Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης πολλούς μήνες


Baby 26

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα και εγώ να πω τον πόνο μου εγώ είμαι 26 ο συντροφοσ Μου 31 να μου δώσετε συμβουλές το 2021 είχα ξεκινήσει κάποιες προσπαθείς για παιδί κάναμε μόνο σε κάποιους κύκλους στις γόνιμες μέρες αλλά μετά από αρκετό καιρό περίπου 9 μήνες τίποτα είχα κάνει αιματολογικές τότε και ορμονολογικές όλα καλά ύστερα είχα απογοητευτεί κ το ειχα αφήσει το θέμα χωριστήκαμε κ με τον σύντροφο μ γιατί 7 μήνες είχε φύγει σεζόν τώρα δεν προσπαθώ αλλά θα παω στην επόμενη περίοδο για σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφος για σπερμοδιαγραμμα εσείς τι πιστεύετε ότι θα μπορούσε να είχε τύχη ; Είχαμε επαφές αλλά χωρίς να προσδιορίζω τις γόνιμες μέρες δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ νιώθω πως έχω κάτι…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα και εγώ να πω τον πόνο μου εγώ είμαι 26 ο συντροφοσ Μου 31 να μου δώσετε συμβουλές το 2021 είχα ξεκινήσει κάποιες προσπαθείς για παιδί κάναμε μόνο σε κάποιους κύκλους στις γόνιμες μέρες αλλά μετά από αρκετό καιρό περίπου 9 μήνες τίποτα είχα κάνει αιματολογικές τότε και ορμονολογικές όλα καλά ύστερα είχα απογοητευτεί κ το ειχα αφήσει το θέμα χωριστήκαμε κ με τον σύντροφο μ γιατί 7 μήνες είχε φύγει σεζόν τώρα δεν προσπαθώ αλλά θα παω στην επόμενη περίοδο για σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφος για σπερμοδιαγραμμα εσείς τι πιστεύετε ότι θα μπορούσε να είχε τύχη ; Είχαμε επαφές αλλά χωρίς να προσδιορίζω τις γόνιμες μέρες δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ νιώθω πως έχω κάτι…

Νομίζω ότι το λάθος είναι ότι κανείς προσπάθειες μόνο τις γόνιμες μέρες . Κανονικά επειδή όλοι τις γόνιμες δεν ξέρουμε να τις υπολογίζουμε σωστά εκεί γίνετε το σοβαρότερο λάθος . 

Αν θες να κάνεις σοβαρή προσπάθεια θα έχεις επαφές μέρα παρά μέρα από την στιγμή που σταματάει η περίοδος μέχρι να έρθει η επόμενη . Ή  αν δεν μπορείς τόσο συχνά  θα πάρεις τεστ ωορρηξίας Κ θα ξεκινάς επαφές πάλι με το που τελειώνει η περίοδος απλά μπορείς να έχεις επαφές κάθε 2 μέρες Κ με το ΠΟΥ δεις ΘΕΤΙΚο  τεστ ωορρηξίας θα έχεις επαφές για 4 μέρες κάθε μέρα Κ μετά μέχρι να έρθει περίοδος μπορείς να ξεκουραστειτε. 

Γενικά νομίζω ότι η προσπάθεια σου για 9 μήνες δεν ήταν αρκετή Κ η σαλπιγγογραφια είναι αχρειαστη βιάζεστε αρκετά Κ είσαι πολύ μικρή . 

Για να μπεις στο τρυπάκι των εξετάσεων 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εύχομαι να είναι μόνο στο μυαλό μου σκέφτομαι όμως να κάνω την εξέταση έτσι να μπυ φύγει και το άγχος και θα ακούσω την συμβουλή σου για μέρα παρά μέρα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 22/9/2023 at 12:48 ΜΜ, Baby 26 είπε:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα και εγώ να πω τον πόνο μου εγώ είμαι 26 ο συντροφοσ Μου 31 να μου δώσετε συμβουλές το 2021 είχα ξεκινήσει κάποιες προσπαθείς για παιδί κάναμε μόνο σε κάποιους κύκλους στις γόνιμες μέρες αλλά μετά από αρκετό καιρό περίπου 9 μήνες τίποτα είχα κάνει αιματολογικές τότε και ορμονολογικές όλα καλά ύστερα είχα απογοητευτεί κ το ειχα αφήσει το θέμα χωριστήκαμε κ με τον σύντροφο μ γιατί 7 μήνες είχε φύγει σεζόν τώρα δεν προσπαθώ αλλά θα παω στην επόμενη περίοδο για σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφος για σπερμοδιαγραμμα εσείς τι πιστεύετε ότι θα μπορούσε να είχε τύχη ; Είχαμε επαφές αλλά χωρίς να προσδιορίζω τις γόνιμες μέρες δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ νιώθω πως έχω κάτι…

