Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια,καλη ξεκουραση σημερα!!οντος πρεπει να μας διαβαζουν απλα εγω ξεχνιεμε κ νομιζω ωρες ωρες οτι ημαστε μονες μας χαχααχα!!!μην προσπερασουμε την ειδηση που λεει οτι χιονισε στην σαχαρα,ειναι σημειο!οσο για την αυτοματη αναφλεξη,δεν ξερω δεν εχω ασχοληθει με το θεμα σχεδον καθολου,ομως απο την στιγμηπου ημαστε ενεργεια κ που δεν γνωριζουμε κ πολλα για εμας ισως ειναι μια σπανια αλλα συχνη κατασταση της υλης μας!!!ντον νοου!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και σε σένα καλή ξεκούραση Κουφετάκι. Πραγματικά κι εγώ έχω την εντύπωση ότι είμαστε μόνες μας σ' αυτήν την ενότητα.

Λάκι μαμ, έχω διαβάσει κι εγώ στο παρελθόν για την αυτανάφλεξη, είμαι σίγουρη ότι κι εδώ στο Καφέ έχει δημοσιευτεί άρθρο, αλλά είναι πολλές οι σελίδες για να ψάξω. Το μυστήριο είναι ότι δεν έχει ακόμη βρεθεί η αιτία του φαινομένου. Έχουν προταθεί πολλά αλλά κανένα δεν ευσταθεί πλήρως. Όπως ακριβώς αυτές οι αιτίες που προτείνονται στο λινκ που έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Eχω διαβασει για την αυτοματη ανθρωπινη αναφλεξη, αλλα δε νομιζω οτι εχουμε δημοσιευσει κατι.

Οσο για το χιονι στη Σαχαρα, σαφως ειναι σημειο, και αποδεικνυει οτι ολη η ιστορια περι υπερθερμανσης του πλανητη ειναι φτιαχτη. Εχω δει ενα ντοκιμαντερ γι αυτο το θεμα, αλλα δε θυμαμαι αν το δημοσιευσα. Θα το ψαξω.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Παράξενοι Ήχοι σε Όλο τον Κόσμο: Είναι Σημάδια της Αποκάλυψης;

13/01/12 by Γιώργος Ιωαννίδης

Από το περασμένο καλοκαίρι μέχρι και πιο πρόσφατα, σε διάφορα σημεία του κόσμου, φοβισμένοι πολίτες καταγράφουν με την κάμερα τους παράξενους βρυχηθμούς, απόκοσμους ήχους και μεταλλικές δονήσεις στον αέρα χωρίς καμία φανερή πηγή. Κάποιοι λένε πως πρόκειται για αγνώστου ταυτότητας μηχανές που υποσκάπτουν την γη στα πλαίσια μυστικών προγραμμάτων (κατασκευής καταφυγίων;). Άλλοι πάλι συνδέουν το φαινόμενο με τις σάλπιγγες της Αποκάλυψης και το επερχόμενο τέλος των ημερών, που είναι να συμβεί στις 21/12/2012.

Δείγμα από αυτούς τους απόκοσμους ήχους, μπορείτε να ακούσετε εδώ,

, όπως και εδώ, αλλά και
. Πρόκειται άραγε για ένα ξεκάθαρο σημάδι του Τέλους; Ή μήπως συμβαίνει κάτι άλλο;

Όσον αφορά την σύνδεση του φαινομένου με την Αποκάλυψη, πιστεύω πως είναι αδύναμη καθώς δεν στηρίζεται πουθενά από το κείμενο του Ιωάννη – αν κάνω λάθος, παρακαλώ διορθώστε με!

Αντίθετα, το όλο θέμα έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός Αστικού Θρύλου, που λόγο του Φ2012 αποκτά εσχατολογική υπόσταση! Καταρχήν, πρέπει να λάβουμε υπόψη μας πως παρόμοιοι ήχοι ακούγονταν από πάντα (βλέπε εδώ ένα παλαιότερο κείμενο μου για το Φαινόμενο Hum, όπως επίσης εδώ, το άρθρο μου για το μυστηριώδες Bloop που ηχογραφήθηκε στον βυθό του Ειρηνικού), καθώς ο άνεμος μέσα στον λαβύρινθο της πόλης παίζει περίεργες μελωδίες με τα τσιμεντένια όργανα.

