Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ έτσι και έτσι υπάρχουν μέρες που δεν έχω τίποτα και μέρες που τα έχω όλα μαζί. Και πάρα πολύ άγχος για το αν πηγαίνουν όλα καλά,ειδικά τις μέρες που μου μειώνονται τα συμπτώματα. Ευτυχώς θα φύγουμε για λίγες μέρες να αλλάξω παραστάσεις και να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες να πάω να δω το φασολάκι στην αυχενική στις 19/4

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

 

Μια χαρά κορίτσι μου! Αφού μεγαλώνει το μωράκι σου όλα πάνε καλά ! Πόςα χάπια παίρνεις την μέρα προγεστερονη! Εγώ έπαιρνα 3 κολπικά κ την ένεση . Αλλά άρχισα να παιρνω κ 2 από το στόμα γτ ακόμα δν είναι πολύ αυξημένη η τιμή της προγεστερονης . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ έτσι και έτσι υπάρχουν μέρες που δεν έχω τίποτα και μέρες που τα έχω όλα μαζί. Και πάρα πολύ άγχος για το αν πηγαίνουν όλα καλά,ειδικά τις μέρες που μου μειώνονται τα συμπτώματα. Ευτυχώς θα φύγουμε για λίγες μέρες να αλλάξω παραστάσεις και να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες να πάω να δω το φασολάκι στην αυχενική στις 19/4

Κι εγω έτσι ειμαι, μία μερα χαλια, μια δεν εχω τιποτα. Ανακατεύομαι συνηθως, καουρες εχω κ δυσπεψια. Πειναω αλλα αποφευγω να τρωω. Εμετο ως τωρα δεν εχω κάνει.  Το στηθος που με ειχε αφησει άρχισε παλι να ποναει αυτες τις μερες κ εχω μεγάλο θεμα με το εντερο... δεν παραπονιέμαι,  το μωρόνα ειναι καλα!

Εγω το ειδα την Δευτερα. 2,5 εκ 166 παλμοί,  κουνούσε χερακια ποδαράκια.  Τώρα υπομονή ως τις 25 στην αυχενικη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη μανούλες! Πως είστε? Από τότε που μπήκα στη 10w  εξαφανίστηκαν οι αναγουλες ως δια μαγείας. Εσείς από συμπτώματα? Το μόνο πάντως που με ενοχλεί είναι η κοιλιά κορίτσια έχει φουσκώσει μη σας πω από τότε που το έμαθα!!! Πφφφ πάλι με βλέπω να πηγαινω σα τον πιγκουίνο😝 πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα? Εγώ 2-3 νομίζω λόγω ότι έκοψα το τσιγάρο μαιχαιρι. Στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 21 κιλα.... Αφήστε τα... Πφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστός Ανέστη! Καλησπέρα σε όλες σας!

Είμαι καινούργια στο Φόρουμ, 27 χρονών και πρώτα ο Θεός, θα γίνω πρώτη φορά μανουλα το Νοέμβριο του 2023.😍

Συγκεκριμένα στις 16/11 !!!

Ανυπομονώ, μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί είχα μια αποβολή το Δεκέμβριο του 2022 😞

 

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη μανούλες! Πως είστε? Από τότε που μπήκα στη 10w  εξαφανίστηκαν οι αναγουλες ως δια μαγείας. Εσείς από συμπτώματα? Το μόνο πάντως που με ενοχλεί είναι η κοιλιά κορίτσια έχει φουσκώσει μη σας πω από τότε που το έμαθα!!! Πφφφ πάλι με βλέπω να πηγαινω σα τον πιγκουίνο😝 πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα? Εγώ 2-3 νομίζω λόγω ότι έκοψα το τσιγάρο μαιχαιρι. Στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 21 κιλα.... Αφήστε τα... Πφφφ

Αληθώς και χρόνια πολλά 

Και εγώ έχω φουσκωμα πολύ έχω πάρει 1 με 1.5 κιλό  

Κάποιες μέρες χάνω κάποιες παίρνω δεν είμαι σταθερή επομένως σου λέω κατά προσέγγιση 

πρίν από 15 λεπτά , Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Χριστός Ανέστη! Καλησπέρα σε όλες σας!

Είμαι καινούργια στο Φόρουμ, 27 χρονών και πρώτα ο Θεός, θα γίνω πρώτη φορά μανουλα το Νοέμβριο του 2023.😍

Συγκεκριμένα στις 16/11 !!!

