Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι τόσο πολύ που γράφω σε αυτό το τόπικ κι εγώ ύστερα από τον αγώνα μας..Και χαίρομαι ακόμη περισσότερο που βλέπω τα γνωστά κορίτσια του καφέ εξωσωματικής 2021-2022 με φουσκωμένες κοιλίτσες και έτοιμες για τη μητρότητα. Περάσαμε κι εμείς στην "αντίπερα όχθη" πρόσφατα και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε και να είμαστε ήρεμοι, αν και η αγωνία ακόμα υπάρχει. Θέλω να σας ευχαριστήσω silvy και katerina για τις πολύτιμες συμβουλές και προτάσεις στο κομμάτι της ψυχοθεραπείας και του βελονισμού που με βοήθησαν να κάνω μια σωστή και ολοκληρωμένη προετοιμασία!

Καλωσόρισες ❤️❤️

Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Εάν είσαι στην αρχή είναι λογικό να αγχώνεσαι, σιγά σιγά θα ηρεμήσεις και θα το απολαμβάνεις, θα αγχώνεσαι σε κάθε εξέταση, αλλά όλα είναι φυσιολογικα!! 

Πόσο είσαι τώρα;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

Καλωσόρισες ❤️❤️

Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Εάν είσαι στην αρχή είναι λογικό να αγχώνεσαι, σιγά σιγά θα ηρεμήσεις και θα το απολαμβάνεις, θα αγχώνεσαι σε κάθε εξέταση, αλλά όλα είναι φυσιολογικα!! 

Πόσο είσαι τώρα;; 

Σήμερα έκλεισα την 7η εβδομάδα. Αν και δεν είμαι σίγουρη, γιατί στον πρώτο υπέρηχο δεν μετρήσαμε. Την Τετάρτη έχουμε τον δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλες και ο φόβος μου είναι μην έχουν σταματήσει να αναπτύσσονται. Τέλως πάντων κάνω ότι μπορώ να ξεχνιέμαι και να σκέφτομαι θετικά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Margeau είπε:

Σήμερα έκλεισα την 7η εβδομάδα. Αν και δεν είμαι σίγουρη, γιατί στον πρώτο υπέρηχο δεν μετρήσαμε. Την Τετάρτη έχουμε τον δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλες και ο φόβος μου είναι μην έχουν σταματήσει να αναπτύσσονται. Τέλως πάντων κάνω ότι μπορώ να ξεχνιέμαι και να σκέφτομαι θετικά!

Άντε μια χαρά! Κοίτα είναι λογικό το άγχος. Συνήθως εμείς που έχουμε τραβήξει και πολλά είναι λογικό ότι αργούμε να ηρεμήσουμε. Προσωπικά ξεκίνησα να ηρεμώ όταν την ένιωσα. Δηλαδή στην 19η εβδομάδα φαντάσου. Μετά έλεγα λες; Τώρα όντως είναι έγκυος; 

Το πρώτο τρίμηνο είναι το χειρότερο! Έχεις περίεργα συμπτώματα, ψυχολογικά έχεις σκαμπανεβάσματα, περιμένεις τις καρδούλες, μετά να βλέπεις την ανάπτυξη, μετά να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο που όλες το φοβόμαστε και μετά να κάνεις την αυχενική. Είναι λογικό, απλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου και να λες ότι αφού έφτασες τις 7 εβδομάδες, θα δεις πόσο γρήγορα θα πιάσεις τις 37 εβδομάδες !! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι τόσο πολύ που γράφω σε αυτό το τόπικ κι εγώ ύστερα από τον αγώνα μας..Και χαίρομαι ακόμη περισσότερο που βλέπω τα γνωστά κορίτσια του καφέ εξωσωματικής 2021-2022 με φουσκωμένες κοιλίτσες και έτοιμες για τη μητρότητα. Περάσαμε κι εμείς στην "αντίπερα όχθη" πρόσφατα και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε και να είμαστε ήρεμοι, αν και η αγωνία ακόμα υπάρχει. Θέλω να σας ευχαριστήσω silvy και katerina για τις πολύτιμες συμβουλές και προτάσεις στο κομμάτι της ψυχοθεραπείας και του βελονισμού που με βοήθησαν να κάνω μια σωστή και ολοκληρωμένη προετοιμασία!

Συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσύνη χαίρομαι πολύ για σένα !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Άντε μια χαρά! Κοίτα είναι λογικό το άγχος. Συνήθως εμείς που έχουμε τραβήξει και πολλά είναι λογικό ότι αργούμε να ηρεμήσουμε. Προσωπικά ξεκίνησα να ηρεμώ όταν την ένιωσα. Δηλαδή στην 19η εβδομάδα φαντάσου. Μετά έλεγα λες; Τώρα όντως είναι έγκυος; 

Το πρώτο τρίμηνο είναι το χειρότερο! Έχεις περίεργα συμπτώματα, ψυχολογικά έχεις σκαμπανεβάσματα, περιμένεις τις καρδούλες, μετά να βλέπεις την ανάπτυξη, μετά να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο που όλες το φοβόμαστε και μετά να κάνεις την αυχενική. Είναι λογικό, απλά προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά. Να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου και να λες ότι αφού έφτασες τις 7 εβδομάδες, θα δεις πόσο γρήγορα θα πιάσεις τις 37 εβδομάδες !! 

