Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

1 hour ago, Lotos είπε:

Κορίτσια γεια σας ...έκανα ετ 27ιουλιου σήμερα είδα αίμα κ πήγα στο νοσοκομείο.. είδαμε 2σακους εναν πιο μεγάλο κ ένα λίγο μικροτερο μκ φαίνονταν ήδη  εμβρυικα στοιχεία...είπε δεν είναι αποβολή .είναι σίγουρο αυτό  ?είμαι πλ τρομαγμένη λόγω ιστορικού ...εχετε καμία εμπειρία ?

Καλησπέρα κορίτσι μου…συγχαρητηρια καταρχάς! Με το καλό τα μωράκια σου! Και εγώ είχα αίμα στην αρχή…ξεκίνησαν με καφέ υγρα και μετά κανονικό αίμα…έμεινα ξάπλα για δεκαπέντε μέρες και ολα πήγαν καλά..πολλές κοπέλες έχουν αίμα στην αρχή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου…συγχαρητηρια καταρχάς! Με το καλό τα μωράκια σου! Και εγώ είχα αίμα στην αρχή…ξεκίνησαν με καφέ υγρα και μετά κανονικό αίμα…έμεινα ξάπλα για δεκαπέντε μέρες και ολα πήγαν καλά..πολλές κοπέλες έχουν αίμα στην αρχή..

Σου εύχομαι με το καλό τα μωρά σου.  Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τις ευχές...τρόμαξα πάρα πολύ ,μην είναι αρχή αποβολής αλλά είπε όχι ...πόσο καιρό σ διήρκησαν τα αίματα ?εμένα μου ήρθε ξαφνικά ..από τι είναι αυτό το αίμα ?δεν μου είπε από τι προέρχεται μόνο ότι δεν είναι αποβολή 

Link to comment
Share on other sites

Ένα μωράκι περιμενω εγώ…σε λίγο μπαίνω στον 7ο! Σε Ευχαριστω πολύ! Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση μου είχε πει η γιατρός…γύρω στις δέκα μέρες είχαν κρατήσει τα καφέ κ μια φορά είχα έντονο αίμα αρκετό μέσα στη νύχτα…!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , vasoula88 είπε:

Ένα μωράκι περιμενω εγώ…σε λίγο μπαίνω στον 7ο! Σε Ευχαριστω πολύ! Ίσως ήταν μια μικρή αποκολληση μου είχε πει η γιατρός…γύρω στις δέκα μέρες είχαν κρατήσει τα καφέ κ μια φορά είχα έντονο αίμα αρκετό μέσα στη νύχτα…

Με το καλό λοιπόν σ εύχομαι !Α, δεν είναι εύκολο να καταλάβεις δλδ τόσο νωρίς απ' που προέρχεται το αίμα ?όλο λαχταράω ...σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Με το καλό λοιπόν σ εύχομαι !Α, δεν είναι εύκολο να καταλάβεις δλδ τόσο νωρίς απ' που προέρχεται το αίμα ?όλο λαχταράω ...σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Κοπέλα μου είμαι στην ίδια ακριβώς φάση... 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα είχα αίμα και τελικά πήρα θετικό αποτέλεσμα! Στη πορεία είδαμε και τους 2 σάκους....εχω δει αίμα άλλες 2 φορές... μου είπαν είναι από την εμφυτευση των εμβρυων και από τη μήτρα που ανοίγει και.μπορει να σπάνε αγγειακια... και στο πρώτο παιδάκι το πρώτο τρίμηνο είχα αρκετά συχνά αιμορροιες! Αυτή τη φορά δεν παθαίνω τόσο πανικό αλλά όπως και να έχει αγχώνεσαι... 

Σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να πάνε όλα καλά κι όταν έρθει η ώρα να υποδεχτούμε τα μπεμπακια μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια... και Χρόνια πολλά για την Παναγίτσα μας...να μας έχει όλους καλά... Από εμπειρία σας, μήπως με βοηθήσετε 🙏... Μεταφορά ( 2) έγινε 25 Ιουλίου... Μετά από 2 μέρες ξεκίνησαν ροζ κόκκινα υγρά... τελευταία εβδομάδα σα να έχω ασταμάτητα περίοδο,με έντονο πόνο και ένα πράγμα σαν κράμπες στην κοιλιά... Εχθές το πρώτο υπέρηχο έδειξε ενα σάκο μόνο... Μεγάλοιατρός, λιγομίλητος... απλά είπε, ότι είναι φυσιολογικό, και να κάτσω ξάπλα... Ξαπλα σχεδόν πάντα είμαι, αλλά δεν σταματάνε όλα αυτά...Το NGS βγήκε την ημέρα της μεταφοράς με 0% γαλακτοβακιλους και 85% εντεροβακτιρια... τώρα είμαι με αντιβιοτικά Zinadol ,  6 χάπια Utrogestan, 18 Cyclacur , Innohep 4500 ( εχω θρομβοφιλια Leiden...) - την ημέρα..., Lentogest έκανα 1 ένεση προχθές... Μου σύστησε κάθε εβδομάδα εξετάσεις αίματος ( προγεστερόνη και Ε2 - 30€ στο κέντρο του) και υπέρηχο ( που κοστίζει 120 €)... (και για επείγοντα στο Μητέρα...) είναι δύσκολο για μας κάθε εβδομάδα τουλάχιστον 150 να δώσουμε... Τι γνώμη έχετε για όλα αυτά (από εμπειρία σας κορίτσια?... Μπορείτε να μου προτείνετε έναν μαιευτήρα - γυναικολόγο (άνθρωπος) που να συνεργάζεται με ένα ανθρώπινο δημόσιο νοσοκομείο, να με βοηθήσει να σώσουμε το εμβρυακή (γιατί είναι η τελευταία μας ευκαιρία 😪...) Ευχαριστώ...Να είστε όλες καλά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια... και Χρόνια πολλά για την Παναγίτσα μας...να μας έχει όλους καλά... Από εμπειρία σας, μήπως με βοηθήσετε 🙏... Μεταφορά ( 2) έγινε 25 Ιουλίου... Μετά από 2 μέρες ξεκίνησαν ροζ κόκκινα υγρά... τελευταία εβδομάδα σα να έχω ασταμάτητα περίοδο,με έντονο πόνο και ένα πράγμα σαν κράμπες στην κοιλιά... Εχθές το πρώτο υπέρηχο έδειξε ενα σάκο μόνο... Μεγάλοιατρός, λιγομίλητος... απλά είπε, ότι είναι φυσιολογικό, και να κάτσω ξάπλα... Ξαπλα σχεδόν πάντα είμαι, αλλά δεν σταματάνε όλα αυτά...Το NGS βγήκε την ημέρα της μεταφοράς με 0% γαλακτοβακιλους και 85% εντεροβακτιρια... τώρα είμαι με αντιβιοτικά Zinadol ,  6 χάπια Utrogestan, 18 Cyclacur , Innohep 4500 ( εχω θρομβοφιλια Leiden...) - την ημέρα..., Lentogest έκανα 1 ένεση προχθές... Μου σύστησε κάθε εβδομάδα εξετάσεις αίματος ( προγεστερόνη και Ε2 - 30€ στο κέντρο του) και υπέρηχο ( που κοστίζει 120 €)... (και για επείγοντα στο Μητέρα...) είναι δύσκολο για μας κάθε εβδομάδα τουλάχιστον 150 να δώσουμε... Τι γνώμη έχετε για όλα αυτά (από εμπειρία σας κορίτσια?... Μπορείτε να μου προτείνετε έναν μαιευτήρα - γυναικολόγο (άνθρωπος) που να συνεργάζεται με ένα ανθρώπινο δημόσιο νοσοκομείο, να με βοηθήσει να σώσουμε το εμβρυακή (γιατί είναι η τελευταία μας ευκαιρία 😪...) Ευχαριστώ...Να είστε όλες καλά...

Δεν γνωρίζω δυστυχώς για γιατρό Αθήνα, ήθελα να σου πω συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! 😍Θυμάμαι που είχες γράψει για το ngs. Σικλακουρ τόσα πολλά παίρνεις ε? Αντιβιοτικά για πόσο καιρό? Επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια... και Χρόνια πολλά για την Παναγίτσα μας...να μας έχει όλους καλά... Από εμπειρία σας, μήπως με βοηθήσετε 🙏... Μεταφορά ( 2) έγινε 25 Ιουλίου... Μετά από 2 μέρες ξεκίνησαν ροζ κόκκινα υγρά... τελευταία εβδομάδα σα να έχω ασταμάτητα περίοδο,με έντονο πόνο και ένα πράγμα σαν κράμπες στην κοιλιά... Εχθές το πρώτο υπέρηχο έδειξε ενα σάκο μόνο... Μεγάλοιατρός, λιγομίλητος... απλά είπε, ότι είναι φυσιολογικό, και να κάτσω ξάπλα... Ξαπλα σχεδόν πάντα είμαι, αλλά δεν σταματάνε όλα αυτά...Το NGS βγήκε την ημέρα της μεταφοράς με 0% γαλακτοβακιλους και 85% εντεροβακτιρια... τώρα είμαι με αντιβιοτικά Zinadol ,  6 χάπια Utrogestan, 18 Cyclacur , Innohep 4500 ( εχω θρομβοφιλια Leiden...) - την ημέρα..., Lentogest έκανα 1 ένεση προχθές... Μου σύστησε κάθε εβδομάδα εξετάσεις αίματος ( προγεστερόνη και Ε2 - 30€ στο κέντρο του) και υπέρηχο ( που κοστίζει 120 €)... (και για επείγοντα στο Μητέρα...) είναι δύσκολο για μας κάθε εβδομάδα τουλάχιστον 150 να δώσουμε... Τι γνώμη έχετε για όλα αυτά (από εμπειρία σας κορίτσια?... Μπορείτε να μου προτείνετε έναν μαιευτήρα - γυναικολόγο (άνθρωπος) που να συνεργάζεται με ένα ανθρώπινο δημόσιο νοσοκομείο, να με βοηθήσει να σώσουμε το εμβρυακή (γιατί είναι η τελευταία μας ευκαιρία 😪...) Ευχαριστώ...Να είστε όλες καλά...

