Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!Μετα από τόσο κόπο ναιιιιιιι 10η εβδομάδα και συνεχιζουμε με μεγάλη αγωνία για την αυχενική! :):)

Καλη εγκυμοσύνη σε όλες!Ήρθε ο καιρός να απολαύσουμε αυτούς τους όμορφους μήνες!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ παρακαλάω για έναν εμετούλη πάντως 😅 βέβαια πολλά κορίτσια λένε οτι είναι νωρίς ακόμα. Δεν είναι οτι θέλω να ταλαιπωρούμαι, ειναι οτι θέλω να το νιώσω στο πετσί μου μετά απο τόση προσπάθεια. Τι να πει και η @silvy22 που εχει ταλαιπωρηθεί φουλ το κορίτσι; Θα λεει αυτή ειναι τρελή 😏

εμένα πιο έντονα συμπτώματα με έπιασαν μετα το 5+4, αλλα δεν έφυγαν ποτε μονο απο πονοκέφαλο ηρέμησα.. θα σας έρθουν πάντως.. και αυτές τις μέρες απο συμπτώματα περιόδου πήγαμε σε βάρος στην κοιλιά τραβήγματα κτλ η μέση δεν μ εχει αφήσει καθόλου και οι αναγούλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

εμένα πιο έντονα συμπτώματα με έπιασαν μετα το 5+4, αλλα δεν έφυγαν ποτε μονο απο πονοκέφαλο ηρέμησα.. θα σας έρθουν πάντως.. και αυτές τις μέρες απο συμπτώματα περιόδου πήγαμε σε βάρος στην κοιλιά τραβήγματα κτλ η μέση δεν μ εχει αφήσει καθόλου και οι αναγούλες

Ααααα και η μέση μου πονάει μερικές φορές ναι … έχω κ αυτό ..  αλλά μπροστά στην χαρά μου τα ξεχνάω όλα …. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλο να κρατήσεις αγκαλιά το μπεμπεδακι σου ..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!είμαι στην 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα και ταχω παίξει...όλο απογοητευομαι κ απο την άλλη όλο ελπίζω...δεν ξερω να σκάσω είμαι...όλο λέω έχω συμπτωματα αλλά από την άλλη μήπως υπερβάλλω γιατί θέλω από κάπου να πιαστώ?? αυτή η αναμονή.....

εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία κ όσες τα κατάφεραν καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Ririii88 είπε:

Ααααα και η μέση μου πονάει μερικές φορές ναι … έχω κ αυτό ..  αλλά μπροστά στην χαρά μου τα ξεχνάω όλα …. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλο να κρατήσεις αγκαλιά το μπεμπεδακι σου ..

ευχαριστώ πολύ!!! και σε σενα αντευχομαι!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ririii88 said:

Ρώτησες μήπως τον γιατρό σου;; Εγώ ντράπηκα .. και σκέφτηκα πως αν ήταν δυο πχ θα μου το έλεγε … αλλά το μόνο που μου είπε είναι πως οι τιμές είναι πολύ καλές !!! Κ προχωράμε πολύ καλά !

Όχι δεν τον ρώτησα. Προς το παρόν έχω μιλήσει με τα κορίτσια μόνο αλλά θα τον δω την Τρίτη. Άλλωστε και να ρωτούσα δεν νομίζω να έπαιρνα ξεκάθαρη απάντηση. Πάντως έχουμε δει τόσες φορές τεράστιες χοριακές με 1 και μικρές με 2 οπότε δεν λέει κάτι. Εγώ την αύξηση κοιτάω που είναι 140-160% και μου φαίνεται αρκετή οπότε λέω ίσως και να... 

22 minutes ago, georgina87 said:

καλημέρα κορίτσια!!!είμαι στην 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα και ταχω παίξει...όλο απογοητευομαι κ απο την άλλη όλο ελπίζω...δεν ξερω να σκάσω είμαι...όλο λέω έχω συμπτωματα αλλά από την άλλη μήπως υπερβάλλω γιατί θέλω από κάπου να πιαστώ?? αυτή η αναμονή.....

εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία κ όσες τα κατάφεραν καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

Καλή επιτυχία!! έφτασες σχεδόν στην χοριακή. Πότε είναι να κάνεις;; Με τα συμπτώματα άκρη δεν θα βγάλεις πάντως 

  • Ευχή 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Όχι δεν τον ρώτησα. Προς το παρόν έχω μιλήσει με τα κορίτσια μόνο αλλά θα τον δω την Τρίτη. Άλλωστε και να ρωτούσα δεν νομίζω να έπαιρνα ξεκάθαρη απάντηση. Πάντως έχουμε δει τόσες φορές τεράστιες χοριακές με 1 και μικρές με 2 οπότε δεν λέει κάτι. Εγώ την αύξηση κοιτάω που είναι 140-160% και μου φαίνεται αρκετή οπότε λέω ίσως και να... 

Καλή επιτυχία!! έφτασες σχεδόν στην χοριακή. Πότε είναι να κάνεις;; Με τα συμπτώματα άκρη δεν θα βγάλεις πάντως 

Εμένα από 298 πήγε σε 4 μέρες 1766, πως την βλέπεις ;;;

πρίν από 27 λεπτά , georgina87 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!είμαι στην 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα και ταχω παίξει...όλο απογοητευομαι κ απο την άλλη όλο ελπίζω...δεν ξερω να σκάσω είμαι...όλο λέω έχω συμπτωματα αλλά από την άλλη μήπως υπερβάλλω γιατί θέλω από κάπου να πιαστώ?? αυτή η αναμονή.....

εύχομαι ολόψυχα σε όλες καλή επιτυχία κ όσες τα κατάφεραν καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

Έφτασε η ώρα … καλή επιτυχία κορίτσι !!! Εύχομαι ότι καλύτερο !! 🥰😍

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Moυ έχει κάτσει στο μυαλό ότι μπορεί να είναι 2 εμένα αλλά το θεωρώ δύσκολο. Τόσα εμβρυάκια δεν ήταν καλά για να πιαστούν τις άλλες φορές και τώρα να έπιασαν 2; Δεν ξέρω 

Hello big mama!!! 😁

Εσύ μην έχεις 3 με τέτοια χοριακη χαχαχχα ας φανεί κλισέ, για εμένα όλα για κάποιο λόγο γίνεται και πιστεύω στο γραφτό μας, στην μοίρα. Από όλα όσα κάναμε και τα τόσα χρόνια ελεύθερων επαφών, μείναμε έγκυες με τα συγκεκριμένα μωράκια!! Πιστεύω ότι εάν είχαν επιλεχθεί πρώτα από τον εμβρυολογο, θα μέναμε εξαρχής. Αγάπη μου χωρίς κανένα πρόβλημα υποτίθεται, έβαλα 4 (2 ανά εμβρυομεταφορα) και έμεινα με ένα μωράκι. Με το κοριτσάκι μου. Δεν είναι αυτό γραφτό; Ειδικά μετα από όλα αυτά που πέρασα στην αρχή. 

Εγώ πιστεύω ότι είσαι το λιγότερο διπλή! 

Υγεία να έχουν και θα τα καταφέρουμε ❤️❤️

 

 

πρίν από 25 λεπτά , Ririii88 είπε:

Άντε να δούμε τι θα δούμε .. 🤓

Υπέροχη η χοριακη σου. Πάνε όλα καλα

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xristina96 είπε:

Εσύ μην έχεις 3 με τέτοια χοριακη χαχαχχα ας φανεί κλισέ, για εμένα όλα για κάποιο λόγο γίνεται και πιστεύω στο γραφτό μας, στην μοίρα. Από όλα όσα κάναμε και τα τόσα χρόνια ελεύθερων επαφών, μείναμε έγκυες με τα συγκεκριμένα μωράκια!! Πιστεύω ότι εάν είχαν επιλεχθεί πρώτα από τον εμβρυολογο, θα μέναμε εξαρχής. Αγάπη μου χωρίς κανένα πρόβλημα υποτίθεται, έβαλα 4 (2 ανά εμβρυομεταφορα) και έμεινα με ένα μωράκι. Με το κοριτσάκι μου. Δεν είναι αυτό γραφτό; Ειδικά μετα από όλα αυτά που πέρασα στην αρχή. 

