Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ένα συγκλονιστικό (αδημοσίευτο) θαύμα του γέροντος Παϊσίου στην Αργολίδα. π. Διονύσιος Ταμπάκης

%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25B9%25CF%2583%25CE%25B9%25CE%25BF%25CF%258230.jpeg

π. Διονύσιος Ταμπάκης

Πρίν λίγες ημέρες, είχα την χαρά να συνομιλήσω στην Εκκλησία μας, με μία νέα κοπέλα της Βʼ Λυκείου, από την περιοχή της Αργολίδος.

Ένα χαριτωμένο κορίτσι που έκρυβε κάτι αγνό και ξεχωριστό σε όλη την προσωπικότητά της. . (αποσιωπώ το όνομά της για ευνόητους λόγους).

Μου αποκάλυψε λοιπόν με πολύ φυσικότητα ένα συγκλονιστικό θαύμα που βίωσε όταν ήταν 3 ετών (και το θυμάται ακόμη) γύρω στο 1998, όταν νοσηλευόταν σε πολύ σοβαρή κατάσταση, λόγω βαριάς πνευμονίας, με όλα

τα συνακόλουθα .

Αναφέρει:

«Οι Γιατροί είχαν απογοητευθεί ,όπως μου είπαν κατόπιν οι γονείς μου, και θα έπρεπε επειγόντως να προβούν σε

διάνοιξη τομής στο μέρος του στήθους για να αντλήσουν τα υγρά που είχαν συσσωρευθεί στους πνεύμονές μου.

Η μικρή μου ηλικία όμως παράλληλα έκανε δυσκολότερη κάθε προσπάθεια επεμβάσεως. Έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις την Παρασκευή, οι οποίες ήταν υπερβολικά δυσοίωνες και αποφασίστηκε από το συμβούλιο των Ιατρών να προβούν την ερχομένη Δευτέρα σε επανεξετάσεις και στην οριστική χειρουργική επέμβαση.

Την Παρασκευή το βράδυ και ενώ κοιμόμουν στο κρεβάτι με ανεβασμένα τα προστατευτικά κάγκελα- η Μητέρα μου καθόταν και κοιμόταν και εκείνη σε μία καρέκλα δίπλα μου- κάτι με ξυπνάει και αμέσως και βλέπω να εισέρχεται από την μπαλκονόπορτα ένας ηλικιωμένος Μοναχός.

Στράφηκε προς το μέρος μου, κατέβασε τα σιδερένια κάγκελα και κάνοντας το σημείο του Σταυρού με ευλόγησε τρείς φορές.

Εγώ ξαφνιασμένη και με χαρούμενη έκπληξη φώναζα δυνατά στην Μητέρα μου που βρισκόταν ακριβώς δίπλα μου αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο δεν με άκουγε.

Μου χαμογέλασε στοργικά ο άγνωστος εκείνος καλόγερος και κατόπιν αποχώρησε.

Όταν το πρωΐ ξύπνησε η Μητέρα μου είδε έκπληκτη τα κάγκελα κατεβασμένα και εμένα ευδιάθετη.

Της ανέφερα, όσο μπορούσα να μιλήσω σε εκείνη την ηλικία, το θαυμαστό γεγονός της επισκέψεως ενός Μοναχού και τότε άρχισε να μου δείχνει διάφορες φωτογραφίες από Αγίους για να της δείξω σε ποιον έμοιαζε ο καλόγερος αυτός.

Το βλέμμα μου όμως έπεσε επάνω στην φωτογραφία του Γέροντος Παϊσίου από ένα βιβλίο της Ι.Μονή Σουρωτής που διάβαζε εκείνες τις ημέρες η μητέρα μου.

Την Δευτέρα έγιναν οι σχετικές εξετάσεις και οι Γιατροί τότε άφωνοι διαπίστωσαν την θαυμαστή εξέλιξη της υγείας μου. Το χειρουργείο ακυρώθηκε και μετά από λίγες ημέρες γύρισα χαρούμενη και πάλι στο σπίτι μου.

Τόση ήταν η ευτυχία και η ευγνωμοσύνη των Γονέων μου για το αναφερόμενο θαύμα του π.Παϊσίου που στο επόμενο αδελφάκι μου που γεννήθηκε έδωσαν το όνομα Αρσένιος.»

Την ευχή του να έχουμε.

Πρεσβύτερος Διονύσιος Ταμπάκης

Ι.Ναός Γενεσίου Της Θεοτόκου Ναυπλίου.

