Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Καλησπερα σας μανούλες,

θα ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθειά σας και την εμπειρία σας.

Η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου μου ήταν 10/2. 

Η πρώτη μέρα που θα είχα περίοδο ήταν 11/3. Εκανα τεστ γτ δεν περίμενα απο το άγχος μου κ βγήκε θετικό. αμέσως μετά τηλεφώνησα στο γιατρό κ πήγα έκανα χοριακη με τιμή 280. έκανα μετά από 2 μέρες με αποτέλεσμα  1068. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι όλα καλά κ θα με δει από κοντά. 

σύμφωνα όμως με έναν πίνακα που βρήκα εδώ με 29 μέρες απο την περίοδο είμαι πάνω από το όριο και αν βάλω 1 ή 2 μέρες παραπάνω είμαι οριακά χαμηλά.

Κ γτ απο 280 δεν πήγε 560 η τιμή αλλά πολύ παραπάνω μέσα σε δύο μέρες? είναι κακό?

Σας ευχαριστώ πολύ και συγχωρέστε με για το άγχος μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Καλησπερα σας μανούλες,

θα ήθελα σας παρακαλώ τη βοήθειά σας και την εμπειρία σας.

Η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου μου ήταν 10/2. 

Η πρώτη μέρα που θα είχα περίοδο ήταν 11/3. Εκανα τεστ γτ δεν περίμενα απο το άγχος μου κ βγήκε θετικό. αμέσως μετά τηλεφώνησα στο γιατρό κ πήγα έκανα χοριακη με τιμή 280. έκανα μετά από 2 μέρες με αποτέλεσμα  1068. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι όλα καλά κ θα με δει από κοντά. 

σύμφωνα όμως με έναν πίνακα που βρήκα εδώ με 29 μέρες απο την περίοδο είμαι πάνω από το όριο και αν βάλω 1 ή 2 μέρες παραπάνω είμαι οριακά χαμηλά.

Κ γτ απο 280 δεν πήγε 560 η τιμή αλλά πολύ παραπάνω μέσα σε δύο μέρες? είναι κακό?

Σας ευχαριστώ πολύ και συγχωρέστε με για το άγχος μου.

Καλημέρα! Εγω με τετοια χοριακη δεν θα αγχωνομουν καθολου!!! Οι δικες μιυ ισα που διπλασιαζονται με αποτελεσμα να ειμαι στην τσιτα ολη την ωρα. Η πρωτη μου με 3 μερες καθυστέρηση ηταν 249 κ η δευτερη στο 48ωρο 499. Εκανα κι εγω το λαθος να συμβουλευτω τους πινακες του φορουμ. Ευτυχως πολλες κοπελες απο εδω μου ειπαν να μην δινω σημασία κ ειχαν δικιο!!

Εχεις καποιο αλλο συμπτωμα: αιμα, πονους κτλ για να ανησυχεις?

Μια τοσο μεγαλη χοριακη μπορει να σημαινει απλα δίδυμα!!!

Ποτε θα πας για υπερηχο?

Εγω ειμαι 6 βδομάδες σημερα. ΠΗΤ υπολογιζω 10/11 & θα παω για τον πρώτο υπερηχο την Τεταρτη. 

Ειναι η 3η φορα που μενω έγκυος.  Ειχα δυο παλλινδρομες,  η τελευταία περυσι τέτοιες μερες. Ελπιζω με την βοήθεια του Θεου αυτη τη φορα να καταφέρουμε να συναντηθούμε με το μωρο μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες.  Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα κράμπες και πονους στην αρχήέντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

1 ώρα πρίν, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Εγω με τετοια χοριακη δεν θα αγχωνομουν καθολου!!! Οι δικες μιυ ισα που διπλασιαζονται με αποτελεσμα να ειμαι στην τσιτα ολη την ωρα. Η πρωτη μου με 3 μερες καθυστέρηση ηταν 249 κ η δευτερη στο 48ωρο 499. Εκανα κι εγω το λαθος να συμβουλευτω τους πινακες του φορουμ. Ευτυχως πολλες κοπελες απο εδω μου ειπαν να μην δινω σημασία κ ειχαν δικιο!!