Καλησπερα κορίτσι μου. Συμφωνώ κι εγώ ότι η καλύτερη τακτικη είναι επαφές μέρα παρά μέρα ή το πολύ κάθε τρεις μέρες. Την σαλπιγγογραφια και το σπερμοδιαγραμμα τα κάνατε ή όχι ακόμα? Για ψυχολογικούς λόγους είναι καλό να τα κανετε, ώστε ξενοιάσετε και να αφεθειτε ή αν υπάρχει κάποιο θεματάκι να το διορθώσετε..είστε ακόμα μικροί και ότι και να συμβαίνει θα τη βρείτε την άκρη..Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου. Συμφωνώ κι εγώ ότι η καλύτερη τακτικη είναι επαφές μέρα παρά μέρα ή το πολύ κάθε τρεις μέρες. Την σαλπιγγογραφια και το σπερμοδιαγραμμα τα κάνατε ή όχι ακόμα? Για ψυχολογικούς λόγους είναι καλό να τα κανετε, ώστε ξενοιάσετε και να αφεθειτε ή αν υπάρχει κάποιο θεματάκι να το διορθώσετε..είστε ακόμα μικροί και ότι και να συμβαίνει θα τη βρείτε την άκρη..Καλή επιτυχία εύχομαι!

Καλησπέρα κοριτσάρα μου και ευχαριστώ για την απάντηση σου σήμερα αδιαθέτησα θα κάνω και εξετάσεις ε2 ΑΜΗ προσεκτική θυρωηδη και την δέκατη μέρα έχω κλείσει σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα για αυτόν τον λόγο που λες και να μην υπάρχει τίποτα να μην το έχω άγχος 🙏❤️ η αλήθεια είναι τόσο καιρό φοβόμουν να πάω αλλά τώρα είμαι ανυπόμονη να πάρω τα αποτελέσματα χαχαχ ❤️

πρίν από 1 λεπτό , Baby 26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρα μου και ευχαριστώ για την απάντηση σου σήμερα αδιαθέτησα θα κάνω και εξετάσεις ε2 ΑΜΗ προσεκτική θυρωηδη και την δέκατη μέρα έχω κλείσει σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα για αυτόν τον λόγο που λες και να μην υπάρχει τίποτα να μην το έχω άγχος 🙏❤️ η αλήθεια είναι τόσο καιρό φοβόμουν να πάω αλλά τώρα είμαι ανυπόμονη να πάρω τα αποτελέσματα χαχαχ ❤️

Προγεστερονη*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Baby 26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρα μου και ευχαριστώ για την απάντηση σου σήμερα αδιαθέτησα θα κάνω και εξετάσεις ε2 ΑΜΗ προσεκτική θυρωηδη και την δέκατη μέρα έχω κλείσει σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα για αυτόν τον λόγο που λες και να μην υπάρχει τίποτα να μην το έχω άγχος 🙏❤️ η αλήθεια είναι τόσο καιρό φοβόμουν να πάω αλλά τώρα είμαι ανυπόμονη να πάρω τα αποτελέσματα χαχαχ ❤️

Προγεστερονη*

Και Fsh, Lh αυριο. Καλά αποτελέσματα! Όλα μια χαρά θα είναι και θα σου φύγει το άγχος, με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρετε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nels είπε:

Και Fsh, Lh αυριο. Καλά αποτελέσματα! Όλα μια χαρά θα είναι και θα σου φύγει το άγχος, με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρετε σύντομα.

Ναι και αυτές θα τις κάνω ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι τα καλύτερα❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/22/2023 at 12:48 PM, Baby 26 said:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα και εγώ να πω τον πόνο μου εγώ είμαι 26 ο συντροφοσ Μου 31 να μου δώσετε συμβουλές το 2021 είχα ξεκινήσει κάποιες προσπαθείς για παιδί κάναμε μόνο σε κάποιους κύκλους στις γόνιμες μέρες αλλά μετά από αρκετό καιρό περίπου 9 μήνες τίποτα είχα κάνει αιματολογικές τότε και ορμονολογικές όλα καλά ύστερα είχα απογοητευτεί κ το ειχα αφήσει το θέμα χωριστήκαμε κ με τον σύντροφο μ γιατί 7 μήνες είχε φύγει σεζόν τώρα δεν προσπαθώ αλλά θα παω στην επόμενη περίοδο για σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφος για σπερμοδιαγραμμα εσείς τι πιστεύετε ότι θα μπορούσε να είχε τύχη ; Είχαμε επαφές αλλά χωρίς να προσδιορίζω τις γόνιμες μέρες δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ νιώθω πως έχω κάτι…

Μην προσπαθείς μόνο τις γόνιμες μέρες. Πίστεψε με ποτέ δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει! Θα σου πω την εμπειρία μου!