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!ετσι να διαβαζουμε-βλεπουμε λιγο τα θαυματα γτ χρειαζετε!κοριτσια εχτες 11κ το βραδυ ταξιδευα για σαλλονικα φυσικα δεν ειδα τπτ αν κ σαν την απαλαλη χεχεχε!κοιτουσα ψηλα,κλ ταρωνι μην σου πω τι γελιο ριξαμε με τον χαμπι κ τι μου λεγε...απο καβαλα υπηρχε πολυ ομιχλη ολος ο ουρανος συνεφιασμενος κοκκινος κ στον δρομο του χορτιατη δεν εβλεπες στο μισο μετρο,το φανταστικο εκει πανω στον χορτιατη ηταν δυο σημεια που για κανα 5 μετρα δεν υπηρχε τπτ θαρρεις κ εκοβες την ομιχλη με μαχαιρι,πεντακαθαρα σημεια.χαχααχ δεν το μυστηριοποιησα φυσικα γτ θα με εβγαζε εξω απο το αμαξι ο αφεντης μου αχααχαχαχαχ!παντος ηταν απο τα καλυτερα μικρο ταξιδακια που εκανα!φως στον ουρανο ομως δεν ειδα (οχι για να δειτε οτι εγω κοιτουσα χαχααχααχ)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι τα ιδια!!!!

Εμφάνιση νέου ύποπτου ζωικού ιού ανησυχεί τη Βόρεια Ευρώπη.

ΠΗΓΗ : Περίεργα - PERIERGAA: Εμφάνιση νέου ύποπτου ζωικού ιού ανησυχεί τη Βόρεια Ευρώπη.

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/blog-post_3506.html


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχαίo Αντίγραφο Διαστημοπλοίου στο Μουσείο Κωνσταντινούπολης! (photo)

ancient+rocket+01.jpg

Κρυμμένο στο Αρχαιολογικό Μουσείο της Κωνσταντινούπολης στην Τουρκία για μισό αιώνα το πέτρινο χειροποίητο αντικείμενο, που μπορεί πράγματι να είναι ένα αρχαίο πυραυλικό διαστημόπλοιο, αποκαλύφθηκε για πρώτη φορά το 1997 από τον διευθυντή του μουσείου Dr. Pasinli.

Με μια σύγχρονη μάτια, το πέτρινο διαστημόπλοιο μοιάζει να περιλαμβάνει μια κωνική πυραυλική μύτη, ένα σύμπλεγμα τεσσάρων κινητήρων εξάτμισης στο πίσω μέρος γύρω από ένα μεγαλύτερο κινητήρα και ένα μονό πιλοτήριο με τον πιλότο να του

λείπει το κεφάλι.

ancient+rocket+02.jpg

Φυσικά, κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την αυθεντικότητα του (άσχετα αν δεν έχει τη γραμμική σχεδίασης της εποχής) αφού το γλυπτό έχει πιστοποίηση αυθεντικότητας 2500 ετών και προέλευση το τουρκικό Toprakkale, μια πόλη γνωστή στην αρχαιότητα ως Tuspa, του βασιλείου του Ουραρτού.

---------------------------------------------

To είδαμε στοhttp://ufotruth-gr.blogspot.com

Από το drflight.blogspot

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot

Link to comment
Share on other sites

Ένα αγόρι έχει τρελάνει την επιστημονική κοινότητα επειδή έχει την ικανότητά να βλέπει κανονικότατα σε απόλυτο σκοτάδι ,με μάτια που λάμπουν στο σκοτάδι.

boy1.jpg

Οι γιατροί έχουν μελετήσει την καταπληκτική όραση του Nong Youhui από τότε που ο πατέρας του τον πήγε στο νοσοκομείο στο Dahua,στην νότια Κίνα,επειδή ανησυχούσε για τα έντονα γαλανά μάτια του.

Ο μπαμπάς Ling δήλωσε: «Μου είπαν ότι όσο μεγαλώνει τα μάτια του θα σταματήσουν να λαμπηρίζουν και θα αρχίσουν να γίνονται μαύρα, όπως στους περισσότερους Κινέζους, αλλά ποτέ δεν έγινε αυτό."

Ιατρικές εξετάσεις που πραγματοποιούνται στο απόλυτο σκοτάδι δείχνουν τον

Youhui να μπορεί να διαβάσει τέλεια χωρίς φως και βλέπει τόσο καθαρά όσο οι περισσότεροι άνθρωποι βλέπουν κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Θα μπορούσε ο Nong Youhui να είναι ένα υβριδιό ή ένα Starchild; Μια νέα αναπτυσσόμενη γενιά απο προικισμένα παιδιά ξεφυτρώνουν σε όλον τον πλανήτη μας,λες και το ανθρώπινο είδος εξελίσσεται, ή ενδεχομένως, Εξωγήινοι επισκέπτες μας βοήθησαν στην σταδιακή βελτίωση του DNA μας;

Όπως πάντα εσείς αποφασίζετε.

