Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Xristina96 είπε:

Και εγώ θα φοβόμουν στην θέση σου, για όλα όσα αναφέρεις και πάνω από όλα για την υγεία σου και των μωρών. Εδώ δίδυμα και έχουν πολλά προβλήματα αυτές οι εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια μου για αυτό φτιάξαμε αυτήν την ομάδα, δεν υπάρχουν ντροπες. Δεν θα σε πει καμία αχάριστη που δεν θα ήθελες παραπάνω από 1 ή 2 και ούτε ότι δεν εκτιμαμαι αυτό το δώρο που έχουμε στην κοιλίτσα μας επειδή παραπονιομαστε για τα συμπτώματα. 

Κάποια είναι δύσκολα πολύ. Καλοδεχούμενα όλα, αλλά δεν παύουν κάποια να μας ρίχνουν τόσο πολύ που να μην μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη. Ημικρανίες 24ωρες, εμετούς φουλ, ζαλάδες που να μην μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο, να μην μπορείς να φας τίποτα, να μην πίνεις νερό κ.α. 

Βέβαια το καθένα αξίζει!!!

Εγώ χθες έμαθα ότι έπαθα ουρολοίμωξη θα εξαιτίας αυτών που προανέφερα. Ξεκίνησα αντιβίωση.

Ακριβώς όπως τα λες είναι … εσυ ένα μωράκι έχεις ;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Να είμαι ειλικρινής τρέμω την περίπτωση που μπορεί να είναι 3. Μην με κρίνετε, δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε καμία περίπτωση (και ειδικά μετά από τόσο κόπο) αλλά δεν το θέλω καθόλου. Φοβάμαι για την υγεία μου και για την δική τους φυσικά γιατί είμαι και μικροκαμωμένη πολύ και αποκλείεται να έχω τελειόμηνη εγκυμοσύνη, φοβάμαι για τα οικονομικά μας που δεν αντέχουν 5 στόματα με τίποτα, για την τρομερά μεγάλη αλλαγή που θα φέρουν στην ζωή μας (άλλο να μπει ξαφνικά ένα νέο μέλος και άλλο να μπουν 3), για το ότι δεν έχω καν χώρο να τα βάλω (70τμ σπίτι με μόνο 2 υπνοδωμάτια), για το ότι δεν θα έχω χρόνο ούτε να δουλέψω (και φέρνω το μεγαλύτερο μέρος εισοδήματος στο σπίτι) και φυσικά ότι δεν θα χαρώ την μητρότητα όπως θα ήθελα να την χαρώ. Ξέρω κοπέλα που έκανε 3δυμα (ενώ είχε κιόλας άλλο ένα) η οποία δεν έχει χαρεί καθόλου την βρεφική τους περίοδο. Είναι σαν ρομπότ, όλα στον αυτόματο μαζί με τον άντρα της, χωρίς καμία τρυφερότητα. Μόλις πας να ηρεμήσεις με το ένα θα θελήσει κάτι το άλλο και πάει λέγοντας. Και εννοείται ούτε να θηλάσει δεν μπόρεσε.

@Αγάπ εσυ που εχεις διδυμάκια γραψε τις χοριακές σου, να δουν τα κορίτσια ποσο ειναι με double!

πρίν από 21 λεπτά , Xristina96 είπε:

Και εγώ θα φοβόμουν στην θέση σου, για όλα όσα αναφέρεις και πάνω από όλα για την υγεία σου και των μωρών. Εδώ δίδυμα και έχουν πολλά προβλήματα αυτές οι εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια μου για αυτό φτιάξαμε αυτήν την ομάδα, δεν υπάρχουν ντροπες. Δεν θα σε πει καμία αχάριστη που δεν θα ήθελες παραπάνω από 1 ή 2 και ούτε ότι δεν εκτιμαμαι αυτό το δώρο που έχουμε στην κοιλίτσα μας επειδή παραπονιομαστε για τα συμπτώματα. 

Κάποια είναι δύσκολα πολύ. Καλοδεχούμενα όλα, αλλά δεν παύουν κάποια να μας ρίχνουν τόσο πολύ που να μην μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη. Ημικρανίες 24ωρες, εμετούς φουλ, ζαλάδες που να μην μπορείς να πας ούτε στο μπάνιο, να μην μπορείς να φας τίποτα, να μην πίνεις νερό κ.α. 

Βέβαια το καθένα αξίζει!!!

Εγώ χθες έμαθα ότι έπαθα ουρολοίμωξη θα εξαιτίας αυτών που προανέφερα. Ξεκίνησα αντιβίωση.

