Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

Όσον αφορά το κόστος ζωής, τουλάχιστον εδώ που μένω εγώ, η μεγάλη διαφορά είναι τα ενοίκια των σπιτιών που είναι πάρα πολύ πιο ακριβά σε σχέση με την Ελλάδα!! Εγώ για ένα δωματιάκι στην εστία (που χώραγε ένα κρεβάτι κι ένα γραφείο) πλήρωνα 500 λίρες τον μήνα (που στην Αθήνα με 450 ευρώ νοικιάζεις κανονικό σπίτι με 2 υπνοδωμάτια). Επίσης λίγο πιο ακριβά είναι και τα ΜΜΜ. Οι τιμές στα σουπερμαρκετ και τα υπόλοιπα μαγαζιά θα έλεγα πως είναι πάνω κάτω οι ίδιες με της Ελλάδας.

- Ναι για τα ενοικια το ξέρω, ξέρω όμως ότι όσο πιο έξω μένεις απο την κεντρική πόλη μπορείς να βρεις μικρά διαμερισματάκια οικονομικότερα....600 λιρες το μήνα γκαρσονιερούλες-δυάράκια με την βασική επιπλωση (με τα utilities μέσα στην τιμή)...Εδώ (μιλάω για Αθήνα ε?) μια γκαρσονιέρα ένα δυαρι έχει γύρω στα 300-350? δίχως να συμπεριλαμβάνονται οι λογαριασμοί.

- Τα ΜΜΜ εδώ πλέον το εισητήριο στοιχίζει 1,40? για την απλή διαδρομή και κάπου στα 1,60-1,80 νομίζω στοιχίζει εκεί? Αλλά μην ξεχνάμε την διαφορά τους...Εκεί κάθε 2-5 λεπτά έρχετε ενώ εδώ περιμένεις και κανα μισάωρο με τρια τέταρτα!!! Θέλω να πω ότι το πληρώνω που το πληρώνω ας έχω καλή δουλεία τουλάχιστον (Δεν ισχύει αυτό στην Ελλάδα)

- Οι τιμές στα σουπερ μαρκετ είναι ιδιες με εδώ το ξέρω αυτό, ΑΛΛΑ οι μισθοι όμως είναι διπλάσιοι εκεί απο Ελλάδα με αποτέλεσμα να εκτοξεύσει το ποσοστό στο κόστος ζωής κατά 30-40% χαμηλότερα απο Ελλάδα, αν με πιάνεις...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οδοντιατρο δεν παω γιατι φοβαμαι :)

Κοντα στο νοσοκομειο που εργαζεται ο αντρας μου,υπαρχει παιδικος σταθμος για το προσωπικο του νοσοκομειου.δεν ειναι δωρεαν,κι αν θες το παιδακι σου να παει εκει,σου κρατανε απο το μισθο σου καποιο ποσο το μηνα.ομως θα πρεπει να ενημερωσεις το σταθμο ενα χρονο πριν,για να κρατησεις θεση κι αν θα βρεις.

Ολοι οι σταθμοι ειναι ιδωτικοι κ αν ειναι κρατικοι προτεραιοτητα ειχουν παιδακια με δυσκολιες.Επισης υπαρχουν και οι εθελοντικοι σταθμοι.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι και εγώ!

Η παρασκευή είναι η αγαπημένη μου. Συνήθως δουλεύω 8.45 με 5.30 με 1 ωρα διάλεμμα αλλά τη παρασκευή τελειώνω στις 4.15 (αυτή η ακρίβεια των Αγγλών) και κάποιες φορές πηγαίνουμε στο Cambridge για φαγητό (να είναι καλά τα κουπόνια από το Tesco). Πηγαμε και σινεμά σήμερα, είδαμε το Love and other Drug). Καλούτσικο, αλλά μάλλον όχι για το σινεμα!

Κορίτσια, έτσι πως τα λέτε έχω λίγο αγχωθεί. Μάλλον καλά κάνει και δεν έρχετε το μωράκι. Είμαι και κάπως υποχόνδρια και υπερβολικη με την υγεία μου (είναι και αυτό το ίντερνετ που δε βοηθάει),οπότε ίσως να μην είναι για εμένα.

