Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

@ΜΑΡΙΤΑ σημείωσε λάθος! Δεν είδα ότι πρόσφερε full refund! Με συνεπήρε η τιμωρία :D

Χαχαχα! Ναι το σχόλιο του για την τιμωρία και το έλα να τα βρούμε φιλικά για να μην απολύσουν τον υπάλληλο σε συνεπέρνει είναι η αλήθεια :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας καταθέσω κι εγώ εμπειρία από Aliexpress. Παρέλαβα σήμερα φόρεμα casual βαμβακερό για κάθε μέρα. Καλό αλλααααα νούμερο κινέζικο! xs και λιγα λεω. Ο άντρας μου γελούσε.Θα καταπλήξεις λέει τα πλήθη!!!Κοντό και στενό. Προσοχή λοιπόν στα νούμερα τους.1 ή και 2 παραπάνω.Το λένε και στα σχόλια συνήθως και άλλοι που έχουν ψωνίσει.Και ότι είναι νούμερο Free είναι η πάνω κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Ναι το σχόλιο του για την τιμωρία και το έλα να τα βρούμε φιλικά για να μην απολύσουν τον υπάλληλο σε συνεπέρνει είναι η αλήθεια :D

:D :D :D :D :D

Ξεμύρισε και σχετικά γρήγορα μάλιστα ΑΛΛΑ δεν δηλώνω το ιδιο ενθουσιασμένη με τη πρώτη μέρα που την είδα!

πρώτον, το ένα λουρί κόπηκε λίγο με χρήση μικρότερη του ενός μήνα (οκ, μου την έραψε η μάνα μου και δε φαίνεται τίποτα αλλά αν έπρεπε να πληρώσω και μοδίστρα?)

δεύτερον, αυτό το πλαστικό παντού με ζεσταίνει!!

και τρίτον, έχουν ήδη μπει εκπτώσεις. Με 30 -35 ευρώ παίρνεις μια πολύ ωραία Axel ή Doca που τη βλέπεις και από κοντά!

Τα μεταφορικά ήταν δωρεάν.

Αυτά! Οπότε, εγώ γενικά δεν δηλώνω πια fun του aliexpress γιατί ότι πήρα χάλια ήταν!

http://www.aliexpress.com/snapshot/6083857500.html

αυτό το παιδικό σετ για παράδειγμα! Η απόλυτη εξαπάτηση! Οι πέρλες στη μπλούζα κολημένες με κόλλα που φαινόταν-ξεχύλιζε, η φούστα με ένα παλιοτούλι ψεύτικο εντελώς και ο φιόγκος με τη πέρλα στη κορυφή, κολλημένος με θερμοκόλλα που ξεχύλιζε επίσης!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Μακριά λοιπόν!

Ας καταθέσω κι εγώ εμπειρία από Aliexpress. Παρέλαβα σήμερα φόρεμα casual βαμβακερό για κάθε μέρα. Καλό αλλααααα νούμερο κινέζικο! xs και λιγα λεω. Ο άντρας μου γελούσε.Θα καταπλήξεις λέει τα πλήθη!!!Κοντό και στενό. Προσοχή λοιπόν στα νούμερα τους.1 ή και 2 παραπάνω.Το λένε και στα σχόλια συνήθως και άλλοι που έχουν ψωνίσει.Και ότι είναι νούμερο Free είναι η πάνω κατηγορία.

Θεωρώ πλέον ότι με τις τιμές που παίζουν στις εκπτώσεις κυρίως online δεν αξίζει και πολύ τον κόπο να ρισκάρουμε, ειδικά όταν δεν προσφέρεται και η κάλυψη του paypal.

Ωστόσο, επειδή και μένα με τρώει το χέρι μου :D, προσπαθώ να βρω το ίδιο και να το αγοράσω μέσω ebay.

Τα νούμερα είναι πονεμένη ιστορία!Αποφεύγουμε λοιπόν one size και βλέπουμε 2 νούμερα μεγαλύτερα. Πρόσφατη πετυχημένη αγορά

http://www.ebay.co.uk/itm/Korean-Women-OL-Button-Down-Stand-Collar-Chiffon-Short-Sleeve-Dresses-With-Belt-/380879879369?ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

Το πήρα σε XL ενώ φοράω Μ προς S. Μου έκατσε μια χαρά και όλως παραδόξως είναι πολύ πετυχημένο.

Link to comment
Share on other sites

evi γιατι? εχω ψωνισει απο αυτο καναδυο φορες και δεν ειχα κανενα προβλημα...μηπως ετυχε?

Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση. Λοιπόν έκανα την παραγγελία Πέμπτη βράδυ και επειδή μένω επαρχία είπα να περιμένω μέχρι Τρίτη. Τίποτα. Παίρνω τηλ και μου λένε πως μέρος της παραγγελίας δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο (κάτι που δεν αναφερόταν στο site) και έπρεπε να το παραγγείλουν. Ημερομηνία παράδοσης σε μένα; Άγνωστη. Με εκνεύρισε που πέρασαν 4 μέρες για να μάθω πως δεν ήταν διαθέσιμα τα πράγματα μου. Δεν ξαναψωνίζω σίγουρα από αυτούς.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να ανοίξεις case!!!

