Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γενικά να τους αποφεύγετε τους χυμούς γιατί ανεβάζουν πολύ το σάκχαρο και δεν θελουμε. Καλύτερα το φρούτο ατόφιο και μετρημένο φυσικά στην ποσότητα 

Ναι ναι, απλά ο χυμός κραμπερι δεν έχει σχεδόν καθόλου ζάχαρη, μιλάμε δεν πίνεται αλλά και εγώ σήμερα και όλας θα το γυρίσω σε φρούτο.

 

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πφφφ θα πάω να πάρω 20-30 βαμβακερά βρακάκια να αλλάζω συνέχεια γιατί με τα utro δεν γινεται να μεινεις πολλή ώρα 

Κι εγώ ανά 2ωρα ✌️ για τις υπογλυκαιμίες. Πότε περνάει η ώρα ούτε που το καταλαβαίνω. Νιώθω ότι τρώω σερί όλη μέρα  

Ακριβώς, και εγώ το κανόνισα για Σάββατο. Ήδη άλλαξα και ρούχα, πάλι καλά που στην δουλειά μπορώ να φοράω φόρμες, οπότε έχω και την άνεση σαν να είμαι σπίτι μου. Όταν με το καλό ανοίξει ο καιρός θα το γυρίσω σε χαλαρά φορέματα. Δεν μου αρέσουν καθόλου τα ρούχα εγκυμοσύνης. 

Δεν ξέρω εάν φταίει η κατάσταση αλλά θέλω να δείχνω ότι είμαι έγκυος αλλά να είμαι και όμορφη. (Ποτέ δεν ασχολήθηκα με την εμφάνιση μου). Τώρα δεν ξέρω τι έχω πάθει. Χαχαχχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Ναι βρε @Αγάπ βοήθησε μας … περαστικά βρε κορίτσια .. ελπίζω να μην επιβαρυνθείτε πολύ με τις αντιβιωσεις .. 

@kateriiina25 @silvy22

Κορίτσια εγώ είχα πρώτη χοριακη 915 περιπου(12μερες μετά την ετ με 3ων ημερών εμβρυα) και μετά από 2 ημέρες η επαναληπτική ήταν 5.500. Νομίζω όμως ότι είναι διαφορετικό σε κάθε σώμα, επίσης τα μόνα συμπτώματα εγκυμοσύνης που έχω είναι κούραση και υπνηλία, που υποτίθεται ότι στο δίδυμη όλα τα συμπτώματα είναι πολλαπλάσια, οπότε δεν ξέρω εάν ειμαι αντικειμενικό παράδειγμα!!!Επίσης ο γιατρός μέχρι να δει στον υπέρηχο τους 2σακους δεν μου είπε τίποτα, οπότε λιγη υπομονή μέχρι τους υπέρηχους σας!!! Εύχομαι μονο χαρές και γιατί όχι διπλές και τριπλες !!

Όσο για τα σερβιετακια κι εγώ το σκεφτόμουν να μην έχουν άρωμα κτλ κτλ.....αλλα τελικά με τα utro το μόνο που βοηθάει εμένα είναι πλύσιμο με νεράκι, έχω ένα μπουκαλάκι στο μπάνιο και πλενομαι τοπικά με νερό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Αγάπ said:

Κορίτσια εγώ είχα πρώτη χοριακη 915 περιπου(12μερες μετά την ετ με 3ων ημερών εμβρυα) και μετά από 2 ημέρες η επαναληπτική ήταν 5.500. Νομίζω όμως ότι είναι διαφορετικό σε κάθε σώμα, επίσης τα μόνα συμπτώματα εγκυμοσύνης που έχω είναι κούραση και υπνηλία, που υποτίθεται ότι στο δίδυμη όλα τα συμπτώματα είναι πολλαπλάσια, οπότε δεν ξέρω εάν ειμαι αντικειμενικό παράδειγμα!!!Επίσης ο γιατρός μέχρι να δει στον υπέρηχο τους 2σακους δεν μου είπε τίποτα, οπότε λιγη υπομονή μέχρι τους υπέρηχους σας!!! Εύχομαι μονο χαρές και γιατί όχι διπλές και τριπλες !!

