Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! 

Εφτασα κι εγω αισιως τις 11 βδομάδες σημερα!

Ειμαστε ακομα διακοπες.

25/4 εχω την αυχενικη κ εχω αγωνία. 

Ειμαι λιγο πεσμενη τις τελευταίες μέρες.  Συμπτώματα δεν ειχα εξ αρχης πολλα, αλλα απο το Μ. Σάββατο κ μετα δεν εχω τιποτα κ απο προχθές σταματησε κ ο πονος στο στηθος (εγω εχω 2 παλλινδρομες στο ιστορικό μου). Προσπαθω να μην σκέφτομαι αρνητικα κ να ειμαι αισιοδοξη!

Εγω ειχα αιμμοραγιες απο την 4η εβδομάδα ως την Μ.Βδομαδα κ ημουν σε κατακλιση. Το αίμα δεν βρηκαμε ποτε απο που προερχοταν. ευτυχώς σταματησαν. Τωρα που κ που μες στη μερα εχω λευκες κ υπολευκες βλεννες, πιστευω ειναι φυσιολογικό. 

Γενικα παιρνω ακομα utrogestan, και πολλα αλλα plus αντιπηκτικη θεραπεια. Μου εχει γραψει ηδη τα συμπληρώματα που θα ξεκινησω μετα την αυχενικη... κινητο φαρμακείο!

Ελπιζω να πανε ολα καλα ως το τελος!

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/4/2023 at 4:28 ΜΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ χαίρομαι! Έχω καλό ένστικτο αυτή τη φορά αλλά νιώθω πολύ περισσότερο πως θέλω να το προστατεύσω το μικρό μου εμβρυακι!

 

Καλώς ήρθες 

Με το καλό το μωρό σου 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου εγώ είχα δύο αποβολές η μία στην 8η και η άλλη στην 15η βδομάδα 

Τώρα είμαι στην 12η εβδομάδα και έχω αυχενική 3/5

Εγώ ακόμα δεν έχω ανακοινώσει τίποτα μόνο στους γονείς και θα αργήσω 

Λέω να το πω όταν πάει φαντάρος τι λέτε με τόσα που έχω πάθει ;😆 

4 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Εφτασα κι εγω αισιως τις 11 βδομάδες σημερα!

Ειμαστε ακομα διακοπες.

25/4 εχω την αυχενικη κ εχω αγωνία. 

Ειμαι λιγο πεσμενη τις τελευταίες μέρες.  Συμπτώματα δεν ειχα εξ αρχης πολλα, αλλα απο το Μ. Σάββατο κ μετα δεν εχω τιποτα κ απο προχθές σταματησε κ ο πονος στο στηθος (εγω εχω 2 παλλινδρομες στο ιστορικό μου). Προσπαθω να μην σκέφτομαι αρνητικα κ να ειμαι αισιοδοξη!

Εγω ειχα αιμμοραγιες απο την 4η εβδομάδα ως την Μ.Βδομαδα κ ημουν σε κατακλιση. Το αίμα δεν βρηκαμε ποτε απο που προερχοταν. ευτυχώς σταματησαν. Τωρα που κ που μες στη μερα εχω λευκες κ υπολευκες βλεννες, πιστευω ειναι φυσιολογικό. 

Γενικα παιρνω ακομα utrogestan, και πολλα αλλα plus αντιπηκτικη θεραπεια. Μου εχει γραψει ηδη τα συμπληρώματα που θα ξεκινησω μετα την αυχενικη... κινητο φαρμακείο!

Ελπιζω να πανε ολα καλα ως το τελος!

