Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δίδυμη κύηση


Ivfmom90

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό Πάσχα! Ήθελα να ρωτήσω για τις ενέσεις dexaton. Βρίσκομαι στην 33 εβδομάδα κύησης σε δίδυμα. Η γιατρός μου είπε να κάνω 4 ενέσεις, 2 την μια μέρα και 2 την άλλη στην 34 εβδομάδα. Πότε πρέπει να γίνονται αυτές οι ενέσεις?  Όταν είσαι μέσα στην 34 εβδομάδα ή Όταν κλείσει η 34? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου απαντήσει!  Μόυ είπε να κάνω 20 με 21 Απριλίου ενώ στην αρχή μου έλεγε από τις 17 με 21 Απριλίου. Έχω μπερδευτεί. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Ivfmom90 είπε:

Καλημέρα και καλό Πάσχα! Ήθελα να ρωτήσω για τις ενέσεις dexaton. Βρίσκομαι στην 33 εβδομάδα κύησης σε δίδυμα. Η γιατρός μου είπε να κάνω 4 ενέσεις, 2 την μια μέρα και 2 την άλλη στην 34 εβδομάδα. Πότε πρέπει να γίνονται αυτές οι ενέσεις?  Όταν είσαι μέσα στην 34 εβδομάδα ή Όταν κλείσει η 34? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου απαντήσει!  Μόυ είπε να κάνω 20 με 21 Απριλίου ενώ στην αρχή μου έλεγε από τις 17 με 21 Απριλίου. Έχω μπερδευτεί. Ευχαριστώ! 

Δεν τις ξέρω τις ενέσεις αλλά μην περιμένεις να ακούσεις οδηγίες από το φόρουμ για κάτι τόσο σοβαρό!!!!! 

Ο γιατρός σου ξέρει. Αν σου είπε  20-21 τελικά, αυτό θα κάνεις! 

Ελπίζω να μην στηριχτεις στις γνώμες 'ασχετων ' για ένα ιατρικό θέμα, πόσο μάλλον για τα μωράκια σου. 

Αν κάτι δεν κατάλαβες καλά 'η έχεις αμφιβολία ρώτα την ευθέως ξανά! Δεν είναι ντροπή!

Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα μωράκια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 11:41 ΠΜ, Ivfmom90 είπε:

Καλημέρα και καλό Πάσχα! Ήθελα να ρωτήσω για τις ενέσεις dexaton. Βρίσκομαι στην 33 εβδομάδα κύησης σε δίδυμα. Η γιατρός μου είπε να κάνω 4 ενέσεις, 2 την μια μέρα και 2 την άλλη στην 34 εβδομάδα. Πότε πρέπει να γίνονται αυτές οι ενέσεις?  Όταν είσαι μέσα στην 34 εβδομάδα ή Όταν κλείσει η 34? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου απαντήσει!  Μόυ είπε να κάνω 20 με 21 Απριλίου ενώ στην αρχή μου έλεγε από τις 17 με 21 Απριλίου. Έχω μπερδευτεί. Ευχαριστώ! 

Κοριτσι μου καλησπερα και καλο πασχα!θα σε συμβουλευα να μιλησεις με το γιατρο σου να σου πει ακριβως ποτε τις θελει!παρολλα αυτα επειδη τις εκανα και εγω το πρωτοκολλο απο το μαιευτηριο λεει οτι γινονται μεχρι 34 εβδομαδα εμενα τις ηθελε να τις κανω οπως και τις εκανα οταν εκλεισα 32 εβδομαδα!

πρίν από 12 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα και καλο πασχα!θα σε συμβουλευα να μιλησεις με το γιατρο σου να σου πει ακριβως ποτε τις θελει!παρολλα αυτα επειδη τις εκανα και εγω το πρωτοκολλο απο το μαιευτηριο λεει οτι γινονται μεχρι 34 εβδομαδα εμενα τις ηθελε να τις κανω οπως και τις εκανα οταν εκλεισα 32 εβδομαδα!

 

πρίν από 12 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα και καλο πασχα!θα σε συμβουλευα να μιλησεις με το γιατρο σου να σου πει ακριβως ποτε τις θελει!παρολλα αυτα επειδη τις εκανα και εγω το πρωτοκολλο απο το μαιευτηριο λεει οτι γινονται μεχρι 34 εβδομαδα εμενα τις ηθελε να τις κανω οπως και τις εκανα οταν εκλεισα 32 εβδομαδα!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα και καλο πασχα!θα σε συμβουλευα να μιλησεις με το γιατρο σου να σου πει ακριβως ποτε τις θελει!παρολλα αυτα επειδη τις εκανα και εγω το πρωτοκολλο απο το μαιευτηριο λεει οτι γινονται μεχρι 34 εβδομαδα εμενα τις ηθελε να τις κανω οπως και τις εκανα οταν εκλεισα 32 εβδομαδα!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ε να αυτή θέλει στην 34 εβδομάδα όταν θα είμαι. 

7 ώρες πρίν, Rainbow2023 είπε:

Δεν τις ξέρω τις ενέσεις αλλά μην περιμένεις να ακούσεις οδηγίες από το φόρουμ για κάτι τόσο σοβαρό!!!!! 

Ο γιατρός σου ξέρει. Αν σου είπε  20-21 τελικά, αυτό θα κάνεις! 

Ελπίζω να μην στηριχτεις στις γνώμες 'ασχετων ' για ένα ιατρικό θέμα, πόσο μάλλον για τα μωράκια σου. 

Αν κάτι δεν κατάλαβες καλά 'η έχεις αμφιβολία ρώτα την ευθέως ξανά! Δεν είναι ντροπή!

Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα μωράκια!

Ευχαριστώ! Όχι δεν στηρίζομαι στο φόρουμ απλά ήθελα να δω σε άλλες γυναίκες τι έκαναν. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ivfmom90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ε να αυτή θέλει στην 34 εβδομάδα όταν θα είμαι. 

Ευχαριστώ! Όχι δεν στηρίζομαι στο φόρουμ απλά ήθελα να δω σε άλλες γυναίκες τι έκαναν. 

Απ οτι καταλαβαινω 34 συμπληρωση ειναι 33 και 6 μερες αν εχω καταλαβει σωστα λογικα οσο διανυεις την 34 εβδομαδα.Δηλαδη εχεις κλεισει την 33 και μετα οσο πας 33 και 1 μερα ,33 και 2 μερες κλπ εκει διανυεις την 34.Αλλα μην ανησυχεις κατι ξερειι η γιατρο σου μεσα στο ορια εισαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...