Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Scrapbooking lovers!


admin

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την παρέα που απ'ότι βλέπω μεγαλώνει!!!

myfavouritelullaby καλωσόρισες. Η Σάντυ νομίζω ότι σου απάντησε αναλυτικά. Καλά ξεμπερδέματα. Να ξέρεις ότι είναι ένα σχετικά ακριβό χόμπυ και ότι όλα δεν αγοράζονται με μία φορά. Λεφτά να έχεις να ξοδεύεις.

Κοριτσάκια συγνώμη που χάθηκα κι εγώ τόσες μέρες. Έλειπε ο άντρας μου σε ταξίδι την προηγούμενη εβδομάδα και είχα κάτι τρεχάματα με τα κορίτσια. Ευτυχώς τώρα όλα είναι καλά.

Ελπίζω να τα λέμε από εδώ και πέρα αν και είναι ο καιρός των αδειών. Για μένα αργεί ακόμη βέβαια.

Καλώς την!!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια !

Σας διαβαζω αλλα δεν εχω πολύ καλή διαθεση .το παλεύω !!!

Ποτε φευγετε διακοπες ? Εμεις μαλλον αυθημερόν θα πηγαινουμε για μπανιο , όσο αντεξουμε !!


OiaRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!!!

Αν και απ'ότι διακρίνω είναι λίγο πεσμένη η ομάδα!!!!

Σοφία, όλοι μας το παλευούμε λίγο-πολύ. Προσπάθησε όσο μπορείς. Μετά τα "κουλΑ" που μου έτυχαν την προηγούμενη εβδομάδα με τα παιδιά αποφάσισα να το παλέψω περισσότερο. Η αλήθεια είναι ότι η άσχημη διάθεση μας έχει "στοιχειώσει" όλους αλλά πρέπει να αντισταθούμε.

Σάντυ, πότε με το καλό φεύγεις; Το σπίτι πώς πάει;

Ξέχασα να αναφέρω ότι παρέλαβα το κιτ από webster's!!! Τι πολλά πράγματα που έχει μέσα!!!!!!!!!! Ευχαριστώ για την ενημέρωση και φυσικά για την πραγματοποίηση της παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Tι έγινε Λευκή με τα παιδιά? Ελπίζω όχι κάτι άσχημο...

Τέλειο το κιτ? Εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμα και ανυπομονώ!

Εμείς διακοπές, πρώτα ο Θεός, φεύγουμε γύρω στις 10 Αυγούστου, δεν τις έχουμε κλείσει ακόμα, γιατί ακόμα δεν ξέρει ο άντρας μου πότε σταματάει τη δουλειά. Δεν είναι σίγουρο ότι θα πάμε Αίγυπτο τελικά, γιατί όλο αναταραχές βλέπω να έχει και το σκεφτόμαστε. Θα δούμε!

Την ταπετσαρία τη βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο και περιμένω να την παραλάβω!!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς Σάντυ κάτι περαστικό. Τις έστειλα σ'ένα camp που διοργανώνει ο δήμος μας με αθλητικές δραστηριότητες. Τη δεύτερη μέρα η μικρή μου χτύπησε στο πρόσωπο και ευτυχώς που δεν έσπασε τα δόντια της. Πρήστηκαν τα χείλη της και δε μπορούσε να φάει. Ευτυχώς όλα καλά τώρα αν και δε ξέρω ακόμα αν τα δοντάκια της θα σωθούν ή θα τα χάσει. Ευτυχώς που είναι τα νεογιλά. Δύο μέρες μετά η μεγάλη μου έβγαλε κάποια εξανθήματα και ο παιδίατρος μας έλειπε σε συνέδριο. Την έτρεχα στο νοσοκομείο και άκρη δεν έβγαλα. Μάλλον ήταν κάποια τροφική αλλεργία. Τώρα είναι καλά αλλά προσέχω τη διατροφή της. Κι όλα αυτά τα πέρασα μόνη μου!!!!!!!!!!!!!!