 

Καλησπέρα καλή μου 

Καταρχάς να σου πω να μην αγχώνεσαι όπως βλέπεις εδώ οι περισσότερες έχουμε μια αποβολή στο ενεργητικό μας 

Επίσης να σου πω καταρχάς πως τα συμπτώματα μια έρχονται μια φεύγουν στην εγκυμοσύνη είναι κάτι φυσιολογικό 

Αλλά ακόμα και παλινδρόμηση να είναι που το απευχομαι και δεν το βλέπω πιθανό δεν χάνεις από την μια μέρα στην άλλη τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης 

Περνάει ένα διάστημα 

5 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Έχω γράψει τα νέα μου από χτες. αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει δημοσιευτεί και περιμένει έγκριση από διαχειριστή 🙄🙄

Πήγα την Τετάρτη για την αυχενική όλα τελεια!! Και χτες το απόγευμα πήρα και τα αποτελέσματα του papp-a όλα πολύ καλα!! Το μωρό μας μόλις ξεκονησε ο υπέρηχος κουνούσε και τα δύο του χεράκια σαν να μας χαιρετάει και γενικά ήταν πάρα πάρα πολύ ζωηρό! Καταφέραμε και είδαμε και το φύλλο. Περιμένουμε κοριτσάκι!!! Μου άλλαξε και την Πητ γιατί υπερηχογραφικά βγαίνει 2 μέρες μεγαλύτερο. Άρα έχω πήτ 31/10. 

Να σε ρωτήσω πόσο βδομάδων είσαι όταν έκανες αυχενική και είδες και το κοριτσάκι;

Γιατί εγώ δεν κρατιέται να μάθω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Έχω γράψει τα νέα μου από χτες. αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει δημοσιευτεί και περιμένει έγκριση από διαχειριστή 🙄🙄

Πήγα την Τετάρτη για την αυχενική όλα τελεια!! Και χτες το απόγευμα πήρα και τα αποτελέσματα του papp-a όλα πολύ καλα!! Το μωρό μας μόλις ξεκονησε ο υπέρηχος κουνούσε και τα δύο του χεράκια σαν να μας χαιρετάει και γενικά ήταν πάρα πάρα πολύ ζωηρό! Καταφέραμε και είδαμε και το φύλλο. Περιμένουμε κοριτσάκι!!! Μου άλλαξε και την Πητ γιατί υπερηχογραφικά βγαίνει 2 μέρες μεγαλύτερο. Άρα έχω πήτ 31/10. 

Που την εκανες την αυχενικη, κ ποση ωρα διήρκεσε κ σε ποια εβδομαδα? 

Εγω θα την κανω την Τριτη στο Μητερα, ευτυχώς παρουσια κ της γυναικολόγου μου. Θα ειμαι 11 κ 4. Εχω αγχωθει λιγο φυσικα για το αποτέλεσμα αλλα κ για την διαδικασια. Ειμαι υπερβαρη κ εχω αγχος μηπως δεν δειξει η μηπως που ζητησουν διακολπικο υπερηχογράφημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@a.brimi1992 την έκανα 11&6 (αλλά με έβγαλε υπερηχογραφικά 12&1) και μου είπε με βεβαιότητα οτι είναι κορίτσι. 

@Evdokia Pan όλα θα πάνε καλά αυτη την φορά!!! 🩷

Την αυχενική την έκανα στο ιατρείο του γιατρού μου, είναι πιστοποιημένος ευτυχώς και δεν τρέχω δεξιά αριστερά, καθώς έχω τρέλα ωράρια με 3 παιδιά σύζυγό σπίτι και δουλειά 

 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Που την εκανες την αυχενικη, κ ποση ωρα διήρκεσε κ σε ποια εβδομαδα? 

Εγω θα την κανω την Τριτη στο Μητερα, ευτυχώς παρουσια κ της γυναικολόγου μου. Θα ειμαι 11 κ 4. Εχω αγχωθει λιγο φυσικα για το αποτέλεσμα αλλα κ για την διαδικασια. Ειμαι υπερβαρη κ εχω αγχος μηπως δεν δειξει η μηπως που ζητησουν διακολπικο υπερηχογράφημα. 

Καλησπέρα .. επειδή είμαι κι εγώ υπέρβαρη και έχω κοιλιά (κι εκτός εγκυμοσύνης) σίγουρα δυσκολεύει λίγο τη δουλειά του γυναικολόγου το γράφει και στα αποτελέσματα ότι είναι δυσχερής η απεικονιση 🙄😳 αλλά το βρίσκει από εδώ από εκεί πιέζει και λίγο όλα καλά , έκανα αυχενική τη Τετάρτη.

