Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Αμφιβολίες/ Επίμονες σκεψεις


Recommended Posts

Καλημέρα σας.

Αρχικά να σας ενημερώσω ότι η σελιδα σας είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω συναντήσει με τη θεματολογία να δίνει κατά καιρούς λύσεις σε πολλά θέματα.

Συγγνώμη προκαταβολικά για ότι διαβάσετε κι όπως κι αν με κρίνετε δίκιο θα έχετε.

Μόλις μπήκα στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και τις τελευταίες μέρες υποφέρω από κρίσεις άγχους, πανικό και δε μπορώ να ηρεμήσω.

Έχει να κάνει με τη πατρότητα του παιδιού.

Έχω ακανόνιστο κύκλο μεταξύ 37 με 40 ημερών όποτε η ωοριξια και οι γονικές μέρες μου ποτέ δεν ήταν σταθερές. 

Στις 17,18,19 Μαρτίου είχα έντονες επαφές με το σύντροφό μου χωρίς προφυλάξεις.

Στις 20 έρχεται περίοδος όπου ενώ μου κρατάει συνήθως 7 μέρες στις 3 κόβεται απότομα.

Κατά τις Αρχές Απριλίου σκεφτόμουν να χωρίσω και 3 του μήνα βγήκα ραντεβού με κάποιον με τον οποίο στο αμάξι "προχωρήσαμε" αλλά δεν τελείωσε μέσα μου και η διάρκεια της πράξης ήταν περίπου 10 λεπτά.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

25 Απριλίου κάνω χωριακη και βγαίνει τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χωριακη 28 του μήνα είχα 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού μου έδωσαν βάσει περιόδου 26 Δεκέμβρη και 24 βάσει υπερήχου.

Τα έχω βρει ξανά με τον σύντροφό μου γιατί ενθουσιάστηκε με την εγκυμοσύνη.

Το θέμα είναι ότι έχω υποφέρω από τύψεις και αμφιβολίες.

Θα δεχτώ οποιαδήποτε γνώμη και όπως κι αν με κρίνετε δίκαιο θα μου ακούγεται.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

Καλημέρα σας.

Αρχικά να σας ενημερώσω ότι η σελιδα σας είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω συναντήσει με τη θεματολογία να δίνει κατά καιρούς λύσεις σε πολλά θέματα.

Συγγνώμη προκαταβολικά για ότι διαβάσετε κι όπως κι αν με κρίνετε δίκιο θα έχετε.

Μόλις μπήκα στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και τις τελευταίες μέρες υποφέρω από κρίσεις άγχους, πανικό και δε μπορώ να ηρεμήσω.

Έχει να κάνει με τη πατρότητα του παιδιού.

Έχω ακανόνιστο κύκλο μεταξύ 37 με 40 ημερών όποτε η ωοριξια και οι γονικές μέρες μου ποτέ δεν ήταν σταθερές. 

Στις 17,18,19 Μαρτίου είχα έντονες επαφές με το σύντροφό μου χωρίς προφυλάξεις.

Στις 20 έρχεται περίοδος όπου ενώ μου κρατάει συνήθως 7 μέρες στις 3 κόβεται απότομα.

Κατά τις Αρχές Απριλίου σκεφτόμουν να χωρίσω και 3 του μήνα βγήκα ραντεβού με κάποιον με τον οποίο στο αμάξι "προχωρήσαμε" αλλά δεν τελείωσε μέσα μου και η διάρκεια της πράξης ήταν περίπου 10 λεπτά.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

25 Απριλίου κάνω χωριακη και βγαίνει τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χωριακη 28 του μήνα είχα 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού μου έδωσαν βάσει περιόδου 26 Δεκέμβρη και 24 βάσει υπερήχου.

Τα έχω βρει ξανά με τον σύντροφό μου γιατί ενθουσιάστηκε με την εγκυμοσύνη.

Το θέμα είναι ότι έχω υποφέρω από τύψεις και αμφιβολίες.

Θα δεχτώ οποιαδήποτε γνώμη και όπως κι αν με κρίνετε δίκαιο θα μου ακούγεται.

Ευχαριστώ!!!

 

Δεν είχαμε άλλη επαφή με το σύντροφό μου  μετά από αυτό.

Ήταν πολύ πιο μετά περίπου 10 Απριλίου. 

