Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Τι λες βρε κορίτσι μου! Πώς έγινε αυτό? Είχες κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου? Ο,τι κι αν σου πω είναι λίγο, δεν χωρουν λόγια παρηγοριάς 😢😢😢

Σε ευχαριστώ πολύ όχι τίποτα ,είχαμε κάνει κ αυχενική και ήταν όλα πολύ καλα, εκτός από salospir που είχα ξεκινήσει συν της εξωσωματικής τα φάρμακα. 

9 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Έχω ζήσει ακριβως το ίδιο σε λίγο μεγαλύτερη εβδομάδα,  παρόλα αυτά δεν μπορώ να βρω να σου γραψω κάτι για να σου πω πόσο λυπάμαι...υπομονή ματιά μου και πίστη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ , δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω ακόμα ,νοιωθω ότι ονειρεύομαι. Δε πίστευα ότι κάτι θα πάει στραβά τώρα .. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 😪 

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου είμαι σε σοκ εγώ που το διαβάζω, δεν μπορώ καν να φανταστώ σε τι κατάσταση είσαι εσύ. Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ 😔 

Δεν υπήρχε κάποια ένδειξη νωρίτερα; Απο τον τράχηλο ή κατι τέλος πάντων; Δεν έχει κάποιο νόημα τώρα αυτό για σένα, το ξέρω, αλλά ίσως έχει στο μέλλον. 

Κουράγιο κοριτσάκι μου, έχεις μια μεγάλη αγκαλιά απο όλες μας ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ όχι τίποτα σήμερα είχα ραντεβού στο γιατρό κανονικα,τη τελευταία φορά στην αυχενική 12/6 όλα ήταν τέλεια. Πολύ γρήγορα έγιναν όλα τι να πω 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Αχ αυτές οι δυο καρδούλες που θα ακούσεις σε λίγες μέρες θα σου πάρουν τα μυαλά!! Ευχομαι όλα να πάνε άψογα μεχρι τέλους. Το άγχος τον πρώτο καιρο ειναι έντονο, μεχρι να δεις οτι στεριώνουν καλά καλά στην κοιλίτσα σου. Θα πάρεις μια μεγάλη ανάσα στην αυχενική και μετά ολα θα κυλάνε πιο ήρεμα, θα δεις ☺️
Εσυ να σκέφτεσαι θετικά και να προσέχεις τον εαυτό σου τριπλά!! 

@Xristina96 Χριστινάκι αυτη η δυσφορία που νιώθεις που δεν μπορεις να πάρεις ανάσα μήπως έχει να κάνει με το στομαχι σου και το φαγητο; Το λεω επειδή εισαι πλέον σε προχωρημένη κύηση και η μικρή σου πιέζει το στομάχι με αποτέλεσμα να δυσφορείς. Δεν ξερω, νιώθω πως αυτό που λες οτι το περνάω κι εγώ αλλά το είχα συνδυάσει με το στομάχι γιατί η μικρή μου που έχει πιάσει το διαμέρισμα στον πάνω όροφο εχει το κεφαλάκι της ακριβώς κατω απο το στομάχι μου, δεν εχει πάει καθολου το μυαλο μου σε συσπάσεις. Βασικά αν με ρωτήσεις τι ειναι σύσπαση, ειλικρινά δεν εχω ιδέα και εχω ανησυχία αν θα τις καταλάβω κιόλας όταν θα τις έχω. 

Καλημέρα Κατερίνα μου, ναι είναι και αυτό, γιατί όταν χαϊδεύω προς τα κάτω, χαλαρώνω και κάποιες φορές χωρταινω με 2 μπουκιες και όλο ξεφυσαω. Απλά η χαζή δεν το κατάλαβα και δεν περίμενα ότι θα συμβεί και καλά λόγω ύψους γιατί δεν έχω πετάξει τρομερή κοιλιά. 

Νόμιζα ότι πάει συνδιαστηκα με την κοιλιά. 

Κοίταξε να δεις. Η σύσπαση είναι όταν πετρώνει ένα μεγάλο μέρος της κοιλιάς σου. Νιώθεις σφηξιμο δυνατό και μετά από λίγο χαλαρώνει. Πολλές φορές φαντάσου νομίζω ότι έχω σύσπαση και τελικά είναι η μικρή, γιατί χαϊδεύω εκεί και μετά κουνιέται και κλωτσαει και φεύγει το σφηξιμο. 

Εάν δεν επιρρεαζεται ο τράχηλος σου μην αγχώνεσαι καθόλου. Και πίστεψέ με, εάν κάτι περίεργο σου συμβαίνει θα το καταλάβεις. Πχ εκεί που έλεγα έχω εγώ σύσπαση; Πετρώματα; Όταν ξαφνικά το έπαθα συνεχόμενα τότε ένιωσα ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Ξέρεις πολύ καλά το σώμα σου. Ααααα και είναι απόλυτα φυσιολογικό όσο προχωράει η κύηση. 