Χρόνια πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου , να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν ! Γιατί τόσα σικλακουρ ; Η προγεστερονη και η ε2 τι τιμές  είχαν ; Είσαι περίπου 5 εβδ Ε ; Καταρχην τος αίματος Γαιτι δεν στις γράφουν ; Να πας έξω να τις κανείς ρώτησε το , ο υπερυχος πολύ ακριβός 120€, ο δικός μου παίρνει 50€ αν θες να σου στείλω μνμ 

αν θες γιατρό σε δημόσιο @Αγάπ μπορεί να σε βοηθήσει 

η ένεση βοηθάει στο να σταματήσει η αιμορραγία 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Δεν γνωρίζω δυστυχώς για γιατρό Αθήνα, ήθελα να σου πω συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! 😍Θυμάμαι που είχες γράψει για το ngs. Σικλακουρ τόσα πολλά παίρνεις ε? Αντιβιοτικά για πόσο καιρό? Επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη? 

Ευχαριστώ... για 10 μέρες... και μάλλον καλό δεν είναι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Χρόνια πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου , να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν ! Γιατί τόσα σικλακουρ ; Η προγεστερονη και η ε2 τι τιμές  είχαν ; Είσαι περίπου 5 εβδ Ε ; Καταρχην τος αίματος Γαιτι δεν στις γράφουν ; Να πας έξω να τις κανείς ρώτησε το , ο υπερυχος πολύ ακριβός 120€, ο δικός μου παίρνει 50€ αν θες να σου στείλω μνμ 

αν θες γιατρό σε δημόσιο @Αγάπ μπορεί να σε βοηθήσει 

η ένεση βοηθάει στο να σταματήσει η αιμορραγία 

Ευχαριστώ... 3 εβδ ειμαι... τελευταία μέτρηση προγεστερόνη 67,5 (από 345,8 την προηγούμενη εβδομάδα) E2 298 ( από 108 την προηγούμενη μέτρηση...) Μου τα εκαναν 18 για να αυξηθεί...( 3 να πίνω,3 στον κολπο - αν και τα έκανα 4 +2 , γιατί αισθάνομαι πιο πολύ πόνο όταν τα βαζω κολπικά...🥺...) 10 € παίρνει να τα γράψει ( στο κέντρο του είναι 50€ ,αν δεν κάνω λάθος)...30 πλήρωσα  έξω σε άλλο ιδιωτικό κέντρο... την Πέμπτη θα κάνω ακόμα μία τέτοια ένεση ( ιννοχεπ θα κάνω μέρα παρά μέρα... Ελπίζω να μην παρουσίαση πρόβλημα η θρομβοφιλια μου...) ... στήλε μου μύνημα για το ιατρό σου... είναι προσεκτικός, θά είσαι εκεί μέχρι το τέλος?... σ'ευχαριστω... όλα καλά να πάνε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Ευχαριστώ... 3 εβδ ειμαι... τελευταία μέτρηση προγεστερόνη 67,5 (από 345,8 την προηγούμενη εβδομάδα) E2 298 ( από 108 την προηγούμενη μέτρηση...) Μου τα εκαναν 18 για να αυξηθεί...( 3 να πίνω,3 στον κολπο - αν και τα έκανα 4 +2 , γιατί αισθάνομαι πιο πολύ πόνο όταν τα βαζω κολπικά...🥺...) 10 € παίρνει να τα γράψει ( στο κέντρο του είναι 50€ ,αν δεν κάνω λάθος)...30 πλήρωσα  έξω σε άλλο ιδιωτικό κέντρο... την Πέμπτη θα κάνω ακόμα μία τέτοια ένεση ( ιννοχεπ θα κάνω μέρα παρά μέρα... Ελπίζω να μην παρουσίαση πρόβλημα η θρομβοφιλια μου...) ... στήλε μου μύνημα για το ιατρό σου... είναι προσεκτικός, θά είσαι εκεί μέχρι το τέλος?... σ'ευχαριστω... όλα καλά να πάνε...