Ευτύχώς γύρισε ο αντρούλης μου και ηρέμησα κάπως.

Για που αλλού σκέφτεστε για διακοπές; Κι εμείς ακόμη δε ξέρω τι θα κάνουμε. Ίσως λίγες μέρες κάπου να πάμε, ίσως και λίγες μέρες στη Χαλκιδική. Πολύ μετρημένα φέτος λόγω εφορίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

Λευκή μου όλα καλά τώρα ευτυχώς...δεν νομίζω να χάσει τα δόντια της...αφού δεν τα έσπασε μια χαρά...

μικρή σε εκδρομή μου είχε πέσει κλασικό παγκάκι σιδερένιο στα χείλη μου...πρήστηκαν, μελάνιασαν αλλά τα δόντια τα γλύτωσα...παραμορφώθηκε το πρόσωπο μου για μέρες...ακόμα το θυμάμαι...πρέπει να ήμουν πρώτη-δευτέρα δημοτικού...

έσκασε η εφορία σε όλους βλέπω...ποιος ξέρει τι θα έχει έρθει και σε εμάς...ότι κι αν είναι...ας το ξεχάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να σφραγίσεις επάνω ή απλά να την κολλήσεις όπως είναι σε κάρτα ή σύνθεση. Η κόλλα να είναι σε σημείο που έχει σχέδιο, για να ''κρύβεται''.

Καλημέρα!

Όταν λες να σφραγίσω επάνω τι ακριβώς εννοείς? Αν βάλω κάποια σφραγίδα πάνω στη διαφάνεια νομίζω ότι δε θα φαίνεται...μήπως δεν έχω καταλάβει καλά?...μάλλον ε?

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να σφραγίσεις επάνω ή απλά να την κολλήσεις όπως είναι σε κάρτα ή σύνθεση. Η κόλλα να είναι σε σημείο που έχει σχέδιο, για να ''κρύβεται''.

Καλημέρα!

Όταν λες να σφραγίσω επάνω τι ακριβώς εννοείς? Αν βάλω κάποια σφραγίδα πάνω στη διαφάνεια νομίζω ότι δε θα φαίνεται...μήπως δεν έχω καταλάβει καλά?...μάλλον ε?

Βιβή μου δες εδώ

Τι κάνετε? Καλημέρα! Έφτιαξα πάλι σαγιονάρες!

http://www.myglitterfairytale.blogspot.gr/2012/07/2.html


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να σφραγίσεις επάνω ή απλά να την κολλήσεις όπως είναι σε κάρτα ή σύνθεση. Η κόλλα να είναι σε σημείο που έχει σχέδιο, για να ''κρύβεται''.

Καλώς την! Υποθέτω πως δεν έχεις κάποιο εργαλείο ακόμη. όπως ξέρεις, μπορείς να φτιάξεις κάρτες, συνθέσεις φωτογραφιών και άλμπουμ.

Για αρχή μπορείς να πάρεις ωραία χαρτιά, δες στα πακέτα http://www.scrapbooking.gr/index.php?page=shopList&id=73 , γιατί συνδυάζονται πιο εύκολα τα χρώματα. Για χαρτί βάσης πάρε cardstock (ή κανσόν από το jumbo ή από ένα βιβλιοπωλείο είναι πιο ''ευτελές'', αλλά οικονομικό).

Επίσης κοπίδι και χάρακα, για να κόβεις ή για ευκολία κόπτη χαρτιών (paper trimmer). Ψαλίδι, κόλλα, αυτοκόλλητα, μερικούς διακοσμητικούς κόπτες:

http://www.scrapbooking.gr/index.php?page=shopList&id=44

Λουλούδια και glitter.

Το cropadile αν θέλεις να κάνεις τρύπες σε άλμπουμ http://www.scrapbooking.gr/index.php?page=shopDetails&goody=19.