Τελικά Julie, θα γεννήσεις Αγγλία ή σκεφτεσαι να γυρίσεις Ελλάδα;

Κατερίνα αυτό που είπες με τους γιατρούς στη ελλάδα, μάλλον ισχύει. Νομίζουμε ότι ό,τι κι αν πουν σωστό θα είναι. Αλλά από ότι κατάλαβα, και οι Αγγλοι αυτό νομίζουν για τους δικούς τους. Μάλιστα στην Ελλάδα ίσως ζητήσεις και μια δευτερη γνώμη για κάτι σοβαρό, εδώ μπα....

Με το καιρο φαντάζομαι το παιδάκι σου θα γίνει dimi ή jim!

Αλλά τι μας νοιάζει, αρκεί στην Ελλάδα για διακοπές να το φωνάζουν Δημητράκη!

Julie, εσύ ξέρεις τι περιμένεις; Εχεις προτιμήσεις;

Πότε τελειώνει το διδακτορικό; Τι σκέφτεσαι να κάνεις μετά;

Stellinula, δε σε ξέχασα κοιριτσάκι μου. Στενοχωριέμαι έτσι που τα λες για την Ελλαδίτσα, μάλλον και εγώ λόγω απόστασης τοσα χρόνια σκέφτομαι μόνο τα καλά που έχει να μας προσφέρει.

Θα σου γράψω αύριο τι γνώμη μου, και εύχομαι να μπορέσω να σου δώσω και κάποιες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι και εγώ!

Η παρασκευή είναι η αγαπημένη μου. Συνήθως δουλεύω 8.45 με 5.30 με 1 ωρα διάλεμμα αλλά τη παρασκευή τελειώνω στις 4.15 (αυτή η ακρίβεια των Αγγλών) και κάποιες φορές πηγαίνουμε στο Cambridge για φαγητό (να είναι καλά τα κουπόνια από το Tesco). Πηγαμε και σινεμά σήμερα, είδαμε το Love and other Drug). Καλούτσικο, αλλά μάλλον όχι για το σινεμα!

Κορίτσια, έτσι πως τα λέτε έχω λίγο αγχωθεί. Μάλλον καλά κάνει και δεν έρχετε το μωράκι. Είμαι και κάπως υποχόνδρια και υπερβολικη με την υγεία μου (είναι και αυτό το ίντερνετ που δε βοηθάει),οπότε ίσως να μην είναι για εμένα.

Τελικά Julie, θα γεννήσεις Αγγλία ή σκεφτεσαι να γυρίσεις Ελλάδα;

Κατερίνα αυτό που είπες με τους γιατρούς στη ελλάδα, μάλλον ισχύει. Νομίζουμε ότι ό,τι κι αν πουν σωστό θα είναι. Αλλά από ότι κατάλαβα, και οι Αγγλοι αυτό νομίζουν για τους δικούς τους. Μάλιστα στην Ελλάδα ίσως ζητήσεις και μια δευτερη γνώμη για κάτι σοβαρό, εδώ μπα....

Με το καιρο φαντάζομαι το παιδάκι σου θα γίνει dimi ή jim!

Αλλά τι μας νοιάζει, αρκεί στην Ελλάδα για διακοπές να το φωνάζουν Δημητράκη!

Julie, εσύ ξέρεις τι περιμένεις; Εχεις προτιμήσεις;

Πότε τελειώνει το διδακτορικό; Τι σκέφτεσαι να κάνεις μετά;

Stellinula, δε σε ξέχασα κοιριτσάκι μου. Στενοχωριέμαι έτσι που τα λες για την Ελλαδίτσα, μάλλον και εγώ λόγω απόστασης τοσα χρόνια σκέφτομαι μόνο τα καλά που έχει να μας προσφέρει.

Θα σου γράψω αύριο τι γνώμη μου, και εύχομαι να μπορέσω να σου δώσω και κάποιες πληροφορίες.

Μια χαρά είναι για σένα!! Κι όταν με το καλό τσακώσετε το μπεμπάκι όλα θα πάνε καλά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!Άλλωστε με τα ταξίδια στην Ελλάδα θα κάνεις όλα όσα θέλεις και θεωρείς απαραίτητα και θα είσαι μια χαρά!!!Μην ανησυχείς καθόλου! (Κι επίσης σε εμένα από ότι φαίνεται την έκαναν και λίγο, η Κατερίνα είχε καλύτερη αντιμετώπιση).