Link to comment
Share on other sites

Στο φως ναοί 11.500 ετών. Οι λίθοι είναι 5.500 χρόνια αρχαιότεροι από τις πρώτες πόλεις της Μεσοποταμίας

gt2.jpg

Το Γκόμπεκλι Τεπέ (Göbekli Tepe) είναι μια τοποθεσία της Τουρκίας κοντά στα σύνορα με την Συρία και απέχει 15 χιλιόμετρα από την πόλη Ούρφα .

0H2CjkuZF9k

Ανασκαφές

Οι πρώτες ανασκαφές έγιναν το 1964 από την Αμερικανό αρχαιολόγο Πήτερ Μπένεκτιτ ο οποίος προσδιόρισε μόνο ότι στην περιοχή υπήρχε δραστηριότητα την νεολιθική εποχή. Το 1994 τις ανασκαφές συνέχισαν Τούρκοι αρχαιολόγοι του Γερμανικού αρχαιολογικού ινστιτούτου υπό την διεύθυνση του αρχαιολόγου Κλάους Σμιτ του Πανεπιστήμιου της Χαϊδελβέργης. Μέχρι τότε τον λόφο χρησιμοποιούσαν γεωργοί καλλιεργώντας τον και συχνά μετακινούσαν μεγάλες πέτρες σε αρμακάδες. Οι πρώτες έρευνες των αρχαιολόγων έδειξαν ότι δεν πρόκειται για φυσικό λόφο και αργότερα ανακάλυψαν τους πρώτους μεγάλιθους σε σχήμα Τ.

Όταν ο Κλάους Σμιτ, ανακάλυψε τους ναούς είπε: «Αυτός ο τόπος είναι σουπερνόβα. Από το πρώτο λεπτό που το είδα ήξερα ότι είχα δύο επιλογές: να φύγω και να μην πω τίποτα σε κανέναν ή να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου δουλεύοντας εδώ».

33612_full.jpg

Ο αρχαιολογικός χώρος

Ανακαλύφθηκαν στρώματα πολλών χιλιετιών δραστηριότητας . Οι ερευνητές πιστεύουν ότι ο χώρος χρησιμοποιούνταν για τελετές γονιμότητας και πιστεύουν οι μεγάλιθοι στο κέντρο των κύκλων συμβολίζουν την γυναίκα.

Οι απεικονίσεις δεν διαθέτουν, όμως, τα σχετικά με τη γονιμότητα μοτίβα, που συναντούμε σε άλλους νεολιθικούς οικισμούς, ενώ οι ανθρωπόμορφοι μονόλιθοι, σε σχήμα Τ, δεν έχουν ενδείξεις φύλου. «Είναι επεξεργασμένο, είναι σύνθετο και ανήκει στην καλλιεργητική περίοδο. Αυτό από μόνο του κάνει το μνημείο ένα από τα σημαντικότερα αρχαιολογικά ευρήματα εδώ και πολύ καιρό. Πιστεύω ότι βρισκόμαστε ενώπιον των πρώτων απεικονίσεων του Θεού. Δεν έχουν μάτια, στόματα, ούτε και πρόσωπα. Εχουν, όμως, χέρια. Είναι δημιουργοί. Κατά τη γνώμη μου, οι άνθρωποι που δημιούργησαν τα αγάλματα αυτά έθεταν θεμελιώδη ερωτήματα της ύπαρξης. Τι είναι αυτό το σύμπαν; Γιατί βρισκόμαστε εδώ;», λέει ο δρ. Σμιτ.

Το αρχαιότερο στρώμα πιστεύεται ότι ίσως φτάνει και στην Μεσολιθική εποχή και περιλαμβάνει μεγάλιθους σε κυκλικό σχήμα , τον χώρο περιβάλει χτιστός πέτρινος τοίχος. Το δεύτερο στρώμα χρονολογείται στην προ-Β Κεραμική Νεολιθική απεκάλυψε πολλά παρακείμενα ορθογώνια δωμάτια . Το πιο πρόσφατο στρώμα αποτελείται από ιζήματα, ως το αποτέλεσμα της διάβρωσης και της γεωργικής δραστηριότητας.

