Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Πολυυυυυ καλές και οι δικές μου … όχι χαμηλές … 😍

Καλά σε σένα είναι πένα, η δική μου η δεύτερη. Γενικά λόγω αιμορραγιών δεν μπορούσαμε να αξιολογήσουμε την κατάσταση.

 

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Πότε είχες κάνει τον πρώτο υπέρηχο; Είχατε ακούσει καρδιά; 

4+6 είδαμε σάκο, 5+6 είδαμε σάκο με εμβρυακα στοιχεία, 7 βδομάδων νταν ακούσαμε καρδούλα. Κάθε Πέμπτη πήγαινα εκτός της καρδούλας που πήγα έκτακτα Παρασκευή. Των φώτων είδα την καρδούλα να πάλλεται. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους, να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και να φέρουμε υγιές μωράκια!!

Εγώ είμαι στην 9 εβδομάδα + 4 ημερών, σαν ψέμα μου φαίνεται, μπορέσαμε να δούμε και να ακούσουμε καρδούλα από την 5 εβδομάδα + 5 ημερών και προχωράμε βήμα βήμα. ❤️ ❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Συγχαρητηρια !!σας  γραφω τα δικα μου να συγκρίνετε
12η μερα ετ 780 ( μετραω ως 1η μέρα τη μερα της ετ )   
15η 
1857 χοριακη e2:460  prg:29  
18η  
6074 χοριακη ε2:487   prg:34  
23η  5+4 εβδομαδων ε2:619 και prg:46 σακχαρο 87 (δεν ηθελε αλλη χοριακη)
29η δηλ 6+4 καναμε 1ο υπερηχο κ ακουσαμε 2 καρδουλες και 2 σακους 6 και 7 χιλιοστα.ε2: 619 και prg: 46.εδω ειπε να αυξήσω σικλακουρ πμβ3 στομα 3 κολπο  
7+3 εβδομαδων  prg:51  &  e2:1041 
8+3 καναμε τον 2ο υπερηχο prg:
56,9 &  e2: 1670

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nephele78 είπε:

Κοριτσια μου Συγχαρητηρια !!σας  γραφω τα δικα μου να συγκρίνετε
12η μερα ετ 780 ( μετραω ως 1η μέρα τη μερα της ετ )   
15η 
1857 χοριακη e2:460  prg:29  
18η  
6074 χοριακη ε2:487   prg:34  
23η  5+4 εβδομαδων ε2:619 και prg:46 σακχαρο 87 (δεν ηθελε αλλη χοριακη)
29η δηλ 6+4 καναμε 1ο υπερηχο κ ακουσαμε 2 καρδουλες και 2 σακους 6 και 7 χιλιοστα.ε2: 619 και prg: 46.εδω ειπε να αυξήσω σικλακουρ πμβ3 στομα 3 κολπο  
7+3 εβδομαδων  prg:51  &  e2:1041 
8+3 καναμε τον 2ο υπερηχο prg:
56,9 &  e2: 1670

 

Wow, πολύ καλές τιμές, εγώ έκανα μόνιμη μου μια προγεστερόνη 15η και είχα 19, δεν μου αύξησαν τίποτα. Ζακχαρο είχα 97 μετά έπεσε μόνο του. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xristina96 είπε:

Wow, πολύ καλές τιμές, εγώ έκανα μόνιμη μου μια προγεστερόνη 15η και είχα 19, δεν μου αύξησαν τίποτα. Ζακχαρο είχα 97 μετά έπεσε μόνο του. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Προληπτικα γινανε ολα ,εγω δεν πηρα σικλακουρ καθολου απο την αρχη κ μου εδωσε μετα για στηριξη της κυησης.εχω γεννησει ηδη 2 ετων ειναι τωρα τα χρυσα μου.με το καλό!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Nephele78 είπε:

Προληπτικα γινανε ολα ,εγω δεν πηρα σικλακουρ καθολου απο την αρχη κ μου εδωσε μετα για στηριξη της κυησης.εχω γεννησει ηδη 2 ετων ειναι τωρα τα χρυσα μου.με το καλό!! 

Οοο να σου ζήσουν!! Διπλή η χαρά σου!! 

Ααααα εγώ έπαιρνα 4 ciclacur, 4 utrogestan ενδοκολπικα και 1 prolutex . Μου είπαν ότι παίρνω την μέγιστη δόση οπότε δεν μου τα αύξησαν. Τώρα βέβαια δεν παίρνω τίποτα. Τα κόψαμε όλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

Προληπτικα γινανε ολα ,εγω δεν πηρα σικλακουρ καθολου απο την αρχη κ μου εδωσε μετα για στηριξη της κυησης.εχω γεννησει ηδη 2 ετων ειναι τωρα τα χρυσα μου.με το καλό!! 