Εγώ θα γεννήσω Ελλάδα, γεννάω αρχές Μαίου και από αρχές Απριλίου θα πάρω ενός έτους άδεια από το διδακτορικό. Είμαι ακόμα στον πρώτο μου χρόνο (ωραίος συγχρονισμός ε, δεν μπορείς να πεις, δεν πρόλαβα να αρχίσω και τσουπ διακόπτω...) οπότε έχω πολύ μέλλον. Αν καταφέρω να τελειώσω το διδακτορικό μου θα ήθελα πολύ να συνεχίσω ακαδημαικά αλλά αυτό είναι πολύ δύσκολο και ειδικά στην Ελλάδα όπου θέλω τελικά να γυρίσω. Αν δεν μου κάτσει μάλλον θα προσπαθήσω να διοριστώ σε σχολείο (σπουδάζω μαθηματικά).

Α ναι, περιμένω κοριτσακι!!!

Σινεμά ε? Αχ πόσο καιρό έχω να πάω...κι αυτή η μυρωδιά από ποπ κορν, μμμμμ...

Φιλάκια πολλά!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεσποινα δε θελω ηττοπαθειες!!!!!6 μηνες ειναι λιγο.δωσε λιγο χρονο στο σωμα σου να προσαρμοσθει,οταν ξεκινας ελευθερεςεπαφες,θελει λιγη υπομονη.Θα ερθει το μπεμπε οπωσδηποτε.Μεχρι τοτε απολαυσε το σινεμαδακι σου,που εχει καταντησει πολυτελεια για μενα.και μη λες πως δεν ειναι για σενα....:(

Τζουλι ξερεις μερικες αεροπορικες δε σ αφηνουν να πεταξεις μετα τη 30η εβδομαδα νομιζω.το χεις κοιταξει?οποτε θα φυγεις νωριτερα?ποσο θα κατσεις ελλαδα και μετα θα ρθεις με τη ζουζου πανω,και τι θα κανεις με τα μωρουδιακα?χαρα στο κουραγιο σου :) :)

Σημερα εχω pampering day κοριτσια,παω για ομορφαδες κ ο αντρας baby sitting.Να ΣΣΣΣιαχτω λιγο γιατι με τον τζαναμπετη το γιο μου το μαλλι κοντευει να γινει οσαν της Γκολφως :)))))


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Stellinula.

τι κάνεις σήμερα; Βλεπω κοντεύουν οι μέρες σου. Με το καλο.

Λοιπόν σχετικά με όλα αυτά που έγραψες, θα προσπαθήσω να σου πω τη γνώμη μου. Ευχομαι να μη παρεξηγηθώ, αυτά που θα πω είναι το τι ακούω και τι διαβάζω, και προσωπικές εμπειρίες.

Κοίταξα λίγο αυτό που είπες σχετικά με τη δωρεάν υγεία. Δεν είμαι ειδική, αλλά δε νομίζω πως τα πράγματα είναι τόσο εύκολα.

Αν θες κοίτα και σε αυτη τη σελλίδα

http://www.adviceguide.org.uk/index/your_family/health/nhs_charges_for_people_from_abroad.htm

Πάντως από ότι κατάλαβα, μια πρώτη έρευνα την έχεις κάνει.

Αυτό που λέει σχετικά με το αν δικαιουσαι δωρεάν υγεία (have come to the UK to work, either as an employee or self-employed person. This does not include people on short business trips), θα το μετέφραζα ότι πρέπει να έχεις ήδη βρει εργασία. Βέβαια, μπορεί να κάνω και λάθος, καλο θα ήταν να το ψάξεις παραπάνω.

Αυτό που είπες για το επίδομα παιδιού, πρέπει πάλι να έχει να κάνει με το τι δικαιωματα σου αναγνωρίζονται. Μέχρι τον Απρίλιο του 2011(αν δε κάνω λάθος) όλοι δικαιουνται επίδομα παιδιού. Αλλά αυτό είναι να αλλάξει σύντομα. Γενικά το σύστημα είναι να αλλάξει ριζικά , λόγω του τελευταίου προϋπολογισμού, γιατί είδαν ότι δε τους συμφέρει. Καλά θα ήταν να κοιτάξετε τις νέες αλλαγές πριν αποφασίσετε να ΄ρθείτε.