Οι ναοί έχουν μεγάλες διαστάσεις , ενώ η ύπαρξη πολλών μεγάλιθων δίπλα-δίπλα δείχνει την ύπαρξη πολλών ιερών. Σύμφωνα με τον αρχαιολόγο Κλάους Σμίθ , ο οποίος κάνει κάποιες μυθολογικές εικασίες, πιστεύει ότι οι μεγάλιθοι με το σχήμα Τ ίσως συμβόλιζαν μυθικά πλάσματα, ίσως προγόνων, ή και θεούς. Είναι επίσης εμφανές ότι τα ζώα και άλλες εικόνες είναι ειρηνικού χαρακτήρα και δεν παρέχουν ενδείξεις οργανωμένης βίας.

gobekli-full_35417_600x450.jpg

Αρχιτεκτονική

Οι ναοί περιλαμβάνουν μεγάλιθους σε κυκλικό σχήμα οι οποίοι δεν ξεπερνούν τα 30 μέτρα, οι πέτρινοι στύλοι έχουν σχήμα Τ και επάνω τους έχουν χαραχθεί ανάγλυφες μορφές ζώων όπως αλεπούδες, σκορπιοί, φίδια κ.α., στο κέντρο κάθε κύκλου υπάρχουν δύο μεγάλιθοι. Οι τοίχοι είναι κατασκευασμένοι από ακατέργαστη ξηρή πέτρα ενώ το δάπεδο από ασβεστολιθικές πέτρες. Πολύ κοντά στον χώρο βρέθηκε και το λατομείο εξόρυξης των μεγάλιθων, εκεί έχουν βρεθεί μισοτελειωμένοι μεγάλιθοι.

Στο χώρο βρέθηκαν εργαλεία από γυαλί και οστά ζώων . Παρόλα αυτά απόδειξη κατοικιών και οικισμού δεν υπάρχει , καθώς δεν έχουν βρεθεί καθόλου ίχνη οικόσιτων φυτών και ζώων, και η ερμηνεία που έχει δοθεί στα κτίρια είναι ότι ήταν ναοί.

nat+geo+gobekli+tepe+2.jpg

Χρονολογικό πλαίσιο

Όλες οι δηλώσεις σχετικά με τον αρχαιολογικό χώρο πρέπει να θεωρηθούν προκαταρκτικές, αφού μόνο το 1,5% του χώρου της συνολικής έκτασης έχουν ανασκαφεί μέχρι το 2008. Οι ανασκαφές έφεραν στο φως μέχρι σήμερα πολύ λίγα στοιχεία για οικιστική χρήση. Μέσω της μεθόδου χρονολόγησης με άνθρακα 14, το τέλος του στρώματος ΙΙΙ θα μπορούσε να προσδιορίζεται περίπου στο 9000 π.Χ. . Το στρώμα Ι εκτιμάται στο 11.000 π.Χ. ή και νωρίτερα. Το II στρώμα χρονολογείται περίπου στο 8.000 π.Χ.. Έτσι, το σύμπλεγμα δημιουργήθηκε, πριν τη λεγόμενη Νεολιθική επανάσταση, δηλαδή την αρχή της γεωργίας και της κτηνοτροφίας, η οποία θεωρείται ότι άρχισε μετά το 9000 π.Χ..

Οι αρχαιολόγοι εκτιμούν ότι χρησιμοποιήθηκαν μέχρι και 500 άτομα για εξάγουν τους μεγάλιθους (κάποιοι από αυτούς ζυγίζουν και 50 τόνους) από τα γύρω λατομεία και να τους μεταφέρουν σε απόσταση 100 έως 500 μέτρα . Στις αρχές της 8ης χιλιετίας η περιοχή έχασε την σημασία της και με την πάροδο του χρόνου ξεχάστηκε. Άγνωστο παραμένει ο λόγος που έγινε η σκόπιμη κάλυψη όλου του χώρου με 300 έως 500 κυβικά χώμα.

***

National Geographic, Wikipedia, "The Guardian"

Πηγή : Θεοσοφία

Από το strange-omniverse

Πηγή: Τα Καλυτερότερα blogspot

Link to comment
Share on other sites

Αγωνία: Τεράστιες μάζες ηλιακού πλάσματος εκτοξεύθηκαν προς τη Γη!

