Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🧡

Το ξέρω, το εχω δει τόσες φορές εδώ μέσα να συμβαίνει σε κοπέλες και να μην σημαίνει κατι κακό και κάθε φορά προσπαθώ να καθησυχάσω τα κορίτσια αλλα πραγματικά όταν σου συμβαίνει εσένα έτσι ξαφνικά σκέφτεσαι μονο το χειρότερο. Μακάρι να μην ειναι τίποτα. Ή έστω να ειναι κατι που θα λυθεί με ξεκούραση ή κάποια αγωγή. Θα δούμε 🤞🏻

Κατερίνα μου καλημέρα, ξέρεις πόσο σε νιώθω. Δεν πιστεύω πάντως με τέτοιες χοριακες να συμβαίνει κάτι κακό. Υπομονή κάνε. Δυστυχώς ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχουν αίμα το πρώτο τρίμηνο. Σκέψου ότι εγώ είχα 5 εβδομάδες και με πηγματα, έσταζα κανονικά όπως δεύτερη μέρα και τρελούς πόνους 10 μέρες. Σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! 

πρίν από 34 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλημέρα, εγώ είχα και έχω υγρά αλλά μπορεί να οφείλεται και στα utro(έχω πέσει αισίως στα 3 από 6 που επαιρνα), το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αυτή την εβδομάδα είναι πιο κίτρινα ενώ ήταν μπεζ.

Καλημέρα Κατερίνα, με το καλό ο υπέρηχος σου, όλα θα πάνε καλά!

Και αντιπηκτικη και σαλοσπιρ? Λόγω θρομβοφιλιας?

Συμβουλές για δίδυμη κύηση? Μπορούσες να εργαστείς?

Ο γιατρός μου έχει πει ότι τα κίτρινα είναι φυσιολογικό. Έχεις και βλεννες όπως στην ωορρηξία; 

Εάν φυσικά δεν έχουν οσμή και εσύ δεν έχεις φαγούρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κ απ μένα κορίτσια ! Κ εγώ εγκυουλα σε διδυμάκια μετά απ εξωσωματική! Είμαι 18+5! 
 

Εχθες είχα τρελό πονόδοντο κ πηρα το απόγευμα ένα ντεπόν μάξιμουμ ..μετά απ οδηγία γιατροί φυσικά ! Το βράδυ έκανα υπομονή 6 ώρες αλλά είχα τέτοιο πόνο που ήθελα να κλάψω! Πηρα από μόνη μου 1 ντεπόν απλό … επηρεάζει κάπου ; Δεν ξέρω έχω αγχωθεί … έχω στείλει μήνυμα κ στο γιατρό κ περιμένω απάντηση …

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κ απ μένα κορίτσια ! Κ εγώ εγκυουλα σε διδυμάκια μετά απ εξωσωματική! Είμαι 18+5! 
 

Εχθες είχα τρελό πονόδοντο κ πηρα το απόγευμα ένα ντεπόν μάξιμουμ ..μετά απ οδηγία γιατροί φυσικά ! Το βράδυ έκανα υπομονή 6 ώρες αλλά είχα τέτοιο πόνο που ήθελα να κλάψω! Πηρα από μόνη μου 1 ντεπόν απλό … επηρεάζει κάπου ; Δεν ξέρω έχω αγχωθεί … έχω στείλει μήνυμα κ στο γιατρό κ περιμένω απάντηση …

Δεν επηρεαζει καθολου το ντεπον ακομα και αλλα φαρμακα αν παρεις για το δοντι ειναι οκ , υπαρχουν κ αντιβιωσεις συμβατές με εγκυμοσυνη .μην ανησυχεις για αυτο καν! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Ααααααα κορίτσι μου συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!!!! Με το καλο !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Μπραβο!!! Ολα καλα θα πανε κοριτσι ,ταλαιπωρήθηκες και εσυ κ τώρα αξιζεις το καλυτερο.! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nephele78 είπε:

Δεν επηρεαζει καθολου το ντεπον ακομα και αλλα φαρμακα αν παρεις για το δοντι ειναι οκ , υπαρχουν κ αντιβιωσεις συμβατές με εγκυμοσυνη .μην ανησυχεις για αυτο καν! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γιατί αγχώθηκα.. παίρνω κ Σαλοσπίρ βράδυ κ λέω μήπως τα μπέρδεψα; Είχαν ώρες διαφορά όμως μεταξύ τους.. 

