Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

Στρεπτοκοκος πρόβλημα με αντιβιωση


Ελενη88

Recommended Posts

Κολλήσαμε στρεπτοκοκο στο λαιμό η μία μου η κορούλα είναι 15 μηνων δεν έχω πρόβλημα με την αντιβίωση είναι διαχειρισημη αλλά η μεγάλη μ που είναι κοντά 3 χρόνων όταν τις δεινω αντιβιωση τη κρατάει στο στόμα της δεν ξέρω τι ακριβώς κρατάει σαλια αντιβιωση έχω μπερδευτεί πάνω από 45 λεπτά και αρχίζει σιγά σιγά να βγάζει σαλια η αντιβιωση η ερώτηση μ είναι γιναιτε να κρατάει τόση ώρα αντιβιωση μέσα στο στοματάκι της ? Επεισεις σήμερα της έδωσα και νερό με σύριγγα μετά από 40 λεπτά για να σιγουρευτώ ότι κατάπιε ότι είχε  και κραταγε και το νερό για δέκα λεπτά περίπου.εχω ανχωθει γιατί νομίζω δεν περνει τη δόση που πρέπει και με τα σαλακια βγάζει και μέρος τις αντιβιωσης δοκίμασα με χυμό δοκίμασα σε κρεμα δοκίμασα με το καλό με πράγματα που τις αρέσουν με τυχερές σακουλες τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Ελενη88 είπε:

Κολλήσαμε στρεπτοκοκο στο λαιμό η μία μου η κορούλα είναι 15 μηνων δεν έχω πρόβλημα με την αντιβίωση είναι διαχειρισημη αλλά η μεγάλη μ που είναι κοντά 3 χρόνων όταν τις δεινω αντιβιωση τη κρατάει στο στόμα της δεν ξέρω τι ακριβώς κρατάει σαλια αντιβιωση έχω μπερδευτεί πάνω από 45 λεπτά και αρχίζει σιγά σιγά να βγάζει σαλια η αντιβιωση η ερώτηση μ είναι γιναιτε να κρατάει τόση ώρα αντιβιωση μέσα στο στοματάκι της ? Επεισεις σήμερα της έδωσα και νερό με σύριγγα μετά από 40 λεπτά για να σιγουρευτώ ότι κατάπιε ότι είχε  και κραταγε και το νερό για δέκα λεπτά περίπου.εχω ανχωθει γιατί νομίζω δεν περνει τη δόση που πρέπει και με τα σαλακια βγάζει και μέρος τις αντιβιωσης δοκίμασα με χυμό δοκίμασα σε κρεμα δοκίμασα με το καλό με πράγματα που τις αρέσουν με τυχερές σακουλες τίποτα. 

Δεν καταλαβα το προβλημα ειναι οτι την κραταει στο στομα ή δεν ανοιγει καθολου το στομα να καταπιει? Με χυμο θα βαζεις λιγο χυμο κ θα φροντιζεις να μην εχει πιει για αρκετη ωρα τιποτα ωστε να διψαει λιγο κ να να το πινει . Επισης δεν θα της λες οτι δινεις φαρμακο ουτε να σε βλεπει να το βαζεις κ ο χυμος θα ειναι ελαχιστος ωστε να σιγουρευτεις οτι θα το πιει ολο

Επισης να βαζεις καλαμακι ωστε να το πινει πιο ευκολα 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι την κρατάει στο στόμα της για αρκετή ωρα με αποτέλεσμα να τρεχουν σαλια μετά από μισι ώρα πχ και δεν ξέρω αν την έχει καταπιεί όλη τη δοση και τη βγάζει με σαλια ταυτοχρονα. Τις δεινω ένα ένα μλ  με σύριγγα δεν πεινει χυμούς δεν τις αρέσουν γενικά και στο γαλα το κατάλαβε όπως και στη κρεμα.αναρωτιεμαι αν είναι δυνατών να κρατάει παιδάκι τόση ώρα το φαρμακο στο στόμα χωρίς να το έχει καταπιεί. Απελπιζομαι όταν πλησιάζει αυτή η ώρα 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...