Εγώ πιστεύω ότι είσαι το λιγότερο διπλή! 

Υγεία να έχουν και θα τα καταφέρουμε ❤️❤️

 

 

Υπέροχη η χοριακη σου. Πάνε όλα καλα

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου .. 🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Xristina96 said:

Εσύ μην έχεις 3 με τέτοια χοριακη χαχαχχα ας φανεί κλισέ, για εμένα όλα για κάποιο λόγο γίνεται και πιστεύω στο γραφτό μας, στην μοίρα. Από όλα όσα κάναμε και τα τόσα χρόνια ελεύθερων επαφών, μείναμε έγκυες με τα συγκεκριμένα μωράκια!! Πιστεύω ότι εάν είχαν επιλεχθεί πρώτα από τον εμβρυολογο, θα μέναμε εξαρχής. Αγάπη μου χωρίς κανένα πρόβλημα υποτίθεται, έβαλα 4 (2 ανά εμβρυομεταφορα) και έμεινα με ένα μωράκι. Με το κοριτσάκι μου. Δεν είναι αυτό γραφτό; Ειδικά μετα από όλα αυτά που πέρασα στην αρχή. 

Εγώ πιστεύω ότι είσαι το λιγότερο διπλή! 

Υγεία να έχουν και θα τα καταφέρουμε ❤️❤️

 

 

Υπέροχη η χοριακη σου. Πάνε όλα καλα

Να είμαι ειλικρινής τρέμω την περίπτωση που μπορεί να είναι 3. Μην με κρίνετε, δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε καμία περίπτωση (και ειδικά μετά από τόσο κόπο) αλλά δεν το θέλω καθόλου. Φοβάμαι για την υγεία μου και για την δική τους φυσικά γιατί είμαι και μικροκαμωμένη πολύ και αποκλείεται να έχω τελειόμηνη εγκυμοσύνη, φοβάμαι για τα οικονομικά μας που δεν αντέχουν 5 στόματα με τίποτα, για την τρομερά μεγάλη αλλαγή που θα φέρουν στην ζωή μας (άλλο να μπει ξαφνικά ένα νέο μέλος και άλλο να μπουν 3), για το ότι δεν έχω καν χώρο να τα βάλω (70τμ σπίτι με μόνο 2 υπνοδωμάτια), για το ότι δεν θα έχω χρόνο ούτε να δουλέψω (και φέρνω το μεγαλύτερο μέρος εισοδήματος στο σπίτι) και φυσικά ότι δεν θα χαρώ την μητρότητα όπως θα ήθελα να την χαρώ. Ξέρω κοπέλα που έκανε 3δυμα (ενώ είχε κιόλας άλλο ένα) η οποία δεν έχει χαρεί καθόλου την βρεφική τους περίοδο. Είναι σαν ρομπότ, όλα στον αυτόματο μαζί με τον άντρα της, χωρίς καμία τρυφερότητα. Μόλις πας να ηρεμήσεις με το ένα θα θελήσει κάτι το άλλο και πάει λέγοντας. Και εννοείται ούτε να θηλάσει δεν μπόρεσε.

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Να είμαι ειλικρινής τρέμω την περίπτωση που μπορεί να είναι 3. Μην με κρίνετε, δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε καμία περίπτωση (και ειδικά μετά από τόσο κόπο) αλλά δεν το θέλω καθόλου. Φοβάμαι για την υγεία μου και για την δική τους φυσικά γιατί είμαι και μικροκαμωμένη πολύ και αποκλείεται να έχω τελειόμηνη εγκυμοσύνη, φοβάμαι για τα οικονομικά μας που δεν αντέχουν 5 στόματα με τίποτα, για την τρομερά μεγάλη αλλαγή που θα φέρουν στην ζωή μας (άλλο να μπει ξαφνικά ένα νέο μέλος και άλλο να μπουν 3), για το ότι δεν έχω καν χώρο να τα βάλω (70τμ σπίτι με μόνο 2 υπνοδωμάτια), για το ότι δεν θα έχω χρόνο ούτε να δουλέψω (και φέρνω το μεγαλύτερο μέρος εισοδήματος στο σπίτι) και φυσικά ότι δεν θα χαρώ την μητρότητα όπως θα ήθελα να την χαρώ. Ξέρω κοπέλα που έκανε 3δυμα (ενώ είχε κιόλας άλλο ένα) η οποία δεν έχει χαρεί καθόλου την βρεφική τους περίοδο. Είναι σαν ρομπότ, όλα στον αυτόματο μαζί με τον άντρα της, χωρίς καμία τρυφερότητα. Μόλις πας να ηρεμήσεις με το ένα θα θελήσει κάτι το άλλο και πάει λέγοντας. Και εννοείται ούτε να θηλάσει δεν μπόρεσε.

