Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας!!! 2050 ο ένας κούκλος κ 2260 ο δεύτερος! Μέχρι στιγμής όλα καλά ! Τ πηρα αγκαλίτσα και τα δυο αλλά δε θήλασαν ακόμη γιατί κοιμόντουσαν .. δεν ξυπνούσαν !!! Έδωσαν κ συμπλήρωμα για να μη χάσουν κ άλλο βάρος… μαγική εμπειρία κορίτσια ! Θα το ζήσετε η κάθε μια ξεχωριστά κ θα τ καταλάβετε … άλλο τα λόγια κ άλλο η πράξη!!!

Να σας ζήσουν!!! Καλότυχα να είναι και γερά! Καλή ανάρρωση κορίτσι μου!! 

❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας!!! 2050 ο ένας κούκλος κ 2260 ο δεύτερος! Μέχρι στιγμής όλα καλά ! Τ πηρα αγκαλίτσα και τα δυο αλλά δε θήλασαν ακόμη γιατί κοιμόντουσαν .. δεν ξυπνούσαν !!! Έδωσαν κ συμπλήρωμα για να μη χάσουν κ άλλο βάρος… μαγική εμπειρία κορίτσια ! Θα το ζήσετε η κάθε μια ξεχωριστά κ θα τ καταλάβετε … άλλο τα λόγια κ άλλο η πράξη!!!

Να σου ζήσουν!! Γερά και καλοτυχα να είναι τα γλυκουλια σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας!!! 2050 ο ένας κούκλος κ 2260 ο δεύτερος! Μέχρι στιγμής όλα καλά ! Τ πηρα αγκαλίτσα και τα δυο αλλά δε θήλασαν ακόμη γιατί κοιμόντουσαν .. δεν ξυπνούσαν !!! Έδωσαν κ συμπλήρωμα για να μη χάσουν κ άλλο βάρος… μαγική εμπειρία κορίτσια ! Θα το ζήσετε η κάθε μια ξεχωριστά κ θα τ καταλάβετε … άλλο τα λόγια κ άλλο η πράξη!!!

Να σου ζήσουν διδυμομανουλα… γερά και δυνατά να είναι τα παιδάκια σας !!!!! 🥰👶🏻👶🏻🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, minnie26 said:

Κορίτσια σπάσαν τ νερά !!! Αυτή τη στιγμή που σας γράφω είμαι ήδη στη κλινική απ τις 2… στις 12.15 έσπασαν … σαν να άνοιξε η βρύση κ έτρεχε ζεστό νερό ! Τ μεσημέρι είχα δει ελαααααχιστο ροζ ,ίσα που το πρόσεξα .. είπα θα είναι η ιδέα μου αλλά τελικά να ! Δεν με έχουν πιάσει πόνοι καθόλου ακόμη… περιμένουμε τ πρωί να με πάρουν για χειρουργείο γιατί είχα φάει τ βράδυ κ φοβούνται μη πάθω αναρρόφηση … ουφ! Τώρα μένει να δω τ μπουμπούκια να ναι γερά!!!

 

7 hours ago, minnie26 said:

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας!!! 2050 ο ένας κούκλος κ 2260 ο δεύτερος! Μέχρι στιγμής όλα καλά ! Τ πηρα αγκαλίτσα και τα δυο αλλά δε θήλασαν ακόμη γιατί κοιμόντουσαν .. δεν ξυπνούσαν !!! Έδωσαν κ συμπλήρωμα για να μη χάσουν κ άλλο βάρος… μαγική εμπειρία κορίτσια ! Θα το ζήσετε η κάθε μια ξεχωριστά κ θα τ καταλάβετε … άλλο τα λόγια κ άλλο η πράξη!!!

Αχ κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγοράκια σου!!! Τι όμορφα νέα! Γερά και τυχερά να είναι 💙💚

Εσύ είσαι καλά; Πονάς; Πως ήταν η εμπειρία σου; 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 5:12 ΠΜ, minnie26 είπε:

Κορίτσια σπάσαν τ νερά !!! Αυτή τη στιγμή που σας γράφω είμαι ήδη στη κλινική απ τις 2… στις 12.15 έσπασαν … σαν να άνοιξε η βρύση κ έτρεχε ζεστό νερό ! Τ μεσημέρι είχα δει ελαααααχιστο ροζ ,ίσα που το πρόσεξα .. είπα θα είναι η ιδέα μου αλλά τελικά να ! Δεν με έχουν πιάσει πόνοι καθόλου ακόμη… περιμένουμε τ πρωί να με πάρουν για χειρουργείο γιατί είχα φάει τ βράδυ κ φοβούνται μη πάθω αναρρόφηση … ουφ! Τώρα μένει να δω τ μπουμπούκια να ναι γερά!!!