Κατά δεύτερον, πως είμαστε σίγουροι πως τα συγκεκριμένα βίντεο καταγράφουν ένα παράδοξο ήχο – μπορεί (α) να είναι ένας ήχος από μια εντελώς λογική πηγή (π.χ. πλοία από λιμάνι) που ο εικονολήπτης αγνοεί ή δεν θέλει να φανεί στην κάμερα, και (β) ο ήχος να υπάρχει πράγματι, αλλά να είναι πρόσθετος, από τα ηχεία που βρίσκονται πίσω ακριβώς από την κάμερα!

Σημειολογικά πάντως, η ιδέα πως η εξωγήινη επαφή σχετίζετε (απειλητικά συνήθως) με παράδοξους ήχους, δεν είναι καινούργια. Ακούστε τον ήχο από τους τρίποδες στο Πόλεμος των Κόσμων, ή το σήμα που έστελνε ο εξωγήινος κύλινδρος στο Star Trek IV, τον μουσικό κώδικα επικοινωνίας στο

, αλλά και τον παλμό στο Επαφή.

Αν όπως ξέρουμε ήδη, η επιστημονική φαντασία έχει επηρεάσει σημαντικά την φαινομενολογία των εμπειριών UFO, τότε γιατί να μην αποτέλεσε πάλι πηγή έμπνευσης ορισμένων επιτήδειων;

Προσωπικά είμαι κάπως δύσπιστος με όλα αυτά τα βίντεο που τόσο εύκολα πολλαπλασιάζονται σαν μύκητες, ακριβώς για να παίξουν αυτό τον ρόλο – θυμηθείτε απλά τον σάλο με το περιστατικό με την λάμψη/UFO ακριβώς πάνω από τα Ιεροσόλυμα (βλ. εδώ). Αν και για να είμαι ειλικρινής, με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, καθώς μαρτυρούν αυτό που προανέφερα, μια γενικότερη ψυχοκοινωνική σύγχυση που αυξάνετε όσο πλησιάζουμε στο Σημείο Ο/Ω

Δίχως αμφιβολία, η χρονιά που διανύουμε μας επιφυλάσσει πολλά παρόμοια εντυπωσιακά φαινόμενα, και γιʼ αυτό ακριβώς πρέπει να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί, διότι μπορεί να μην αποτελούν σημεία μιας επερχόμενης αποκάλυψης αλλά σημάδια μιας προβαλλόμενης ανησυχίας με απρόβλεπτη εξέλιξη!

Update (19/01/2011): Καθώς όλο και περισσότερα βίντεο βρίσκουν το φως της δημοσιότητας, ο ενθουσιασμός πως πρόκειται για σημάδι της επερχόμενης Μεταστροφής συνεχίζει και αυξάνει. Μαζί όμως, προκύπτουν και ορισμένα πολύ σημαντικά στοιχεία… Συγκεκριμένα: από τον περασμένο Σεπτέμβρη δημιουργήθηκε ένας ιστότοπος αποκλειστικά για την συλλογή (;) και την προβολή του φαινομένου (δείτε εδώ), γεγονός που κάνει ορισμένους να πιστεύουν πως το όλο θέμα δεν είναι τίποτε άλλο από μια έξυπνη καμπάνια για την προώθηση μιας κάποιας νέας κινηματογραφικής υπερπαραγωγής (δείτε εδώ)! Άλλοι πάλι, προσπαθούν να αναλύσουν ένα προς ένα τα βίντεο για να καταλήξουν και αυτοί στο πλευρό των σκεπτικιστών (δείτε εδώ). Να σημειωθεί πάντως, πως ως Φορτεάνα φαινόμενο σίγουρα δεν είναι το μοναδικό. Όπως εξηγεί η Sharon Hill, παρόμοια περιστατικά συνοδεύουν την ανθρωπότητα αρκετό καιρό τώρα…

