρίτο για της δασκάλα της μεγάλης το έφταιξα με κρίκους μικρούς, εξώφυλλα κομμένα στο χέρι από χαρτόνι και εσωτερικές σελίδες pattern χαρτιά. Σίγουρα είναι καλύτερα να είναι όλες οι σελίδες από χαρτόνι αλλά δεν προλάβαινα. Οι δασκάλες πάντως ενθουσιάστηκαν πολύ και είμαι σίγουρη ότι εκτίμησαν την προσπάθειά μου.

Εχθές το βράδυ αργά έφτιαξα άλλα δύο για τους προπονητές μας. Για της μεγάλης που είναι άντρας έφτιαξα τύπου ακορνεόν, όπως αυτό μου μου είπε η Βάλια. Ωραίο έγινε κι αυτό και χώρεσε και πολλές φωτογραφίες. Για την προπονήτρια της μικρής έφτιαξα ένα με μία σελίδα 30Χ30 από ένα βιντεάκι που βρήκα. Σας το παραθέτω γιατί μπορεί να αργήσω να τα αναρτήσω για να πάρετε μιαν ιδέα. Νομίζω ότι είναι ωραία ιδέα για δωράκι. Εσείς θα κρίνετε.

Σας φιλώ γλυκά.

Υ.Γ. Βάλια είδα το άλμπουμ που έφτιαξες για τη δασκάλα σας. Απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!! Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Οντως Λευκή θα είναι υπέροχο ...!

Περιμενω να δω τι θα γινει και με την παραγγελια απο websters.

Κι εγώ!! Είδες στο βιντεάκι πόσα πράγματα έχει μέσα???:shock::shock::shock:

Κορίτσια, πολύ χαίρομαι που υπάρχει μικρή κινητικότητα στο παρεάκι μας.

Βίκυ και Σοφία, θα φροντίσω να πάω. Δε θέλω να χάσω τέτοια ευκαιρία. Αν τελικά λείπει ο άντρας μου, μάλλον θα πάω τις μικρές στα πεθερικά. Υπάρχει όμως κι ένα μικρό ενδεχόμενο να είναι εδώ, οπότε θα τον αφήσω με τις κόρες του και θα περάσω τη μέρα μου δημιουργικά. Πάντα βέβαια, εκτός απροόπτου.

Στα δικά μας τώρα. Αυτές τις μέρες (τα απογεύματα δηλαδή) κατάφερα να τελειώσω, όχι ένα αλλά πέντε (!!!) μίνι. Για τις δασκάλες των κοριτσιών και τους προπονητές τους. Ένα μικρό ενθύμιο με φωτογραφίες όλης της χρονιάς και ευχούλες για το καλοκαίρι. Είναι πραγματικά μίνι αλλά είχαν κι αυτά τη δουλειά τους. Δεδομένου των συνθηκών και του χρόνου που είχα στη διάθεσή μου, είμαι αρκετά ικανοποίημένη από το αποτέλεσμα. Δεσμέυομαι την επόμενη φορά να ξεκινήσω νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή για να έχω όλο το χρόνο που χρειάζομαι για να τα φτιάξω χωρίς να αγχωθώ.

Τα δύο που προορίζονταν για τις δασκάλες της μικρής μου στο νηπιαγωγείο, τα έφτιαξα όπως σας είχα πει αρχικά. Το τρίτο για της δασκάλα της μεγάλης το έφταιξα με κρίκους μικρούς, εξώφυλλα κομμένα στο χέρι από χαρτόνι και εσωτερικές σελίδες pattern χαρτιά. Σίγουρα είναι καλύτερα να είναι όλες οι σελίδες από χαρτόνι αλλά δεν προλάβαινα. Οι δασκάλες πάντως ενθουσιάστηκαν πολύ και είμαι σίγουρη ότι εκτίμησαν την προσπάθειά μου.

Εχθές το βράδυ αργά έφτιαξα άλλα δύο για τους προπονητές μας. Για της μεγάλης που είναι άντρας έφτιαξα τύπου ακορνεόν, όπως αυτό μου μου είπε η Βάλια. Ωραίο έγινε κι αυτό και χώρεσε και πολλές φωτογραφίες. Για την προπονήτρια της μικρής έφτιαξα ένα με μία σελίδα 30Χ30 από ένα βιντεάκι που βρήκα. Σας το παραθέτω γιατί μπορεί να αργήσω να τα αναρτήσω για να πάρετε μιαν ιδέα. Νομίζω ότι είναι ωραία ιδέα για δωράκι. Εσείς θα κρίνετε.

Σας φιλώ γλυκά.

Μπράβο Λευκή!! Έβγαλες πολλή δουλειά!!!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...