Να σου ζήσουν!! Να είναι γερά και καλοτυχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/7/2023 at 5:12 ΠΜ, minnie26 είπε:

Κορίτσια σπάσαν τ νερά !!! Αυτή τη στιγμή που σας γράφω είμαι ήδη στη κλινική απ τις 2… στις 12.15 έσπασαν … σαν να άνοιξε η βρύση κ έτρεχε ζεστό νερό ! Τ μεσημέρι είχα δει ελαααααχιστο ροζ ,ίσα που το πρόσεξα .. είπα θα είναι η ιδέα μου αλλά τελικά να ! Δεν με έχουν πιάσει πόνοι καθόλου ακόμη… περιμένουμε τ πρωί να με πάρουν για χειρουργείο γιατί είχα φάει τ βράδυ κ φοβούνται μη πάθω αναρρόφηση … ουφ! Τώρα μένει να δω τ μπουμπούκια να ναι γερά!!!

Να σας ζήσουν οι μπεμπουληδες, όλα τα καλά εύχομαι, γεροι και τυχεροί να είναι και να τους καμαρωνετε! Καλή επιστροφή στο σπίτι και καλή και γρήγορη ανάρρωση και σε σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 2:03 ΜΜ, minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ τα βάθη της καρδιάς μου για τις ευχές σας!!! 2050 ο ένας κούκλος κ 2260 ο δεύτερος! Μέχρι στιγμής όλα καλά ! Τ πηρα αγκαλίτσα και τα δυο αλλά δε θήλασαν ακόμη γιατί κοιμόντουσαν .. δεν ξυπνούσαν !!! Έδωσαν κ συμπλήρωμα για να μη χάσουν κ άλλο βάρος… μαγική εμπειρία κορίτσια ! Θα το ζήσετε η κάθε μια ξεχωριστά κ θα τ καταλάβετε … άλλο τα λόγια κ άλλο η πράξη!!!

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Να είναι πάντα καλά και υγιείς!!! Φρόντισε να ζήσεις αυτές τις μαγικές στιγμές όσο μπορείς περισσότερο!!!😊❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

@minnie26 καλημέρα, πως είσαι;; Πως είναι τα μωράκια σου;; 

 

 

Κορίτσια μου, έχει καμία συσπάσεις ή πετρώματα; Να μοιραστώ την ανησυχία μου; 

Εγω όχι ακόμη ξου ξου μακριά απο μένα 😂😂😂 έχω όμως πονάκια χαμηλά δεξιά αριστερά κ μέση πεθαίνω … για πες μας την ανησυχία σου !

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Xristina96 said:

@minnie26 καλημέρα, πως είσαι;; Πως είναι τα μωράκια σου;; 

 

 

Κορίτσια μου, έχει καμία συσπάσεις ή πετρώματα; Να μοιραστώ την ανησυχία μου; 

Αν είναι χωρίς πόνο κ όχι με σταθερό ρυθμό δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ήδη από τον 5ο μήνα ξεκινούν τα braxton hicks, που είναι προπαρασκευαστικεσ συσπασεισ, απόλυτα φυσιολογικές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, silvy22 είπε:

Εγω όχι ακόμη ξου ξου μακριά απο μένα 😂😂😂 έχω όμως πονάκια χαμηλά δεξιά αριστερά κ μέση πεθαίνω … για πες μας την ανησυχία σου !

Μακάρι να μην τις νιώσεις! Τρόμαξα πάρα πολύ. 

 

πρίν από 2 λεπτά , dec-e είπε:

Αν είναι χωρίς πόνο κ όχι με σταθερό ρυθμό δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ήδη από τον 5ο μήνα ξεκινούν τα braxton hicks, που είναι προπαρασκευαστικεσ συσπασεισ, απόλυτα φυσιολογικές!

Εκεί που τις είχα 2 την ημέρα, τώρα συμβαίνει και 2 φορές την ώρα ή και παραπάνω. Μετά τίποτα μετά πάλι ίσως και 4 φορές την ώρα. 

Είδαμε σήμερα τράχηλο και δεν έχει επιρρεαστει. Σφίγγει η κοιλιά και γίνεται πέτρα και κάποιες φορές προκαλεί δυσφορία. Δύσπνοια. Ελπίζω να μην ενοχλεί το μωράκι μου. 

Έκανα χαζομάρα και από την τρομάρα μου επειδή το ένιωθα συνέχεια εχθές πήγα στο δημόσιο που εφημερεύει πάντα και μου είπαν να κάνω κορτιζόνη μήπως γεννήσω πρόωρα και να πάω σπίτι μου. Ότι ναναι πραγματικά. Και εννοείται δεν κοίταξαν ποτέ τράχηλο. Μου έκαναν nst και υπέρηχο εξωτερικά. 

