Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Με το καλό να έρθουν σε όλες μας τα μωράκια.... 

Είμαι 7 εβδομάδων, αλλα δε μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο θα ήθελα. Υπάρχει πολύ άγχος...εχω προγραμματισμένο χειρουργείο για αφαίρεση χολής, ήμουν έτοιμη να προχωρήσω σε διακοπή κύησης αλλά μου είπε η γυναικολόγος πως και άλλες γνυαικες το έχουν κάνει, γίνεται με ασφάλεια και στις έγκυες. 

Όσο να 'ναι όμως με έχει φάει το άγχος για το χειρουργείο και την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. Μακάρι τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. 😢

Εύχομαι να έχετε όλες μια πολυ καλή εγκυμοσύνη 💓

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

34 minutes ago, Mommy97 said:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Με το καλό να έρθουν σε όλες μας τα μωράκια.... 

Είμαι 7 εβδομάδων, αλλα δε μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο θα ήθελα. Υπάρχει πολύ άγχος...εχω προγραμματισμένο χειρουργείο για αφαίρεση χολής, ήμουν έτοιμη να προχωρήσω σε διακοπή κύησης αλλά μου είπε η γυναικολόγος πως και άλλες γνυαικες το έχουν κάνει, γίνεται με ασφάλεια και στις έγκυες. 

Όσο να 'ναι όμως με έχει φάει το άγχος για το χειρουργείο και την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. Μακάρι τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. 😢

Εύχομαι να έχετε όλες μια πολυ καλή εγκυμοσύνη 💓

Είναι απόλυτα λογικό να έχεις άγχος, αλλά εφόσον σου είπε ότι είναι κάτι που γίνεται, θα είσαι μια χαρά! Θα γίνει σύντομα το χειρουργείο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dec-e είπε:

Είναι απόλυτα λογικό να έχεις άγχος, αλλά εφόσον σου είπε ότι είναι κάτι που γίνεται, θα είσαι μια χαρά! Θα γίνει σύντομα το χειρουργείο?

Σε ενάμιση μήνα από τώρα. 

Με το που μπαίνω στις 14 εβδομάδες. Μεγάλο άγχος μέχρι τότε  😪

 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2023 at 5:14 PM, Mommy97 said:

Σε ενάμιση μήνα από τώρα. 

Με το που μπαίνω στις 14 εβδομάδες. Μεγάλο άγχος μέχρι τότε  😪

 

Υπομονή εύχομαι, και να έχεις πίστη, όλα θα πάνε καλά! Από συμπτώματα πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. πως είστε? εγώ μια έτσι μια  αλλιώς. Νιώθω τόσο εξαντλημένη,βέβαια εχω ολόκληρο λόχο από πίσω και βοήθεια καμιά.

@Mommy97 να πάνε όλα καλά εύχομαι.

Πως τα πάτε με τα συμπτώματα κορίτσια?


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. πως είστε? εγώ μια έτσι μια  αλλιώς. Νιώθω τόσο εξαντλημένη,βέβαια εχω ολόκληρο λόχο από πίσω και βοήθεια καμιά.

@Mommy97 να πάνε όλα καλά εύχομαι.

Πως τα πάτε με τα συμπτώματα κορίτσια?

Εγώ σχεδον ΤΙΠΟΤΑ!! Αν εξαιρέσεις έναν ελαχιστο πονο στις θηλες κ πού κ που λιγη δυσπεψια, τιποτα αλλο. Υπνηλία εχω οταν πίνω utrogestan κ γενικα λιωνω μεταξυ καναπε κ κρεβατιού!

Σημερα μπηκα στην 8η βδομάδα & τωρα μετραω τις μερες για την Τεταρτη που θα παμε μα το δουμε παλι!

Γενικά εμενα θα με διαλυσει το αγχος ως το τελος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 12:43 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Τέλεια νεα!!! Ολα με το καλο! Σε ποια βδομάδα υπολογίζεις οτι εισαι?

Εχεις παει γιατρο?

Φυσικά και έχω πάει 

τώρα έχω μπει στην 9η 

Την άλλη Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού 

On 31/3/2023 at 2:13 ΜΜ, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. πως είστε? εγώ μια έτσι μια  αλλιώς. Νιώθω τόσο εξαντλημένη,βέβαια εχω ολόκληρο λόχο από πίσω και βοήθεια καμιά.

@Mommy97 να πάνε όλα καλά εύχομαι.

Πως τα πάτε με τα συμπτώματα κορίτσια?

Εγώ έχω πόνο στο στήθος και αναγουλες 

Δεν μπορώ να φάω τίποτα μόνο τσίχλες 

Να σου πω την αλήθεια με ηρεμούν αυτά τα συμπτώματα γιατί έχω ήδη 2 αποβολές στο ιστορικό μου η μία στις 14 βδομάδες και η άλλη στις 8 επομένως μου δείχνει ότι κάτι πάει καλά 

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 3:50 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Εγώ σχεδον ΤΙΠΟΤΑ!! Αν εξαιρέσεις έναν ελαχιστο πονο στις θηλες κ πού κ που λιγη δυσπεψια, τιποτα αλλο. Υπνηλία εχω οταν πίνω utrogestan κ γενικα λιωνω μεταξυ καναπε κ κρεβατιού!