 

Καλημέρα κορίτσι μου αν έκανες ετ με βλαστοκυστες στις 25/07 σήμερα είσαι σχεδόν έξι εβδομάδων. Οι εβδομάδες κύησης μετράνε από την πρώτη μέρα της τελευταίες περιόδου κ για την ακρίβεια υπάρχουν κ στο ίντερνετ τρόποι να βρεις ακριβώς την εβδομάδα κύησης σου βάζοντας στην έρευνα "υπολογισμός κύησης με βλαστοκυστες". 

Δυστυχώς γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχω δοκιμάσει για να σου πω με βεβαιότητα αλλά είμαι σίγουρη ότι  κορίτσια από εδώ που ξέρουν θα σε κατατοπισουν ! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου !!!🙏❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Ευχαριστώ... 3 εβδ ειμαι... τελευταία μέτρηση προγεστερόνη 67,5 (από 345,8 την προηγούμενη εβδομάδα) E2 298 ( από 108 την προηγούμενη μέτρηση...) Μου τα εκαναν 18 για να αυξηθεί...( 3 να πίνω,3 στον κολπο - αν και τα έκανα 4 +2 , γιατί αισθάνομαι πιο πολύ πόνο όταν τα βαζω κολπικά...🥺...) 10 € παίρνει να τα γράψει ( στο κέντρο του είναι 50€ ,αν δεν κάνω λάθος)...30 πλήρωσα  έξω σε άλλο ιδιωτικό κέντρο... την Πέμπτη θα κάνω ακόμα μία τέτοια ένεση ( ιννοχεπ θα κάνω μέρα παρά μέρα... Ελπίζω να μην παρουσίαση πρόβλημα η θρομβοφιλια μου...) ... στήλε μου μύνημα για το ιατρό σου... είναι προσεκτικός, θά είσαι εκεί μέχρι το τέλος?... σ'ευχαριστω... όλα καλά να πάνε...

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου, εύχομαι να πάνε όλα καλα, έχουμε διαβάσει πολλές ιστορίες από κοπέλες με αρκετό αίμα στην αρχή που ομως δεν επηρρεασε καθόλου την καλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης τους.

Όντως παίρνεις πάρα πολλά φάρμακα, τα cyclacur ειδικά πάρα είναι πολλά, είχες λεπτό ενδομητιρο ή κάποιο άλλο θέμα και σου δίνει τόσα? Επειδή οι επόμενες 2 βδομάδες μέχρι να ακούσετε καρδούλα είναι λίγο κρίσιμες δε νομίζω ότι είναι σωστο να αλλάξεις γυναικολόγο που δεν έχει το ιστορικο σου και πιθανόν να μη γνωρίζει από υποβοήθηση εγκυμοσύνης μετά απο εξωσωματική. Ωστόσο όντως η χρέωση του υπερηχου είναι υπέρογκη, πάνω κάτω 50-60ευρω χρεώνουν οι περισσότεροι. Και υποθέτω για να σου ζητάει και έξτρα τη συνταγογραφηση είναι και μαύρα τα 120. Κάντε υπομονή 2 βδομάδες και παράλληλα ψάξτε για άλλο γιατρό για τη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Neverstop είπε:

Κούκλες, να ρωτήσω όσες είναι από Θεσσαλονίκη, β επιπέδου που κάνατε? Μείνατε ευχαριστημενες?? 

Καλησπέρα! Εγώ έκανα όλες τις εξετάσεις στο Γένεσις,ο γιατρός λέγεται Ζαβλανος.Εμεινα πολύ ευχαριστημένη και λόγω του ότι ο γιατρός είναι πολύ καλός,αλλά μου έκαναν και αναβάθμιση δωματίου όταν πήγα να γεννήσω.Με το καλό το μωράκι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έκανα όλες τις εξετάσεις στο Γένεσις,ο γιατρός λέγεται Ζαβλανος.Εμεινα πολύ ευχαριστημένη και λόγω του ότι ο γιατρός είναι πολύ καλός,αλλά μου έκαναν και αναβάθμιση δωματίου όταν πήγα να γεννήσω.Με το καλό το μωράκι σου ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ! Έκανα εκεί την αυχενική, στη Ζορμπα. Θυμάσαι πόσο πλήρωσες στη Β επιπέδου? Κι εγώ Γένεσις βλέπω να γεννάω με το καλό. Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...