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Συγχαρητήρια κατερινακι!! Ήθελα να σου πω πως οι τιμές απ τις χοριακες ήταν σχεδόν ίδιες όπως κ μ τις δικιες μου κ ήμουν σίγουρη πως έχεις δυο μπεμπακια!!! Με το καλό , με το καλό όλα! 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Let’s the party begins 🎉 !!! Όλα καλά λοιπόν και προσοχή 🧿🧿🧿🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Να είστε καλά βρε κορίτσια μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά και χαλάλι όλα όσα πέρασα (και όσα θα περάσω 😅)

Μάλλον κ εγώ 2 θα δω την Δευτέρα .. με τις κοντινές μας χοριακες .. 👏🏻

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αγάπ είπε:

Καλημέρα, εγώ είχα και έχω υγρά αλλά μπορεί να οφείλεται και στα utro(έχω πέσει αισίως στα 3 από 6 που επαιρνα), το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αυτή την εβδομάδα είναι πιο κίτρινα ενώ ήταν μπεζ.

Καλημέρα Κατερίνα, με το καλό ο υπέρηχος σου, όλα θα πάνε καλά!

Και αντιπηκτικη και σαλοσπιρ? Λόγω θρομβοφιλιας?

Συμβουλές για δίδυμη κύηση? Μπορούσες να εργαστείς?

Αντιπηκτικη κ σαλοσπιρ λογω ηλικιας 42 κ διδυμης κυησης.το Σαλοσπίρ το κοψαμε την 30η εβδομαδα που κανουμε τον 3ο μεγαλο υπερηχο που λεγεται ντοπλερ .(1ος μεγαλος υπερηχος ειναι η αυχενικη (11η εως 13η  & 2ος η β επιπεδου(20η εως 22η ) γιατι οι μετρησεις ηταν καλες και δεν ειχα και θεμα και για προεκλαμψια.το 1ο τριμηνο ειχα πολλες αναγουλες κ τρομερές καουρες ,ξεκινησανε βασικα απο την 8η βδομαδα εως και την 11η ημουν συνέχως κρεβατι ,πείναγα αλλα δεν μπορουσα να φαω και εχανα κιλα..μετα την 11η ημουν τελεια εως την 25η που αρχισα κ βαραινα κ η κοιλια μεγάλωνε πολυ.μετα την 30η  συχνουρια δυσκολια στον υπνο γιατι πιεζε κοιλια και δεν μπορουσα να αναπνέω καλα.συμβουλη που δινω να ειστε ήρεμες κ να μην σας νοιαζει τιποτα παρα μονο ο εαυτος σας και να κοιμαστε κ αν ειστε ηρεμες θα ειναι και αυτα.και για το λογο το οταν μετα  γεννηθουν θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αν δεν εχετε βοηθεια το 1ο 8μηνο. Απλα να προετοιμαστείτε κατάλληλα γιατι δεν «βγαινει»

πρίν από 21 λεπτά , minnie26 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γιατί αγχώθηκα.. παίρνω κ Σαλοσπίρ βράδυ κ λέω μήπως τα μπέρδεψα; Είχαν ώρες διαφορά όμως μεταξύ τους.. 

Συγχαρητήρια κατερινακι!! Ήθελα να σου πω πως οι τιμές απ τις χοριακες ήταν σχεδόν ίδιες όπως κ μ τις δικιες μου κ ήμουν σίγουρη πως έχεις δυο μπεμπακια!!! Με το καλό , με το καλό όλα! 🙏

Το σαλοσπιρ να το παιρνεις με το βραδινο σου ωστε να μη σε ενοχλησει ποτέ στο στομαχι σου..και μετα απο 15 λεπτα μπορεις να παρεις και ντεπον.μια χαρα !