Το κακό είναι ότι στο Έλενα με τρόμαξαν χωρίς λόγω γιατί τελικά ούτε θα γεννήσω πριν τις 34 εβδομάδες ούτε έχω πάλι ουρολοίμωξη.  Τσάμπα θα έκανα κορτιζόνη!! Η ψυχραιμία μου με έσωσε. Απορώ δηλαδή γιατί δεν είμαι πάντα ψύχραιμη όσο αφορά την εγκυμοσύνη. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Έχεις και δύο, θα τα νιώσεις όλα πολύ ποιο γρήγορα.

11 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

Ria μου δεν έχω λόγια. 

Εύχομαι να ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σας.  

Είμαι σε σοκ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ όχι τίποτα ,είχαμε κάνει κ αυχενική και ήταν όλα πολύ καλα, εκτός από salospir που είχα ξεκινήσει συν της εξωσωματικής τα φάρμακα. 

Σε ευχαριστώ πολύ , δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω ακόμα ,νοιωθω ότι ονειρεύομαι. Δε πίστευα ότι κάτι θα πάει στραβά τώρα .. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 😪 

Σε ευχαριστώ πολύ όχι τίποτα σήμερα είχα ραντεβού στο γιατρό κανονικα,τη τελευταία φορά στην αυχενική 12/6 όλα ήταν τέλεια. Πολύ γρήγορα έγιναν όλα τι να πω 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου , η Παναγίτσα να σου δίνει δύναμη, να το δείτε όσο γίνεται να βρείτε απαντήσεις … μια ζεστή αγκαλιά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

Όχι ρε γαμώτο!!! Πως έγινε αυτό, είχες κάποιο μικρόβιο, τι σου είπαν; Άνοιξε ο τράχηλος; Μια τεράστια αγκαλιά από εμένα, πραγματικά εύχομαι να βρεις για ποιο λόγο έγινε αυτό 😪

Link to comment
Share on other sites

@Ria_ λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ! 😢😢 Δεν μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο να πρέπει να βιώσετε αυτόν τον πόνο… Όλες μου οι σκέψεις και οι προσευχές είναι μαζί σας! Σου στέλνω μεγαλη αγκαλιά! ♥️♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου, ναι είναι και αυτό, γιατί όταν χαϊδεύω προς τα κάτω, χαλαρώνω και κάποιες φορές χωρταινω με 2 μπουκιες και όλο ξεφυσαω. Απλά η χαζή δεν το κατάλαβα και δεν περίμενα ότι θα συμβεί και καλά λόγω ύψους γιατί δεν έχω πετάξει τρομερή κοιλιά. 

Νόμιζα ότι πάει συνδιαστηκα με την κοιλιά. 

Κοίταξε να δεις. Η σύσπαση είναι όταν πετρώνει ένα μεγάλο μέρος της κοιλιάς σου. Νιώθεις σφηξιμο δυνατό και μετά από λίγο χαλαρώνει. Πολλές φορές φαντάσου νομίζω ότι έχω σύσπαση και τελικά είναι η μικρή, γιατί χαϊδεύω εκεί και μετά κουνιέται και κλωτσαει και φεύγει το σφηξιμο. 

Εάν δεν επιρρεαζεται ο τράχηλος σου μην αγχώνεσαι καθόλου. Και πίστεψέ με, εάν κάτι περίεργο σου συμβαίνει θα το καταλάβεις. Πχ εκεί που έλεγα έχω εγώ σύσπαση; Πετρώματα; Όταν ξαφνικά το έπαθα συνεχόμενα τότε ένιωσα ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Ξέρεις πολύ καλά το σώμα σου. Ααααα και είναι απόλυτα φυσιολογικό όσο προχωράει η κύηση. 

Το κακό είναι ότι στο Έλενα με τρόμαξαν χωρίς λόγω γιατί τελικά ούτε θα γεννήσω πριν τις 34 εβδομάδες ούτε έχω πάλι ουρολοίμωξη.  Τσάμπα θα έκανα κορτιζόνη!! Η ψυχραιμία μου με έσωσε. Απορώ δηλαδή γιατί δεν είμαι πάντα ψύχραιμη όσο αφορά την εγκυμοσύνη. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Έχεις και δύο, θα τα νιώσεις όλα πολύ ποιο γρήγορα.

Ria μου δεν έχω λόγια. 

Εύχομαι να ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σας.  

Είμαι σε σοκ! 

 

13 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου , η Παναγίτσα να σου δίνει δύναμη, να το δείτε όσο γίνεται να βρείτε απαντήσεις … μια ζεστή αγκαλιά

 

12 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Όχι ρε γαμώτο!!! Πως έγινε αυτό, είχες κάποιο μικρόβιο, τι σου είπαν; Άνοιξε ο τράχηλος; Μια τεράστια αγκαλιά από εμένα, πραγματικά εύχομαι να βρεις για ποιο λόγο έγινε αυτό 😪

 

4 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

@Ria_ λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ! 😢😢 Δεν μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο να πρέπει να βιώσετε αυτόν τον πόνο… Όλες μου οι σκέψεις και οι προσευχές είναι μαζί σας! Σου στέλνω μεγαλη αγκαλιά! ♥️♥️

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες. Όχι δυστυχώς δε ξέρουμε γιατί συνεβει και δεν ξέρω και αν θα μάθουμε. 