Είναι καθαρά θέμα εξαπάτησης και να μη δεχτείς σε καμία περίπτωση να πληρώσεις διαφορά. Ανέφερε όλη την επικοινωνία σας και ζήτα refund. Εφόσον μπορείς να βρεις αυτά που θες από αλλού δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς με τον τύπο.

Τελικά μετά από αρκετές διαπραγματεύσεις και εκεί που σκεφτόμουν ότι η τελική λύση είναι να μου στείλει πίσω τα λεφτά γιατί δεν βρίσκαμε άκρη μου έστειλε:

Thanks for your reply.

We understand how you feel.We really really are very very sorry again for all this trouble.

We have just inquired our manager about this.She told us that we could ship the items you ordered in 170m to you because we are good seller and serving you by all heart and soul,your satisfaction is all we concern.

We will ship you the items ASAP.Your time on waiting for this will be highly appreciated.Hope you won't leave us neutral or negative feedback about this.

If you have any other questions, please feel free to contact me. Always be there to serve you wholeheartedly. Have a nice day.

και την Παρασκευή μου τα έστειλε! Του είπα ευχαριστώ πολύ και ότι θα του στείλω θετικό feedback όταν τα παραλάβω. Ας ελπίσουμε ότι θα φτάσουν στα χέρια μου και όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά μετά από αρκετές διαπραγματεύσεις και εκεί που σκεφτόμουν ότι η τελική λύση είναι να μου στείλει πίσω τα λεφτά γιατί δεν βρίσκαμε άκρη μου έστειλε:

Thanks for your reply.

We understand how you feel.We really really are very very sorry again for all this trouble.

We have just inquired our manager about this.She told us that we could ship the items you ordered in 170m to you because we are good seller and serving you by all heart and soul,your satisfaction is all we concern.

We will ship you the items ASAP.Your time on waiting for this will be highly appreciated.Hope you won't leave us neutral or negative feedback about this.

If you have any other questions, please feel free to contact me. Always be there to serve you wholeheartedly. Have a nice day.

και την Παρασκευή μου τα έστειλε! Του είπα ευχαριστώ πολύ και ότι θα του στείλω θετικό feedback όταν τα παραλάβω. Ας ελπίσουμε ότι θα φτάσουν στα χέρια μου και όλα καλά!!!

Και θα του βαλεις θετικο feedback μετα απο ολα αυτα;;;Τουλαχιστον ενημερωσε το ebay.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πίστεψα ότι έκαναν λάθος στην τιμή. Η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη από τις υπόλοιπες που είχα βρει γι' αυτό και επέμενα να μου τα στείλει και όχι να μου κάνει refund. Από τη στιγμή που τελικά μου τα στέλνουν (φυσικά περιμένω να φτάσουν στα χέρια μου) σε τιμή που είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή είμαι ικανοποιημένη και γι' αυτό και θα του δώσω θετικό.

Θα ήθελα ακόμη μια φορά όμως να τονίσω πόσο σημαντική είναι η βοήθεια από το φόρουμ. Δεν θα επέμενα τόσο αν δεν είχα ακούσει τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μωρομάντηλα από πού αγοράζετε ?

Τελευταία μου παραγγελία τον Μάρτη του 2014 ήταν από αμαζον (με πωλητή το amazon)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004U9TL66/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B004U9TL66&linkCode=as2&tag=asin07-21

Η τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά ήταν 1,30? το πακέτο.

Tώρα βλέπω ότι το αμαζον σταμάτησε να είναι πωλητής στα συγκεκριμένα και τα μεταφορικά δεν συμφέρουν με τίποτε, οπότε ψάχνω εναλλακτική.

Ευχαριστώ

Γιάννης

δε συμφερει πια το αμαζον για μωρομαντηλα....... εμεις παιρναμε σωρειδον κουτες απο κει πριν κοψουν τα δωρεαν μτφ........ Βασικα συμφερει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ τα βρεις με 1 ευρω το πακετο τελικη τιμη..... Και αν βρεις πες και σε μενα πλιζ.......Αλλιως με πανω απο 1 ευρω βρισκεις ανετα Ελλαδα...... Η καλυτερη προσφορα λοιπον που εχω βρει εδω ειναι οταν βαζει -50% τα Λιμπερο ο μαρινοπουλος....... Βγαινει 1 ευρω, αλλιως αν δε θες "επωνυμα" και του Λιντλ 1 ευρω πανε πχ............