Εντάξει καλά είμαστε. Αποκλείουμε τα 3δυμα πιστεύω 😅 Ήταν τεράστια η χοριακή σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει καλά είμαστε. Αποκλείουμε τα 3δυμα πιστεύω 😅 Ήταν τεράστια η χοριακή σου!!

Να σου πω την αλήθεια με 3δυμα θα ήταν και αρκετά ζόρικα τα πράγματα από πολλές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Αγάπ said:

Να σου πω την αλήθεια με 3δυμα θα ήταν και αρκετά ζόρικα τα πράγματα από πολλές απόψεις.

Ε ναι ρε 'σύ. Πολύ ζόρικα σε όλους τους τομείς πιστεύω. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Όχι δεν τον ρώτησα. Προς το παρόν έχω μιλήσει με τα κορίτσια μόνο αλλά θα τον δω την Τρίτη. Άλλωστε και να ρωτούσα δεν νομίζω να έπαιρνα ξεκάθαρη απάντηση. Πάντως έχουμε δει τόσες φορές τεράστιες χοριακές με 1 και μικρές με 2 οπότε δεν λέει κάτι. Εγώ την αύξηση κοιτάω που είναι 140-160% και μου φαίνεται αρκετή οπότε λέω ίσως και να... 

Καλή επιτυχία!! έφτασες σχεδόν στην χοριακή. Πότε είναι να κάνεις;; Με τα συμπτώματα άκρη δεν θα βγάλεις πάντως 

είναι να κάνω την Παρασκευή..απλά έχω πόνους περιόδου κ έχω απογοητευτεί πλήρως.. αχχ τι να πω...περνάνε οι μέρες βασανιστικά αργά βρε κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει καλά είμαστε. Αποκλείουμε τα 3δυμα πιστεύω 😅 Ήταν τεράστια η χοριακή σου!!

Ναι ήταν όντως τεράστια … νομίζω πως εγώ αποκλείω κ τα δίδυμα .. 

2 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Ναι, μάλλον ένα κοριτσάκι ❤️❤️

 

Εγώ έχω 2 εβδομάδες που τελείωσα με τα χάπια της εξωσωματικής, μόνο μαγνήσιο, ασβέστιο και Τ4. Μου έδωσε ceclor 2 την ημέρα για 10 μέρες. Συμπτώματα με το μάτι είχα γιατί η γενική ούρων βγήκε καθαρή, η καλλιέργεια έδειξε e-coli. Συμβαίνει συχνά, γιατί κάθεται η μήτρα πάνω στην κύστη και δεν αδειάζει σωστά, πρέπει να πίνουμε και πολύ νερό αααα και να πλενομαστε συνέχεια με απλό νεράκι και μια φορά την ημέρα με παιδικό σαπούνι και τα εσώρουχα μεγαλύτερο νούμερο και βαμβακερά να μην στενεύουν καθόλου. Και τέλος τα σερβιετακια.

Με το καλο κορίτσι μου .. για πες μας κ εσυ για την χοριακη που είχες .. ☺️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ririii88 είπε:

Ναι ήταν όντως τεράστια … νομίζω πως εγώ αποκλείω κ τα δίδυμα .. 

Με το καλο κορίτσι μου .. για πες μας κ εσυ για την χοριακη που είχες .. ☺️

2 βλαστοκυστες έβαλα, 9η μέρα 199,30 - 11η μέρα 305 - 13η 668 - 15η 1550 και μετά από 6 μέρες 6.700 νομίζω και μετά από 6 μέρες πάλι 37.000. 

Με χαμηλές χοριακες μου ξεκίνησαν τα συμπτώματα 7η εβδομάδα και ακόμα δεν με έχουν αφήσει. Είμαι βέβαια καλύτερα μην παραπονιεμαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Xristina96 είπε:

2 βλαστοκυστες έβαλα, 9η μέρα 199,30 - 11η μέρα 305 - 13η 668 - 15η 1550 και μετά από 6 μέρες 6.700 νομίζω και μετά από 6 μέρες πάλι 37.000. 

