Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ Έχω πελαγωσει με όλα αυτά τα δικαιολογητικά και γενικά τη διαδικασία της επιτροπής και τα είχα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ευτυχώς τα έχω μαζέψει όλα εκτός από τον υπέρηχο και τη χοριακη.Ο γιατρός μου είπε πως θα πάμε με ήπια διέγερση δλδ ίσως meriofert με femara,οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω το λιγότερο δύο ωοληψιες..Μακάρι να είναι μόνο δύο,πιστεύω πως θα κάνω περισσότερες..

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν και με την πρώτη θα ευχηθώ εγώ..! 🤞🤞🤞

Μανουλες στη Μ.Βρετανια


fairymummy

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες,τι κανετε?

Στελλινουλα πως τα πατε?πως ειναι οι νυχτες σας?

Δεσποινα η συνταγη φαινεται δυσκολη,αλλα σε βεβαιω για το αποτελεσμα.δε θα πιστευεις πως το εφτιαξες εσυ.

Τζουλι πως τα πας?μεγαλωνει κ αλλο η κοιλιτσα?εμενα ολη μερα κοιμοταν κ εριχνε ζειμπεκικα νωρις το πρωι.εσενα τι κανει?

Ειρηνη ξεκινησε τις κλοτσιες ο διαδοχος?

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια,εν τω μεταξυ ειναι κ καμακιας :)

χαμογελαει σε ολους αλλα αν δει θηλυκο κανει ματακια-ναζακια;)

ιθαγενεια αγγλικη,εφοσον γεννηθηκε εδω.

Δεσποινακι ο μπαμπας μου γυρισε απ το ταξιδι του,χθες μιλησαμε στο τηλ,θα παρει κανα μηνα ακομα μεχρι να ερθουν.κ εσυ ειπες θα πας ταξιδακι σε λιγο καιρο?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου όλα έχουν αρχισει και πάνε πολύυ καλύτερα!!! Μπένουμε σιγά σιγά σε ένα πρόγραμμμα.

Τα βράδυα δεν πολυ ξυπνάμε είναι ηρεμος μπέμπης!!!

Ηρθε και ο παιδιατρος τον βρήκε εξαιρετικό....Όλα πάνε όμορφα!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Δυστυχως η οικογενεια μου ειναι Κρητη, αλλα θα ερθει η μητερα μου 2 εβδομαδες πριν την γεννα να μας βοηθησει και θα καθησει 2 μηνες σχεδον!μετα θα κατεβουμε μαζι Ελλαδα, να μην κανω και μονη μου το ταξιδι με ενα νεογεννητο.

οσο για τα μελλοντικα μας σχεδια, στην Αγγλια μας βλεπω..οπου υπαρχει δουλεια ετσι δεν ειναι?τι να κανουμε...

Κατερινα Αγγλικη ιθαγενεια εχει ο μικρος σου επειδη γεννηθηκε εδω (Αγγλια) υπηκοοτητα Αγγλικη παλι λογω του πατερα του ετσι??τα ψαχνουμε και μες λιγακι να δουμε τι γινεται με αυτα τα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Πώς είστε σήμερα; Στελλα και Κατερίνα, είσαστε πολύ τυχερές με τέτοια ήσυχα μωράκια που έχετε και οι δυο σας! Δε φαίνεται να σας κουράζουν και τόσο!

Κατερίνα, βγαίνετε καθόλου καμιά βολτούλα ή ο καιρός σας κρατάει μεσά;

Στελλίτσα, φαντάζομαι εσύ θα περιμένεις να σαραντήσεις, ή αυτά είναι παλιά έθιμα πριν τον βγάλεις να γνωρίσει την Αθήνα;

Οι εγκυούλες σήμερα πως είναι;

Παω διακοπούλες τέλη Φεβρουαρίου, περνάει γρήγορα ο καιρός, σύντομα θα έρθει η άνοιξή χωρίς να το καταλάβω.

Κατερίνα, το παιδάκι σου δε μπορούσες να το δηλώσεις και στην Ελλάδα;Νομίζω πως ο αδερφός μου τον εχει δηλώσει το γιό του, τώρα αν μπορεί να έχει και ελληνικό διαβατήριο, αύτο δε το ξέρω.