Μελάνια http://www.scrapbooking.gr/index.php?page=shopList&id=96 και σφραγίδες http://www.scrapbooking.gr/index.php?page=shopList&id=35 . Αργότερα μπορείς να πάρεις ειδικά μελάνια και ειδικές σκόνες για να έχεις ανάγλυφο αποτέλεσμα.

Η λίστα είναι ατέλειωτη, αλλά μην τα πάρεις όλα μαζεμένα. Λίγα λίγα, για να τα μαθαίνεις. Μην αγχωθείς, αν δεν καταλαβαίνεις! Έλα εδώ, για να ρωτάς!

Eπίσης δες και σε αυτά τα καταστήματα. Μικρότερη ποικιλία, αλλά λίγο καλύτερες τιμές:

http://www.enjoyscrapping.com/

http://www.heart2craft.com/

Να μην πετάς τίποτα που νομίζεις ότι μπορεί να στολίσει μια κάρτα, όπως κορδελάκια, κουμπάκια, λουλουδάκια από συσκευασίες κλπ.

Kαλή αρχή!!!!

Αχ σε ευχαριστώ τόσο πολύ,με κατατόπισες!!!

Είχα ήδη αγοράσει μια κόλλα,κορδέλες,αυτοκόλλητα και μια σφραγίδα κ κάτι υφάσματα.Τώρα θα πάρω εκείνο το πολυεργαλείο που είπες.

Τώρα θέλω να φτιάξω άλμπουμ,πώς να το κάνω?Θα πάρω ένα έτοιμο απλό και θα το στολίσω απ'έξω ή το φτιάχνω απο την αρχή μόνη μου??


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Σάντυ, γιόρταζες το Σάββατο; Χρόνια σου πολλά κορίτσι και ότι επιθυμείς!

Τώρα είδα τις σαγιονάρες σου! Λαχταριστές!!! Το παγωτάκι και το μπισκοτάκι είναι εκπληκτικά!

Κι εγώ τώρα το ΣΚ έφτια σαγιονάρες για τα κορίτσια μου. Ελπίζω το βραδάκι να τις ανεβάσω να τις δείτε. Ξεκίνησα και τις δικές μου.

myfavouritelullaby μπορείς να ρίξεις μια ματιά και σ'αυτό το κατάστημα : http://www.sfragidomania.gr/ για άλμπουμ. Έχει διάφορα σχέδια και είναι όλα από χαρτόνι το οποίο το ντύνεις με χαρτιά της επιλογής σου. Εξάρτάται για τη χρήση το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Σάντυ μου χρόνια πολλά!!Λέγατε για διακοπές και είδα κάτι μέηλ από το ekdromi.gr...κι έχει πολλές προσφορές!!μπορεί κάτι να σας ενδιαφέρει!!

εμείς φέτος αν πηγαίναμε στα πεθερικά μου στην Β.Εύβοια θα έκλεινα μια προσφορά για 3 μέρες στην Σκόπελο...δείτε προσφορά!!(το παρόν δεν είναι διαφημιστικό)!!!χαχαχα

?169 από ?483

Έκπτωση : 65%

169? από 483? (Έκπτωση 65%) για 3 ημέρες / 2 διανυκτερεύσεις KAI για τα 2 άτομα, σε δίκλινο δωμάτιο με Ημιδιατροφή στο 5 αστέρων Skopelos Holidays Hotel & Spa του ομίλου Spyrou Hotels & Companies, στη Σκόπελο! Προσφέρονται 2 Welcome drinks στο χώρο της πισίνας και 2 Head Massage για τα 2 άτομα! Παρέχεται Early check in στις 09:00, Late check out στις 16:00, δωρεάν χρήση ποδηλάτων για 5 ώρες και χρήση ομπρέλας και 2 ξαπλωστρών στην βραβευμένη με μπλέ σημαία παραλία της Πανόρμου! Για ένα παιδί έως 12 ετών και για δεύτερο παιδί έως 2 ετών η διαμονή είναι δωρεάν! Με κάθε αγορά 2 κουπονιών και για διαμονή έως 25/07 δίδεται άλλη μια διανυκτέρευση δωρεάν!

