Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Καλημερα στην ομάδα!Με το καλό θα αποκτήσω κι εγώ το 3ο μου παιδάκι το Νοέμβριο!Επειδή πάντα είμαι ανυπόμονη και βιαστική έκανα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο το οποίο έδειξε μια άχνη γραμμή.Την ίδια μέρα πήγα για χοριακη η οποία ήταν 28.97.Σημερα πήγα για επαναληπτική και περιμένω αποτέλεσμα!Βέβαια είναι σε άλλο μικροβιολογικό αλλά ελπίζω να μην έχει μεγάλη απόκλιση και πανικοβληθω.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , pontiagr είπε:

Καλημερα στην ομάδα!Με το καλό θα αποκτήσω κι εγώ το 3ο μου παιδάκι το Νοέμβριο!Επειδή πάντα είμαι ανυπόμονη και βιαστική έκανα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο το οποίο έδειξε μια άχνη γραμμή.Την ίδια μέρα πήγα για χοριακη η οποία ήταν 28.97.Σημερα πήγα για επαναληπτική και περιμένω αποτέλεσμα!Βέβαια είναι σε άλλο μικροβιολογικό αλλά ελπίζω να μην έχει μεγάλη απόκλιση και πανικοβληθω.

Με το καλο! 

Τα δικα μου τα διαβασες παραπανω.... 

Link to comment
Share on other sites

γειά σας! συγχωνεύσαμε τα θέματα! 

Μιας και διαβάζετε την δημοσίευση, θέλετε να απαντήσετε μήπως εδώ

αλλά και να μας ακολουθήσετε και στο instagram (από όπου θα κάνουμε όπως φαίνεται και τις live συναντήσεις;)

(δείτε στην υπογραφή τα instagram 💗🙏)


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , pontiagr είπε:

Μόλις πήρα τη χοριακη!294! Αυξάνεται πολύ καλά μου είπε η γιατρός.Τεταρτη έχω ραντεβού!

Τέλεια νεα!!! Ολα με το καλο! Σε ποια βδομάδα υπολογίζεις οτι εισαι?

14 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

Με το καλό τελευταία ημερομηνία 10/11

Εχεις παει γιατρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα, είναι η 4η εγκυμοσύνη μου με ΠΗΤ 2/11 αν και νομίζω ότι θα γεννήσω λιιιγο νωρίτερα αν κρίνω από τους άλλους τοκετούς μου. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε. με το καλό σε όλες μας.

@Evdokia Panπροσπαθω να κανω παραθεση  το μνμ σου αλλα δεν μπορω. το οτι σε βγαζει 2μερες μικροτερο δεν ειναι απαραιτητα κακο. είδα ότι εχεις ενα επιβαρυμένο ιστορικό αλλά νομίζω σε αγχώνει χωρίς λόγο. Εσύ κάθησε και χαλάρωσε μεχρι την Τετάρτη που θα ξαναπάς προσπαθησε να αποβαλεις καθε αρνητικη σκεψη (το ξερω ειναι πολυ δυσκολο) και ολα θα πανε καλα.. στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pitsi21 είπε:

Γεια σας και από εμένα, είναι η 4η εγκυμοσύνη μου με ΠΗΤ 2/11 αν και νομίζω ότι θα γεννήσω λιιιγο νωρίτερα αν κρίνω από τους άλλους τοκετούς μου. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε. με το καλό σε όλες μας.

@Evdokia Panπροσπαθω να κανω παραθεση  το μνμ σου αλλα δεν μπορω. το οτι σε βγαζει 2μερες μικροτερο δεν ειναι απαραιτητα κακο. είδα ότι εχεις ενα επιβαρυμένο ιστορικό αλλά νομίζω σε αγχώνει χωρίς λόγο. Εσύ κάθησε και χαλάρωσε μεχρι την Τετάρτη που θα ξαναπάς προσπαθησε να αποβαλεις καθε αρνητικη σκεψη (το ξερω ειναι πολυ δυσκολο) και ολα θα πανε καλα.. στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πανε ολα καλα!