Νομισα πως οι γονείς σου θα έρχονταν νωρίτερα :cry:, φαντάζομαι ο παππούς θα θέλει να γνωρίσει το εγγονάκι του!

Ειρήνη, μπράβο τη μητέρα σου που έρχεται για τόσο καιρο. Σίγουρα θα τη χρειαστείτε στην αρχη! Φαντάζομαι θα κάτσεις για καλοκαίρι στο νησί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,πως περασατε σημερα?

Δεσποινακι μες στην εβδομαδα παμε βολτουλες με τον μπεμπη να παρει τον αερα του,οτι καιρο κανει.εκτος φυσικα εαν βρεχει πολυ δυνατα.σαββ/κο παλι βολτουλες λιγο πιο μακρια μια κ που μας συνοδευει ο μπαμπας.Για διαβατηριο απ οσο ξερω,μπορει να εχει 2 ελληνικο κ αγγλικο.

Ειρηνη οσο για την ιθαγενεια-υπηκοοτητα εδω ειναι το ιδιο πραγμα,οχι οπως στην πατριδα μας που διαφερουν.ανεξαρτητα απο που καταγονται οι γονεις,απ τη στιγμη που ενα παιδι γεννηθει εδω,εχει Αγγλικη υπηκοοτητα. (εθνικοτητα στο διαβατηριο) το ιδιο ισχυει σε πολλα κρατη,εκτος Ελλαδας.

τοσο το παιδι μου οσο κ το παιδι σου,μπορουν να εχουν την ελληνικη ιθαγενεια,εφοσον ενας απ τους 2 γονεις ειναι ελληνας.κ επειδη εχουμε κ αγορακια αυτοματα σημαινει πως θα πρεπει να υπηρετησουν τον στρατο σε περιπτωση που θελησουμε την ιθαγενεια.δεν ξερω βεβαια αν νομικα εχει αλλαξει κατι.

Στελλα αν διαβαζεις,πες μας νεα σου,αναρρωσες?το μωρο καλα?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Έχω πήξει και προβλέπεται ακόμα μεγαλύτερο πήξιμο αυτή την εβδομάδα!! Μου ανέθεσε και δεύτερη ομιλία ο καλός μου supervisor για την επόμενη Παρασκευή :shock::shock::shock: , οπότε έχω πολλή δουλειά για να τον βγάλω ασπροσπρόσωπο!!

Εδώ ξανακρύωσε ο καιρός, ξεπάγιασα σήμερα που βγήκα έξω. Πώς τον βγάζεις τον μικρούλη έξω με τέτοιο καιρό Κατερίνα μου? Δεν παγώνει η μυτούλα του? Βέβαια δεν γίνεται και να τον έχεις συνέχεια μέσα κλεισμένο...

Εμένα με κλωτσάει όποτε της κατέβει, δεν έχει στάνταρ πρόγραμμα! Έχω παρατηρήσει όμως ότι κλωτσάει πολύ όταν ακούει αντρικές φωνές! Ακόμα δεν βγήκε από την κοιλιά και γκομενίζει το πουλάκι μου!!!

Δεσποινάκι μου ούτε που θα το καταλάβεις πώς θα περάσει ο καιρός για τις διακοπές!!!Αχ τί όμορφα που θα τα περάσετε!!!

Ειρήνη πολύ σημαντικό που θα έρθει η μανούλα σου, θα χρειαστείς την πολύτιμη βοήθειά της σίγουρα!!Και μετά Ελλαδίτσα θα τρελαθέιτε στις βόλτες που θα έχει μεγαλώσει και λίγο!!!Αλήθεια έχεις αγοράσει τίποτα για το μπεμπάκι?

Στελλίτσα μου, ευτυχισμένη μανούλα, τί κάνει ο μικρός σου? Ηρεμείτε σιγά σιγά...βρίσκετε τους ρυθμούς σας?