Πάντως στην αυχενική όπως και στη β επιπέδου γίνεται και κολπικός για να ελεγχθεί τράχηλος εμένα είδε και τη καρδιά από κάτω που δεν μας άφηνε να τη δούμε από τη κοιλια γιατί κουνιόταν πάρα πολύ 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, korina84 είπε:

Καλησπέρα .. επειδή είμαι κι εγώ υπέρβαρη και έχω κοιλιά (κι εκτός εγκυμοσύνης) σίγουρα δυσκολεύει λίγο τη δουλειά του γυναικολόγου το γράφει και στα αποτελέσματα ότι είναι δυσχερής η απεικονιση 🙄😳 αλλά το βρίσκει από εδώ από εκεί πιέζει και λίγο όλα καλά , έκανα αυχενική τη Τετάρτη.

Πάντως στην αυχενική όπως και στη β επιπέδου γίνεται και κολπικός για να ελεγχθεί τράχηλος εμένα είδε και τη καρδιά από κάτω που δεν μας άφηνε να τη δούμε από τη κοιλια γιατί κουνιόταν πάρα πολύ 

😪😪😪😪 καταλαβα..... 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. 

Οποτε δεν θα τον γλιτωσω κ τον κολπικο....

Link to comment
Share on other sites

@a.brimi1992 Αλήθεια είχες δύο αποβολές; Πωπω μπράβο για τη δύναμη σου.Εγω εκείνη τη μια ακόμα τη σκέφτομαι και φοβάμαι τόσο πολύ μη μου ξανασυμβεί.Μετα σκέφτομαι ότι δεν είναι στο χέρι μου όσο και να φοβάμαι.

Πάντως όσο για να το πεις καλώς σκέφτεσαι να το καθυστερήσεις...εγώ προσωπικά, πρώτα ο Θεός,προτιμώ να το ανακοινώσω στις οικογένειες μας αρχές καλοκαιριού! Όπως κ στη δουλειά και εκεί που πρέπει (προϊστάμενος)

Τώρα σε άσχετους, απλους γνωστούς, γείτονες ή κουτσομποληδες συναδέλφους σίγουρα δεν θα το κρύβω αλλά δεν θα το επιβεβαίωσω κιόλας..

Την πρώτη φορά ηθελα να το γράψω στο κούτελο μου ότι είμαι έγκυος και πράγματι το είχα πει σε πάνω από 5 άτομα από πολύ νωρίς(συν οικογένειες μας)

Τελικά κατάλαβα ότι καλύτερα το πρώτο διάστημα να μη το ξέρει ΚΑΝΕΝΑΣ! Εγώ είμαι ήρεμη αυτή τη φορά! Και ότι δυστυχώς στην πραγματικότητα λίγοι χαίρονται αληθινά με τη χαρά σου οπότε γιατί να βιαστούμε να το πούμε; 

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2023 at 4:47 ΠΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

@a.brimi1992 Αλήθεια είχες δύο αποβολές; Πωπω μπράβο για τη δύναμη σου.Εγω εκείνη τη μια ακόμα τη σκέφτομαι και φοβάμαι τόσο πολύ μη μου ξανασυμβεί.Μετα σκέφτομαι ότι δεν είναι στο χέρι μου όσο και να φοβάμαι.

Πάντως όσο για να το πεις καλώς σκέφτεσαι να το καθυστερήσεις...εγώ προσωπικά, πρώτα ο Θεός,προτιμώ να το ανακοινώσω στις οικογένειες μας αρχές καλοκαιριού! Όπως κ στη δουλειά και εκεί που πρέπει (προϊστάμενος)

Τώρα σε άσχετους, απλους γνωστούς, γείτονες ή κουτσομποληδες συναδέλφους σίγουρα δεν θα το κρύβω αλλά δεν θα το επιβεβαίωσω κιόλας..