Η πιο ισχυρή ηλιακή έκρηξη από το 2005 έχει ξεκινήσει να πλήττει τoν πλανήτη μας, βομβαρδίζοντας τη Γη με μαγνητικά σωματίδια που είναι δυνατόν να προκαλέσουν διαταραχές στις δορυφορικές τηλεπικοινωνίες, ανακοίνωσαν οι αμερικανικές αρχές, οι οποίες προετοιμάζονται για μεγάλες καταστροφές, την ίδια ώρα που οι Ρώσοι επιστήμονες προειδοποιούν για τον κίνδυνο τυχαίας ενεργοποίησης των πυρηνικών βαλλιστικών βλημάτων από αυτή την ηλιακή δραστηριότητα! Δίνοντας τροφή σε σενάρια και προφητείες...

Από αυτές τις ημέρες ξεκινά, λοιπόν, ένας ενδεκαετής κύκλος, ηλιακών καταιγίδων όπου αναμένεται να προκαλέσουν μεγάλες καταστροφές στην Γη.

Χαρακτηριστικό είναι η γερμανική ασφαλιστική εταιρεία Allianz, υπολογίζει για υλικές ζημιές κόστους παραπάνω από ένα τρισεκατομμύριο δολάρια στη Γη!

Η έκρηξη, που ανακοίνωσαν οι Αμερικανοί, ξεκίνησε σε σημείο κοντά στο κέντρο του Ηλίου και ήδη εξακοντίζει σωματίδια πρωτονίων προς τον πλανήτη μας και αυτό θα εξακολουθήσει έως την Τετάρτη, προειδοποίησε η Εθνική Διοίκηση Ωκεανών και Ατμόσφαιρας (ΝΟΑΑ).

"Η έκρηξη εξαπολύει στο διάστημα μία τεράστιας μαγνητικής φόρτισης μάζα πλάσματος (σ.σ. φωτό) με την τρομακτική ταχύτητα των 6,4 εκατ. χλμ./ώρα", τονίζει στο Γαλλικό Πρακτορείο ο Νταγκ Μπίσεκερ, φυσικός στο Διαστημικό Κέντρο Μετεωρολογικών Προβλέψεων της NASA.

«Η γεωμαγνητική καταιγίδα που θα προκληθεί από τον Ήλιο είναι πολύ εντονότερη από το 2005, αλλά είναι ευτυχώς αρχικά είναι διαβαθμισμένη στο 3 της 5βαθμης κλίμακα», τόνισε ο ίδιος. «Θα ακολουθήσουν πολύ σφοδρότερες»κατέληξε.

Σύμφωνα με την ΝΟΑΑ, ένα φαινόμενο κατηγορίας 3 μπορεί να προκαλέσει διαταραχές στα πληροφοριακά συστήματα που έχουν τοποθετηθεί σε δορυφόρους, όπως και στις ραδιοεπικοινωνίες στο επίπεδο των πόλων.

Η εναέρια κυκλοφορία, οι πετρελαϊκές εξέδρες και οι εξερευνητικές ομάδες θα αντιμετωπίσουν κάποιες ενοχλήσεις σε διάφορες περιοχές. "Για την ώρα ελπίζουμε να περιοριστεί η καταστροφή εκεί. Δεν αναμένουμε κάποιον μεγαλύτερο αντίκτυπο από ένα συμβάν τέτοιου τύπου", τονίζει ο Μπίσεκερ, προσθέτοντας πως οι κάτοικοι της Ευρώπης και της Ασίας θα έχουν τη δυνατότητα να θαυμάσουν αύριο το βράδυ κάποιο έξοχο βόρειο σέλας.

Αλλά στο επίπεδο «5» το οποίο αναμένεται, όλα αλλάζουν: «Μπορεί να έχουμε διαταραχές ακόμα και στην ανθρώπινη συμπεριφορά, ενώ θα έχουμε πολύ έντονα ηλεκτρικά πεδία που θα ενεργοποιούν ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές».

Κατʼαυτό τον τρόπο δικαιολογείται και η ανησυχία των Ρώσων επιστημόνων ότι μπορεί να έχουμε … τυχαίες πυροδοτήσεις πυρηνικών βλημάτων και για τον λόγο αυτό ζήτησαν επιπλέον ασφάλειες στο σύστημα ενεργοποίησης των κινητήρων των διηπειρωτικών βλημάτων!

Όταν το πλάσμα πλησιάσει την Γη αλληλεπιδρά με το μαγνητικό της πεδίο και θα προκαλέσουν τις λεγόμενες γεωμαγνητικές καταιγίδες, οι οποίες θα καταστρέψουν δορυφόρους, θα διαταράξουν τις ραδιοεπικοινωνίες και θα κάψουν τους μετασχηματιστές στα δίκτυα ηλεκτροδότησης.

