Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

εμβρυομεταφορα μοριδιου 4ης μερας


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά σε όσες έχετε την τύχη να γιορτάζετε σήμερα και σε όσες ακόμα προσπαθούμε για το πολυπόθητο. ήθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία σχετικά με εμβρυομεταφορα μοριδιου 4ης μερας. διαβάζω ότι δεν υπάρχουν αποδείξεις για το αν είναι αποτελεσματική η εμβρυομεταφορα αυτή τη μέρα ανάπτυξης του εμβρυου. ωστόσο σε ξένα σαιτς που ψάχνω οποίες μελέτες έχουν γίνει δεν υπάρχουν στατιστικά σημαντικές διαφορές μεταξύ 4ης και 5ης μερας βλαστικυστης.ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , maraki1992 είπε:

καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά σε όσες έχετε την τύχη να γιορτάζετε σήμερα και σε όσες ακόμα προσπαθούμε για το πολυπόθητο. ήθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία σχετικά με εμβρυομεταφορα μοριδιου 4ης μερας. διαβάζω ότι δεν υπάρχουν αποδείξεις για το αν είναι αποτελεσματική η εμβρυομεταφορα αυτή τη μέρα ανάπτυξης του εμβρυου. ωστόσο σε ξένα σαιτς που ψάχνω οποίες μελέτες έχουν γίνει δεν υπάρχουν στατιστικά σημαντικές διαφορές μεταξύ 4ης και 5ης μερας βλαστικυστης.ευχαριστω πολύ 

Καλησπέρα,

Εάν έχεις την επιλογή καλό είναι να βάλεις 5ης μέρα που είναι και βλαστοκυστη. Τότε η αξιολόγηση είναι πιο καλή. Τα μοριδια δεν αξιολογούνται. Ενώ τις 3ης και 5ης μέρας ναι. 

Εάν έχεις την επιλογή σου ή προχωράς με 3ης ή με 5ης. 

Εγώ μετέφερα μοριδια την πρώτη φορά και πήρα χοριακη 3.5 και στην δεύτερη έβαλα Βλαστοκυστες και πέτυχε.

Υπάρχουν όμως κοπέλες , είναι λίγες στατιστικά, που πέτυχαν με μοριδια. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι ❤️

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . είναι η 7η κατά σειρά ετ που θα κάνω. έχω κάνει 5 με βλαστοκυστες από τις οποίες έχω πάρει 2 βιοχημικες, 1 παλλινδρομη, μια αυτόματη και 1 αρνητική. επίσης έχω κάνει και 1 ετ με 3ης μερας που ήταν και αυτή αρνητική. ενδεχομένως θέλει να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό. δεν υπάρχει θέμα ούτε με τα ωαρια ούτε με το σπέρμα γιατί είναι από δότη. Η ηλικία μου είναι 31. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , maraki1992 είπε:

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . είναι η 7η κατά σειρά ετ που θα κάνω. έχω κάνει 5 με βλαστοκυστες από τις οποίες έχω πάρει 2 βιοχημικες, 1 παλλινδρομη, μια αυτόματη και 1 αρνητική. επίσης έχω κάνει και 1 ετ με 3ης μερας που ήταν και αυτή αρνητική. ενδεχομένως θέλει να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό. δεν υπάρχει θέμα ούτε με τα ωαρια ούτε με το σπέρμα γιατί είναι από δότη. Η ηλικία μου είναι 31. 

Αφού δεν υπάρχει θέμα με ωάρια και σπέρμα, έχεις κοιτάξει τα υπόλοιπα; Πχ θρομβοφυλια, ανοσολογικά, εάν το ενδομήτριο σου έχει σωστό μέγεθος, έχεις κάνει υστεροσκοπηση για 1000% σιγουριά ότι είσαι οκ εσωτερικά, να κάνεις και μια βιοψία ενδομητριου. Ή και ΕΡΑ τεστ, που βλέπεις το παράθυρο εμφύτευσης. 

Η ηλικία σου είναι τέλεια. Στην έσχατη περίπτωση να κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα. Οι εμβρυομεταφορες που έχεις κάνει, με το Βλαστοκυστες ήταν; Τι κατηγορία; 

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κοιτάξει τα πάντα. έχω θέμα με το ενδομητριο ,φτάνει το πολύ 8-8,5 .έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις. Στην πρώτη είχα κάποιες συμφυσεις που αφαιρέθηκαν. Στη δεύτερη δεν βρέθηκε κάτι. Στην τρίτη χρονιά ενδομητριτιδα όπου πήρα 14 μέρες αντιβιωση συν προβιοτικα. τα έμβρυα πάντα ήταν αα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

έχουμε κοιτάξει τα πάντα. έχω θέμα με το ενδομητριο ,φτάνει το πολύ 8-8,5 .έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις. Στην πρώτη είχα κάποιες συμφυσεις που αφαιρέθηκαν. Στη δεύτερη δεν βρέθηκε κάτι. Στην τρίτη χρονιά ενδομητριτιδα όπου πήρα 14 μέρες αντιβιωση συν προβιοτικα. τα έμβρυα πάντα ήταν αα

Το 8-8,5 είναι μια χαρά. Επίσης άψογα και τα ΑΑ. Μήπως πρέπει να κάνεις το ερα τέστ, που βρίσκει το παράθυρο εμφύτευσης; 

Διατροφή για το ενδομήτριο, με παντζάρια και ρόδι εάν δεν κάνω λάθος. Να βρεις και εναλλακτικό τρόπο. 