Να τα χαίρεσαι!!!Θυμάσαι πότε ξεκίνησες να μειώνεις τα φάρμακα? Μετά την αυχενικη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Αγάπ είπε:

Να τα χαίρεσαι!!!Θυμάσαι πότε ξεκίνησες να μειώνεις τα φάρμακα? Μετά την αυχενικη?

Εγώ ξεκίνησα να τα μειώνω από την 11η εβδομάδα και 14η τα είχα σταματήσει τελείως.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατί αγχώνομαι πολύ με αυτό το θέμα. 

Από υγρά πως τα πάτε; Είναι κάθε μέρα το ίδιο; Τι χρώμα έχουν και υφές; Νερουλα; Βλεννες; ο γιατρός όλα φυσιολογικά τα βλέπει αλλά εγώ αγχώνομαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Xristina96 είπε:

Εγώ ξεκίνησα να τα μειώνω από την 11η εβδομάδα και 14η τα είχα σταματήσει τελείως.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατί αγχώνομαι πολύ με αυτό το θέμα. 

Από υγρά πως τα πάτε; Είναι κάθε μέρα το ίδιο; Τι χρώμα έχουν και υφές; Νερουλα; Βλεννες; ο γιατρός όλα φυσιολογικά τα βλέπει αλλά εγώ αγχώνομαι. 

Εγω δεν έχω ιδιαίτερα βάζω και 4 ουτρο τη μέρα , ίσως κάποιες φορές λίγα διάφανα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Αγάπ είπε:

Να τα χαίρεσαι!!!Θυμάσαι πότε ξεκίνησες να μειώνεις τα φάρμακα? Μετά την αυχενικη?

Βεβαια οτι θες -τα έχω ολα γραμμενα αναλυτικα. 
9+3 prg: 54,6 και e2:2584 & αρχισα να μειώνω χαπια σταδιακα και πιο πολυ μειωση και την 10η βδομαδα και τα εκοψα τελειως 11+4 τη μερα της 1ης αυχενικης (διοτι εκανα κ 2η αυχενικη 12+4 λογω φοβίας)μετα ημουν ξαφνικα τελεια!!  επαιρνα σιδηρο πρωι κ εκανα αντιπηκτικη,Μεσημερι μετα το φαγητο 1 trofocard(121,56 ) Μετα απο 5 ωρες ενα calcioral 500(νηστικη)Βράδυ μετα το φαγητο τις 2 pregnacare(1 ροζ,1 διαφανη) Και μετα απο καμια ωρα 1 σαλοσπιρ.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Αγάπ said:

Ναι θα δεις σίγουρα έμβρυα και ιιιιισως και καρδια. Έχεις δίκιο, εγώ είχα την ίδια αγωνία που ειχα και για τη χοριακη μέχρι ν ακούσω καρδιά. Εάν νιώθεις πολύ αγχωμένη ζήτησε να κάνεις έναν υπέρηχο νωρίτερα.

Αύριο ο υπέρηχος τελικά αλλά δυστυχώς όχι για καλό. Μου ήρθε ξαφνικά κόκκινο αίμα πριν λίγη ώρα. Ο γιατρός ειπε ξάπλα, διπλή δόση utrogestan και αυριο το πρωί υπέρηχος. Εννοείται εχω κατα αγχωθεί αλλα ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να περιμένω πολύ για να μάθω 

  • Ευχή 6

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 12:06 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Ας μαζευτούμε εδώ όλες οι κοπέλες που έχουμε κοινό την επιτυχία μετά από τον μακρύ δρόμο της εξωσωματικής, την πολυπόθητη αυτή θετική χοριακή που παλέψαμε λίγο ή πολύ παραπάνω για να δούμε. Ήδη έχουμε μαζέψει λαό μέσα στο γουρλίδικο 2023 😊 Ας μοιραστούμε λοιπόν τις υπερβολικές και μη ανησυχίες μας και εμπειρίες μας!!! 🌈

Κατερίνα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά !! Με το καλό ! Χάρηκα παρά πολύ για σένα !!

