Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μάξιμος


Recommended Posts

Ποια είναι η γνώμη σας για το όνομα Μάξιμος; Το λατρεύουμε και οι δυο μας! Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το έχω ακούσει αρκετές φορές τελευταία. Τι λέτε εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι λένε τον ανηψιό μου, τον γιο του Κωστόπουλου, τον γιο της Οικονομάκου, της Παπουτσάκη, και γενικά έχει γίνει αρκετά πιο συνηθισμένο σε σχέση με 10 χρόνια πριν, πχ.

Αλλά για μένα (αν και γενικά μ αρέσουν τα πιο σπάνια ονόματα), κριτήριο δε θα έπρεπε να είναι η σπανιότητα. Αρκεί που αρέσει και στους δύο. Που σας φαίνεται εύηχο. Που πιθανόν αντιπροσωπεύει κάτι όμορφο για σας.

Όλα τα άλλα θεωρώ πως περισσεύουν. Αν ακόμη και το πιο κοινό όνομα, πχ Γιώργος, είναι αυτό που σας κάνει κλικ και ταιριάζει στο μωρό σας, τότε αυτό πρέπει να δώσετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 1:03 ΜΜ, anana12345 είπε:

Ποια είναι η γνώμη σας για το όνομα Μάξιμος; Το λατρεύουμε και οι δυο μας! Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το έχω ακούσει αρκετές φορές τελευταία. Τι λέτε εσείς;

θα συμφωνησω

εφοσον το λατρευετε μην μενετε στο οτι τα τελευταια χρονια το προτιμησαν αρκετοι

μπορει να μην το επελεγα για τον γιο μου,αλλα ειναι ενα ομορφο,ευηχο ονομα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...