Ίσως, μια δεύτερη γνώμη. Έχεις περάσει πολλά φαίνεται και ξεκάθαρη απάντηση δεν έχεις πάρει.  Δοκίμασε και με 4η μέρας που λέει ο γιατρός, αλλά πας λίγο στα τυφλά γιατί δεν ξέρεις τι κατηγορία είναι. Δηλαδή εάν δεν πετύχει δεν θα ξέρετε τον λόγο. Επίσης κάποιες έρευνες λένε ότι τα μοριδια είναι ποιο ευαίσθητα γιατί είναι στο σημείο που γίνονται Βλαστοκυστες. 

Για την δικιά μου "αποτυχία" το έριξαν στα μοριδια όταν πήρα και άλλη γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι....πάμε στα τύφλα. κάνουμε πειράματα. είναι ο δεύτερος γιατρος που αλλάζω. 

15 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Αφού δεν υπάρχει θέμα με ωάρια και σπέρμα, έχεις κοιτάξει τα υπόλοιπα; Πχ θρομβοφυλια, ανοσολογικά, εάν το ενδομήτριο σου έχει σωστό μέγεθος, έχεις κάνει υστεροσκοπηση για 1000% σιγουριά ότι είσαι οκ εσωτερικά, να κάνεις και μια βιοψία ενδομητριου. Ή και ΕΡΑ τεστ, που βλέπεις το παράθυρο εμφύτευσης. 

Η ηλικία σου είναι τέλεια. Στην έσχατη περίπτωση να κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα. Οι εμβρυομεταφορες που έχεις κάνει, με το Βλαστοκυστες ήταν; Τι κατηγορία; 

 

8 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Το 8-8,5 είναι μια χαρά. Επίσης άψογα και τα ΑΑ. Μήπως πρέπει να κάνεις το ερα τέστ, που βρίσκει το παράθυρο εμφύτευσης; 

Διατροφή για το ενδομήτριο, με παντζάρια και ρόδι εάν δεν κάνω λάθος. Να βρεις και εναλλακτικό τρόπο. 

Ίσως, μια δεύτερη γνώμη. Έχεις περάσει πολλά φαίνεται και ξεκάθαρη απάντηση δεν έχεις πάρει.  Δοκίμασε και με 4η μέρας που λέει ο γιατρός, αλλά πας λίγο στα τυφλά γιατί δεν ξέρεις τι κατηγορία είναι. Δηλαδή εάν δεν πετύχει δεν θα ξέρετε τον λόγο. Επίσης κάποιες έρευνες λένε ότι τα μοριδια είναι ποιο ευαίσθητα γιατί είναι στο σημείο που γίνονται Βλαστοκυστες. 

Για την δικιά μου "αποτυχία" το έριξαν στα μοριδια όταν πήρα και άλλη γνώμη. 

δυστυχώς έχουμε περάσει πολλά και δεν έχουμε μάθει ακόμα γιατί.  κάνουμε πειράματα. είναι ο δεύτερος γιατρος που έχω αλλάξει. Νονιζω πως θα πάμε για τρίτο γιατρό σύντομα. το θέμα είναι να κάνουμε παιδάκι και αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου πια με τόσες προσπάθειες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

δυστυχώς ναι....πάμε στα τύφλα. κάνουμε πειράματα. είναι ο δεύτερος γιατρος που αλλάζω. 

 

δυστυχώς έχουμε περάσει πολλά και δεν έχουμε μάθει ακόμα γιατί.  κάνουμε πειράματα. είναι ο δεύτερος γιατρος που έχω αλλάξει. Νονιζω πως θα πάμε για τρίτο γιατρό σύντομα. το θέμα είναι να κάνουμε παιδάκι και αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου πια με τόσες προσπάθειες 

Παιδί θα κάνετε! Το θέμα είναι να πέσετε και σε έναν καλό γιατρό και σε καλό έμβρυο! 

Δεν ξέρω σε ποιο σημείο βρίσκεσαι. Εγώ θα σου προτείνω να πας στο Έλενα στο τμήμα αποβολών. Στείλε email και θα σε κατευθύνουν. Σίγουρα θα σου βρουν τι έχετε. Δεν θα σε αφήσουν έτσι και γίνεται και τσάμπα. Το πολύ πολύ να πληρώσετε κάποια εξέταση ειδική αλλά καμία σχέση με τα ιδιωτικά. Εκεί είναι υπεύθυνη η κ. Οικονομοπούλου, αιματολογους. Άψογος άνθρωπος και γιατρός. 

Στείλε σήμερα και όλας!

Παιδί θα κάνετε! Παιδιά! 

Εάν είσαι επαρχεία θα σου κλείσουν ραντεβού να κατέβετε Αθήνα. Εκεί θα βρεις τις απαντήσεις σου. Έχουν τμήμα με όλους τους γιατρούς και η αιματολογος ασχολείται τόσο πολύ λες και είσαι φίλη της, οικογένεια της.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...