Μίλησα και με τον εξωσωματικο στη Θεσσαλονίκη μου είπε ότι πρέπει να το δούμε για επόμενη φορά , τώρα δε ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε είπε θα το συζητήσουμε δεν ξέρω αν μεταγενέστερα μπορούμε να υποθέσουμε την αιτία. Προφανώς για να έσπασαν τα νερα θα άνοιξε ο τράχηλος φαντάζομαι αλλά από τι έγινε και πως δεν ξέρω καθόλου , έγιναν όλα τόσο γρήγορα και ξαφνικά. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να σκεφτώ την επόμενη φορά  φοβάμαι και μόνο που την σκέφτομαι , σίγουρα θέλουμε χρόνο... ! 

  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ από καρδιάς όλες για την υποδοχή! Νιώθω λίγο άσχημα που γράφω μετά τα νέα της Ria.. Εύχομαι καλή μου όλη την αγάπη του κόσμου κοντά σου αυτές τις μέρες! Σας φιλώ! Καλή δύναμη σε όλες!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
6 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! Είμαστε όλοι καλά με μεγαλωμένες κοιλίτσες; 

Σαν μικρη μπαλίτσα και όχι τίποτα άλλο δε βλέπω και τις τρίχες που βγάζω στα ποδια και είμαι ευτυχισμένη!! Εσείς πως ειστε οι υπόλοιπες;;Ευγενία νομίζω κοντεύεις σιγά σιγά;;Πώς παει;;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! Είμαστε όλοι καλά με μεγαλωμένες κοιλίτσες; 

Καλό μήνα σε όλες τις εγγυουλες! Και εγώ επίσης φουσκιτσα, παρόλο που το στήθος μου έχει τριπλασιαστει, η κοιλιά μου το τρώει λαχανο! Είναι και ζωηρός οπότε οτι ανησυχία είχα παλιότερα φευγει με μια κλωτσια!Καλές διακοπές σε όλες και με προσοχη!

@GBAL τα μωράκια σας τι κάνουν? Τα πήρατε σπίτι επιτέλους?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! Είμαστε όλοι καλά με μεγαλωμένες κοιλίτσες; 

Καλημέρα , καλό μήνα!!! Εμένα σε αντίθεση με τα κορίτσια είναι μια μεγάλη μπάλα η κοιλιά μου !!!! χαχαχ !! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, piglet είπε:

Σαν μικρη μπαλίτσα και όχι τίποτα άλλο δε βλέπω και τις τρίχες που βγάζω στα ποδια και είμαι ευτυχισμένη!! Εσείς πως ειστε οι υπόλοιπες;;Ευγενία νομίζω κοντεύεις σιγά σιγά;;Πώς παει;;

Αυτό με τις τρίχες έχει πολύ πλάκα, δεν φαίνεται τίποτα κάτω από την κοιλιά 😂 έχω ακόμα είμαι στην 30 εβδομάδα + 5 μέρες

1 ώρα πρίν, Ririii88 είπε:

Καλημέρα , καλό μήνα!!! Εμένα σε αντίθεση με τα κορίτσια είναι μια μεγάλη μπάλα η κοιλιά μου !!!! χαχαχ !! 

εγώ νιώθω σαν αερόστατο με 2 πόδια χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Αυτό με τις τρίχες έχει πολύ πλάκα, δεν φαίνεται τίποτα κάτω από την κοιλιά 😂 έχω ακόμα είμαι στην 30 εβδομάδα + 5 μέρες

εγώ νιώθω σαν αερόστατο με 2 πόδια χαχαχαχα

Αχ κ εγώ κάπως έτσι νιώθω .. σαν να έχω πάρει 800 κιλά κ είμαι ολοστρόγγυλη.. 🤣🤣🤣

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, EvgeniaCher said:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!! Είμαστε όλοι καλά με μεγαλωμένες κοιλίτσες; 

Γεια σας κορίτσια!!! Άκουσα μπάλα με πόδια και πετάχτηκα κι εγώ 😅 

27η εβδομάδα και ειμαι σαν ετοιμόγεννη! 
Για πείτε κανενα νέο βρε κορίτσια. Πώς πάτε; Εχω ξεχάσει και ποια ειναι μπροστά απο μένα κ ποια πίσω 😏

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Άκουσα μπάλα με πόδια και πετάχτηκα κι εγώ 😅 

27η εβδομάδα και ειμαι σαν ετοιμόγεννη! 
Για πείτε κανενα νέο βρε κορίτσια. Πώς πάτε; Εχω ξεχάσει και ποια ειναι μπροστά απο μένα κ ποια πίσω 😏

Γεια σου Κατερινάκι , πως πάνε τα μπεμπάκια σου ??? Εμείς είμαστε 25&6 σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...