Για το νηπιακό, δεν έχω ακούσει κανέναν άγγλο να πει ότι στέλνει το παιδάκι σε δημόσιο, από ότι κατάλαβα, δε πρέπει να είναι και τόσο καλά, και πρέπει να υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονης. Γενικά, η γνώμη μου είναι ότι οι άγγλοι δεν έχουν την ίδια αίσθηση καθαριότητας με εμάς, οπότε έχω την εντύπωση ότι οι δημοσιοι σταθμοί, δε θα είναι το περιβάλλον που θα εμπιστευόμουν για το παιδάκι μου.

Οσο για το θέμα της δουλειάς, για τα δικά σου τα προσόντα δε μπορώ να πω αν υπάρχει ζήτηση, πάντως μου φαίνεται ότι ως ηλεκρονικός, ο άντρας σου θα ήταν προτιμότερο να κοιτούσε να βρει δουλειά στο αντικείμενο του. Αν σχετίζεται και με oil and gas, offshore, ή οτιδήποτε έχει να κάνει με εναλλακτικές πηγές ενέργειας, θα έχει αρκετές πιθανότητες. Η Αγγλία σκοπεύει να επενδύσει πολλά χρήματα στις νέες πηγές ενέργειας και σίγουρα θα χρειάστούν άτομα με προσόντα. Καλα θα ήταν να το ψάξει λίγο.

Η σελλίδα που χρησιμοποιούσα εγώ ηταν http://www.engineerboard.co.uk, αλλά υπάρχουν τόσες άλλες!

Αλλωστε, από ότι διαβάζω, έχει παρατηρηθεί μεγάλη ζήτηση εργασίας και πως ακόμα και για θέση πωλήτριας ή ταμείας οι αιτήσεις είναι πάρα πολλές, και πως κυριως για τέτοιου είδους εργασίας προτιμούνται οι άγγλοι. άλλωστε όπως είχε δηλώσει και ο Gordon Brown "English Jobs for English workers".

Σχετικά με το σχόλιο σου ότι δε μπορεις να βρεις δουλειά γιατι οι εργοδότες σκέφτονται πως θα θελεις να κανεις παιδια και τα λοιπα, μη νομίζεις πως και εδώ είναι τόσο διαφορετικά τα πράγματα. Πρόσφατα διάβασα ένα άρθρο που έλεγε ότι έχει παρατηρηθεί πως οι εργοδότες είναι διστακτικοί στο να προσφέουν δουλειά σε γυναίκες που βρίσκονται σε γόνιμη ηλικία. Αλλωστε η αγγλία δε φημήζεται για τις παροχές μητρότητάς τους, άσχετα με το τι λεν!

Αν και θα είναι δύσκολο, η γνώμη μου είναι πως περισσότερες πιθανότητες θα είχατε άμα ερχόταν ο άντρας σου πρώτα εδώ και βρει δουλειά και αφού τη βρει να προσπαθούσες να ερχόσουν και εσύ με το παιδί.

Μεγάλο το μήνυμά μου και ίσως να ξεφεύγω λίγο!

ειναι στη φύση μου να θέλω να βοηθήσω το συνάθρωπο και μπορεί να γίνομαι κουραστικη. Πες μου αν θες άλλες πληροφορίες, και αν θες να σου γράψω ένα άλλο ακόμα κατεβατο σχετικά με τα σπίτια και τις συγκοινωνίες!

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα καλημέρα!

Ωραιά, εύχομαι να περάσεις καλά σημερα. Σίγουρα λίγη περιποίηση θα τη δικαιούσαι. Και μια που είναι και οι εκπτώσεις, κανένα ρουχαλάκι; Απλώς θα τα κόψεις, ή θα κάνεις και τίποτα άλλο;

Το ξέρω 6 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός, αλλά ούτε και λίγος! Σήμερα αδιαθέτησα :-D όποτε από την άλλη βδομάδα κιόλας αρχίζουμε προσπάθειες!

Link to comment
Share on other sites

Julie

Από ότι κατάλαβα το παιδάκι δεν ήταν στο πρόγραμμα, αλλά μη σε ανησυχεί καθόλου. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις, και μάλιστα καλύτερα από όσο νόμιζες. Και εμείς που το προγραμματίσαμε τι καταλάβαμε;

Αλήθεια από που είσαι;