Εχεις καποιο αλλο συμπτωμα: αιμα, πονους κτλ για να ανησυχεις?

Μια τοσο μεγαλη χοριακη μπορει να σημαινει απλα δίδυμα!!!

Ποτε θα πας για υπερηχο?

Εγω ειμαι 6 βδομάδες σημερα. ΠΗΤ υπολογιζω 10/11 & θα παω για τον πρώτο υπερηχο την Τεταρτη. 

Ειναι η 3η φορα που μενω έγκυος.  Ειχα δυο παλλινδρομες,  η τελευταία περυσι τέτοιες μερες. Ελπιζω με την βοήθεια του Θεου αυτη τη φορα να καταφέρουμε να συναντηθούμε με το μωρο μου!

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες. Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα πόνους καθ κράμπες στην αρχή έντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

 

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

Επεξεργάστηκαν by Λια-1991
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Λια-1991 είπε:

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες.  Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα κράμπες και πονους στην αρχήέντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες. Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα πόνους καθ κράμπες στην αρχή έντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

 

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

Οι κραμπες ειναι συνηθισμενες, οπως κ τα διάφορα πονακια.

Μην σκεφτεσαι αρνητικα.

Γραψε τα νεα σου μετα την επισκεψη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Λια-1991 είπε:

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες.  Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα κράμπες και πονους στην αρχήέντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

Καλημερα..εχω πόνους και κράμπες. Και φοβόμουν για εξωμητριο γτ ειχα πόνους καθ κράμπες στην αρχή έντονους θεωρώ. σήμερα θα πάω στο γιατρό και δεν έχω ιδέα αν θα δει κάτι.

 

αυτή τη φορά θα συναντηθεις με το μωράκι σου!!! όλα καλά να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

Οι κραμπες ειναι συνηθισμενες, οπως κ τα διάφορα πονακια.

Μην σκεφτεσαι αρνητικα.

Γραψε τα νεα σου μετα την επισκεψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Οι κραμπες ειναι συνηθισμενες, οπως κ τα διάφορα πονακια.

Μην σκεφτεσαι αρνητικα.

Γραψε τα νεα σου μετα την επισκεψη.

Πήγα σήμερα στο γιατρό.4 εβδομάδων και 5 ημερών έγραψε το μηχάνημα, είδαμε μόνο σάκο και την επόμενη εβδομάδα θα δούμε προ-εμβρυο νομίζω το είπε? έμβρυο? δεν πολύ κατάλαβα και καρδούλα πιο μετά.  αρκεί βέβαια να πάνε όλα καλά. 

εγώ δεν έχω ησυχάσει ακόμα είναι λογικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Πήγα σήμερα στο γιατρό.4 εβδομάδων και 5 ημερών έγραψε το μηχάνημα, είδαμε μόνο σάκο και την επόμενη εβδομάδα θα δούμε προ-εμβρυο νομίζω το είπε? έμβρυο? δεν πολύ κατάλαβα και καρδούλα πιο μετά.  αρκεί βέβαια να πάνε όλα καλά. 

εγώ δεν έχω ησυχάσει ακόμα είναι λογικό?

Νομιζω οτι το αγχος θα μας συντροφευει μεχρι το τελος! 

Προσπαθησε να το εξορθολογικευσεις! Αρχικά πλεον δεν εχεις λογω να φοβασαι για εξωμητριο! Εχεις πολυ καλη χοριακη κ με την βοήθεια του Θεου ολα θα πανε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evdokia Pan είπε:

Νομιζω οτι το αγχος θα μας συντροφευει μεχρι το τελος! 

Προσπαθησε να το εξορθολογικευσεις! Αρχικά πλεον δεν εχεις λογω να φοβασαι για εξωμητριο! Εχεις πολυ καλη χοριακη κ με την βοήθεια του Θεου ολα θα πανε καλά!