http://www.apophenia.gr/?p=2369


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tara θα τα δω αυριο τα βιντεακια εχω δει ντοκυμαντερ που ελεγε οτι οχι μονο δεν υπαρχει υπερθερμανση αλλα οπως ειναι λογικο η φυσικη πορεια της φυσης να αυτοθεραπευετε εχει σαν αποτελεσμα να κλεινει η τρυπα του οζοντος.αυτα γτ δεν τα λενε,αλλα ειπαμε τα φοβισμενα προβατα τρεχουν παντα προς τα κει που τα φωναζει ο σκυλος.εβιρι σε αυτο συμφωνω κ εγω οχι μονο συμφωνω αλλα το νιωθω κ μεσα μου πολυ εντονα....κ με μια γλυκοπικρη αγωνια θα λεγα ομως κ με την κλινουσα προς την αποκαλυψη''Δίχως αμφιβολία, η χρονιά που διανύουμε μας επιφυλάσσει πολλά παρόμοια εντυπωσιακά φαινόμενα, και γιʼ αυτό ακριβώς πρέπει να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί, διότι μπορεί να μην αποτελούν σημεία μιας επερχόμενης αποκάλυψης αλλά σημάδια μιας προβαλλόμενης ανησυχίας με απρόβλεπτη εξέλιξη!''

κ μολις ειδα αυτο ομως δεν βγαινω στο μπαλκονι να ψαξω σημερα,αυριο απο νωρις θα το κανω ομως χεχε!! Εδώ και πολλές νύχτες υπάρχει αυτό το παράξενο φως.Δεν είναι αστέρι.Απο Θεσσαλονίκη φαίνεται αυτό.Βγείτε να το δείτε.Mothership μήπως; (ΒΙΝΤΕΟ)

ΠΗΓΗ : Περίεργα - PERIERGAA: Εδώ και πολλές νύχτες υπάρχει αυτό το παράξενο φως.Δεν είναι αστέρι.Απο Θεσσαλονίκη φαίνεται αυτό.Βγείτε να το δείτε.Mothership μήπως; (ΒΙΝΤΕΟ)

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/mothership.html


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, για πείτε μου, τι γίνεται με αυτό το φως στον ουρανό που δεν είναι ακριβώς αστέρι; Το είδε καμμιά από σας; Αν ναι, προς ποιο σημείο του ορίζονται βρίσκεται, τι ώρες το είδατε, πόσο μεγάλο δείχνει, το χρώμα του μοιάζει με των αστεριών ή διαφορετικό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Δευτέρα 23 Ιανουαρίου και ώρα 10-12 το βράδυ, η Αστρική Πύλη (www.stargatefm.gr) παρουσιάζει μια ειδική αφιερωματική εκπομπή στα έργα και τις ημέρες της Ελληνικής Κοινότητας του Μεταφυσικού με αφορμή τη συμπλήρωση 10 ετών από τη δημιουργία της, αλλά και τη διοργάνωση της MetaCon (www.metacon.gr) στις 28/1!

Τηλεφωνικές συνδέσεις με μέλη της ομάδας Gateway, της Πυθέας, της FantasyGate και του Μετα-Δικτύου που αναλύουν γνωστές και άγνωστες πτυχές της δράσης τους!

Επίσης όλες οι τελευταίες λεπτομέριες για το party της Κοινότητας το βράδυ τους προσεχούς Σαββάτου, λίγες ώρες μετά την MetaCon! ----> http://www.stargatefm.gr/?p=14660

Η εκπομπή είναι χωρίς αμφιβολία συλλεκτική!

Ακούστε μας από τον Atlantis FM (105,2) στην Αττική και www.atlantisfm.gr μέσω διαδικτύου.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, για πείτε μου, τι γίνεται με αυτό το φως στον ουρανό που δεν είναι ακριβώς αστέρι; Το είδε καμμιά από σας; Αν ναι, προς ποιο σημείο του ορίζονται βρίσκεται, τι ώρες το είδατε, πόσο μεγάλο δείχνει, το χρώμα του μοιάζει με των αστεριών ή διαφορετικό;

Eγω δεν εχω δει τιποτα. Η Θεσσαλονικια πρεπει να φυλαει καραουλι στο μπαλκονι καθε βραδυ και να μας πει τι βλεπει!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιγαντιαία αντικείμενα πλησιάζουν την Γη, ή είναι ήδη εδώ και δεν μπορούμε ακόμα να τα αντιληφθούμε; (VIDEO - FOTO) ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ!