Τέλος πάντων. Επίσης, μου συμβαίνει όταν χαλαρώνω. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί. Αφού ο τράχηλος του φάνηκε μια χαρά. Τι να πω. Ελπίζω να μην γεννήσω νωρίτερα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 said:

Μακάρι να μην τις νιώσεις! Τρόμαξα πάρα πολύ. 

 

Εκεί που τις είχα 2 την ημέρα, τώρα συμβαίνει και 2 φορές την ώρα ή και παραπάνω. Μετά τίποτα μετά πάλι ίσως και 4 φορές την ώρα. 

Είδαμε σήμερα τράχηλο και δεν έχει επιρρεαστει. Σφίγγει η κοιλιά και γίνεται πέτρα και κάποιες φορές προκαλεί δυσφορία. Δύσπνοια. Ελπίζω να μην ενοχλεί το μωράκι μου. 

Έκανα χαζομάρα και από την τρομάρα μου επειδή το ένιωθα συνέχεια εχθές πήγα στο δημόσιο που εφημερεύει πάντα και μου είπαν να κάνω κορτιζόνη μήπως γεννήσω πρόωρα και να πάω σπίτι μου. Ότι ναναι πραγματικά. Και εννοείται δεν κοίταξαν ποτέ τράχηλο. Μου έκαναν nst και υπέρηχο εξωτερικά. 

Τέλος πάντων. Επίσης, μου συμβαίνει όταν χαλαρώνω. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί. Αφού ο τράχηλος του φάνηκε μια χαρά. Τι να πω. Ελπίζω να μην γεννήσω νωρίτερα.

Στη θέση σου θα εμπιστευομουν τον γιατρό μου. Φρόντισε να μην κουράζεσαι πολύ κ θα είσαι οκ. Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , dec-e είπε:

Στη θέση σου θα εμπιστευομουν τον γιατρό μου. Φρόντισε να μην κουράζεσαι πολύ κ θα είσαι οκ. Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα?

Εννοείται τον γιατρό μου εμπιστεύομαι! Πήγα γιατί αγχώθηκα και επειδή δεν έχω ιδιωτική ασφάλεια, είπα ας πάω στο δημόσιο μωρέ, τόσες πάνε και πάω στον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού, με είχε βάλει έκτακτα για σήμερα , απλά ένιωθα ότι είχε Ρυθμό και λέω ας πάω μην ξεκίνησε ο τράχηλος να ανοίγει, τι να πω. Ο τράχηλος πάντως ίδιος με τις 15/06. 3.95. μου είπε ότι πλέον δεν θα μου ξανά ελέγξει τον τράχηλο και τώρα θα με βλέπει άμα δύο εβδομάδες. Έχω πάλι την επόμενη εβδομάδα το κανονικό μου ραντεβού. Που θα είναι 33+5. Ελπίζω να πάνε όλα καλά ❤️

Είμαι 32+4. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Xristina96 είπε:

Εννοείται τον γιατρό μου εμπιστεύομαι! Πήγα γιατί αγχώθηκα και επειδή δεν έχω ιδιωτική ασφάλεια, είπα ας πάω στο δημόσιο μωρέ, τόσες πάνε και πάω στον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού, με είχε βάλει έκτακτα για σήμερα , απλά ένιωθα ότι είχε Ρυθμό και λέω ας πάω μην ξεκίνησε ο τράχηλος να ανοίγει, τι να πω. Ο τράχηλος πάντως ίδιος με τις 15/06. 3.95. μου είπε ότι πλέον δεν θα μου ξανά ελέγξει τον τράχηλο και τώρα θα με βλέπει άμα δύο εβδομάδες. Έχω πάλι την επόμενη εβδομάδα το κανονικό μου ραντεβού. Που θα είναι 33+5. Ελπίζω να πάνε όλα καλά ❤️

Είμαι 32+4. 

Όλα καλά θα είναι θα δεις , να ακούς το γιατρό σου !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

Όλα καλά θα είναι θα δεις , να ακούς το γιατρό σου !

Σε ευχαριστώ πολύ! Έχετε δίκιο. 

Αλλά κορίτσια αυτές οι συσπάσεις - πετρώματα προκαλούν μια δύσπνοια. Είναι τόσο ενοχλητικό. Δεν τις νιώθουν όλες το ίδιο. Κάποιες δεν τις νιώθουν καν. Αλλά τσιτωνει τόσο πολύ το δέρμα που δεν μπορείς να πάρεις ανάσα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...