Την πρώτη φορά ηθελα να το γράψω στο κούτελο μου ότι είμαι έγκυος και πράγματι το είχα πει σε πάνω από 5 άτομα από πολύ νωρίς(συν οικογένειες μας)

Τελικά κατάλαβα ότι καλύτερα το πρώτο διάστημα να μη το ξέρει ΚΑΝΕΝΑΣ! Εγώ είμαι ήρεμη αυτή τη φορά! Και ότι δυστυχώς στην πραγματικότητα λίγοι χαίρονται αληθινά με τη χαρά σου οπότε γιατί να βιαστούμε να το πούμε; 

Αχ κορίτσι μου το κουράγιο μου είναι μέχρι εδώ 

Αν δεν γίνει ούτε τώρα δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω γιατί θεωρώ ότι πραγματικά μέχρι εδώ θα είναι το όριο μου 

Γενικά το 2022 δεν μου πήγε πολύ καλά έως καθόλου Φεβρουάριο του 22 έκανα διαστολή και γέννησα το μωρό 4 μηνών έγκυος 

Μετά από 6 μήνες μένω έγκυος σε δίδυμα χάνουμε το ένα και το άλλο που έμεινε το χάσαμε 15 Αυγούστου 

Αποκορύφωμα 6 Δεκεμβρίου χάσαμε και το σκυλί μου μέσα σε ένα μήνα 15χρονων 

Οπότε καταλαβαίνεις ότι τα όρια μου είναι μέχρι εδώ 

Πάμε δυναμικά και κρατιέται από αυτό το μωρό και ψυχικά και σωματικά 

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο 

Δεν είμαι δυνατή απλά δεν έχω άλλη επιλογή 

Η δύναμη  η τρελοκομείο απλά διαλέγω 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

Αχ κορίτσι μου το κουράγιο μου είναι μέχρι εδώ 

Αν δεν γίνει ούτε τώρα δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω γιατί θεωρώ ότι πραγματικά μέχρι εδώ θα είναι το όριο μου 

Γενικά το 2022 δεν μου πήγε πολύ καλά έως καθόλου Φεβρουάριο του 22 έκανα διαστολή και γέννησα το μωρό 4 μηνών έγκυος 

Μετά από 6 μήνες μένω έγκυος σε δίδυμα χάνουμε το ένα και το άλλο που έμεινε το χάσαμε 15 Αυγούστου 

Αποκορύφωμα 6 Δεκεμβρίου χάσαμε και το σκυλί μου μέσα σε ένα μήνα 15χρονων 

Οπότε καταλαβαίνεις ότι τα όρια μου είναι μέχρι εδώ 

Πάμε δυναμικά και κρατιέται από αυτό το μωρό και ψυχικά και σωματικά 

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο 

Δεν είμαι δυνατή απλά δεν έχω άλλη επιλογή 

Η δύναμη  η τρελοκομείο απλά διαλέγω 

Τι λες τώρα βρε παιδί μου;;;

Νταξει τώρα νιωθω πολύ άσχημα γιατί δεν έχω περάσει ούτε τα μισά από σένα...

Κοίτα,πες το ένστικτο αλλά πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα μια χαρουλα.Για να μας έστειλε ο Θεός νέο εμβρυακι άρα θέλει να κοιτάξουμε μπροστά και να αφήσουμε τα παλιά πίσω. Όλα θα πάνε μια χαρά!  

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Τι λες τώρα βρε παιδί μου;;;

Νταξει τώρα νιωθω πολύ άσχημα γιατί δεν έχω περάσει ούτε τα μισά από σένα...

Κοίτα,πες το ένστικτο αλλά πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα μια χαρουλα.Για να μας έστειλε ο Θεός νέο εμβρυακι άρα θέλει να κοιτάξουμε μπροστά και να αφήσουμε τα παλιά πίσω. Όλα θα πάνε μια χαρά!  

Καλέ τι άσχημα έλα Χριστέ 

Ο κάθε άνθρωπος ανεβαίνει το δικό του Γολγοθά μην νιώθεις άσχημα όλα μια χαρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Εκανα την αυχενικη σημερα (11w 4d)! Τοσο ο υπερηχος οσο ο οι αιματολογικες βγηκαν τελειες! Ρινικο οστο εμφανες, αυχενικη διαφανεια 1. Η γυναικολόγος μου ειπε δεν θελει να κανω τιποτα αλλο. Ελπιζω να πανε ολα καλα ως το τελος! Τελικα μου εκαναν κ κολπικο υπερηχο καθως λογω κιλων διακοιλιακα ηταν δυσκολη η απεικόνιση.  