Με χαμηλές χοριακες μου ξεκίνησαν τα συμπτώματα 7η εβδομάδα και ακόμα δεν με έχουν αφήσει. Είμαι βέβαια καλύτερα μην παραπονιεμαι.

Πολυυυυυ καλές και οι δικές μου … όχι χαμηλές … 😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 said:

2 βλαστοκυστες έβαλα, 9η μέρα 199,30 - 11η μέρα 305 - 13η 668 - 15η 1550 και μετά από 6 μέρες 6.700 νομίζω και μετά από 6 μέρες πάλι 37.000. 

Με χαμηλές χοριακες μου ξεκίνησαν τα συμπτώματα 7η εβδομάδα και ακόμα δεν με έχουν αφήσει. Είμαι βέβαια καλύτερα μην παραπονιεμαι.

Πότε είχες κάνει τον πρώτο υπέρηχο; Είχατε ακούσει καρδιά; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


   Καλησπέρα σε όλες! 

Ελπίζουμε να είστε όλες καλά!

 θέλουμε την άποψή σας 💗🙏 Επίσης στην σφυγμομέτρηση ρωτάμε αν ενδιαφέρεται κάποια για live meetings που ίσως σχεδιαστουν σύντομα!  Θα μπορείτε να θέσετε και θέματα που θέλετε εσείς να καλυφθούν.  Θα χαρούμε να ακούσουμε τις απόψεις σας! 

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

2 βλαστοκυστες έβαλα, 9η μέρα 199,30 - 11η μέρα 305 - 13η 668 - 15η 1550 και μετά από 6 μέρες 6.700 νομίζω και μετά από 6 μέρες πάλι 37.000. 

Με χαμηλές χοριακες μου ξεκίνησαν τα συμπτώματα 7η εβδομάδα και ακόμα δεν με έχουν αφήσει. Είμαι βέβαια καλύτερα μην παραπονιεμαι.

Εμένα 10 μέρα (αν δεν μετρήσω την ετ ) ήταν 298 και 14 1766

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Πότε είχες κάνει τον πρώτο υπέρηχο; Είχατε ακούσει καρδιά; 

Εμείς στον πρώτο υπερηχο είχαμε δει μόνο σάκους, στο δεύτερο υπέρηχο σχηματισμό εμβρύων μέσα στους σάκους, στον τρίτο υπέρηχο καρδιές. Οι υπέρηχοι εγιναν κατά σειρά ανά μια εβδομάδα μετά την χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγάπ said:

Εμείς στον πρώτο υπερηχο είχαμε δει μόνο σάκους, στο δεύτερο υπέρηχο σχηματισμό εμβρύων μέσα στους σάκους, στον τρίτο υπέρηχο καρδιές. Οι υπέρηχοι εγιναν κατά σειρά ανά μια εβδομάδα μετά την χοριακη.

Άρα με 2 εβδομάδες μετα την 1η χοριακή έχουμε ελπίδες να δούμε κατι παραπάνω. Εγώ θα είμαι 6+2. Πω πω δεν περνάνε οι μέρες. Ευτυχώς που κοιμάμαι και πολλές ωρες και βοηθάει 😅

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα με 2 εβδομάδες μετα την 1η χοριακή έχουμε ελπίδες να δούμε κατι παραπάνω. Εγώ θα είμαι 6+2. Πω πω δεν περνάνε οι μέρες. Ευτυχώς που κοιμάμαι και πολλές ωρες και βοηθάει 😅

Ναι θα δεις σίγουρα έμβρυα και ιιιιισως και καρδια. Έχεις δίκιο, εγώ είχα την ίδια αγωνία που ειχα και για τη χοριακη μέχρι ν ακούσω καρδιά. Εάν νιώθεις πολύ αγχωμένη ζήτησε να κάνεις έναν υπέρηχο νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...