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

δε συμφερει πια το αμαζον για μωρομαντηλα....... εμεις παιρναμε σωρειδον κουτες απο κει πριν κοψουν τα δωρεαν μτφ........ Βασικα συμφερει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ τα βρεις με 1 ευρω το πακετο τελικη τιμη..... Και αν βρεις πες και σε μενα πλιζ.......Αλλιως με πανω απο 1 ευρω βρισκεις ανετα Ελλαδα...... Η καλυτερη προσφορα λοιπον που εχω βρει εδω ειναι οταν βαζει -50% τα Λιμπερο ο μαρινοπουλος....... Βγαινει 1 ευρω, αλλιως αν δε θες "επωνυμα" και του Λιντλ 1 ευρω πανε πχ............

Και εμείς είχαμε αγοράσει περίπου 20-25 κούτες απο Amazon, θα το κοιτάξω για τον Μαρινόπουλο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ήθελα να στειλω ενα δωρακι σε ενα παιδακι στην Κυπρο. Απλα στα μεγαλα, ογκωδη παιχνιδακια το κουριερ ή το ταχυδρομειο ειναι φωτια και εψαχνα να βρω Κυπριακα καταστηματα αλλα δεν βρηκα κατι.

Τελικα βρηκα αυτο:

http://www.findingcyprus.com/info/shops_that_deliver_to_cyprus.php

και ειδα οτι στελνει με 6 λιρες το houseoffraser.co.uk

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να στειλω ενα δωρακι σε ενα παιδακι στην Κυπρο. Απλα στα μεγαλα, ογκωδη παιχνιδακια το κουριερ ή το ταχυδρομειο ειναι φωτια και εψαχνα να βρω Κυπριακα καταστηματα αλλα δεν βρηκα κατι.

Τελικα βρηκα αυτο:

http://www.findingcyprus.com/info/shops_that_deliver_to_cyprus.php

και ειδα οτι στελνει με 6 λιρες το houseoffraser.co.uk

πολύ ωραία! εδω νομίζω πως θα βρεις αυτο που ψαχνεις!

και το nextdirect στελνει δωρεαν απο 25 ευρω κ πάνω. κοιταξες;


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και πολύ χάρηκα που σας βρήκα!

Ψωνίζω μέσω internet πολλά χρόνια σε σημείο που κάποια πράγματα έχω σταματήσει να τα αγοράζω από φυσικά καταστήματα. Ενδεικτικά μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ τα παρακάτω:

Ebay (αγγλικό, αμερικάνικο, γερμανικό, ανάλογα με το είδος που ψάχνω)

ιHerb.com (για αποσμητικά, σαμπουάν, σαπούνια, βιταμίνες κλπ κυρίως βιολογικά)

Kallivokas.gr (φαρμακείο, για παρόμοια με τα προηγούμενα, μη βιολογικά τύπου Apivita, Korres κλπ)

Play.com (για φτηνά cd και βιβλία στα αγγλικά, καινούρια & μεταχειρισμένα)

Επίσης παλαιότερα χρησιμοποιούσα το sportsdirect(αθλητικά ρούχα και όχι μόνο) και amazon αλλά τα μεταφορικά τους έχουν γίνει απλησίαστα πια!

Μιας και η τεκνοποίηση μας χτύπησε τη πόρτα και κατά το Φλεβάρη περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι, χρειάζομαι πληροφορίες φθηνές αγορές σε βρεφικά μέσω internet καθώς το πεδίο 'παιδικά' δεν το έχω. Όταν λέω φθηνές εννοώ σε σχέση με τις αντίστοιχες ελληνικές τιμές στα ίδια είδη (π.χ. και στο Jumbo φθηνά βρίσκεις αλλά η ποιότητα είναι πολλές φορές αμφίβολη).

Π.χ. καρότσι συμφέρει να πάρουμε από εξωτερικό; και αν από που;

Υπάρχουν κάποια standard καταστήματα για τέτοια είδη;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-P


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Μάιο το baby kounabi έψαχνε camper στο aliexpress αγόρασε τελικά και αν ναι από ποιον πωλητή και είναι ευχαριστημένη?

Να πώ και εγώ για τις αγορές μου από ali...

Πήρα μία βούρτσα tangle teezer πολύ καλή,

και μια παρόμοια επίσης καλή ίδια δοντάκια φαίνεται να έχουν ,

ένα maxi φόρεμα για μένα αλλά όπως αναφέρθηκε παραπάνω ήταν free size καταρχήν δεν με χωράει φοράω xl και δευτερον αν με χώραγε θα μου ήταν midi (μέχρι τη μέση της γάμπας),

ένα τσαντάκι τακτοποίησης πραγμάτων μέσα στην τσάντα καλό φαίνεται δεν το χρησιμοποίησα ακόμα χτες ήρθε,

μια θήκη για tablet καλή,

δεν έχω παραλάβει ακόμα θήκη για το κινητό του συζύγου.

όποιος ενδιαφέρεται ευχαρίστως να δώσω λινκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...