ναι ε? και γω χθες εμαθα οτι εχω ουρολοίμωξη και σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση μαζι μετα 25 χαπια που πινω ηδη κ τις ενεσεις ομμμμμμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , silvy22 είπε:

@Αγάπ εσυ που εχεις διδυμάκια γραψε τις χοριακές σου, να δουν τα κορίτσια ποσο ειναι με double!

ναι ε? και γω χθες εμαθα οτι εχω ουρολοίμωξη και σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση μαζι μετα 25 χαπια που πινω ηδη κ τις ενεσεις ομμμμμμ

Ναι βρε @Αγάπ βοήθησε μας … περαστικά βρε κορίτσια .. ελπίζω να μην επιβαρυνθείτε πολύ με τις αντιβιωσεις .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες είναι … εσυ ένα μωράκι έχεις ;;;; 

Ναι, μάλλον ένα κοριτσάκι ❤️❤️

 

1 hour ago, silvy22 είπε:

@Αγάπ εσυ που εχεις διδυμάκια γραψε τις χοριακές σου, να δουν τα κορίτσια ποσο ειναι με double!

ναι ε? και γω χθες εμαθα οτι εχω ουρολοίμωξη και σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση μαζι μετα 25 χαπια που πινω ηδη κ τις ενεσεις ομμμμμμ

Εγώ έχω 2 εβδομάδες που τελείωσα με τα χάπια της εξωσωματικής, μόνο μαγνήσιο, ασβέστιο και Τ4. Μου έδωσε ceclor 2 την ημέρα για 10 μέρες. Συμπτώματα με το μάτι είχα γιατί η γενική ούρων βγήκε καθαρή, η καλλιέργεια έδειξε e-coli. Συμβαίνει συχνά, γιατί κάθεται η μήτρα πάνω στην κύστη και δεν αδειάζει σωστά, πρέπει να πίνουμε και πολύ νερό αααα και να πλενομαστε συνέχεια με απλό νεράκι και μια φορά την ημέρα με παιδικό σαπούνι και τα εσώρουχα μεγαλύτερο νούμερο και βαμβακερά να μην στενεύουν καθόλου. Και τέλος τα σερβιετακια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xristina96 είπε:

Ναι, μάλλον ένα κοριτσάκι ❤️❤️

 

Εγώ έχω 2 εβδομάδες που τελείωσα με τα χάπια της εξωσωματικής, μόνο μαγνήσιο, ασβέστιο και Τ4. Μου έδωσε ceclor 2 την ημέρα για 10 μέρες. Συμπτώματα με το μάτι είχα γιατί η γενική ούρων βγήκε καθαρή, η καλλιέργεια έδειξε e-coli. Συμβαίνει συχνά, γιατί κάθεται η μήτρα πάνω στην κύστη και δεν αδειάζει σωστά, πρέπει να πίνουμε και πολύ νερό αααα και να πλενομαστε συνέχεια με απλό νεράκι και μια φορά την ημέρα με παιδικό σαπούνι και τα εσώρουχα μεγαλύτερο νούμερο και βαμβακερά να μην στενεύουν καθόλου. Και τέλος τα σερβιετακια.

τα κάνω όλα αυτά εκτός απο το νερακι, τωρα προσπαθω με το καλαμακι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 minutes ago, Xristina96 said:

Ναι, μάλλον ένα κοριτσάκι ❤️❤️

 

Εγώ έχω 2 εβδομάδες που τελείωσα με τα χάπια της εξωσωματικής, μόνο μαγνήσιο, ασβέστιο και Τ4. Μου έδωσε ceclor 2 την ημέρα για 10 μέρες. Συμπτώματα με το μάτι είχα γιατί η γενική ούρων βγήκε καθαρή, η καλλιέργεια έδειξε e-coli. Συμβαίνει συχνά, γιατί κάθεται η μήτρα πάνω στην κύστη και δεν αδειάζει σωστά, πρέπει να πίνουμε και πολύ νερό αααα και να πλενομαστε συνέχεια με απλό νεράκι και μια φορά την ημέρα με παιδικό σαπούνι και τα εσώρουχα μεγαλύτερο νούμερο και βαμβακερά να μην στενεύουν καθόλου. Και τέλος τα σερβιετακια.

Εγώ πήρα σερβιετάκια 100% organic cotton. Ούτε αυτά κάνουν;;;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα τη χοριακη μου και ήρθα και εγώ επίσημα στην παρέα σας! 318 την 11η μερα από εμβρυομεταφορα! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος!

Μακαρι να μας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια και να γεμίσει γερά μωρακια η παρέα!

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nels είπε:

Μόλις έλαβα τη χοριακη μου και ήρθα και εγώ επίσημα στην παρέα σας! 318 την 11η μερα από εμβρυομεταφορα! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος!

Μακαρι να μας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια και να γεμίσει γερά μωρακια η παρέα!

συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμούς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nels said:

Μόλις έλαβα τη χοριακη μου και ήρθα και εγώ επίσημα στην παρέα σας! 318 την 11η μερα από εμβρυομεταφορα! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος!

Μακαρι να μας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια και να γεμίσει γερά μωρακια η παρέα!

Μπράβοοο!!! Έτσι, να γινόμαστε πολλές!! Σχεδόν ίδια χοριακή είχαμε. 341 11η μέρα εγώ 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , silvy22 είπε:

τα κάνω όλα αυτά εκτός απο το νερακι, τωρα προσπαθω με το καλαμακι....

Ναι προσπάθησε, να πίνεις και χυμό κραμπερι, είναι διουρητικα. 

 

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ πήρα σερβιετάκια 100% organic cotton. Ούτε αυτά κάνουν;;;

Ούτε αυτά μου είπαν, δεν αναπνέει η περιοχή. Άσε γιατί έχω πάρα πολλά υγρά. Αλλά μου είπαν καλύτερα να αλλάζω εσώρουχα. 

 

πρίν από 31 λεπτά , Nels είπε:

Μόλις έλαβα τη χοριακη μου και ήρθα και εγώ επίσημα στην παρέα σας! 318 την 11η μερα από εμβρυομεταφορα! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος!

Μακαρι να μας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια και να γεμίσει γερά μωρακια η παρέα!

Συγχαρητήρια!! Καλούς διπλασιασμους ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Xristina96 είπε:

Ναι προσπάθησε, να πίνεις και χυμό κραμπερι, είναι διουρητικα. 

 

Ούτε αυτά μου είπαν, δεν αναπνέει η περιοχή. Άσε γιατί έχω πάρα πολλά υγρά. Αλλά μου είπαν καλύτερα να αλλάζω εσώρουχα. 

 

Συγχαρητήρια!! Καλούς διπλασιασμους ❤️

τρώω κρανμπερι κ πίνω ένα χάπι, είχα φοβερή ενόχληση δεν επιτρέπονται σε μένα οι χυμοί...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , silvy22 είπε:

τρώω κρανμπερι κ πίνω ένα χάπι, είχα φοβερή ενόχληση δεν επιτρέπονται σε μένα οι χυμοί...

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Είμαι πολλή αισιοδοξη αυτή τη φορά!

Αχ ναι, κρανμπερι, θα πάρω προληπτικά κι εγώ. Προς το παρόν παιρνω κάτι γαλακτοβακιλλους. Οι χυμοί γιατί δε σου επιτρέπονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nels said:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Είμαι πολλή αισιοδοξη αυτή τη φορά!

Αχ ναι, κρανμπερι, θα πάρω προληπτικά κι εγώ. Προς το παρόν παιρνω κάτι γαλακτοβακιλλους. Οι χυμοί γιατί δε σου επιτρέπονται!

Γενικά να τους αποφεύγετε τους χυμούς γιατί ανεβάζουν πολύ το σάκχαρο και δεν θελουμε. Καλύτερα το φρούτο ατόφιο και μετρημένο φυσικά στην ποσότητα 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nels είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Είμαι πολλή αισιοδοξη αυτή τη φορά!

Αχ ναι, κρανμπερι, θα πάρω προληπτικά κι εγώ. Προς το παρόν παιρνω κάτι γαλακτοβακιλλους. Οι χυμοί γιατί δε σου επιτρέπονται!

έχω αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω γκλουκο, με διατροφή (τρωω ανα 3 ωρα) προσπαθούμε να κρατήσουμε το ζάχαρο σε ισορροπία, οι χυμοί, τα δημητριακά το πρωί το ανεβάζουν απότομα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Xristina96 said:

Ούτε αυτά μου είπαν, δεν αναπνέει η περιοχή. Άσε γιατί έχω πάρα πολλά υγρά. Αλλά μου είπαν καλύτερα να αλλάζω εσώρουχα. 

 

Πφφφ θα πάω να πάρω 20-30 βαμβακερά βρακάκια να αλλάζω συνέχεια γιατί με τα utro δεν γινεται να μεινεις πολλή ώρα 

12 minutes ago, silvy22 said:

έχω αντίσταση στην ινσουλίνη παίρνω γκλουκο, με διατροφή (τρωω ανα 3 ωρα) προσπαθούμε να κρατήσουμε το ζάχαρο σε ισορροπία, οι χυμοί, τα δημητριακά το πρωί το ανεβάζουν απότομα...

Κι εγώ ανά 2ωρα ✌️ για τις υπογλυκαιμίες. Πότε περνάει η ώρα ούτε που το καταλαβαίνω. Νιώθω ότι τρώω σερί όλη μέρα  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...