Ο μικροβιολόγος τοποθετεί τη σύλληψη περίπου 20-22 του Μαρτίου....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

 

Δεν είχαμε άλλη επαφή με το σύντροφό μου  μετά από αυτό.

Ήταν πολύ πιο μετά περίπου 10 Απριλίου. 

Ο μικροβιολόγος τοποθετεί τη σύλληψη περίπου 20-22 του Μαρτίου....

Ναι λογικά είναι του συντρόφου σου το μωράκι,γιατί αν ήταν του άλλου,δεν θα είχες τόσο υψηλή χοριακη. Με το καλό το μπεμπακι ❤️ Εσύ θέλεις να  αποκαλύψεις την αλήθεια,η σε προβληματίζει η πατρότητα? Γιατί αν είναι το δεύτερο,κατά πάσα πιθανότητα είναι του συντρόφου σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ναι λογικά είναι του συντρόφου σου το μωράκι,γιατί αν ήταν του άλλου,δεν θα είχες τόσο υψηλή χοριακη. Με το καλό το μπεμπακι ❤️ Εσύ θέλεις να  αποκαλύψεις την αλήθεια,η σε προβληματίζει η πατρότητα? Γιατί αν είναι το δεύτερο,κατά πάσα πιθανότητα είναι του συντρόφου σου 

Όλα εκεί δείχνουν. 

Ότι είναι του συντρόφου μου αλλά το αίσθημα της ενοχής γι αυτό που έκανα υπερισχύει όλων των άλλων συναισθημάτων.

Ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε!! ♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νίκη Αργυρού είπε:

Καλημέρα σας.

Αρχικά να σας ενημερώσω ότι η σελιδα σας είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες που έχω συναντήσει με τη θεματολογία να δίνει κατά καιρούς λύσεις σε πολλά θέματα.

Συγγνώμη προκαταβολικά για ότι διαβάσετε κι όπως κι αν με κρίνετε δίκιο θα έχετε.

Μόλις μπήκα στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου και τις τελευταίες μέρες υποφέρω από κρίσεις άγχους, πανικό και δε μπορώ να ηρεμήσω.

Έχει να κάνει με τη πατρότητα του παιδιού.

Έχω ακανόνιστο κύκλο μεταξύ 37 με 40 ημερών όποτε η ωοριξια και οι γονικές μέρες μου ποτέ δεν ήταν σταθερές. 

Στις 17,18,19 Μαρτίου είχα έντονες επαφές με το σύντροφό μου χωρίς προφυλάξεις.

Στις 20 έρχεται περίοδος όπου ενώ μου κρατάει συνήθως 7 μέρες στις 3 κόβεται απότομα.

Κατά τις Αρχές Απριλίου σκεφτόμουν να χωρίσω και 3 του μήνα βγήκα ραντεβού με κάποιον με τον οποίο στο αμάξι "προχωρήσαμε" αλλά δεν τελείωσε μέσα μου και η διάρκεια της πράξης ήταν περίπου 10 λεπτά.

18 Απριλίου ξεκινάω κι έχω τις πρώτες ναυτίες.

25 Απριλίου κάνω χωριακη και βγαίνει τιμή 1200.

Επαναλαμβάνω τη χωριακη 28 του μήνα είχα 4310.

Πιθανή ημερομηνία τοκετού μου έδωσαν βάσει περιόδου 26 Δεκέμβρη και 24 βάσει υπερήχου.

Τα έχω βρει ξανά με τον σύντροφό μου γιατί ενθουσιάστηκε με την εγκυμοσύνη.

Το θέμα είναι ότι έχω υποφέρω από τύψεις και αμφιβολίες.

Θα δεχτώ οποιαδήποτε γνώμη και όπως κι αν με κρίνετε δίκαιο θα μου ακούγεται.

Ευχαριστώ!!!

Λες στις 20 είχες αίμα για 3 μέρες η προηγούμενη περίοδος πριν της 20 που είχες το αίμα πότε ήταν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Λες στις 20 είχες αίμα για 3 μέρες η προηγούμενη περίοδος πριν της 20 που είχες το αίμα πότε ήταν? 

Ήταν 10 με 17 Φεβρουαρίου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

Όλα εκεί δείχνουν. 

Ότι είναι του συντρόφου μου αλλά το αίσθημα της ενοχής γι αυτό που έκανα υπερισχύει όλων των άλλων συναισθημάτων.

Ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε!! ♥️♥️

Ανθρώπινο είναι να έχεις τύψεις,αλλά δεν υπάρχει λόγος να βασανίζεται και ειδικά αυτή την περίοδο.Εισαι έγκυος και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Αν μιλήσεις στο σύντροφό σου,σίγουρα θα υπάρξουν εντάσεις και διανύεις μια περίοδο όπου πρέπει να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται.Οποτε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου,κάνε χαδακια την κοιλίτσα και προσπάθησε να ξεχάσεις αυτό που έγινε με τον άλλο,έτσι κ αλλιώς σε λίγο καιρό δεν θα τον θυμάσαι καν,θα σκέφτεσαι μόνο το μπεμπακι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

Ήταν 10 με 17 Φεβρουαρίου. 

Η περίοδος έρχετε πάντα 14-16 μέρες μετά την ωορρηξία ότι κύκλο Κ να έχεις . Επίσης αν είχες χοριακη 1000 στις 18 Απριλίου πρέπει ωορρηξία να είχες περίπου 15-25 μέρες πριν . Είσαι λίγο οριακά η αλήθεια είναι.. τωρα μπορεί να είναι Κ του συντρόφου σου αν είχες επαφή στις 10 Απριλίου Κ τελείωσε μέσα το βλέπω πιο πιθανό από μια επαφή που δεν τελείωσε μέσα 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω για την πατροτητα δεν χρειαζεται να εχεις σκεψεις

οσον αφορα τις τυψεις ειναι αλλο θεμα

δ νομιζω οτι ειναι η καλυτερη περιοδος να το συζητησετε

αλλα εξαρταται κ τι περιμενεις μετα την αποκαλυψη

συνηθως ειναι απλα για να ξαλαφρωσει αυτος που το λεει.αλλα απλα μετατοπιζεις το βαρος στο αλλο ατομο

δ εννοω οτι ειναι σωστο να εχεις μυστικα τετοιου ειδους ποσο μαλλον που εχεις παραπλανησει τον ανθρωπο που εχεις σχεση

αλλα σκεψου καλα κ με καθαρο μυαλο σε τι θα οδηγηθειτε.ισως να μιλησεις κ με εναν ειδικο να βαλεος τις σκεψεις σου σε ταξη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vikib είπε:

νομιζω για την πατροτητα δεν χρειαζεται να εχεις σκεψεις

οσον αφορα τις τυψεις ειναι αλλο θεμα

δ νομιζω οτι ειναι η καλυτερη περιοδος να το συζητησετε

αλλα εξαρταται κ τι περιμενεις μετα την αποκαλυψη

συνηθως ειναι απλα για να ξαλαφρωσει αυτος που το λεει.αλλα απλα μετατοπιζεις το βαρος στο αλλο ατομο

δ εννοω οτι ειναι σωστο να εχεις μυστικα τετοιου ειδους ποσο μαλλον που εχεις παραπλανησει τον ανθρωπο που εχεις σχεση

αλλα σκεψου καλα κ με καθαρο μυαλο σε τι θα οδηγηθειτε.ισως να μιλησεις κ με εναν ειδικο να βαλεος τις σκεψεις σου σε ταξη

Ο σύντροφός μου εκεί που ήταν αδιάφορος τώρα με το μωρό με προσέχει μου δίνει σημασια..

Ξέρω πως μπορεί να μην παίζει ρόλο αλλά το διάστημα που υποθέτω ότι έγινε η σύλληψη τον Μάρτη πρώτη φορά μετά από χρόνια ειχα οργασμούς και μάλιστα εντονους. (Συγγνώμη για την απλότητα που το αναφέρω) Πήγα σε μια ψυχολόγο και της μίλησα αλλά με αντιμετώπισε με τρόπο κάπως...απότομο για την "απιστία" μου.

Όποτε δε νομίζω να το επιχειρήσω ξανά. 🫣🫣

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

Ο σύντροφός μου εκεί που ήταν αδιάφορος τώρα με το μωρό με προσέχει μου δίνει σημασια..

Ξέρω πως μπορεί να μην παίζει ρόλο αλλά το διάστημα που υποθέτω ότι έγινε η σύλληψη τον Μάρτη πρώτη φορά μετά από χρόνια ειχα οργασμούς και μάλιστα εντονους. (Συγγνώμη για την απλότητα που το αναφέρω) Πήγα σε μια ψυχολόγο και της μίλησα αλλά με αντιμετώπισε με τρόπο κάπως...απότομο για την "απιστία" μου.