Αυτό το σκέφτομαι κ εγώ για δίδυμα δεν μιλάμε για τρίδυμα .. έχεις δίκιο όσο  περίεργο μπορεί να ακουστεί σε κάποιον .. κ εγώ τα οικονομικά σκέφτομαι πιο πολύ ..  κ φυσικά να απολαύσω την μητρότητα κ να πάρει όμορφο πράγματα από μένα όχι ρομποτικά όπως πολύ σωστά το είπες !!!! Όπως κ για το σώμα συμφωνώ .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Να είμαι ειλικρινής τρέμω την περίπτωση που μπορεί να είναι 3. Μην με κρίνετε, δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε καμία περίπτωση (και ειδικά μετά από τόσο κόπο) αλλά δεν το θέλω καθόλου. Φοβάμαι για την υγεία μου και για την δική τους φυσικά γιατί είμαι και μικροκαμωμένη πολύ και αποκλείεται να έχω τελειόμηνη εγκυμοσύνη, φοβάμαι για τα οικονομικά μας που δεν αντέχουν 5 στόματα με τίποτα, για την τρομερά μεγάλη αλλαγή που θα φέρουν στην ζωή μας (άλλο να μπει ξαφνικά ένα νέο μέλος και άλλο να μπουν 3), για το ότι δεν έχω καν χώρο να τα βάλω (70τμ σπίτι με μόνο 2 υπνοδωμάτια), για το ότι δεν θα έχω χρόνο ούτε να δουλέψω (και φέρνω το μεγαλύτερο μέρος εισοδήματος στο σπίτι) και φυσικά ότι δεν θα χαρώ την μητρότητα όπως θα ήθελα να την χαρώ. Ξέρω κοπέλα που έκανε 3δυμα (ενώ είχε κιόλας άλλο ένα) η οποία δεν έχει χαρεί καθόλου την βρεφική τους περίοδο. Είναι σαν ρομπότ, όλα στον αυτόματο μαζί με τον άντρα της, χωρίς καμία τρυφερότητα. Μόλις πας να ηρεμήσεις με το ένα θα θελήσει κάτι το άλλο και πάει λέγοντας. Και εννοείται ούτε να θηλάσει δεν μπόρεσε.

Και εγώ θα φοβόμουν στην θέση σου, για όλα όσα αναφέρεις και πάνω από όλα για την υγεία σου και των μωρών. Εδώ δίδυμα και έχουν πολλά προβλήματα αυτές οι εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια μου για αυτό φτιάξαμε αυτήν την ομάδα, δεν υπάρχουν ντροπες. Δεν θα σε πει καμία αχάριστη που δεν θα ήθελες παραπάνω από 1 ή 2 και ούτε ότι δεν εκτιμαμαι αυτό το δώρο που έχουμε στην κοιλίτσα μας επειδή παραπονιομαστε για τα συμπτώματα. 

Κάποια είναι δύσκολα πολύ. Καλοδεχούμενα όλα, αλλά δεν παύουν κάποια να μας ρίχνουν τόσο πολύ που να μην μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη. Ημικρανίες 24ωρες, εμετούς φουλ, ζαλάδες που να μην μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο, να μην μπορείς να φας τίποτα, να μην πίνεις νερό κ.α. 

Βέβαια το καθένα αξίζει!!!

Εγώ χθες έμαθα ότι έπαθα ουρολοίμωξη θα εξαιτίας αυτών που προανέφερα. Ξεκίνησα αντιβίωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...