σας βάζω και το σίτε που ξεκίνησε τώρα και είμαι συνεργάτης, κάποιες κοπέλες το είδαν ήδη από το φέις... www.artnouveau.com.gr/index.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Σάντυ μου χρόνια πολλά!!Λέγατε για διακοπές και είδα κάτι μέηλ από το ekdromi.gr...κι έχει πολλές προσφορές!!μπορεί κάτι να σας ενδιαφέρει!!

εμείς φέτος αν πηγαίναμε στα πεθερικά μου στην Β.Εύβοια θα έκλεινα μια προσφορά για 3 μέρες στην Σκόπελο...δείτε προσφορά!!(το παρόν δεν είναι διαφημιστικό)!!!χαχαχα

?169 από ?483

Έκπτωση : 65%

169? από 483? (Έκπτωση 65%) για 3 ημέρες / 2 διανυκτερεύσεις KAI για τα 2 άτομα, σε δίκλινο δωμάτιο με Ημιδιατροφή στο 5 αστέρων Skopelos Holidays Hotel & Spa του ομίλου Spyrou Hotels & Companies, στη Σκόπελο! Προσφέρονται 2 Welcome drinks στο χώρο της πισίνας και 2 Head Massage για τα 2 άτομα! Παρέχεται Early check in στις 09:00, Late check out στις 16:00, δωρεάν χρήση ποδηλάτων για 5 ώρες και χρήση ομπρέλας και 2 ξαπλωστρών στην βραβευμένη με μπλέ σημαία παραλία της Πανόρμου! Για ένα παιδί έως 12 ετών και για δεύτερο παιδί έως 2 ετών η διαμονή είναι δωρεάν! Με κάθε αγορά 2 κουπονιών και για διαμονή έως 25/07 δίδεται άλλη μια διανυκτέρευση δωρεάν!

σας βάζω και το σίτε που ξεκίνησε τώρα και είμαι συνεργάτης, κάποιες κοπέλες το είδαν ήδη από το φέις... www.artnouveau.com.gr/index.php

Ωραία προσφορά! Η Σκόπελος είναι τέλεια! Εμείς δεν ξέρουμε ακόμα τι θα κάνουμε με το παιδί, μάλλον όμως δε μας βλέπω για νησί, μάλλον κάπου παραθαλάσσια! Ούτε το δικό μας ταξίδι έχουμε κλείσει, ευτυχώς όμως κάναμε τα χαρτιά για την ανανέωση των διαβατηρίων, θα είναι έτοιμα αυτή τη βδομάδα.

Χριστίνα θα μας ενημερώνεις από το blog σου όποτε γράφεις στο site? Ή να το βρίσκουμε μόνοι μας?


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μyfavouritelullaby δες και στη σφραγιδομάνια που σου έβαλε η Λευκή παραπάνω, απλά εκεί καλό είναι να δώσεις τα χαρτιά σου για να σου τα κόψουν στο ίδιο σχήμα. Μπορείς και να τα κολλήσεις και να τα κόψεις περιμετρικά με κοπίδι, αλλά είναι πιο χρονοβόρο.

Μπορείς βέβαια να στολίσεις κι ένα έτοιμο. Ή αν είσαι Αθήνα, μπορείς να πας στο Διονυσόπουλο, έναν χαρτέμπορο στον Πειραιά (Αλμυρίδος 6 στο ύψος Πειραιώς 41, σχετικά κοντά σην ΕΛΑΙΣ, αλλά από απέναντι). Εκεί θα πάρεις γκρι χαρτόνια σε όποιο πάχος θέλεις, στα κόβουν στις διαστάσεις που θέλεις και μετά τα στολίζεις και δένεις το άλμπουμ με κρίκους.


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...