 

Από χαίδεμα κοιλίτσας άλλο τίποτα! Σ' ευχαριστώ για την υποδοχή και τα καλά σου λόγια! Δεν ξέρω σε ποιο τρίμηνο είσαι και σκοπεύω να διαβάσω από την αρχή το τόπικ να ενημερωθώ! Όπως και να' χει όμως σου εύχομαι με έναν πόνο και με το καλό να δεχθείς το μπεμπάκι σου!

3 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσύνη χαίρομαι πολύ για σένα !!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η ψυχολόγος που μου πρότεινες ακόμα με συνοδεύει στο ταξίδι μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Margeau είπε:

Από χαίδεμα κοιλίτσας άλλο τίποτα! Σ' ευχαριστώ για την υποδοχή και τα καλά σου λόγια! Δεν ξέρω σε ποιο τρίμηνο είσαι και σκοπεύω να διαβάσω από την αρχή το τόπικ να ενημερωθώ! Όπως και να' χει όμως σου εύχομαι με έναν πόνο και με το καλό να δεχθείς το μπεμπάκι σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η ψυχολόγος που μου πρότεινες ακόμα με συνοδεύει στο ταξίδι μου!

Πολύ χαίρομαι ! Και γώ συνεχιζω μαζί της περνάμε τοσο ωραία !! Περιμένουμε νεότερα , πάμε για δυο καρδούλες διάβασα ; Αυτ είναι νέα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margeau είπε:

Από χαίδεμα κοιλίτσας άλλο τίποτα! Σ' ευχαριστώ για την υποδοχή και τα καλά σου λόγια! Δεν ξέρω σε ποιο τρίμηνο είσαι και σκοπεύω να διαβάσω από την αρχή το τόπικ να ενημερωθώ! Όπως και να' χει όμως σου εύχομαι με έναν πόνο και με το καλό να δεχθείς το μπεμπάκι σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η ψυχολόγος που μου πρότεινες ακόμα με συνοδεύει στο ταξίδι μου!

Αυτό εχει σημασία!! Αχ και θα ακούσεις σε μια εβδομάδα τον ποιο ωραίο ήχο!! Και είσαι τυχερή γιατί θα ακούσεις διπλό!!! Τουκου τουκου!! 

Τώρα διανύω την 34η εβδομάδα!! Ζω εάν όνειρο!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Και εσύ το ίδιο! Με το καλό να απολαύσεις όλες τις διπλές χαρές που θα έρθουν!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 11:20 ΠΜ, Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι τόσο πολύ που γράφω σε αυτό το τόπικ κι εγώ ύστερα από τον αγώνα μας..Και χαίρομαι ακόμη περισσότερο που βλέπω τα γνωστά κορίτσια του καφέ εξωσωματικής 2021-2022 με φουσκωμένες κοιλίτσες και έτοιμες για τη μητρότητα. Περάσαμε κι εμείς στην "αντίπερα όχθη" πρόσφατα και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε και να είμαστε ήρεμοι, αν και η αγωνία ακόμα υπάρχει. Θέλω να σας ευχαριστήσω silvy και katerina για τις πολύτιμες συμβουλές και προτάσεις στο κομμάτι της ψυχοθεραπείας και του βελονισμού που με βοήθησαν να κάνω μια σωστή και ολοκληρωμένη προετοιμασία!

Πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά. Να θυμάσαι βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά, θετική διάθεση και θα φύγει η αγωνία, το πρώτο τρίμηνο είναι λίγο περίεργο :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Πολύ χαίρομαι ! Και γώ συνεχιζω μαζί της περνάμε τοσο ωραία !! Περιμένουμε νεότερα , πάμε για δυο καρδούλες διάβασα ; Αυτ είναι νέα !

Πάμε για δύο καρδούλες! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 🙂

14 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Αυτό εχει σημασία!! Αχ και θα ακούσεις σε μια εβδομάδα τον ποιο ωραίο ήχο!! Και είσαι τυχερή γιατί θα ακούσεις διπλό!!! Τουκου τουκου!! 

Τώρα διανύω την 34η εβδομάδα!! Ζω εάν όνειρο!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Και εσύ το ίδιο! Με το καλό να απολαύσεις όλες τις διπλές χαρές που θα έρθουν!!

 

Παραλίγο να ακούσουμε και την προηγούμενη φορά αλλά ήταν οριακά. Τις είδαμε όμως να αναβοσβήνουν και τρελαθήκαμε!

Α εσύ κοντεύεις στη γραμμή του τερματισμού! Με το καλό λοιπόν!