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε;

Επιτέλους Σαβ-κο και λίγη ξεκούραση. Δεν έχουμε κανονίσει τίποτα ιδιαίτερο. Θα ασχοληθώ με τη ζαχαροπλαστική, μια και που η Κατερίνα μου έδωσε τη συνταγή για τα εκλαιράκια:tongue::tongue:. Αμα τα πετύχω θα κάνω πάρτυ! Είστε όλες καλεσμένες!

Κατερίνα, χαράς στο κουράγιο σου που βγάζεις το μικρούλη βολτούλα με τετοιο καιρό. Σίγουρα του κάνει καλό. Φαντάζομαι και εσύ θα θέλεις να κάνεις καμιά βολτούλα! Εύχομαι αυτό το σακ-κο ο καιρός να είναι καλός και να χαρείτε τη βολτούλα σας περισσότερο!

Julie, υπομονή και καλή προσπάθεια στο διάβασμα σου! Είμαι σίγουρη ότι θα τα πας πάρα πολυ καλά. Με τοσο διαβασμά, και μάλιστα μαθηματικά, η μικρή θα γίνει Einstein!

Ειρήνη, Στελλίτσα εύχομαι και εσείς και τα μικρά σας να είστε καλα!

Καλό Σαβ'κο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε;

Επιτέλους Σαβ-κο και λίγη ξεκούραση. Δεν έχουμε κανονίσει τίποτα ιδιαίτερο. Θα ασχοληθώ με τη ζαχαροπλαστική, μια και που η Κατερίνα μου έδωσε τη συνταγή για τα εκλαιράκια:tongue::tongue:. Αμα τα πετύχω θα κάνω πάρτυ! Είστε όλες καλεσμένες!

Κατερίνα, χαράς στο κουράγιο σου που βγάζεις το μικρούλη βολτούλα με τετοιο καιρό. Σίγουρα του κάνει καλό. Φαντάζομαι και εσύ θα θέλεις να κάνεις καμιά βολτούλα! Εύχομαι αυτό το σακ-κο ο καιρός να είναι καλός και να χαρείτε τη βολτούλα σας περισσότερο!

Julie, υπομονή και καλή προσπάθεια στο διάβασμα σου! Είμαι σίγουρη ότι θα τα πας πάρα πολυ καλά. Με τοσο διαβασμά, και μάλιστα μαθηματικά, η μικρή θα γίνει Einstein!

Ειρήνη, Στελλίτσα εύχομαι και εσείς και τα μικρά σας να είστε καλα!

Καλό Σαβ'κο!

Μιαμ μιαμ μιαμ σλουρπ!!!!!!!!!

Εκλαιράκια διαβάζω...αχχχχχχχ με κολάζεις Δέσποινα με κολάζεις!!!!Στείλε κανένα κι από εδώ, ναι??? Μια χαρά θα σου πετύχουν και ο σύζυγος θα ξετρελαθεί και θα σου ζητάει κάθε βδομάδα!!!

Ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα! Η αλήθεια είναι πως με την εγκυμοσύνη είναι 2 φορές πιο δύσκολο να συγκεντρωθώ, δεν ξέρω γιατί αλλά έχω γίνει πολύ αφηρημένη -ελπίζω να γυρίσω στα κανονικά μου αφού γεννήσω! Την μικρή την εκπαιδεύω από τώρα ναι, τους λέω στα σεμινάρια να μιλάνε δυνατά για να ακούει και να μαθαίνει, χιχιχιχιχι!:tongue::tongue::tongue:


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια;

Που χαθήκατε;

Εύχομαι να περάσατε ένα ωραίο Σαβ-κο.

Οπώς πάντα, δεν έκανα και πολλά. Πως περνάει το ατίμο και ούτε το καταλαβαίνω; Τουλάχιστον έφτιαξα τα εκλεράκια, και μπορώ να πώ ότι τα πέτυχα. Κατερίνα σε ευχαριστώ πολύ για τη συνταγη. Ηταν πολύ καλή και το αποτέλεσμα μια σκέτη γλύκα!