Όποτε δε νομίζω να το επιχειρήσω ξανά. 🫣🫣

 

το θεμα ειναι τι θα γινει κ οταν γεννηθει το μωρο

στις περισσοτερες περιπτωσεις οι ισορροπιες διαταρρασονται,κ ενα ζευγαρι μπορει να δυσκολευτει πολυ,κ ο καθενας να φτασει στα ορια του.ακομη κ οταν ολα πριν ειναι τελεια

για μενα,χωρις να  υποτιμω την απιστια,τα θεματα που σε οδηγησαν στον χωρισμο σε πρωτη φαση,ειναι πολυ σημαντικοτερα

κ ας ειχες οργασμο μετα απο χρονια.ακομη κ αν βοηθαει στη συλληψη,για μενα το θεμα ειναι τα προβληματα που υπηρχαν πριν

ισως να μην ηταν η καταλληλη για σενα ειδικος.απο την αλλη ξερεις οτι κ η συμπεριφορα του συντροφου σου δ θα ναι "λιγοτερο αποτομη" σε μια αποκαλυψη.ειναι αναμενομενο ακομη κ την πατροτητα να αμφισβιτησει η να απομακρυνθει απο σενα κ το μωρο

ελπιζω να μην εχεις την ελπιδα οτι επειδη εισαι εγκυος σημαινει οτι θα σε συγχωρησει αυτοματα.δ ειναι αυτονοητο

δ εννοω οτι ειναι λογικο να σε πληγωσει κ εκεινος.εννοειται κατακριτεο.αλλα δ μπορεις να ελεγξεις αυτα που θα πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νίκη Αργυρού είπε:

Ο σύντροφός μου εκεί που ήταν αδιάφορος τώρα με το μωρό με προσέχει μου δίνει σημασια..

Ξέρω πως μπορεί να μην παίζει ρόλο αλλά το διάστημα που υποθέτω ότι έγινε η σύλληψη τον Μάρτη πρώτη φορά μετά από χρόνια ειχα οργασμούς και μάλιστα εντονους. (Συγγνώμη για την απλότητα που το αναφέρω) Πήγα σε μια ψυχολόγο και της μίλησα αλλά με αντιμετώπισε με τρόπο κάπως...απότομο για την "απιστία" μου.

Όποτε δε νομίζω να το επιχειρήσω ξανά. 🫣🫣

 

Γενικά πάντως όταν γεννηθεί το παιδί μην νομίζεις ότι θα έχεις την ίδια φροντίδα . Εκεί είναι άλλο level... Δηλαδή θα δεις μια καταιγίδα που δεν έχεις ξαναδεί εκεί δοκιμάζονται όλες οι σχέσεις Κ δεν είναι για 1 μήνα μέχρι να συνηθίσεις το μωρό είναι τουλάχιστον 4-5 χρόνια που τα πράματα θα είναι δύσκολα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Τα σκέφτομαι όλα αυτά. Έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να δημιουργήσω μια όμορφη και υγιή οικογένεια χωρίς προβλήματα.

Αυτό επιδιώκω πλέον όμως η ψυχολογία μου και οι σκέψεις μου δε βοηθάνε  ιδιεταιρα

...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Νίκη Αργυρού είπε:

Τα σκέφτομαι όλα αυτά. Έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να δημιουργήσω μια όμορφη και υγιή οικογένεια χωρίς προβλήματα.

Αυτό επιδιώκω πλέον όμως η ψυχολογία μου και οι σκέψεις μου δε βοηθάνε  ιδιεταιρα

...

Πάντως εντάξει με μια τέτοια αμφιβολία ότι μπορεί το παιδί να είναι κάποιου άλλου σκέψου ότι με κάθε καυγά θα σκέφτεσε αυτό. Είναι αρκετά μεγάλο μυστικό για να ξεκινήσεις έτσι μια οικογένεια .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Πάντως εντάξει με μια τέτοια αμφιβολία ότι μπορεί το παιδί να είναι κάποιου άλλου σκέψου ότι με κάθε καυγά θα σκέφτεσε αυτό. Είναι αρκετά μεγάλο μυστικό για να ξεκινήσεις έτσι μια οικογένεια .. 

Συμφωνώ...

Όμως ίσως είναι και μια ευκαιρία μέσα από κάποια λάθη να μάθεις και να χτίσεις κάτι αληθινό και όμορφο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...