Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

Τα όρανγκ τρομοκρατούν χωρικούς στη Μαλαισία

Τρομοκρατημένοι χωρικοί στη Μαλαισία περιπολούν τις νύχτες για να εντοπίσουν δύο μυστήρια πλάσματα.

6d8267334def037bc06d2d51d1c7042c_XL.jpg?t=1326709681

Εξοπλισμένοι με φακούς και ξύλινα κοντάρια, οι κάτοικοι του χωριού Kampung Laksamana βγαίνουν στους δρόμους τις τελευταίες νύχτες, χωρισμένοι σε ομάδες των πέντε με δέκα ατόμων.

Περιπολούν για να προστατεύσουν τις οικογένειές τους από δύο απόκοσμα πλάσματα, τα οποία αποκαλούν «orang minyak» (γλοιώδη ανθρωποειδή).

Τις τελευταίες δέκα ημέρες πολλοί κάτοικοι του χωριού είδαν ή άκουσαν αυτά τα πλάσματα να τριγυρνούν κοντά στα σπίτια τους.

Το κορμί των πλασμάτων αυτών είναι καλυμμένο με μαύρο λάδι. Πηδούν από στέγη σε στέγη και μπορούν να εξαφανιστούν στον αέρα μέσα σε δευτερόλεπτα.

Σύμφωνα με το θρύλο της περιοχής, τα orang προέρχονται από ανθρώπους που έχουν ασπαστεί τη μαύρη μαγεία και έχουν περάσει σε μη ανθρώπινη κατάσταση. Για να ολοκληρωθεί η μετάβασή τους, πρέπει να αποπλανήσουν συγκεκριμένο αριθμό νεαρών κοριτσιών.

Επειδή οι περισσότερες οικογένειες στο χωριό έχουν κορίτσια, οι κάτοικοι έχουν ανησυχήσει. Σύμφωνα με τη μαρτυρία μιας 17χρονης κοπέλας, ένα από τα πλάσματα την καλούσε να βγει από το σπίτι της κατά τη διάρκεια μιας προηγούμενης νύχτας.

Μέχρι να λυθεί το μυστήριο, οι χωρικοί είναι αποφασισμένοι να συνεχίσουν τις περιπολίες τους.

http://www.newsbomb.gr/anexhghta/story/107291/ta-orangk-tromokratoyn-horikoys-sti-malaisia

Εγω τωρα γιατι γελασα οταν διαβασα αυτο?;):lol:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κοιτάξτε τώρα που έβαλα κι εγώ εικόνες από τον ουρανό που "ζωγράφισαν" τα αεροπλάνα πριν από 2-3 μέρες εδώ. Μήπως και τυχόν είναι κάτι σαν αεροπορικές επιδείξεις και τους κατηγορούμε άδικα τους ανθρώπους; (μόνο για τα συγκεκριμένα σχήματα)

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=1405696#post1405696

image.php?u=26558&dateline=1264404353

Εγγραφή: 27-12-2009

Περιοχή: Stuttgart-Deutschland

Μηνύματα: 3.918

icon1.gif

Χθες το μεσημέρι επέστρεφα από το σχολείο με τη μικρή μου και κοιτώντας τυχαία πάνω διαπίστωσα ότι, τρεις πιλότοι είχαν τα κέφια τους. Στροβιλίζονταν παιχνιδιάρικα και σχημάτιζαν διάφορα σχήματα πάνω στο γαλάζιο τ' ουρανού με τον καπνό που άφηναν τα αεροπλάνα.

IMG_3592.jpg IMG_3594.jpg IMG_3597.jpg

__________________

Μπραβο, μπραβο! Παρακαλω να εχετε τις φωτογραφικες μηχανες ανα χειρας! Ποτε δεν ξερετε τι προκειται να δειτε ξαφνικα!

Σας εχω πει την ιστορια με το κοκκινο φως στον ουρανο μια μερα την ωρα του σουρουπου? Το ειδα μεσα απο το αυτοκινητο και εψαχνα αγωνιωδως να βρω τη φωτογραφικη μου μηχανη να το απαθανατισω! Περιεργως ο αντρας μου διπλα χαμογελουσε ολο μυστηριο...καταλαβα το γιατι, οταν το κοκκινο φως αρχισε να βγαζει καπνο...ηταν φωτοβολιδα...!:tongue::lol:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:re μας εχουν παρει στο ψιλο αλλα μας αγαπανε!!!!!

