Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Εγώ ξεκίνησα να τα μειώνω από την 11η εβδομάδα και 14η τα είχα σταματήσει τελείως.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατί αγχώνομαι πολύ με αυτό το θέμα. 

Από υγρά πως τα πάτε; Είναι κάθε μέρα το ίδιο; Τι χρώμα έχουν και υφές; Νερουλα; Βλεννες; ο γιατρός όλα φυσιολογικά τα βλέπει αλλά εγώ αγχώνομαι. 

Καλημέρα σου, από υγρά θα έλεγα πως έχω αρκετά, νερουλά θα έλεγα (σαν κατουρημένη), διάφανα με μερικά υπολείμματα από την vasclor. Τι ωραίες περιγραφές είναι αυτές που δίνουμε 😁

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Τέλεια!!! Να φωλιάσουν για τα καλά εκεί μέσα ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια πήγα για τον υπέρηχο. Όλα καλά ευτυχώς. Το αίμα είναι απο αγγεία που σπάνε για να γίνει χώρος στην μήτρα. Και μάλλον εμένα θέλει λίγο παραπάνω χώρο……. γιατί είναι 2 🫣 

Εντάξει το έπαθα το σοκ μου 😅 κι εγώ και ο άντρας μου. Αλλά όλα καλά. Καρδούλες δεν ακούσαμε βέβαια αλλά είδαμε 2 σάκους γεμάτους 🧡🧡 Ο υπέρηχος μεταφέρθηκε για επόμενη Πέμπτη! 

Ολεεεεεεε!!!!Με το καλό!!Τι όμορφα νέα :):):)

Χρόνια πολλά στις δυνατότερες γυναίκες του κόσμου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σου, από υγρά θα έλεγα πως έχω αρκετά, νερουλά θα έλεγα (σαν κατουρημένη), διάφανα με μερικά υπολείμματα από την vasclor. Τι ωραίες περιγραφές είναι αυτές που δίνουμε 😁

Τέλεια!!! Να φωλιάσουν για τα καλά εκεί μέσα ❤️❤️

Χαχαχχαχα ισχύει, αλλά είναι και αυτά μέσα στα συμπτώματα κάποιες φορές αγχωτικά. 

@kateriiina25όλα πάνε πολύ καλά μπράβο μπράβο ❤️❤️ μην αγχώνεσαι που είναι 2, θα τα καταφέρετε μια χαρά. Πω πω,τι γραφτό ❤️❤️ πως αισθάνθηκες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα κι με το γιατρό μπορώ να παίρνω ντεπόν έως 6! Ευτυχώς ο οδοντίατρος ζήτησε να με δει σήμερα κ να μη το αφήσουμε κ ελπίζω τελειώσει σύντομα αυτό το μαρτύριο ! 
 

@kateriiina25 φτου φτου!! Όλα να σου πάνε καλά!!! Αυτή η κοιλιτσα δε θα αργήσει ν φουσκώσει με δυο μπεμπακια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Xristina96 said:

@kateriiina25όλα πάνε πολύ καλά μπράβο μπράβο ❤️❤️ μην αγχώνεσαι που είναι 2, θα τα καταφέρετε μια χαρά. Πω πω,τι γραφτό ❤️❤️ πως αισθάνθηκες; 

Στην αρχή σοκ με χαρά. Ήρθε λίγο καθυστερημένα ο άντρας μου μέσα στον υπέρηχο γιατί έψαχνε να παρκάρει, του το ανακοινώνω, γελάμε και με φιλάει, μετά μπαίνει ο γιατρός λέει εκεί τα δικά του και μετά βγαίνουμε να πάμε στο αμάξι και σε όλη την διαδρομή κοιτάζαμε και οι δύο μπροστά χωρίς να μιλάμε. Ήταν η στιγμή της συνειδητοποίησης μάλλον 😄 
Έχω λίγο τρομάξει εννοείται αλλά ήδη νιώθω να φεύγουν τα άγχη και να μένει μόνο η χαρά. 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 9:07 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Εγώ 5+2 και περιμένω τον πρώτο υπέρηχο την Τρίτη 😬🤞🏻Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Καλώς την!! Πότε είπαμε σου έκλεισαν;

Καλεί είσαι εγκυος;;;;;

 Μπραβο κατερινακι μου !!! Συγχαρητήρια!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!