Σημερα μπηκα στην 8η βδομάδα & τωρα μετραω τις μερες για την Τεταρτη που θα παμε μα το δουμε παλι!

Γενικά εμενα θα με διαλυσει το αγχος ως το τελος!

Κ γώ πάντως δν έχω τπτ από συμπτώματα! Ελάχιστη ενόχληση στις θηλές  κ αυτό αμα τις πιάσω ! Κ πριν λίγες μερες είχα κ λίγη αναγούλα ! Κ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα μόνο πρησμένο στήθος κ πονο στο στήθος ! Βέβαια εμένα ακόμα είναι κ λίγο νωρίς γτ είμαι 4+5 ημερών ,ετσι μου ειπε η γραμματέας όταν έκλεισα να πάω στον γιατρό. Ελπίζω ομως να μην έχω αναγούλες κ εμετούς γτ είναι το μόνο πράγμα που δν αντέχω! 

4 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

Φυσικά και έχω πάει 

τώρα έχω μπει στην 9η 

Την άλλη Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού 

Εγώ έχω πόνο στο στήθος και αναγουλες 

Δεν μπορώ να φάω τίποτα μόνο τσίχλες 

Να σου πω την αλήθεια με ηρεμούν αυτά τα συμπτώματα γιατί έχω ήδη 2 αποβολές στο ιστορικό μου η μία στις 14 βδομάδες και η άλλη στις 8 επομένως μου δείχνει ότι κάτι πάει καλά 

 

Κορίτσι μου να είσαι ήρεμη κ να μην σκέφτεσαι αρνητικά! Γενικά τα συμπτώματα δν έχουν να κάνουν με την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης! Υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα (όπως η δίκη μου η πρώτη ,αλλά κ τώρα δν έχω κάτι το ιδιαίτερο) αλλά κ με συμπτώματα! Το θέμα είναι πως όταν υπάρχουν συμπτώματα κ ξαφνικά σταματήσουν όλα τότε είναι ανησυχητικό ! Κ γενικά κ το στήθος στην εγκυμοσυνη μια πονάει μια δν πονάει! Εγώ αυτό πάθαινα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη κ νόμιζα ότι κάτι δν πάει καλά κ αγχωνόμουν … αλλά όλα πήγαν τέλεια κ δν ειχα καμία δυσκολία στην εγκυμοσυνη μου κ γέννησα ένα παιδαρο ! Είχα την τέλεια εγκυμοσυνη αλλά λόγω άγχους (επειδή ειχα αποβολές πριν) έκανα συνεχώς διαφορά σενάρια κ δν την ευχαριστιόμουν όσο θα έπρεπε ! Γι αυτό χρειάζεται ηρεμία κ θετική σκέψη! Τα λεω αυτά να τα ακούω κ γω που πάλι αγχώνομαι κάπως( ενώ είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη) μέχρι να πάω  γιατρό κ να δω ότι όλα είναι καλά . 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 3:50 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Εγώ σχεδον ΤΙΠΟΤΑ!! Αν εξαιρέσεις έναν ελαχιστο πονο στις θηλες κ πού κ που λιγη δυσπεψια, τιποτα αλλο. Υπνηλία εχω οταν πίνω utrogestan κ γενικα λιωνω μεταξυ καναπε κ κρεβατιού!

Σημερα μπηκα στην 8η βδομάδα & τωρα μετραω τις μερες για την Τεταρτη που θα παμε μα το δουμε παλι!

Γενικά εμενα θα με διαλυσει το αγχος ως το τελος!

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω ; Από ποια βδομάδα είχες αιμα κ ποσο καιρο σου κράτησαν; Γτ ξύπνησα σήμερα το πρωί κ έχω καφέ ροζ αιμα κ γώ! Βέβαια κ στην πρώτη εγκυμοσυνη μου είχα αλλά εκεί έπαιρνα από την αρχή ουτροτζεσταν κ ένεση προγεστερονης . Με έχει φάει το άγχος τώρα! Ξέρω ότι μπορεί να είναι από την εμφύτευση αυτό το αιματακι αλλά αγχωθηκα γτ δν έχω κάνει κ υπέρηχο ακόμα κ δν ξέρω τι γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω ; Από ποια βδομάδα είχες αιμα κ ποσο καιρο σου κράτησαν; Γτ ξύπνησα σήμερα το πρωί κ έχω καφέ ροζ αιμα κ γώ! Βέβαια κ στην πρώτη εγκυμοσυνη μου είχα αλλά εκεί έπαιρνα από την αρχή ουτροτζεσταν κ ένεση προγεστερονης . Με έχει φάει το άγχος τώρα! Ξέρω ότι μπορεί να είναι από την εμφύτευση αυτό το αιματακι αλλά αγχωθηκα γτ δν έχω κάνει κ υπέρηχο ακόμα κ δν ξέρω τι γίνετε.

Λυπάμαι πάρα πολυ!

Μήπως κουράστηκες η χρειαζεσαι utrogestan για ενισχυση?