Δυστυχως η απωλεια σε σημαδεύει...

Το ξερω εξ αρχης οτι θα είναι μια πολυ δυσκολη περίοδος για εμενα.

Με το καλό κ το δικο σου μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

@pitsi21 με το καλό!

@Evdokia Pan μόνο θετικές σκέψεις! Κι εγώ είχα μια παλινδρομη τον Αύγουστο. Σίγουρα είναι δύσκολη η απώλεια.Πρεπει όμως στη ζωή να είμαστε αισιόδοξοι!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από μένα και με το καλό να εξελιχθούν όλες οι εγκυμοσύνες. Εγώ είμαι από εξωσωματική και έχω ΠΗΤ 16/11. Προς το παρόν έχουν απεικονιστεί δύο σάκοι που σημαίνει δίδυμα στον έναν σήμερα είδαμε και καρδιακή λειτουργία ο άλλος ήταν λίγο πιο πίσω αλλά είχε και μία τεράστια αποκόλληση. Ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση πράγμα το οποίο δεν είναι και πάρα πολύ εύκολο γιατί έχω ήδη ένα μικρό κοριτσάκι 15 μηνών και ετοιμαζόμαστε να τη βαφτίσουμε κιόλας σε 10 μέρες Οπότε είμαστε λίγο σε φόρτο εργασίας. Απλά ελπίζω να τα καταφέρουν και τα δύο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κ καλη βδομάδα!

Πως ειστε απο συμπτώματα? 

Εγω περα απο μια ελαψιστη ευαισθησία στις θηλές... ΤΙΠΟΤΑ κι εχω φρικαρει λιγο...

Κατα τα αλλα ξαπλα, με τα καφε ροζ να συνεχιζουν, εχω κανει μαυρη την κοιλια μου με τις αντιπηκτικες κ περιμένω πως κ πώς την Τετάρτη να παω για τον υπερηχο..

Γενικα σήμερα ξυπνησα πολυ πεσμενη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!Από συμπτώματα πρησμένο στήθος θα έλεγα μόνο.Και μια μικρή ευαισθησία σε μυρωδιές που πριν δεν με ενοχλούσαν.

Κι εγώ Τετάρτη έχω γιατρό και ένα ψιλοαγχος το έχω!

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 8:56 ΠΜ, pontiagr είπε:

Καλημερα στην ομάδα!Με το καλό θα αποκτήσω κι εγώ το 3ο μου παιδάκι το Νοέμβριο!Επειδή πάντα είμαι ανυπόμονη και βιαστική έκανα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο το οποίο έδειξε μια άχνη γραμμή.Την ίδια μέρα πήγα για χοριακη η οποία ήταν 28.97.Σημερα πήγα για επαναληπτική και περιμένω αποτέλεσμα!Βέβαια είναι σε άλλο μικροβιολογικό αλλά ελπίζω να μην έχει μεγάλη απόκλιση και πανικοβληθω.

Καλησπέρα ! Κ γώ μια από τα ίδια! Έκανα τεστ 2 μερες πριν την περίοδο κ η χοριακη ήταν 52,59 . Έκανα ξανά μετά από 4 μερες κ ήταν 481,56! Εμένα είναι το δεύτερο μωράκι! 

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήμουν στις μανούλες του Νοεμβρίου 2021 κ θα είμαι τώρα στις μανούλες του Νοεμβρίου 2023 με το καλό! Είναι το δεύτερο μου μωράκι ! ΤΕΡ είχα 27/2  όποτε ΠΗΤ έχω σύμφωνα με την εφαρμογή 3/12 αλλά θα γεννήσω λίγες μερες νωρίτερα λόγω καισαρικης ! Όποτε θα είμαι τέλη Νοέμβρη. Αχ ρε κορίτσια όλες πήγατε αμέσως στον γιατρό κ μόνο ο δικός μου μου έκλεισε τόσο αργά ραντεβού (12/4) γτ λέει νωρίτερα δν θα δούμε τπτ ! Πάντως προς το παρον από συμπτώματα εγώ σε αυτήν την εγκυμοσυνη δν έχω τπτ, ούτε πρήξιμο στήθους . Μόνο ευαισθησία στις οσμές που το είχα κ στην προηγούμενη κ λίγη αναγούλα πριν 1 μερα! 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sweetheart12 said:

Καλησπέρα ! Κ γώ μια από τα ίδια! Έκανα τεστ 2 μερες πριν την περίοδο κ η χοριακη ήταν 52,59 . Έκανα ξανά μετά από 4 μερες κ ήταν 481,56! Εμένα είναι το δεύτερο μωράκι! 

Καλησπέρα κορίτσια ! Ήμουν στις μανούλες του Νοεμβρίου 2021 κ θα είμαι τώρα στις μανούλες του Νοεμβρίου 2023 με το καλό! Είναι το δεύτερο μου μωράκι ! ΤΕΡ είχα 27/2  όποτε ΠΗΤ έχω σύμφωνα με την εφαρμογή 3/12 αλλά θα γεννήσω λίγες μερες νωρίτερα λόγω καισαρικης ! Όποτε θα είμαι τέλη Νοέμβρη. Αχ ρε κορίτσια όλες πήγατε αμέσως στον γιατρό κ μόνο ο δικός μου μου έκλεισε τόσο αργά ραντεβού (12/4) γτ λέει νωρίτερα δν θα δούμε τπτ ! Πάντως προς το παρον από συμπτώματα εγώ σε αυτήν την εγκυμοσυνη δν έχω τπτ, ούτε πρήξιμο στήθους . Μόνο ευαισθησία στις οσμές που το είχα κ στην προηγούμενη κ λίγη αναγούλα πριν 1 μερα! 

Καλημέρα! Και εγώ έγκυος στο 2ο, και επίσης το 1ο μου ήταν τον Νοέμβριο του 21! Είμαστε πλήρως συγχρονισμένες, αν κ εγώ είμαι με εξωσωματική! πήγα χθες 6w+5 για πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα! Η αλήθεια είναι ότι αυτές οι 2 βδομάδες δεν περνάνε πολύ εύκολα. Εύχομαι να πάνε καλά όλα για όλες μας! 🌹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dec-e είπε:

Καλημέρα! Και εγώ έγκυος στο 2ο, και επίσης το 1ο μου ήταν τον Νοέμβριο του 21! Είμαστε πλήρως συγχρονισμένες, αν κ εγώ είμαι με εξωσωματική! πήγα χθες 6w+5 για πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα! Η αλήθεια είναι ότι αυτές οι 2 βδομάδες δεν περνάνε πολύ εύκολα. Εύχομαι να πάνε καλά όλα για όλες μας! 🌹

Καλημέρα ! Χαχαχα ναι όντως τρελός συγχρονισμός! Κ γώ στο πρώτο μου έκανα εξωσωματική γτ είχα αποβολές πριν κ τώρα ετοιμαζόμουν να κανω πάλι εμβρυομεταφορα, αλλά ήρθε φυσιολογικά πάλι ! Το προηγούμενο μήνα πάλι είχα μείνει έγκυος αλλά ήταν βιοχημική αποβολή . Κ γενικά όλες μου οι αποβολές κ πριν το πρώτο μου παιδάκι ήταν βιοχημικές κ γι αυτό είχαμε κάνει εξωσωματική! Όποτε τώρα είμαι μες στο άγχος μέχρι να πάω για υπέρηχο! Εμένα η εφαρμογή βάση ΤΕΡ με βγάζει 5+2 ! Αχ τι Ωραια ακούσατε κ καρδούλα ,όποτε ένα άγχος έφυγε κάπως ! Να πανε όλα καλά σε όλες μας ! Κ τον Νοέμβρη να κρατάμε τα παιδιά μας αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...