«Η κατάσταση είναι σοβαρή, αν φανταστεί κανείς ότι μπορεί να κοπεί για ολόκληρες εβδομάδες ή και μήνες το ηλεκτρικό ρεύμα σε ένα μεγάλο τμήμα μιας χώρας ή μιας ηπείρου», σχολιάζει στο Reuters ο Τζιμ Ουάιλντ, ειδικός στη φυσική του ηλιακού πλάσματος στο Πανεπιστήμιο του Λάνκαστερ στη Βρετανία.

Κάποιοι συνδυάζουν την έναρξη της εκρηκτικής δραστηριότητας του ήλιου με τις διάφορες προφητείες για το τέλος του κόσμου καια βέβαια είναι εντυπωσιακό ότι ένα τέτοιο σπάνιο γεγονός συμβαίνει ακριβώς στο έτος 2012, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει τίποτα παραπάνω…

SOLARFLARELarge.jpg

Φωτογραφία της ηλιακής κηλίδας 1402 (στο υπεριώδες φάσμα) κατά την έκρηξή της εχθές (23/1) δημιουργώντας μια ηλιακή έκρηξη μεγέθους Μ9, κάτι που την κατατάσσει στο μεγαλύτερο μέγεθος πριν την στάθμη Χ, τη μεγαλύτερη που μπορεί να δημιουργήσει ο Ήλιος.

Την έκρηξη όπως αυτή καταγράφηκε από τους δορυφόρους της NASA μπορείτε να δείτε εδώ.

Πηγή: Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω σας εχω χαιρετήσει ετσι να μην ξεχνιομαστε!!!κλ το παιδακι ειναι τρομακτικο στην φωτο φατσαρα αλλα αυτα τα ματια μαμα μου!!!μεχρι να ανακαλυψουν τελικα καποια σοβαρη ιστορια θα εξαφανιστει ο κοσμος.μεχρι την τεταρτη λεει το αρθρο θα ηταν η καταιγιδα!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ημερίδα για τις «παράξενες εμπειρίες των Ελλήνων»

Η Ελληνική Κοινότητα του Μεταφυσικού (www.metafysiko.gr), η μεγαλύτερη, ανεξάρτητη και πιο δραστήρια διαδικτυακή κοινότητα η οποία σχετίζεται με θέματα της εναλλακτικής αναζήτησης, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους στην ημερίδα MetaCon που διοργανώνεται στην Αθήνα εν όψει της συμπλήρωσης 10 ετών από τη δημιουργία της.

912cea8cf064796107ea0105cb1b7691_XL.jpg?t=943912800

Η εκδήλωση θα έχει ελεύθερη είσοδο και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012, στο θέατρο «Ελεύθερη Έκφραση» (Λέσβου 8 & Απειράνθου 1, Κυψέλη), από τις 10 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα ,ενώ θα περιλαμβάνει μια σειρά από πρωτότυπες και ενδιαφέρουσες διαλέξεις ακαδημαϊκών, συγγραφέων, δημοσιογράφων και έγκυρων ερευνητών γύρω από ποικίλα θέματα που αφορούν το «εναλλακτικό».

Να σημειωθεί πως για πρώτη φορά, θα προβληθούν ειδικά βίντεο ντοκιμαντέρ, εκθέσεις φωτογραφίας για το εναλλακτικό ταξίδι και τον κόσμο του φανταστικού, αλλά και τα αποτελέσματα μιας μεγάλης online έρευνας που διεξάγεται αυτή την περίοδο σχετικά με τις «παράξενες εμπειρίες των Ελλήνων».

Περισσότερες πληροφορίες:

- Το πλήρες πρόγραμμα και τα βιογραφικά των ομιλητών στην ειδική για την ημερίδα ιστοσελίδα www.metacon.gr

- Στο email: [email protected]


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

απο καβαλα υπηρχε πολυ ομιχλη ολος ο ουρανος συνεφιασμενος κοκκινος κ στον δρομο του χορτιατη δεν εβλεπες στο μισο μετρο,το φανταστικο εκει πανω στον χορτιατη ηταν δυο σημεια που για κανα 5 μετρα δεν υπηρχε τπτ θαρρεις κ εκοβες την ομιχλη με μαχαιρι,πεντακαθαρα σημεια.χαχααχ δεν το μυστηριοποιησα φυσικα γτ θα με εβγαζε εξω απο το αμαξι ο αφεντης μου αχααχαχαχαχ!παντος ηταν απο τα καλυτερα μικρο ταξιδακια που εκανα!φως στον ουρανο ομως δεν ειδα (οχι για να δειτε οτι εγω κοιτουσα χαχααχααχ)