Εχουμε ένα μικρό αγοράκι 1 έτους, που το καταφέραμε μετά απο σχεδόν τρία χρόνια προσπαθειών - χωρίς κανένα απολύτως αποτέλεσμα (και εμείς μετράγαμε τις γόνιμες) , στοχευμένες επαφές, κτλ κτλ. Ανεξήγητη υπογονιμότητα και τελικά κάναμε εξωσωματική.

Τώρα τον Σεπτέμβρη, είχαμε μια επαφή στις "γόνιμες" και ακόμη μια επαφή 2-3 πριν την αναμενόμενη περίοδο (λόγω ωραρίων του συζύγου) και έμεινα έγκυος με την πρώτη !  Βάση υπερήχου και χοριακής, η σύλληψη δεν έχει τελικά στις αναμενόμενες γόνιμες αλλα 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο. Είχα πολύ καθηστερημένη ωορηξία χωρίς να το πάρουμε χαμπάρι ! Οπότε , να εχετε συνέχεια επαφές. Καθε 2 μέρες εαν γίνεται, μέχρι και να τελειώσει ο κύκλος σου, είναι το ιδανικό. Εαν το έκανα ξανά , δεν θα παρακολουθούσα την ωορηξία για να αποφύγω το άγχος των ημερών, και απλώς θα έκανα μέρα παρα μέρα σεξ.

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2023 at 12:48 ΜΜ, Baby 26 είπε:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα και εγώ να πω τον πόνο μου εγώ είμαι 26 ο συντροφοσ Μου 31 να μου δώσετε συμβουλές το 2021 είχα ξεκινήσει κάποιες προσπαθείς για παιδί κάναμε μόνο σε κάποιους κύκλους στις γόνιμες μέρες αλλά μετά από αρκετό καιρό περίπου 9 μήνες τίποτα είχα κάνει αιματολογικές τότε και ορμονολογικές όλα καλά ύστερα είχα απογοητευτεί κ το ειχα αφήσει το θέμα χωριστήκαμε κ με τον σύντροφο μ γιατί 7 μήνες είχε φύγει σεζόν τώρα δεν προσπαθώ αλλά θα παω στην επόμενη περίοδο για σαλπιγγογραφια κ ο σύντροφος για σπερμοδιαγραμμα εσείς τι πιστεύετε ότι θα μπορούσε να είχε τύχη ; Είχαμε επαφές αλλά χωρίς να προσδιορίζω τις γόνιμες μέρες δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ νιώθω πως έχω κάτι…

Κορίτσι μου θα πας σε έναν καλό γιατρό που είναι εξειδικευμένος για έμβρυα κτλπ αν είσαι Θεσσαλονίκη θα σου πω εγώ εκεί που πήγα και μέσα σε 4 μήνες έμεινα έγκυος η άλλη κοπέλα μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος και γενικά ο άνθρωπος δεν παίζεται σε όλα τα επίπεδα! Εγώ προσπαθούσα 2.5 χρόνια  ... Άλλαξα δύο γιατρούς τελικά είχα εκτός από pcos και έναν πολύποδα στην μήτρα κόντευε να γίνει καρκίνος ... Τζάμπα προσπαθούσα δύο χρόνια ( βέβαια ελεύθερες επαφές χρόνια χωρίς προσπάθεια για παιδί  ποτέ δεν έμεινα . Πήγα αφού έβγαλα τον πολύποδα μετά από δύο βδομάδες ξεκίνησα χάπια για 5 μέρες τον μήνα και μια ένεση οωριξιας + φυσικά παρακολούθηση από τον γιατρό !για 3 μήνες ο 4 ήταν ο τυχερός μου και τώρα είμαι 8 εβδομάδων  με καλό γιατρό όλα μπορείς να τα καταφέρεις ! Sos μόνο με κολπική εξέταση μπορείς να είσαι 100% σίγουρη για οωριξια και εννοείται πρέπει να κάνει ο άνθρωπος σου σπερματοδιαγραμμα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...