Εμεινα ξεκινησαν στις 5w + 4d κ συνεχίζουν ως σημερα 8w+1d.

Παρε τον γιατρό σου τηλέφωνο. 

Εύχομαι να μην ειναι τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Λυπάμαι πάρα πολυ!

Μήπως κουράστηκες η χρειαζεσαι utrogestan για ενισχυση?

Εμεινα ξεκινησαν στις 5w + 4d κ συνεχίζουν ως σημερα 8w+1d.

Παρε τον γιατρό σου τηλέφωνο. 

Εύχομαι να μην ειναι τιποτα!

Καλημέρα! Με ένα μωρό 16 μηνών πως να μην κουράζομαι! Τον έπαιρνα αγκαλιά κ είναι κ μπαμπατσικος! Πήγα τελικά χθες σε κλινική κ έκανα υπέρηχο! Είδαμε σάκο κ λεκιθικο ασκό κ ειδαμε κ κάτι μικρό δίπλα στον σάκο που πιθανόν να είναι αποκόλληση σάκου! Μου είπε υπάρχουν δυο εκδοχές ότι μπορεί να ήταν κ δεύτερος σάκος ή αποκόλληση! Αλλα το απέδωσε πιο πολύ σε αποκόλληση γτ δν ξέρουμε αν μπορεί να έκανα διπλή ωορρηξία που είναι πιο πιο σπάνιο συνήθως. Παιρνω ουτροτζεσταν πλέον κ prolutex ! Μου είπε ξεκούραση κ όχι βάρη! Να δω πως θα τα βγάλω πέρα κ με ένα μωρό που θέλει φροντίδα κ αυτό ! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, στο γραφείο σήμερα. Περάσαμε ένα σκ με βόλτες,κόσμο και δουλειές και είμαι λίγο πτωματάκι. Βρε κορίτσια τελευταίο ραντεβού είχα με τον γιατρό στις 20/3 που ήταν όλα καλά και μου έκλεισε το επόμενο στις 19/4 που θα κάνω την αυχενική αλλά εγώ νομίζω ότι είναι πολλές οι  μέρες και θέλω να τον πάρω τηλ ώστε να πάω μέσα στην εβδομάδα. Δεν ξέρω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ ο άντρας μου με κοροϊδεύει. 🤪


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα και από εμένα, στο γραφείο σήμερα. Περάσαμε ένα σκ με βόλτες,κόσμο και δουλειές και είμαι λίγο πτωματάκι. Βρε κορίτσια τελευταίο ραντεβού είχα με τον γιατρό στις 20/3 που ήταν όλα καλά και μου έκλεισε το επόμενο στις 19/4 που θα κάνω την αυχενική αλλά εγώ νομίζω ότι είναι πολλές οι  μέρες και θέλω να τον πάρω τηλ ώστε να πάω μέσα στην εβδομάδα. Δεν ξέρω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ ο άντρας μου με κοροϊδεύει. 🤪

Και εγώ θα αγχωνομουν

Εγώ θα σου πρότεινα για να σου φύγει να πας να κάνεις μια χοριακη να δεις ότι όντως αναπτύσεται ή αλλιώς να πας να κάνεις έναν υπέρηχο σε νοσοκομείο ή να τον πάρεις τηλ να τους πεις ότι αγχώνεσαι και να πάς να σε δει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εχετε κανει τον προγγενητικο έλεγχο?

Πηρα χθες τα αποτελέσματα κ η αιμοσφαιρινη F ειναι αυξημενη 2,4 με ορια απο το μικροβιολογικο 0-2 & μου γραφουν ως παρατηρηση ότι πρεπει να ελεγχθει κ ο συζυγος. Μιλησα με την γυναικολόγο κ μου ειπε αυτο που γραφει κ το μικροβιολογικο.  Δεν ηταν πολυ ανησυχη γιατι τα ερυθρα, η αιμισφαιρινη μου Α2 οπως κ ο αιματοκριτης μου ειναι ψηλα (εντος οριων), ομως εγω εχω φρικαρει... Δεν εχουμε στην οικογένεια μας ουτε στιγμα, ουτε αναιμιες.... 

Πραγματικά τρελαινομαι... εχω την αιμμοραγια,  εχω τις παλλινδρομες,  τωρα κ αυτο?

😥😥😥😥😥😥

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ζαλίζομαι πάρα πολύ, το πρωί που ξύπνησα για δουλειά δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.

Εγώ έκανα τον προγεννητικό πριν 20 μέρες περίπου. Αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω αυτές οι τιμές που γράφεις ότι είναι υψηλές σε εσένα, σε μένα που το κοίταξα είναι φυσιολογικές. Εγώ είχα κάτω από τα φ.τ. αιμοσφαιρίνη αιματοκρίτη σίδηρο και μου γράψανε από κάτω ότι σε κύηση συνιστάται να ελέγχετε και ο σύζυγος , αλλά εμείς επειδή δεν είναι το πρώτο παιδάκι ξέρουμε ότι δεν έχουμε στίγμα το έχουμε τσεκάρει. Απλά εγώ λόγω ανωμαλιών της περιόδου έπεσαν όλα στα πατώματα.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...