  • Ευχαριστώ 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κ απ μένα κορίτσια ! Κ εγώ εγκυουλα σε διδυμάκια μετά απ εξωσωματική! Είμαι 18+5! 
 

Εχθες είχα τρελό πονόδοντο κ πηρα το απόγευμα ένα ντεπόν μάξιμουμ ..μετά απ οδηγία γιατροί φυσικά ! Το βράδυ έκανα υπομονή 6 ώρες αλλά είχα τέτοιο πόνο που ήθελα να κλάψω! Πηρα από μόνη μου 1 ντεπόν απλό … επηρεάζει κάπου ; Δεν ξέρω έχω αγχωθεί … έχω στείλει μήνυμα κ στο γιατρό κ περιμένω απάντηση …

Καλημέρα!!!! Απ ο,τι ξέρω αφήνουν Ντεπον, μη σε αγχώνει αυτό. Εγώ όταν πέρασα τον κοβιντ μου είπε ότι μπορώ να παίρνω μέχρι 4 τη μέρα για τον πυρετό! Περαστικά σου για το δόντι! Μεγάλη ατυχία αυτή τώρα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, minnie26 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γιατί αγχώθηκα.. παίρνω κ Σαλοσπίρ βράδυ κ λέω μήπως τα μπέρδεψα; Είχαν ώρες διαφορά όμως μεταξύ τους.. 

Συγχαρητήρια κατερινακι!! Ήθελα να σου πω πως οι τιμές απ τις χοριακες ήταν σχεδόν ίδιες όπως κ μ τις δικιες μου κ ήμουν σίγουρη πως έχεις δυο μπεμπακια!!! Με το καλό , με το καλό όλα! 🙏

Εμ δεν μου το είπες νωρίτερα να με προετοιμάσεις 😄 Είδα κι εγώ της @Αγάπ που ηταν πολυ πιο τεράστιες και λεω 1 ειναι σίγουρα. Σε ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰

28 minutes ago, silvy22 said:

Let’s the party begins 🎉 !!! Όλα καλά λοιπόν και προσοχή 🧿🧿🧿🙏🏻🙏🏻🙏🏻

🥳🥳🧡🧡👶🏻👶🏻

25 minutes ago, Ririii88 said:

Μάλλον κ εγώ 2 θα δω την Δευτέρα .. με τις κοντινές μας χοριακες .. 👏🏻

Στο ευχομαι!!!! 🤞🏻

  • Καλή τύχη! 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμ δεν μου το είπες νωρίτερα να με προετοιμάσεις 😄 Είδα κι εγώ της @Αγάπ που ηταν πολυ πιο τεράστιες και λεω 1 ειναι σίγουρα. Σε ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰

🥳🥳🧡🧡👶🏻👶🏻

Στο ευχομαι!!!! 🤞🏻

Σ ευχαριστώ παρά πολύ αν κ με τρομάζει η ιδέα … 🥴

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 12:06 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Ας μαζευτούμε εδώ όλες οι κοπέλες που έχουμε κοινό την επιτυχία μετά από τον μακρύ δρόμο της εξωσωματικής, την πολυπόθητη αυτή θετική χοριακή που παλέψαμε λίγο ή πολύ παραπάνω για να δούμε. Ήδη έχουμε μαζέψει λαό μέσα στο γουρλίδικο 2023 😊 Ας μοιραστούμε λοιπόν τις υπερβολικές και μη ανησυχίες μας και εμπειρίες μας!!! 🌈

Πέρασα να πω ένα γεια και να ρουφήξω λίγο μωρουδιλα!!!! @kateriiina25είμαι πολύ χαρούμενη με τα νέα σου!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις μανούλες, να το απολαύσετε και να είναι όλα εύκολα από δω και πέρα!!! Εύχομαι να τα πούμε σύντομα!!! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...