η νεσι σε περιοδο κρισης ξερεις ποσα κιλα κρεας θα βγαλει?αιντε ταρα μεσα παμε!!!!

οσο για τα μαυροχαρχαλιασμενα οντα.....δεν ξερω να πω το επιπεδο που εχουν οι ανθρωποι εκει φταιει?!!!!γτ ειναι στην φυση μας οι δεισιδαιμονιες ,κατι ντοκυμαντερ με φυλες του αμαζονιου που δεν εχουν επιρροες απο τον πολιτισμο μας ειναι κατσε κλ,-κατουρισε αυτος κατω απο το δεντρο την στιγμη που λαλουσε ο πετινος κ πετουσε μια πεταλουδα απο αριστερα....πρεπει να τον σφαξουμε ειναι δαιμονισμενος!!!!-


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό το φάντασμα της πριγκίπισσας Νταϊάνα;

ghost.jpg

Ένα περίεργο βίντεο κάνει τις τελευταίες ώρες τον γύρο του Διαδικτύου. Σύμφωνα με τον συγγραφέα μεταφυσικών ιστοριών Μάικλ Κοέν, μια ομάδα Κινέζουν τουριστών του έδωσαν ένα βίντεο όπου φαίνεται καθαρά το φάντασμα της αδικοχαμένης πριγκίπισσας Νταϊάνα. Σύμφωνα με τον Κοέν, το βίντεο το τράβηξαν οι τουρίστες κατά τη διάρκεια επίσκεψής τους σε εκκλησία της Γλασκόβης.

2PKsubzfKUY

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α πιο πολύ με 'Ελληνες κάνεις παρέα? Γενικά περνάς καλά εκεί? Πόσα χρόνια έχεις?Σου λείπει η Ελλάδα?

Ήρθαμε το Σεπτέμβριο, άρα ακόμη δε μου λείπει η Ελλάδα. Άλλος ένας λόγος γι' αυτό είναι ότι εδώ έχει πάρα πολλούς Έλληνες παντού, όπου κι αν πάω, δε μαγαζιά, στο δρόμο παντού. Γενικά καλά περνάω, αν εξαιρέσεις το καθημερινό άγχος να τα προλάβω όλα.

Ακόμα δεν μου ανοίγει το θέμα μου!! Τι να κάνω?

Ούτε εμένα, αλλά εδώ και μερικές ώρες δε μπορώ να μπω ούτε στο θέμα της μαγειρικής. Τι γίνεται βρε παιδί μου;

Koυφετακι, ωρα για κυνηγι!!!:cool:

Ουρανία το δίκανοοοοοοο

Περιεργως ο αντρας μου διπλα χαμογελουσε ολο μυστηριο...καταλαβα το γιατι, οταν το κοκκινο φως αρχισε να βγαζει καπνο...ηταν φωτοβολιδα...!:tongue::lol:

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά κοκκίνησε η θάλασσα στη Σαντορίνη και εξαφανίστηκαν τα ψάρια!!! Περιμένουν μεγάλο σεισμό;

Τετάρτη, Ιανουάριος 18, 2012 ANASTASIOS No comments

14.jpg

Ανησυχία επικρατεί σε κατοίκους της Σαντορίνης, οι οποίοι είδαν τη θάλασσα να έχει πάρει κόκκινο χρώμα, τη θερμοκρασία των νερών έχει ανέβει στους 30 βαθμούς και τα ψάρια έχουν εξαφανιστεί.

[/url]

Στην περιοχή βρίσκονται εκτάκτως κλιμάκια σεισμολόγων!