Και δίδυμα;;;;; Τελεια!!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Στην αρχή σοκ με χαρά. Ήρθε λίγο καθυστερημένα ο άντρας μου μέσα στον υπέρηχο γιατί έψαχνε να παρκάρει, του το ανακοινώνω, γελάμε και με φιλάει, μετά μπαίνει ο γιατρός λέει εκεί τα δικά του και μετά βγαίνουμε να πάμε στο αμάξι και σε όλη την διαδρομή κοιτάζαμε και οι δύο μπροστά χωρίς να μιλάμε. Ήταν η στιγμή της συνειδητοποίησης μάλλον 😄 
Έχω λίγο τρομάξει εννοείται αλλά ήδη νιώθω να φεύγουν τα άγχη και να μένει μόνο η χαρά. 

Αχ αυτή η αίσθηση!!! ❤️❤️❤️ Συγκινήθηκα!! 

Ειδικά μετά το αίμα να βλέπεις θετικές εξελίξεις, σε νιώθω απόλυτα!!

Χαχαχαχ λογικό! Αλλά θα τα καταφέρεις, είσαι μαχητρια! Ε τόσο καιρό κάνανε παρέα στην κατάψυξη, ήθελα να γεννηθούν και μαζί. Φτου φτου φτου! Μόνο χαρές μόνο χαρές. 

Ήθελαν***

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Καντι said:

Καλεί είσαι εγκυος;;;;;

 Μπραβο κατερινακι μου !!! Συγχαρητήρια!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!

Και δίδυμα;;;;; Τελεια!!!!

Ναι και ναι!!! 😁💛 Εβαλε το χεράκι του και ο γιατρούλης μας που επέμεινε να προχωρήσω άμεσα και με 3 έμβρυα και να τα μας τώρα 😬

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

 

49 minutes ago, Xristina96 said:

Αχ αυτή η αίσθηση!!! ❤️❤️❤️ Συγκινήθηκα!! 

Ειδικά μετά το αίμα να βλέπεις θετικές εξελίξεις, σε νιώθω απόλυτα!!

Χαχαχαχ λογικό! Αλλά θα τα καταφέρεις, είσαι μαχητρια! Ε τόσο καιρό κάνανε παρέα στην κατάψυξη, ήθελα να γεννηθούν και μαζί. Φτου φτου φτου! Μόνο χαρές μόνο χαρές. 

Ήθελαν***

Ναι μωρέ θα τα καταφέρουμε, τόσα και τόσα έχουμε περάσει, εδώ θα μασήσουμε;;; 💪 Και τώρα δεν ξέρω αν είναι και ίδιας ηλικίας γιατί βάλαμε 2 από την διέγερση και 1 που είχε μείνει απο τους φυσικούς 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι και ναι!!! 😁💛 Εβαλε το χεράκι του και ο γιατρούλης μας που επέμεινε να προχωρήσω άμεσα και με 3 έμβρυα και να τα μας τώρα 😬

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

 

Ναι μωρέ θα τα καταφέρουμε, τόσα και τόσα έχουμε περάσει, εδώ θα μασήσουμε;;; 💪 Και τώρα δεν ξέρω αν είναι και ίδιας ηλικίας γιατί βάλαμε 2 από την διέγερση και 1 που είχε μείνει απο τους φυσικούς 

Έτσι μπράβο!! Θα είναι πάντα ένα γλυκό μυστήριο ❤️ 

Ο γιατρός σου θέλει πολλά συγχαρητήρια που έκρινε σωστά την κατάσταση και πήρε αυτή την απόφαση. Μπράβο του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι και ναι!!! 😁💛 Εβαλε το χεράκι του και ο γιατρούλης μας που επέμεινε να προχωρήσω άμεσα και με 3 έμβρυα και να τα μας τώρα 😬

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

 