Στην Ελλάδα σκέφτεσαι να γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική; Μετά από όλα αυτα που βλέπω εδώ, άρχισα να πιστεύω πως κακώς θεωρούμε τα δημόσια νοσοκομεία μας απαράδεκτα και πάμε και δίνουμε τα λεφτά μας στις ιδιωτικές κλινικές. Η αδερφή μου γέννησε στο ιπποκρατειο τελικά, μετά από τη παρέκκλιση του γιατρού της και όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τζουλι ξερεις μερικες αεροπορικες δε σ αφηνουν να πεταξεις μετα τη 30η εβδομαδα νομιζω.το χεις κοιταξει?οποτε θα φυγεις νωριτερα?ποσο θα κατσεις ελλαδα και μετα θα ρθεις με τη ζουζου πανω,και τι θα κανεις με τα μωρουδιακα?χαρα στο κουραγιο σου :) :)

Σημερα εχω pampering day κοριτσια,παω για ομορφαδες κ ο αντρας baby sitting.Να ΣΣΣΣιαχτω λιγο γιατι με τον τζαναμπετη το γιο μου το μαλλι κοντευει να γινει οσαν της Γκολφως :)))))

Ναι το ξέρω, αλλά μου είπαν πως με χαρτί γιατρού είμαι οκ και μπορώ να πετάξω... ΕΛλάδα θα κάτσω μέχρι Σεπτέμβρη, μετά θέλω να γυρίσω και όσο μπορώ να ξαναξεκινήσω διάβασμα (κι ας έχω άδεια δηλαδή). Είναι ταλαιπωρία, αλλά καθώς ο άντρας μου θα είναι Ελλάδα από τον Μάρτιο για μερικούς μήνες δεν μπορώ εγώ να μείνω εδώ μοναχούλα! Επίσης στην Ελλαδίτσα θα έχω και τους γονείς μου να με βοηθάνε αυτούς τους πρώτους δύσκολους μήνες...Οπότε είναι πιστεύω η καλύτερη λύση!

Για πες μου Κατερίνα μου, πώς είναι η ζωή μετά το μωρό (που τα έχεις και πρόσφατα)? Πώς είναι οι πρώτοι μήνες?

Με γεια και το καινούριο μαλλάκι!!! Ελπίζω να βγήκε σούπερ και να έμειναν και οι δύο άντρες σου με το στόμα ανοιχτό, χιχιχι! Φιλάκια!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Julie

Από ότι κατάλαβα το παιδάκι δεν ήταν στο πρόγραμμα, αλλά μη σε ανησυχεί καθόλου. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις, και μάλιστα καλύτερα από όσο νόμιζες. Και εμείς που το προγραμματίσαμε τι καταλάβαμε;

Αλήθεια από που είσαι;

Στην Ελλάδα σκέφτεσαι να γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική; Μετά από όλα αυτα που βλέπω εδώ, άρχισα να πιστεύω πως κακώς θεωρούμε τα δημόσια νοσοκομεία μας απαράδεκτα και πάμε και δίνουμε τα λεφτά μας στις ιδιωτικές κλινικές. Η αδερφή μου γέννησε στο ιπποκρατειο τελικά, μετά από τη παρέκκλιση του γιατρού της και όλα πήγαν καλά.

Καλημέρα Δέσποινά μου!! Στο πρόγραμμα ήταν και το μπεμπέ, για την ακρίβεια προσπαθούσαμε έναν χρόνο (ναι οι 6 μήνες που λες δεν είναι καθόλου μεγάλο χρονικό διάστημα!!) αλλά στο μεταξύ με δέχτηκαν για διδακτορικό, πήρα και υποτροφία, το μπεμπέ δεν ερχόταν και μόλις ξεκίνησα τσουπ!!!!!! Χαχαχαχα, τί να πω! Τώρα το αν θα τα καταφέρω να τα συνδυάσω όλα θα το δούμε, αλλά πάνω από όλα το μωρό μου να είναι καλά!!!

Στην Ελλάδα θα γεννήσω αναγκαστικά στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου! Διαφορετικά θα προτιμούσα να πάω σε δημόσιο να σου πω την αλήθεια...

Φιλάκια πολλά, να έχεις μια πολύ πολύ όμορφη Κυριακή!!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα καλημέρα!

Ωραιά, εύχομαι να περάσεις καλά σημερα. Σίγουρα λίγη περιποίηση θα τη δικαιούσαι. Και μια που είναι και οι εκπτώσεις, κανένα ρουχαλάκι; Απλώς θα τα κόψεις, ή θα κάνεις και τίποτα άλλο;

Το ξέρω 6 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός, αλλά ούτε και λίγος! Σήμερα αδιαθέτησα :-D όποτε από την άλλη βδομάδα κιόλας αρχίζουμε προσπάθειες!