Αλήθεια που έμαθες να μαγειρεύεις; Από τη μητέρα σου, ή μόνη;

Με έπιασε και μια νοσταλγία σήμερα, όλο το πρωί σκεφτόμουν τη Θεσσαλονίκη, καφεδάκι στο κέντρο, και μετά κατά τις 9.00 για κανένα ουζάκι και τα ωραία μεζεδάκια, αχ:-(

Εσάς σας λύπει καθόλου η Ελλαδίτσα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!πως περασατε το σαββ/κο σας?

εμεις δεν πηγαμε πουθενα:-( αντιθετως ειχαμε επισκεψεις το σαββατο γκρρρ....ηθελα να ξερα δεν καταλαβαινουν πως δε μπορουμε να βγουμε το απογευμα κ ερχονται το πρωι κ μας κλεινουν μεσα?σημερα παλι,καθαρισα το σπιτι να παμε καμια βολτουλα με το μικρακι μου αυριο.

εχει κρυο βεβαια,αλλα ο χιονομπαλιτσας εχει αρκουδοστολες και μαζι με την κουβερτουλα του ειναι μια χαρα στο καροτσακι.

ε,να περπατησω λιγο να βγει κ το μωρο στον φρεσκο αερα.μου αρεσει οταν ειμαστε στα μαγαζια που χαζευει ολα τα χρωματιστα κουτακια,τα φωτα ψηλα στο ταβανι,στο δρομο εξω τα δεντρακια.και στην επιστροφη,μετα απο τοση ωρα εκθεσης ερεθισματων,ροχαλιζει!

Δεσποινα περιμενω με αγωνια αποτελεσματα;) αν κ ειμαι σιγουρη πως θα τα κανες μουρλια

Τζουλι ο supervisor σου ειναι για πολλες κλοτσιες,εγκυο γυναικα να σου αναθεσει κ 2η ομιλια?τι να πω?τι κανει η μπεμπα?

Ειρηνη κ Στελλα ελπιζω να ειστε καλα κ εσεις κ τα αντρακια σας!Περιμενουμε νεα σας.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιουπιιιιιιιιιιι!το ξερα οτι θα τα καταφερεις!χιλια μπραβο!οπως καταλαβαινεις ομως τωρα,πρεπει να δοκιμασω για να βεβαιωσω το αποτελεσμα χαχαχαχαχαχαχαχαχα.

Νοσταλγια.........τι ειπες τωρα Δεσποινα μου!χθες ειχε γεννεθλια ο ξαδερφος μου (2 ετων),κ οσο σκεφτομουν την οικογενεια ολη μαζεμενη,γιατι εχω κ μεγαλο σοι,αστα να πανε.

ασχετη ερωτηση,εχετε νοβα ή ελληνικη τηλεοραση?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Kατερίνα

Κρίμα το καημένο το παιδάκι που έμεινε μεσα. Δε τους παίρνατε τους καλεσμένους σας να πηγαίνατε όλοι μαζί βολτούλα; Ισως τότε να το έπιαναν το υπονοούμενο:rolleyes:!

Πολύ θα ήθελα να σε καλούσα να δοκιμάσεις, αλλά μάλλον δύσκολο. Αμά το στείλω κουριέρ;:tongue:

Δεν έχω ελληνική τηλεόραση. Καμιά φορά έβλεπα καμιά ελληνική σειρά από κάποιες σελλίδες, αλλά το έκοψα και αυτό, γιατί μου κόλλησαν κάτι ιυοι.

Θα μου άρεζε καμιά φορά να βλέπω καμιά ελληνική σειρά, και από ότι λέει η μητέρα μου σχετικά καλή είναι το νησι. Διάβασα το βιβλίο και μου άρεσε πολύ, ίσως να κοιτάξω αν μπορώ να το κατεβάσω.

Ο αδερφός μου εχει βρει μια σελλίδα που μπορούσες με γύρω στα 10 ευρώ το μήνα να βλέπεις όλα τα ελληνικά κανάλια μέσω υπολογιστή. Ισως κάποια στιγμή το βάλω και εγώ, αλλά για την ώρα βλέπω τόσο πολύ τηλεόραση, αμά είχα και την ελληνική, δε θα έκανα τίποτα άλλο!