Την εκανα στο Μητερα, παρουσια της γυναικολόγου μου. Διηρκησε 20 λεπτα, το μωρο ειχε τελεια θεση κ δεν δυσκολεψε καθολου. Πληρωσα 87 ευρω μαζι με την  papp a κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη!

Κ η αυχενικη μας το βγαζει 4 μερες μικρότερο απο οτι το υπολογιζουμε βαση περιόδου.  

Το φυλο δεν φαινοταν γιατι ειναι μικρουλι το μωρο μας!

Μας εδωσε κ τρισδιαστατη εικονα. Εχουμε παθει πλακα. 5 εκατοστα ανθρωπακι!!!

Κ μαλλον βρηκαμε κ την αιτια της αιμμοραγιας που ειχα... στο δεξι κερας (εχω δικερο μητρα κ το μωρο μου ειναι στο αριστερο) υπάρχει ενα αιματωμα που απο οσα ειπαν υπερηχογραφιστρια κ γυναικολόγος ηταν δευτερο εμβρύου  που δεν προχώρησε... Ρωτησα για περισσότερες πληροφορίες ομως δεν ηθελαν να στεναχωρηθω κ μου αλλαξαν συζήτηση.  Μακάρι να ηταν διδυμα, θα το ηθελα πολυ, αλλα ειμαι ευγνομων για αυτό που εχω! Τωρα δεν ξερουμε αν αυτο θα αιμμοραγησει περισσότερο η θα απορροφηθεί. 

Απο αυριο ξεκιναω συμπληρωματα: ασβέστιο,  σιδηρο κ μαγνήσιο. 

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εκανα την αυχενικη σημερα (11w 4d)! Τοσο ο υπερηχος οσο ο οι αιματολογικες βγηκαν τελειες! Ρινικο οστο εμφανες, αυχενικη διαφανεια 1. Η γυναικολόγος μου ειπε δεν θελει να κανω τιποτα αλλο. Ελπιζω να πανε ολα καλα ως το τελος! Τελικα μου εκαναν κ κολπικο υπερηχο καθως λογω κιλων διακοιλιακα ηταν δυσκολη η απεικόνιση.  

Την εκανα στο Μητερα, παρουσια της γυναικολόγου μου. Διηρκησε 20 λεπτα, το μωρο ειχε τελεια θεση κ δεν δυσκολεψε καθολου. Πληρωσα 87 ευρω μαζι με την  papp a κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη!

Κ η αυχενικη μας το βγαζει 4 μερες μικρότερο απο οτι το υπολογιζουμε βαση περιόδου.  

Το φυλο δεν φαινοταν γιατι ειναι μικρουλι το μωρο μας!

Μας εδωσε κ τρισδιαστατη εικονα. Εχουμε παθει πλακα. 5 εκατοστα ανθρωπακι!!!

Κ μαλλον βρηκαμε κ την αιτια της αιμμοραγιας που ειχα... στο δεξι κερας (εχω δικερο μητρα κ το μωρο μου ειναι στο αριστερο) υπάρχει ενα αιματωμα που απο οσα ειπαν υπερηχογραφιστρια κ γυναικολόγος ηταν δευτερο εμβρύου  που δεν προχώρησε... Ρωτησα για περισσότερες πληροφορίες ομως δεν ηθελαν να στεναχωρηθω κ μου αλλαξαν συζήτηση.  Μακάρι να ηταν διδυμα, θα το ηθελα πολυ, αλλα ειμαι ευγνομων για αυτό που εχω! Τωρα δεν ξερουμε αν αυτο θα αιμμοραγησει περισσότερο η θα απορροφηθεί. 

Απο αυριο ξεκιναω συμπληρωματα: ασβέστιο,  σιδηρο κ μαγνήσιο. 