Σας δίνω το λινκ για να δείτε τις φωτογραφίες που αναφέρονται, και δεν τις δημοσιεύω γιατί είναι αρκετές και μεγάλες και θα γεμίσει άσκοπα η ενότητα.

http://www.kalyterotera.gr/2012/01/video-foto.html#more

Αφύπνιση συνείδησης: Γνωρίζουμε πως βρίσκεται σε εξέλιξη ενας πόλεμος πάνω από τα κεφάλια μας, εδώ και 2-3 περίπου χρόνια, χωρίς βέβαια να μπορεί να γίνει αντιληπτός από το σύνολο του πληθυσμού, αλλά μόνο από μερικούς που μπορούν, ή καλύτερα τους επιτρέπεται να τον δουν...

Σήμερα δεν θα μιλήσουμε γι'αυτόν τον πόλεμο (θα το κάνουμε προσεχώς) αλλά θα δείξουμε κάποιες φωτογραφίες από κάποια αλλά διαστημόπλοια, που προφανώς μπορούν να διακτινιστούν ή να κινηθούν με τρομερές ταχύτητες και μπορούν να τα πιάσουν ορισμένοι δορυφόροι... Τα συγκεκριμένα σκάφη κατευθύνονται στη γη και έχουν γίνει αντιληπτά από εμάς από το 2010. Ας δούμε τις φωτογραφίες του δορυφόρου...

Δείτε αυτά τα 2 σκάφη... κινούνται μέσα σε τί;;;

Δέσμες φωτός, μάλλον ενεργειακές και μέσα τους ιπτάμενα αντικείμενα, αν το υποψιαζόμαστε σωστά..

ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΕΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΔΕΣΜΕΣ!!

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!

Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΔΕΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΑΚΤΙΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΖΕΥΞΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΑΛΑΖΙΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ!

ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ...ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ!!!!!

215650_182283598488573_134366206613646_492866_2485248_n.jpg

Δείτε στο 01:24 του βίντεο πώς κινούνται σε σχηματισμό μέσα στην αστροπύλη τα 2 ufo

Δείτε αυτό το σκάφος...

Τί γίνεται στον Βοώτη;;;

ENA ΜΠΛΕ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΣΚΑΦΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΔΕΞΙΑ!!

δείτε και αυτό...

Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του..Και να θυμάστε... οτι δεν βλέπουμε, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει...!

ΠΗΓΗ

Από το apocalypsejohn

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω δει τιποτα. Η Θεσσαλονικια πρεπει να φυλαει καραουλι στο μπαλκονι καθε βραδυ και να μας πει τι βλεπει!

Κουφετάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι το δίκανοοοοοοοο

χααχαχααχαα!!μπορειτε να με βαλετε τιμωρια δεν καθησα να δω.εχει κρυο κ ουτε το θυμηθηκα η αχρηστη...σημερα εχει πολυ συνφια κ βρεχει ομως το υποσχομαι θα βγω να αγναντεψω!!!ωραιο αυτο που ποσταρες εβιρι μας!παω να δω τις φωτο τωρα!παντος κ πολεμος να γινει εδω δεν θα θελουν να καταστρεψουν αυτον τον πλανητη γτ ειναι θησαυρος,εμας απλα μπορει να μας κυνηγησουν ομως σαν τις κατσαριδες θα επιβιωσουμε :lol:


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

225753_185902928126640_134366206613646_515882_5841802_n.jpg

φανταστικο αν καταφεραν κ ''πιασαν'' αστρικο διαδρομο μεταφορας σε εξελιξη ουαου!γτ να γινετε πολεμος κ γτ να μην ειναι ''καθαριστες'' του διαστηματος απλα?!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ εθνική λεωφόρος είναι και μάλιστα φωτισμένη. Τα διόδια πού είναι;

:lol::lol::lol:

ΗΛΙΑΚΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΧΤΥΠΑ ΤΗ ΓΗ

http://www.skai.gr/news/technology/article/192562/iliaki-kataigida-htupa-tin-gi/


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...