Εσυ βλέπεις ελληνική τηλεόραση;

Να σου ζήσει ο ξαδερφούλης! Κατά τον Απρίλη δεν είπες ότι σκέφτεσαι να πάς Αθήνα; Τυχερούλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. περασε το σαββατοκυριακο ησυχα και ωραια...σπιτι βασικα, ξεκουραση. Την Παρασκευη ειχα ραντεβου στο νοσοκομειο για την καμπυλη ζαχαρου. Δυστυχως δεν καταφερα να την ολοκληρωσω την εξεταση. Μου πηραν αιμα στην αρχη, μετα μου εδωσαν να πιω το lucozade αλλα λιγο πριν το τελειωσω το εβγαλα ολοοοο... Αυτο που μου ειπε η μαια ειναι οτι δεν θα την επαναλαβω την εξεταση (!!) εκτος εαν το αιμα που μου πηρε πριν το lucozade δειξει κατι ανησυχητικο. Μα βρε κοριτσια δεν ειναι τελειως χαζο?εχουμε ιστορικο διαβητη στην οικογενεια και σου λενε μια απλη εξεταση αιματος θα δειξει. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. περασε το σαββατοκυριακο ησυχα και ωραια...σπιτι βασικα, ξεκουραση. Την Παρασκευη ειχα ραντεβου στο νοσοκομειο για την καμπυλη ζαχαρου. Δυστυχως δεν καταφερα να την ολοκληρωσω την εξεταση. Μου πηραν αιμα στην αρχη, μετα μου εδωσαν να πιω το lucozade αλλα λιγο πριν το τελειωσω το εβγαλα ολοοοο... Αυτο που μου ειπε η μαια ειναι οτι δεν θα την επαναλαβω την εξεταση (!!) εκτος εαν το αιμα που μου πηρε πριν το lucozade δειξει κατι ανησυχητικο. Μα βρε κοριτσια δεν ειναι τελειως χαζο?εχουμε ιστορικο διαβητη στην οικογενεια και σου λενε μια απλη εξεταση αιματος θα δειξει. Τι να πω...

Μήπως να επιμείνεις βρε κουκλίτσα να την ξανακάνεις την εξέταση? Στην ανάγκη πες τους ότι θα την πληρώσεις εσύ...καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!Δεν κάνει να το αμελήσεις κατά την γνώμη μου κι ας λέει η μαία...δεν είναι πάντα πολύ προσεκτικοί εδώ δυστυχώς, εσένα όμως είναι η ζωή σου και το μωρό σου...


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Ειρηνη κ εγω ειμαι της γνωμης να επαναλαβεις την εξεταση,λογω ιστορικο διαβητη.Να πας στον gp ή στην practise nurse να σου γραψουν παραπεμπτικο.

Δεσποινα ξερω κ εγω ενα σαιτ που μπορεις να δεις ελλ τηλ αλλα ειναι ακριβο.δεν ξερω αν λεμε το ιδιο αν μπορεσεις κ μαθεις ποιο σαιτ ειναι αυτο,με 10 ευρω κ να μου πεις?δεν πολυβλεπω αγγλικη γιατι ολο βλακειες βαζουν,εκτος απο καποια ντοκιμαντερ.μου χει λειψει ομως λιγη ελλ τηλ.

το νησι το εχω διαβασει κ εγω.μου το χαρισε ο αντρας μου πριν 2 χρονια περιπου.θα ηθελα πολυ να εβλεπα κ τη σειρα αν κ συνηθως οι σειρες απο βιβλια ειναι απογοητευτικες.

Δεν ξερω ακομα αν θα παμε Απριλιο Πειραια,γιατι αυτες τις μερες αποφασισαμε να κανουμε τη βαφτιση του μπεμπη τον Σεπτεμβριο οποτε....θα εξαρτηθει απ τα οικονομικα.αν κ δε νομιζω...

Σημερα που εσπασε κ το κρυο λιγακι,πηγαμε με το μωρο βολτουλα κ καποια ψωνια.αχχχχχχ το ευχαριστηθηκα 2 ωρες καναμε!

Κοριτσια εχετε fcbk?σκεφτομουν να ανταλασσαμε οποια κοπελα θελει!


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...