Μπράβο Ευδοκία πολύ χαίρομαι τέλεια νέα!!  μου έδωσες και μένα προσωπικά μια κάπως πιο κατατοπιστικη εικόνα του τι θα περάσω! Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 9 Μαϊου. Μόνο αυτό σκέφτομαι! Εύχομαι να πανε όλα καλα και σε μένα! Ααα ώστε τώρα θα τα ξεκινήσεις τα συμπληρωματα! Ωραία! Και το σκεφτομουν πως και δεν μου έχει δώσει ακόμα..(εγώ σήμερα είμαι 10w κ 5d) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Μπράβο Ευδοκία πολύ χαίρομαι τέλεια νέα!!  μου έδωσες και μένα προσωπικά μια κάπως πιο κατατοπιστικη εικόνα του τι θα περάσω! Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 9 Μαϊου. Μόνο αυτό σκέφτομαι! Εύχομαι να πανε όλα καλα και σε μένα! Ααα ώστε τώρα θα τα ξεκινήσεις τα συμπληρωματα! Ωραία! Και το σκεφτομουν πως και δεν μου έχει δώσει ακόμα..(εγώ σήμερα είμαι 10w κ 5d) 

Με το καλό σου ευχομαι!!

Μου τα ειχε γραψει Μ.Δευτερα στο τελευταίο μας ραντεβού κ μου ειχε πει οτι θα ρα ξεκινησω μετα την αυχενικη.  Σημερα το απόγευμα που μιλησαμε για τα αποτελεσματα μου ειπε αυριο να ξεκινησω! 

Μαζι με οτι αλλο επσιρνα ως τωρα 12 χαπια κ 1 ενεση 😝. Το ξυπνητήρι χτυπαει αφυπνησεις ολη την ωρα!!! 🤣🤣🤣🤣🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε? Πως είστε με τα συμπτώματα? εμένα αρχίζουν και υποχωρούν σιγά σιγά. Βέβαια από την μία χαίρομαι που αρχίζω να συνέρχομαι από την άλλη αγχώνομαι αν πάνε όλα καλά. @Evdokia Panτέλεια νέα καιρός σιγά σιγά να αρχίσεις να χαλαρώνεις ❤️ Εγώ παίρνω μόνο σίδηρο κάθε μεσημέρι,μαγνήσιο και ασβέστιο λογικά θα μου δώσει στις 16/5 που θα ξανα πάω μου έχει γράψει και αιματολογικές να της κάνω αρχές του μήνα.  Εγώ κάτι πονάκια που έχω δεξιά χαμηλά είναι ένα ωάριο που δεν έσκασε ποτέ. 🤣

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε? Πως είστε με τα συμπτώματα? εμένα αρχίζουν και υποχωρούν σιγά σιγά. Βέβαια από την μία χαίρομαι που αρχίζω να συνέρχομαι από την άλλη αγχώνομαι αν πάνε όλα καλά. @Evdokia Panτέλεια νέα καιρός σιγά σιγά να αρχίσεις να χαλαρώνεις ❤️ Εγώ παίρνω μόνο σίδηρο κάθε μεσημέρι,μαγνήσιο και ασβέστιο λογικά θα μου δώσει στις 16/5 που θα ξανα πάω μου έχει γράψει και αιματολογικές να της κάνω αρχές του μήνα.  Εγώ κάτι πονάκια που έχω δεξιά χαμηλά είναι ένα ωάριο που δεν έσκασε ποτέ. 🤣

Εγω τα παιρνω ολα κ συμφερω! 🤣🤣🤣

Βεβαια λογω των 2 παλλινδρομων θεωρουμαι κ υψηλου κινδυνου, οποτε...

Ο σιδηρος εμενα μου ειπε για καλυτερη απορροφηση να εχει αποσταση 1 με 1,5 ωρα απο γαλακτοκομικά.  Προσεξε το. 

Απο συμπτωματα δυσκοιλιότητα, που διαβασα οτι τα συμπληρωματα την επιβαρυνουν, πονο στο στηθος ανεκτό, εξαντληση και δυσπεψια. Οχι ομως συνέχεια.  Παροδικα, πανε κ ερχονται.

Εγω ανησυχω μην αιμμοραγησει ο δευτερος σάκος.  Μακαρι να απορροφηθεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...