Μακάρι... να πάνε σε όλες μας καλά. απλά ακούς και διαβάζεις και πολλά και καταλαβαίνεις. πότε με το καλό θα πας?? Τρίτη αν θυμάμαι καλά?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Μακάρι... να πάνε σε όλες μας καλά. απλά ακούς και διαβάζεις και πολλά και καταλαβαίνεις. πότε με το καλό θα πας?? Τρίτη αν θυμάμαι καλά?

Αν εχεις ζησει κ δυο απωλειες να δεις πως ζεις... 

Την Τετάρτη θα παω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/3/2023 at 6:24 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Αν εχεις ζησει κ δυο απωλειες να δεις πως ζεις... 

Την Τετάρτη θα παω.

ελπίζω να πήγαν όλα καλά. γράψε αν θέλεις μετά την επίσκεψη σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Λια-1991 είπε:

ελπίζω να πήγαν όλα καλά. γράψε αν θέλεις μετά την επίσκεψη σου

Καλησπερα! 

Ειδα ενα εμβρυακι 0,56 cm κ ακουσα την  καρδουλα του στους 113 παλμούς!!!

Βαση ΤΕΡ ειμαι 6w+5d, αλλα ο υπερηχος με εβγαλε 6w+2d. 

Μου ειπε λογω της απόκλισης,  λογω του ιστορικου μου κ των παλμώνπου της φανηκαν χαμηλοι, θα πρέπει να ειμαστε συγκρατημένα αισιοδοιξοι...

Δεν μου εγραψε εξετάσεις σημερα γιατι θα με δει παλι την Τεταρτη να επιβεβαιώσουμε οτι αναπτύσσεται κανονικα κ οτι εχουν ανεβει οι παλμοι.

Εχω κ μια μικρη αποκόλληση,  εξ ου κ το αιμα.

Χάρηκα πολυ που το άκουσα αλλα ταυτόχρονα φοβαμαι κ παρα πολυ!!!

Ελπιζω να μας βοηθήσει ο Θεος κ να πανε όλα καλα! 

ΠΗΤ μου εδωσε 10 Νοεμβρίου!

Εσυ πως εισαι?

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Καλησπερα! 

Ειδα ενα εμβρυακι 0,56 cm κ ακουσα την  καρδουλα του στους 113 παλμούς!!!

Βαση ΤΕΡ ειμαι 6w+5d, αλλα ο υπερηχος με εβγαλε 6w+2d. 

Μου ειπε λογω της απόκλισης,  λογω του ιστορικου μου κ των παλμώνπου της φανηκαν χαμηλοι, θα πρέπει να ειμαστε συγκρατημένα αισιοδοιξοι...

Δεν μου εγραψε εξετάσεις σημερα γιατι θα με δει παλι την Τεταρτη να επιβεβαιώσουμε οτι αναπτύσσεται κανονικα κ οτι εχουν ανεβει οι παλμοι.

Εχω κ μια μικρη αποκόλληση,  εξ ου κ το αιμα.

Χάρηκα πολυ που το άκουσα αλλα ταυτόχρονα φοβαμαι κ παρα πολυ!!!

Ελπιζω να μας βοηθήσει ο Θεος κ να πανε όλα καλα! 

ΠΗΤ μου εδωσε 10 Νοεμβρίου!

Εσυ πως εισαι?

Αχ πολυ χαίρομαι... ολα καλά θα πανε. ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην αγχώνεσαι αλλά σκέψου μόνο θετικά. πολλές εγκυμοσύνες με μια μικρή αποκόλληση κατέληξαν σε bebe. ξεκούραση πολύ χρειάζεται.

Εγω εχω πανάκια πολλα που με αγχώνουν. Θα παω παλι Παρασκευή αλλα τότε θα ειμαι 5w 5m και φοβάμαι οτι δεν θα δω κατι ουτε θα ακούσω και θα με πάρει απο κατω. 

On 18/3/2023 at 6:24 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Αν εχεις ζησει κ δυο απωλειες να δεις πως ζεις... 

Την Τετάρτη θα παω.

ελπίζω να πήγαν όλα καλά. γράψε αν θέλεις μετά την επίσκεψη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...