Ναι μωρέ θα τα καταφέρουμε, τόσα και τόσα έχουμε περάσει, εδώ θα μασήσουμε;;; 💪 Και τώρα δεν ξέρω αν είναι και ίδιας ηλικίας γιατί βάλαμε 2 από την διέγερση και 1 που είχε μείνει απο τους φυσικούς 

Εκανες μεταφορά στον αμέσως επόμενο κύκλο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Καντι said:

Εκανες μεταφορά στον αμέσως επόμενο κύκλο;

Ναι, αμέσως. 4 μέρες φαντάσου προλαβα να κόψω μονο τα φάρμακα και τα ξανα ξεκίνησα. 

Βρε κορίτσια πείτε μου όποια κοπέλα ξέρει. Απο σημερα έκοψα το Glucophage και η ενδοκρινολόγος μου ζήτησε να μετράω το σάκχαρο μου. Εκτός απο μέτρηση νηστείας το πρωί και 1-2-3 ωρες μετα, πότε άλλοτε το μετράμε; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι, αμέσως. 4 μέρες φαντάσου προλαβα να κόψω μονο τα φάρμακα και τα ξανα ξεκίνησα. 

Βρε κορίτσια πείτε μου όποια κοπέλα ξέρει. Απο σημερα έκοψα το Glucophage και η ενδοκρινολόγος μου ζήτησε να μετράω το σάκχαρο μου. Εκτός απο μέτρηση νηστείας το πρωί και 1-2-3 ωρες μετα, πότε άλλοτε το μετράμε; 

Γιατί το έκοψες το gluco? Ο γυναικολόγος σου στο ζήτησε ή ο ενδοκρινολογος?

Προληπτικα το έπαιρνες, είχες αντίσταση στην ινσουλινη ή για άλλο λόγο?

Ρωτάω γιατί παίρνω κι εγώ και πέρυσι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου (παλινδρομη τελικα) μου χε πει και μένα ο ενδοκρινολογος να το κόψω.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nels said:

Γιατί το έκοψες το gluco? Ο γυναικολόγος σου στο ζήτησε ή ο ενδοκρινολογος?

Προληπτικα το έπαιρνες, είχες αντίσταση στην ινσουλινη ή για άλλο λόγο?

Ρωτάω γιατί παίρνω κι εγώ και πέρυσι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου (παλινδρομη τελικα) μου χε πει και μένα ο ενδοκρινολογος να το κόψω.

Μου ειπε η ενδοκρινολόγος να το κόψω. Το έπαιρνα γιατί εχω υπογλυκαιμίες στις 2 ωρες ομως μου ειπε οτι αν ακολουθήσω σωστή διατροφή θα ειμαι μια χαρά. Η προηγούμενη ενδοκρινολόγος ήθελε να το κόψω στο τρίμηνο οποτε και γω λίγο μπερδεμένη ήμουν ομως αν ακολουθείς εναν γιατρό πρεπει να τον ακολουθείς σε ολα 

Θεωρείς οτι δεν επρεπε να το κόψεις και οτι έπαιξε ρόλο στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μου ειπε η ενδοκρινολόγος να το κόψω. Το έπαιρνα γιατί εχω υπογλυκαιμίες στις 2 ωρες ομως μου ειπε οτι αν ακολουθήσω σωστή διατροφή θα ειμαι μια χαρά. Η προηγούμενη ενδοκρινολόγος ήθελε να το κόψω στο τρίμηνο οποτε και γω λίγο μπερδεμένη ήμουν ομως αν ακολουθείς εναν γιατρό πρεπει να τον ακολουθείς σε ολα 

Θεωρείς οτι δεν επρεπε να το κόψεις και οτι έπαιξε ρόλο στην εξέλιξη της εγκυμοσύνης;

Όχι, καμία σχέση δεν είχε με την παλινδρομη, είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία το εμβρυο.

Απλά αν δεν κάνει κακό στο εμβρυο σκεφτόμουν αν πρέπει προληπτικά να το συνεχίσω ή όχι. Έχω και εγώ ραντεβού με ενδοκρινολογο από βδομάδα οπότε θα δω τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...