Οφείλουμε να σας ενημερώσουμε ότι αυτή η είδηση εμφανίστηκε εδώ

αλλά μετά από έρευνα της σελίδας μας μας πληροφορούν ότι:

Για το Ηφαίστειο όλοι γνωρίζουμε ότι το παρακολουθούν διακεκριμένοι Ηφαιστειολόγοι, Σεισμολόγοι κ.λ.π , όπως ο καθηγητής κ. Φυτίκας, ο κ. Παπαζάχος , ο κ. Βουγιουκαλάκης κ.α. Είναι δυνατόν να πιστεύει κάποιος ότι εάν γνώριζαν κάτι σχετικά με επικείμενη έκρηξη δεν θα ενημέρωναν τις αρχές και τους κατοίκους;

- Τα Ηφαίστεια, έχει πει ο κ. Φυτίκας, προειδοποιούν πάντα πριν από μια έκρηξη. Εάν κάτι αλλάξει στην συμπεριφορά του Ηφαιστείου μας είναι σίγουρο ότι οι επιστήμονες θα το ανακοινώσουν επίσημα και δεν θα το κρύψουν από κανέναν και κυρίως από τις αρχές και τους κατοίκους του νησιού.

Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε άμεσα

Πηγή: http://www.apocalypsejohn.com/2012/01/blog-post_892.html

Link to comment
Share on other sites

Για το κουφετακι...

Τη συνέχεια της Λάμψης ετοιμάζει ο Stephen King

Σε μια παρουσίαση στο Τορόντο για το νέο του βιβλίο, Under the Dome, ο πολυγραφότατος Stephen King ανακοίνωσε στους θαυμαστές του ότι ξεκίνησε το περασμένο καλοκαίρι να γράφει τη συνέχεια του επιτυχημένου βιβλίου του, The Shining (Η Λάμψη), το οποίο πρωτοεκδόθηκε το 1977.

Κεντρικός ήρωας του sequel θα είναι ο Danny, ο μικρός γιος του Jack Torrance που πλέον στα 40 του προσπαθεί για άλλη μια φορά να αντιμετωπίσει τα ψυχικά τραύματα που του προκάλεσε ο πατέρας του σε πολύ νεαρή ηλικία και ταυτόχρονα να διαχειριστεί όσο καλύτερα μπορεί το χάρισμα της τηλεπάθειας που διαθέτει, το οποίο και τον έσωσε τότε. Θα δούμε, λοιπόν, τον Danny μεγάλο πια να δουλεύει σε έναν οίκο ευγηρίας όπου ουσιαστικά θα βοηθάει με την ικανότητά του τους ετοιμοθάνατους ασθενείς να μεταβούν στον άλλο κόσμο. Ο προσωρινός τίτλος που έχει δώσει ο King στο βιβλίο είναι Dr Sleep.

Η Λάμψη μεταφέρθηκε δυο φορές στην οθόνη. Την πρώτη φορά, το 1980 από τον Stanley Kubrick με πρωταγωνιστή τον χαρισματικό Jack Nicholson, σε έναν ρόλο που άφησε εποχή. Η ταινία παρόλο που από το σύνολο των κριτικών και των θεατών συγκαταλέγεται ανάμεσα στα αριστουργήματα των ταινιών τρόμου, δεν ικανοποίησε τις απαιτήσεις του ίδιου του Stephen King, ο οποίος θεώρησε ότι οι αλλαγές που είχαν γίνει στο σενάριο δεν ήταν αντάξιες του βιβλίου του. Έτσι λοιπόν το 1997 έδωσε την έγκρισή του για να μεταφερθεί το βιβλίο στην τηλεόραση σε μια μίνι σειρά, το σενάριο της οποίας επιμελήθηκε αυτή τη φορά ο ίδιος. Δυστυχώς ή ευτυχώς, η σειρά δεν κατάφερε να ξεπεράσει τη μεταφορά του βιβλίου από τον Kubrick.

shining460.gifΟ Jack Nicholson στο ρόλο του παρανοϊκού Jack Torrance που άφησε εποχή.

Ο Stephen King χαριτολογώντας αποφάσισε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις, λέγοντας στους παρευρισκομένους της εκδήλωσης ότι δεν θα πρέπει να αναμένουν τη συνέχεια και πολύ σύντομα. Για την ακρίβεια καλύτερα να μην την περιμένουν καθόλου, γιατί "μίλα μίλα για το βιβλίο ίσως τελικά να βαρεθώ ακόμα και να το γράψω".