2 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά. Να θυμάσαι βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά, θετική διάθεση και θα φύγει η αγωνία, το πρώτο τρίμηνο είναι λίγο περίεργο :) 

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ναι όντως, το πρώτο τρίμηνο μόνο αναμονή και αγωνία έχει... Μας προετοιμάζει λίγο για το ρόλο μας, όπου οι αγωνίες δεν τελειώνουν ποτέ!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2023 at 11:20 AM, Margeau said:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι τόσο πολύ που γράφω σε αυτό το τόπικ κι εγώ ύστερα από τον αγώνα μας..Και χαίρομαι ακόμη περισσότερο που βλέπω τα γνωστά κορίτσια του καφέ εξωσωματικής 2021-2022 με φουσκωμένες κοιλίτσες και έτοιμες για τη μητρότητα. Περάσαμε κι εμείς στην "αντίπερα όχθη" πρόσφατα και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε και να είμαστε ήρεμοι, αν και η αγωνία ακόμα υπάρχει. Θέλω να σας ευχαριστήσω silvy και katerina για τις πολύτιμες συμβουλές και προτάσεις στο κομμάτι της ψυχοθεραπείας και του βελονισμού που με βοήθησαν να κάνω μια σωστή και ολοκληρωμένη προετοιμασία!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Αχ αυτές οι δυο καρδούλες που θα ακούσεις σε λίγες μέρες θα σου πάρουν τα μυαλά!! Ευχομαι όλα να πάνε άψογα μεχρι τέλους. Το άγχος τον πρώτο καιρο ειναι έντονο, μεχρι να δεις οτι στεριώνουν καλά καλά στην κοιλίτσα σου. Θα πάρεις μια μεγάλη ανάσα στην αυχενική και μετά ολα θα κυλάνε πιο ήρεμα, θα δεις ☺️
Εσυ να σκέφτεσαι θετικά και να προσέχεις τον εαυτό σου τριπλά!! 

@Xristina96 Χριστινάκι αυτη η δυσφορία που νιώθεις που δεν μπορεις να πάρεις ανάσα μήπως έχει να κάνει με το στομαχι σου και το φαγητο; Το λεω επειδή εισαι πλέον σε προχωρημένη κύηση και η μικρή σου πιέζει το στομάχι με αποτέλεσμα να δυσφορείς. Δεν ξερω, νιώθω πως αυτό που λες οτι το περνάω κι εγώ αλλά το είχα συνδυάσει με το στομάχι γιατί η μικρή μου που έχει πιάσει το διαμέρισμα στον πάνω όροφο εχει το κεφαλάκι της ακριβώς κατω απο το στομάχι μου, δεν εχει πάει καθολου το μυαλο μου σε συσπάσεις. Βασικά αν με ρωτήσεις τι ειναι σύσπαση, ειλικρινά δεν εχω ιδέα και εχω ανησυχία αν θα τις καταλάβω κιόλας όταν θα τις έχω. 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

  • Λυπημένη/-ος 22
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

Τι λες βρε κορίτσι μου! Πώς έγινε αυτό? Είχες κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου? Ο,τι κι αν σου πω είναι λίγο, δεν χωρουν λόγια παρηγοριάς 😢😢😢

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

Έχω ζήσει ακριβως το ίδιο σε λίγο μεγαλύτερη εβδομάδα,  παρόλα αυτά δεν μπορώ να βρω να σου γραψω κάτι για να σου πω πόσο λυπάμαι...υπομονή ματιά μου και πίστη!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 1:25 ΜΜ, Margeau είπε:

Σήμερα έκλεισα την 7η εβδομάδα. Αν και δεν είμαι σίγουρη, γιατί στον πρώτο υπέρηχο δεν μετρήσαμε. Την Τετάρτη έχουμε τον δεύτερο υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλες και ο φόβος μου είναι μην έχουν σταματήσει να αναπτύσσονται. Τέλως πάντων κάνω ότι μπορώ να ξεχνιέμαι και να σκέφτομαι θετικά!

Πολύ χαίρομαι για σένα 

Μπράβο

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

Θυμάσαι που τα λέγαμε και σε προσωπικό μήνυμα;;; 

Όλα καλά θα πάνε απόλαυσε το..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ria_ said:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά.... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα,σήμερα μου έσπασαν ξαφνικά τα νερά στο σπίτι , 16+3 δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας.

Δε το πιστεύω ότι συμβαίνει σε μένα ,νοιωθω λες κ είμαι σε όνειρο και θα ξυπνήσω. Δε μπορώ να σας περιγράψω το σοκ... :(

Κορίτσι μου είμαι σε σοκ εγώ που το διαβάζω, δεν μπορώ καν να φανταστώ σε τι κατάσταση είσαι εσύ. Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ 😔 

Δεν υπήρχε κάποια ένδειξη νωρίτερα; Απο τον τράχηλο ή κατι τέλος πάντων; Δεν έχει κάποιο νόημα τώρα αυτό για σένα, το ξέρω, αλλά ίσως έχει στο μέλλον. 

Κουράγιο κοριτσάκι μου, έχεις μια μεγάλη αγκαλιά απο όλες μας ❤️


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...