Ανυπομονώ, μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί είχα μια αποβολή το Δεκέμβριο του 2022 😞

 

Αληθώς με το καλό το μωρό σου 

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου μια ίσον καμία λένε οι γιατροί 

Στο λέω εγώ που έχω δύο στο ενεργητικό μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη με υγεία πάνω από όλα! Πως τα περάσατε? Εμείς φύγαμε μεγάλη παρεούλα για 3 μέρες και περάσαμε τέλεια! Λίγο εγώ ήμουν η γκρινιάρα γιατί μου μύριζαν όλα όσα μαγείρευαν αλλά εντάξει 😆

Αύριο το μεσημέρι επιτέλους θα δω το φασολάκι μου έχω την αυχενική και με έχει λούσει κρύος ιδρώτας! Μακάρι να είναι όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραία με το καλό!

Εγώ θα κάνω αυχενική στις 9 Μαϊου και ανυπομονώ!

Το έχετε ανακοινώσει κορίτσια; 

Εγώ όχι μόνο εγώ και ο σύντροφός μου το ξέρουμε...όλα να πάνε καλά αλλά σκέφτομαι να το ανακοινώσω αφού έρθει το καλοκαίρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Αχ ωραία με το καλό!

Εγώ θα κάνω αυχενική στις 9 Μαϊου και ανυπομονώ!

Το έχετε ανακοινώσει κορίτσια; 

Εγώ όχι μόνο εγώ και ο σύντροφός μου το ξέρουμε...όλα να πάνε καλά αλλά σκέφτομαι να το ανακοινώσω αφού έρθει το καλοκαίρι!

Με το καλό και σε εσάς!! καλώς ηρθες στην  παρέα μας. Εμείς το ξέρουν ελάχιστοι! Μόλις βεβαιωθούμε 'οτι είναι όλα καλά στην αυχενική θα το ανακοινώσουμε στους πολύ κοντινούς

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , pitsi21 είπε:

Με το καλό και σε εσάς!! καλώς ηρθες στην  παρέα μας. Εμείς το ξέρουν ελάχιστοι! Μόλις βεβαιωθούμε 'οτι είναι όλα καλά στην αυχενική θα το ανακοινώσουμε στους πολύ κοντινούς

Ωραία με το καλό και σε εσάς!

Εγώ στην προηγούμενη που τελικά απεβαλλα(είχαμε ακούσει καρδιά 💓) το είχαμε πει παντού και δεν πρόλαβα εν τέλει να φτάσω τις 8 εβδομάδες! Και όχι μόνο το είχαμε πει αλλά το ανακοινώσαμε με μικρα βρεφικά δωράκια στον καθένα! 

Αυτή τη φορά όμως είπα στο σύντροφό μου ότι θα αργήσουν όλοι πολύ να το μάθουν και εννοείται χωρίς δωράκια και ευφάνταστες ανακοινώσεις...

Δεν λέω ότι "μας μάτιασαν" αλλά να που συνέβη μια αποβολή, την οποία ΌΛΟΙ έμαθαν και ο καθένας έλεγε τα δικά του.

ΥΓ Το μωράκι σου θα είναι το 4ο;;;;

Αχ τι ευτυχία !!!!!! Επίσης τα αποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας βγαίνουν εκείνη την ώρα; Περιμένουμε κάποιες μέρες;

Γιατί μαζί με την αυχενική όταν πάω ο γιατρός μου είπε θα μου πάρουν και αίμα για κυστική ίνωση που φαντάζομαι το αποτέλεσμα αυτό θα πάρει κάποιες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Ωραία με το καλό και σε εσάς!

Εγώ στην προηγούμενη που τελικά απεβαλλα(είχαμε ακούσει καρδιά 💓) το είχαμε πει παντού και δεν πρόλαβα εν τέλει να φτάσω τις 8 εβδομάδες! Και όχι μόνο το είχαμε πει αλλά το ανακοινώσαμε με μικρα βρεφικά δωράκια στον καθένα! 

Αυτή τη φορά όμως είπα στο σύντροφό μου ότι θα αργήσουν όλοι πολύ να το μάθουν και εννοείται χωρίς δωράκια και ευφάνταστες ανακοινώσεις...

Δεν λέω ότι "μας μάτιασαν" αλλά να που συνέβη μια αποβολή, την οποία ΌΛΟΙ έμαθαν και ο καθένας έλεγε τα δικά του.