Στη συγκεκριμένη ομιλία έδωσε στη δημοσιότητα μια ακόμα είδηση. Αποκάλυψε ότι σχεδιάζει και μια ακόμα συνέχεια, ένα ακόμα βιβλίο, το όγδοο κατά σειρά, για τις επικές περιπέτειες του Ρόλαντ του Πιστολέρο, ο οποίος πρωταγωνιστεί στη σειρά βιβλίων The Dark Tower (Ο Μαύρος Πύργος). Το καινούριο βιβλίο έχει ήδη ανακοινωθεί στην επίσημη ιστοσελίδα του συγγραφέα και θα κυκλοφορήσει με τον τίτλο The Wind Through the Keyhole αλλά δεν αναμένεται να ξεκινήσει να το γράφει, όπως χαρακτηριστικά δήλωσε, μέσα στους οχτώ προσεχείς μήνες. Οπότε οι θαυμαστές του Ρόλαντ θα πρέπει να κάνουν υπομονή...

http://fantasia-portal.blogspot.com/2009/11/stephen-king.html

Και για να θυμηθουμε πώς εμπνευστηκε τη Λαμψη...

http://www.hotelthetruth.com/blog/371-the-stanley-hotel


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω το εχω πει οτι δεν προκειται να πατησω ποτε το ποδι μου στη Σαντορινη...

ουτε εγω το δηλωνω επισης!!!!οχι κατι τα ενεργιακα πεδια οχι οι βρικολακες της σαντορινης οχι τα ηφαιστια!!!!!καλε αντε απο κει!!!ρε κοριτσια θυμαστε για ενα μερος στην αθηνα που λεγατε για κατι φωτα τι γινετε αυτο τον καιρο καλε ποια τα βλεπε κ μας ελεγε?αχου!!!παει το αλτχαιμερ το χω παραμασκαλα πια!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να γραψει το βιβλιο και να βγει και σε ταινια θα περασει πολυυυυυυυυυυυς καιρος...και ποιος ξερει τι θα εχει συμβει ως τοτε!!!:lol:

:lol:αντι για βοτκες θα πινουμε τσαι κ θα τα βλεπουμε ωρε!!!:lol:

δειτε κ αυτο!!!

Μας έσωσαν οι εξωγήινοι το 1908 ?

http://periergaa.blogspot.com/2011/12/1908.html

edit κατσε κατσε εδω καπου λεει αυτο

Είμαι 100% βέβαιος και μπορώ να κάνω επίσημη ανακοίνωση, ότι κάποιες δυνάμεις ενός ανώτερου πολιτισμού μας έσωσαν ” δηλώνει ο Λάβμπιν και εμφανίζεται αισιόδοξος ότι μέχρι το 2008 το μυστήριο του Τουνγκούσκα θα έχει πλήρως αποσαφηνισθεί.

δηλαδη τωρα παω να κανω μια βολτα στο ντερνετι να δω αν υπαρχει τπτ σε απαντηση αυτουνου


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το δηλωνω επισης!!!!οχι κατι τα ενεργιακα πεδια οχι οι βρικολακες της σαντορινης οχι τα ηφαιστια!!!!!καλε αντε απο κει!!!

Δεν ειχα ακουσει κατι συγκεκριμενο για τους βρυκολακες της Σαντορινης, μεχρι που διαβασα προσφατα ενα βιβλιο και ανατριχιασα...

Δειτε και εδω...

http://www.about-oia.org/en/home/a-walk-away/146------17-.html

ρε κοριτσια θυμαστε για ενα μερος στην αθηνα που λεγατε για κατι φωτα τι γινετε αυτο τον καιρο καλε ποια τα βλεπε κ μας ελεγε?αχου!!!παει το αλτχαιμερ το χω παραμασκαλα πια!

Οντως το εχεις!!!:tongue: Η Eviri τα εβλεπε στη Γλυφαδα!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

αμαν ναι μωρε ομως το κοριτσακι μας τωρα δεν ειναι γλυφαδα......καποιος απο γλυφαδααααααα!

ταρα κ απο δω χρονια πολλα στο παλικαρακι σου να τον χαιρεστε κοριτσαρα!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...