Δεν ξερω γιατι, αλλα το σκηνικο μου θυμισε την Ομιχλη του Στιβεν Κινγκ!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, για πείτε μου, τι γίνεται με αυτό το φως στον ουρανό που δεν είναι ακριβώς αστέρι; Το είδε καμμιά από σας; Αν ναι, προς ποιο σημείο του ορίζονται βρίσκεται, τι ώρες το είδατε, πόσο μεγάλο δείχνει, το χρώμα του μοιάζει με των αστεριών ή διαφορετικό;
Βρε κορίτσια, για πείτε μου, τι γίνεται με αυτό το φως στον ουρανό που δεν είναι ακριβώς αστέρι; Το είδε καμμιά από σας; Αν ναι, προς ποιο σημείο του ορίζονται βρίσκεται, τι ώρες το είδατε, πόσο μεγάλο δείχνει, το χρώμα του μοιάζει με των αστεριών ή διαφορετικό;

ειναι το υπεροπλο HAARP

λιγοι το ξερουν και ομως υπαρχει και ελεγχει τη ζωη μας.ελεγχει τα καιρικα φαινομενα ειναι υπευθυνο για τους περισσοτερους σεισμους πλυμμηρες τσουναμι κλπ.

κατα τη χρηση του οπλου αυτου παρατηρηται το φαινομενο auroras στον ουρανο η μια λαμψη και ακουγεται καποιες φορες ενας παραξενος ηχος σαν την κραυγη του γκοτζιλα!

περισσοτερες πληροφοριες για το οπλο αυτο θα δειτε εδω

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/haarp_10.html

φωτογραφιες απο τη χρηση του οπλου εδω

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=kBTp3DyBHulaoM:&imgrefurl=http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php%3Ftopic_id%3D185627%26currentpage%3D3&docid=IOqyRl35EUjfHM&imgurl=http://images.bimedia.net/images/080625_rainbow_clouds9.jpg&w=470&h=353&ei=R0UhT66PB4nRswbVx_XxBw&zoom=1&iact=hc&vpx=115&vpy=154&dur=256&hovh=194&hovw=259&tx=160&ty=96&sig=101361276798866097310&page=1&tbnh=147&tbnw=213&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=APeHPH0WR8C8HM:&imgrefurl=http://aircrap.org/connection-between-chemtrails-geoengineering-gmo-and-haarp/33578/&docid=hysauQxp1JFEaM&imgurl=http://aircrap.org/wp-content/uploads/2011/01/chemtrail_hole.jpg&w=500&h=375&ei=R0UhT66PB4nRswbVx_XxBw&zoom=1&iact=hc&vpx=540&vpy=154&dur=1080&hovh=194&hovw=259&tx=113&ty=105&sig=101361276798866097310&page=1&tbnh=147&tbnw=196&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:2,s:0&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=QkJAOJJQZYn0oM:&imgrefurl=http://kreuzbergjakob.amplify.com/2010/05/23/144/&docid=q8yAWkxkM_BVAM&imgurl=http://content9.clipmarks.com/clog_clip_cache/amplify.com/55112764-8A23-48B8-8CA3-9DFB87A5E067/52C8BC58-3822-4FFB-B4CC-D8C410BE0EFD&w=384&h=287&ei=R0UhT66PB4nRswbVx_XxBw&zoom=1&iact=hc&vpx=109&vpy=314&dur=180&hovh=194&hovw=260&tx=188&ty=160&sig=101361276798866097310&page=1&tbnh=149&tbnw=202&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:5,s:0&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=mb9KWscYzD7ZwM:&imgrefurl=http://kreuzbergjakob.amplify.com/2010/05/23/144/&docid=q8yAWkxkM_BVAM&imgurl=http://content8.clipmarks.com/clog_clip_cache/amplify.com/55112764-8A23-48B8-8CA3-9DFB87A5E067/2B0EAC0D-50C1-405E-A7A5-EED98BB37220&w=384&h=314&ei=R0UhT66PB4nRswbVx_XxBw&zoom=1&iact=hc&vpx=790&vpy=313&dur=609&hovh=203&hovw=248&tx=165&ty=144&sig=101361276798866097310&page=2&tbnh=157&tbnw=188&start=15&ndsp=21&ved=1t:429,r:9,s:15&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=0IOUEer6N-SYjM:&imgrefurl=http://prof77.wordpress.com/wtf/strange-satellite-image-downloaded-from-austrailian-weather-site/&docid=WBEFHqdOUI6rzM&imgurl=http://prof77.files.wordpress.com/2011/03/haarp-china.jpg%253Fw%253D484%2526h%253D361&w=484&h=361&ei=R0UhT66PB4nRswbVx_XxBw&zoom=1&iact=hc&vpx=946&vpy=364&dur=55&hovh=194&hovw=260&tx=167&ty=190&sig=101361276798866097310&page=2&tbnh=145&tbnw=205&start=15&ndsp=21&ved=1t:429,r:15,s:15&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=YPE2ynE6Wjh8OM:&imgrefurl=http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/04/08/strange-blue-light-over-mountain-kirishima-japan-during-earthquake-april-7-2011/&docid=l_R9o5vI04KjHM&imgurl=http://thetruthbehindthescenes.files.wordpress.com/2011/04/prtscr-capture_22.jpg&w=817&h=459&ei=0UUhT96ZCczOsgam57HkBw&zoom=1&iact=hc&vpx=731&vpy=390&dur=1948&hovh=168&hovw=300&tx=227&ty=108&sig=101361276798866097310&page=1&tbnh=116&tbnw=206&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:13,s:0&biw=1248&bih=671