ΥΓ Το μωράκι σου θα είναι το 4ο;;;;

Αχ τι ευτυχία !!!!!! Επίσης τα αποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας βγαίνουν εκείνη την ώρα; Περιμένουμε κάποιες μέρες;

Γιατί μαζί με την αυχενική όταν πάω ο γιατρός μου είπε θα μου πάρουν και αίμα για κυστική ίνωση που φαντάζομαι το αποτέλεσμα αυτό θα πάρει κάποιες μέρες!

Καλησπέρα! Εγώ δεν είμαι μανουλα νοεμβριου 2023, αλλα διαβασα την ιστορια σου και ηθελα να σου πω οτι κ εγω τον δεκεμβρη του 2021 ειχα μια αποβολη (που το ειχαμε ανακοινωσει κιολας παντου), μετα εμεινα παλι εγκυος κ το νοεμβριο του 2022 γεννηθηκε το κοριτσακι μου! Ειναι τωρα 5μιση μηνων κ κοιμαται αυτη τη στιγμη στην αγκαλια μου χιχιχι!!! Με το καλο, μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ioli511 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ δεν είμαι μανουλα νοεμβριου 2023, αλλα διαβασα την ιστορια σου και ηθελα να σου πω οτι κ εγω τον δεκεμβρη του 2021 ειχα μια αποβολη (που το ειχαμε ανακοινωσει κιολας παντου), μετα εμεινα παλι εγκυος κ το νοεμβριο του 2022 γεννηθηκε το κοριτσακι μου! Ειναι τωρα 5μιση μηνων κ κοιμαται αυτη τη στιγμη στην αγκαλια μου χιχιχι!!! Με το καλο, μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ χαίρομαι! Έχω καλό ένστικτο αυτή τη φορά αλλά νιώθω πολύ περισσότερο πως θέλω να το προστατεύσω το μικρό μου εμβρυακι!

 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , χρόνια πολλά με υγεία κ ευλογία! Καλώς ήρθες στην παρέα @Μωβ ηλιαχτίδα κ να μην αγχώνεσαι γτ αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά! Εγώ είχα 4 αποβολές κ ξέρω πως είναι! 3 πριν την πρώτη εγκυμοσυνη κ μια τον Ιανουάριο κ μετά ξανά έμεινα εγκυος στο δεύτερο κ από την 5η βδομάδα είχα λίγο καφέ αιμα το οποίο δν έχει σταματήσει τελείως . Ειδαμε ομως πριν λίγες μερες το μωράκι κ ακούσαμε την καρδούλα του! Δν λεω κ γώ έχω ένα άγχος αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γτ στην πρώτη μου εγκυομοσυνη δν το χάρηκα λόγω των σκέψεων που έκανα συνεχώς! Επειδή όταν γέννησα μετά από 5 μήνες εχασα το πιο σημαντικό άνθρωπο ,τη μάνα μου ,κατάλαβα πως όλα στη ζωή συμβαινουν για καποιο λόγο! Ήταν γραφτό να ερθει τότε ο γιος μου για να απαλύνει τον πονο μου από την απώλεια της μητέρας μου! Έτσι λοιπόν σκέφτομαι αυτή τη στιγμή οτι αν είναι θέλημα θεού αυτό το μωράκι θα ερθει στον κόσμο! Δν μπορούμε να κάνουμε τπτ εμείς για να αποτρέψουμε κάτι! Γι αυτό πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά! Καλά κάνατε κ δν το ανακοινώσατε γτ δυστυχώς πονάει να εξηγείς μετά για την αποβολή ! Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ακόμα κ οι θειοι μου το μάθανε μετα τον 5ο μήνα ,μέχρι τότε μόνο οι γονεις μας κ τα αδέρφια μας γνώριζαν. Σε αυτην την εγκυμοσυνη το έχουμε πει στον πατέρα μου κ τα πεθερικά  κ στον κουμπάρο μας μόνο που είναι σαν αδερφός με τον άντρα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Έχω γράψει τα νέα μου από χτες. αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει δημοσιευτεί και περιμένει έγκριση από διαχειριστή 🙄🙄

Πήγα την Τετάρτη για την αυχενική όλα τελεια!! Και χτες το απόγευμα πήρα και τα αποτελέσματα του papp-a όλα πολύ καλα!! Το μωρό μας μόλις ξεκονησε ο υπέρηχος κουνούσε και τα δύο του χεράκια σαν να μας χαιρετάει και γενικά ήταν πάρα πάρα πολύ ζωηρό! Καταφέραμε και είδαμε και το φύλλο. Περιμένουμε κοριτσάκι!!! Μου άλλαξε και την Πητ γιατί υπερηχογραφικά βγαίνει 2 μέρες μεγαλύτερο. Άρα έχω πήτ 31/10. 

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...