Αντε αγαπη μου μπραβο!!!!!!!Χαλαρωσε,να τρως καλα,να μην καπνιζεις,οχι αλκοολ,οχι καφεινη,ξεκουραση και το κυριοτερο απολαυσε το ;):D

Τα εκοψα και τα χτενισα και με το που γυρισα σπιτι,λουστηκα κ τα φτιαξα μονη μου.μια μανια που εχουν ολοι να μου τα φουντωνουν,σαν ανανας γινομαι!Ρουχαλακια ολα on line;-) τα εκανα αρχες του μηνα.ο καιρος ηταν χαλια για να βγω εξω με το μωρο,ασε που στα καταστηματα γινεται πανικος.Οποτε τα εκανα παρεγγελια.και με το μωρο σε τετοια ηλικια δε το πολυευχαριστιεμαι,βασανιζεται κ το δολιο.Προτιμω να κατσω τις ιδιες ωρες εξω στον φρεσκο αερα παρα στο mall.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, αλλά μου είπαν πως με χαρτί γιατρού είμαι οκ και μπορώ να πετάξω... ΕΛλάδα θα κάτσω μέχρι Σεπτέμβρη, μετά θέλω να γυρίσω και όσο μπορώ να ξαναξεκινήσω διάβασμα (κι ας έχω άδεια δηλαδή). Είναι ταλαιπωρία, αλλά καθώς ο άντρας μου θα είναι Ελλάδα από τον Μάρτιο για μερικούς μήνες δεν μπορώ εγώ να μείνω εδώ μοναχούλα! Επίσης στην Ελλαδίτσα θα έχω και τους γονείς μου να με βοηθάνε αυτούς τους πρώτους δύσκολους μήνες...Οπότε είναι πιστεύω η καλύτερη λύση!

Για πες μου Κατερίνα μου, πώς είναι η ζωή μετά το μωρό (που τα έχεις και πρόσφατα)? Πώς είναι οι πρώτοι μήνες?

Με γεια και το καινούριο μαλλάκι!!! Ελπίζω να βγήκε σούπερ και να έμειναν και οι δύο άντρες σου με το στόμα ανοιχτό, χιχιχι! Φιλάκια!!

Η ζωη μετα το μωρο???πφφφφφ απο που να αρχισω?οι πρωτες εβδομαδες ειναι εξαντλητικες για ολους,κυριως η πρωτη μερα στο σπιτι!!!

Θα πρεπει ολοι,αναλογα το ρολο τους,να προσαρμοσθουν στη νεα κατασταση.γελια,κλαματα,νευρα, απ ολα θα χει η καθημερινοτητα σας.

εμενα ειχε ερθει η μαμα μου κι εκατσε ενα μηνα μαζι μας.3 ανθρωποι και μας ειχε σουζα ολους.ακομα μας εχει δηλαδη.

με το που ανοιγε το ματι,τρεχαμε ολοι.φερε εσυ πανα,φερε εσυ νερο,κανε εκεινο ή το αλλο,μη πιανεις ετσι το μωρο.τρελοκομειο!!

Λοιπον αυτα που ηξερες ξεχασετα:D:D:tongue: ετοιμασου για νεες περιπετειες!

Το μαλλι καλο,κ ο αντρας εμεινε με το στομα ανοιχτο (οταν του πα ποσο πηγε το μαλλι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Hello Julie.

Αλήθεια, και εσάς σας δυσκόλεψε το μωράκι. Κάνατε τίποτα τεστ ή το πήρατε πιο χαλαρά; Ποτέ δε κατάλαβα γιατί όλα πρέπει να έρχονται αντίθετα από αυτά που σχεδιάζεις;

Ασχετο, τι υποτροφία πήρες; Από Ελλάδα; Καμιά φορά μου μπαίνει στο μυαλό να κοιτάξω για διδακτορικό, στη δουλειά πρέπει να ξέρεις λίγο από όλα, αλλά θα προτιμούσα να ειδικευτώ σε ένα αντικείμενο. Αλλα βέβαια κάθε τόσο σκέφτομαι τι άλλο θα μπορούσα να κάνω, και τελικά κάθομαι στα ίδια, γιατι φοβάμαι να πάρω ρίσκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...