http://www.google.gr/imgres?q=haarp+in+action&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=eYQ2Aod3is5DPM:&imgrefurl=http://www.abovetopsecret.com/forum/thread750549/pg1&docid=N3a1I6dgrMuI_M&imgurl=http://icons-ecast.wunderground.com/data/wximagenew/b/beemerboy/0.jpg&w=640&h=480&ei=0UUhT96ZCczOsgam57HkBw&zoom=1&iact=hc&vpx=108&vpy=200&dur=494&hovh=194&hovw=259&tx=162&ty=135&sig=101361276798866097310&page=4&tbnh=149&tbnw=198&start=57&ndsp=22&ved=1t:429,r:0,s:57&biw=1248&bih=671

VIDEO

(video 10 λεπτα πριν απο το σεισμο στην κινα.ακουστε τον θορυβο και δειτε τα χρωμματα στον ουρανο)

ειμαστε πιονια.μπορουν να μας εξαφανισουν οποτε θελουν.

δε χρειαζεται να φοβομαστε οτι θα γινει κατι εξωπραγματικο στις 21/12/12.κανενας πλανητης δε θα πεσει επανω μας.

απο τους ιδιους τους ανθρωπους κινδυνευουμε!αυτα τα μεγαλα κεφαλια μπορουν ανα πασα στιγμη να εξαφανησουν τους παντες και να αφησουν μονο αυτους που θελουν!!(οτι πρεπει για τον χιτλερ θα ηταν να ζουσε τωρα!!)

μπορουν να κανουν τσουναμι σε ολοκληρο τον ατλαντικο ωκεανο.να ριξουν χιονι στην σαχαρα και να να φερουν καυσωνα στον Βορειο πολο!!

το 2012 ειναι η χρονια των ηλιακων καταιγιδων.φαινομενο που συμβαινει καθε 11 χρονια!

δεν ειναι τιποτα σπουδαιο και τιποτα επικυνδινο!

επισης εχει αρχισει η αντιστροφη των πολων της γης.αυτο εχει να συμβει 800.000 χρονια και θα κανει πολλααα χρονια να ολοκληρωθει αυτη η αντιστροφη!

αυτο εχει ως αποτελεσμα την αντιστροφη της μαγνητικοτητας της γης η οποια εχει μειωθει κατα 10% γιαυτο λεμε οτι ειμαστε στην αρχη αυτης της αντιστροφης.

αν η μαγνητικοτητα της γης εξαφανιστει ΤΟΤΕ θα ερθει το τελος το κοσμου γιατι θα προσελκυει ολα τα ουρανια σωματα επανω της χωρις καμια προστασια της μαγνητικοτητας που τα αποτρεπει.

αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει

διαβαστε εδω για της ηλιακες καταιγιδες του 2012

http://www.otherside.gr/2010/06/nasa-iliakes-kataigides/

διαβαστε εδω για την αντιστροφη των πολων και τις επιπτωσεις

http://www.geologos.gr/index.php/news/34-generalnews/460-polar-reversal


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

αντε δημητρα ηρθες κ μας εβαλες ενα καρο δουλεια για μελετη.τα συζηταμε εδω κ καιρο ομως μ'αρεσει να τα βλεπω ολα μαζεμενα σε ενα ποστ τα θεματακια που βλεπουμε σκορπια ολο αυτο τον καιρο.thnks!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...