Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

δισχιδης ραχη


anna11

Recommended Posts

Γεια σας κ καλη εβδομαδα ειμαι νεο μελος κ θα ηθελα την βοηθεια σας εαν γνωριζετε..

Λοιπον ειμουν εγκυος 6 μηνων οταν εκανα την β επιπεδου κ μου ειπαν οτι το μωρακι μου εχει δισχιδη ραχη κ το κεφαλακι του ειχε σχημα λεμονι κ η παρακεφαλιδα σχημα μπανανας..κ επρεπε να γινει διακοπη κυησεις..κ ετσι εγινε..αυτο που φοβαμε ειναι μηπως μου ξανα συμβει κ σε επομενη εγκυμοσηνη..ο γιατρος μου δινει ενα 2% να μου ξανα συμβει..αν γνωριζει καποια ας μου απαντηση..:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anna λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε....κουραγιο οσο μπορεις...

την αλλη φορα ολα θα πανε καλα!!! να μην σκεφτεσαι κατι ασχημο για την επομενη εγκυμοσυνη σου, η δισχιδης ραχη δεν ειναι και τοσο συχνη για να σου συμβει και 2η φορα.πιστευω οτι θα σου χορηγησει μεγαλυτερες ποσοτητες απο φυλλικο οξυ και ολα θα πανε καλα. αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως δεν φανηκε στην αυχενικη? συνηθως εκει φαινεται σε ποσοστο 99%.

κουραγιο κοριτσακι μου και ευχομαι συντομα να σου στειλει η Παναγια ενα δωρο στην κοιλιτσα σου!


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω να σαι καλα..

στην αυχενικη μου τα βρηκαν ολα τελεια..δεν υπηρχε κανενα προβλημα ολα φυσιολογικα..στην παπαιωαννου σοφια πηγα στην πατρα δεν ξερω αν την εχεις ακουστα..παντως η γυναικα ειναι ουφο κ θελει να λεγετε κ καλος επιστημων..ολοι η ιατροι απορισαν πως δεν το ειδε στην αυχενικη.μακρια ολες απο αυτο το ιατρειο..

μακαρι να μην μου ξανα συμβει γιατι δεν θα το αντεξω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

δεν γνωριζω για αυτη τη παθηση. το μονο που ξερω ειναι πως πριν λιγες μερες εκανα την β επιπεδου και φανταζομαι πως ενιωσες οταν σου ειπαν κατι τετοιο..... ευχομαι να σου δινει ο Θεος δυναμη και μην φοβασαι για επομενη κυηση. ηταν σιγουρα κατι τυχαιο.


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω για αυτη τη παθηση. το μονο που ξερω ειναι πως πριν λιγες μερες εκανα την β επιπεδου και φανταζομαι πως ενιωσες οταν σου ειπαν κατι τετοιο..... ευχομαι να σου δινει ο Θεος δυναμη και μην φοβασαι για επομενη κυηση. ηταν σιγουρα κατι τυχαιο.

σε ευχαριστω πολυ που μου εγραψες παρολο που δεν ξερεις κατι γι αυτο..να σαι καλα κ να φερεις στον κοσμο ενα υγειεστατο κ ομορφο μωρακι που θα γεμηση με αισιοδιξια κ ευτηχια την ζωη σου.αυτη η παθηση ειναι λογω ελειψεις φυλλικου οξεος μεχρι την 12 εβδομαδα το εμβρυο περνει μεγαλη ποσοτητα απο αυτη την βιταμινη αν υπαρχει ελλειψει (οπως ειχα εγω)κ δεν σου δωσει κ ογιατρος την κατταληλη δοση δεν κλεινει σωστα ο νευρικος σωληνας του εμβρυου κ ετσι δημιουργιτε η δισχιδις ραχη..(απο οτι εχω καταλαβει κ εγω)...ειναι απεριγραπτο το πως ενιωσα...κ το τη περασα στην συνεχεια..ελπιζω ο θεος να με βοηθησει κ σε λιγους μηνες να καταφερω να μεινω παλι εγκυος κ να κανω ενα υγειεστατο παιδακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκια μου ο θεουλης ξερει τι τραβηξες κ ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα στειλει ενα σπορακι στην κοιλια σου που θα φωλιασει εκει για 9 ομορφους μηνες κ θα γεμισει τη ζωη σου με συναρπαστικες εμπειριες.ειμαστε μαζι σου κ περιμενουμε την στιγμη που θα γινεις μανουλα(ετσι για να δεις τι τραβαω χαχαχαχ)


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...