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Αύριο ο υπέρηχος τελικά αλλά δυστυχώς όχι για καλό. Μου ήρθε ξαφνικά κόκκινο αίμα πριν λίγη ώρα. Ο γιατρός ειπε ξάπλα, διπλή δόση utrogestan και αυριο το πρωί υπέρηχος. Εννοείται εχω κατα αγχωθεί αλλα ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να περιμένω πολύ για να μάθω 

Καλή επιτυχία για αύριο Κατερίνα μου ! Είναι πολύ συχνό το αίματακι στην αρχή της εγκυμοσυνης , το έχουν πολλές κοπέλες ! Όλα καλά θα είναι , απλά να προσέξεις λίγο τον πρώτο καιρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ´Ισιδα said:

Κατερίνα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά !! Με το καλό ! Χάρηκα παρά πολύ για σένα !!

Καλή επιτυχία για αύριο Κατερίνα μου ! Είναι πολύ συχνό το αίματακι στην αρχή της εγκυμοσυνης , το έχουν πολλές κοπέλες ! Όλα καλά θα είναι , απλά να προσέξεις λίγο τον πρώτο καιρο 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🧡

Το ξέρω, το εχω δει τόσες φορές εδώ μέσα να συμβαίνει σε κοπέλες και να μην σημαίνει κατι κακό και κάθε φορά προσπαθώ να καθησυχάσω τα κορίτσια αλλα πραγματικά όταν σου συμβαίνει εσένα έτσι ξαφνικά σκέφτεσαι μονο το χειρότερο. Μακάρι να μην ειναι τίποτα. Ή έστω να ειναι κατι που θα λυθεί με ξεκούραση ή κάποια αγωγή. Θα δούμε 🤞🏻

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Εγώ ξεκίνησα να τα μειώνω από την 11η εβδομάδα και 14η τα είχα σταματήσει τελείως.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατί αγχώνομαι πολύ με αυτό το θέμα. 

Από υγρά πως τα πάτε; Είναι κάθε μέρα το ίδιο; Τι χρώμα έχουν και υφές; Νερουλα; Βλεννες; ο γιατρός όλα φυσιολογικά τα βλέπει αλλά εγώ αγχώνομαι. 

Καλημέρα, εγώ είχα και έχω υγρά αλλά μπορεί να οφείλεται και στα utro(έχω πέσει αισίως στα 3 από 6 που επαιρνα), το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αυτή την εβδομάδα είναι πιο κίτρινα ενώ ήταν μπεζ.

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🧡

Το ξέρω, το εχω δει τόσες φορές εδώ μέσα να συμβαίνει σε κοπέλες και να μην σημαίνει κατι κακό και κάθε φορά προσπαθώ να καθησυχάσω τα κορίτσια αλλα πραγματικά όταν σου συμβαίνει εσένα έτσι ξαφνικά σκέφτεσαι μονο το χειρότερο. Μακάρι να μην ειναι τίποτα. Ή έστω να ειναι κατι που θα λυθεί με ξεκούραση ή κάποια αγωγή. Θα δούμε 🤞🏻

Καλημέρα Κατερίνα, με το καλό ο υπέρηχος σου, όλα θα πάνε καλά!

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Βεβαια οτι θες -τα έχω ολα γραμμενα αναλυτικα. 
9+3 prg: 54,6 και e2:2584 & αρχισα να μειώνω χαπια σταδιακα και πιο πολυ μειωση και την 10η βδομαδα και τα εκοψα τελειως 11+4 τη μερα της 1ης αυχενικης (διοτι εκανα κ 2η αυχενικη 12+4 λογω φοβίας)μετα ημουν ξαφνικα τελεια!!  επαιρνα σιδηρο πρωι κ εκανα αντιπηκτικη,Μεσημερι μετα το φαγητο 1 trofocard(121,56 ) Μετα απο 5 ωρες ενα calcioral 500(νηστικη)Βράδυ μετα το φαγητο τις 2 pregnacare(1 ροζ,1 διαφανη) Και μετα απο καμια ωρα 1 σαλοσπιρ.

 

Και αντιπηκτικη και σαλοσπιρ? Λόγω θρομβοφιλιας?

Συμβουλές για δίδυμη κύηση? Μπορούσες να εργαστείς?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αύριο ο υπέρηχος τελικά αλλά δυστυχώς όχι για καλό. Μου ήρθε ξαφνικά κόκκινο αίμα πριν λίγη ώρα. Ο γιατρός ειπε ξάπλα, διπλή δόση utrogestan και αυριο το πρωί υπέρηχος. Εννοείται εχω κατα αγχωθεί αλλα ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να περιμένω πολύ για να μάθω 

Αχ κορίτσι μου … εύχομαι και ελπίζω όλα να πάνε καλά … θα προσευχόμαστε για σένα !!!! Αν θες πες μας μετά τι έγινε … 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...