Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

Kαλησπερα Ελενη δεν θα αναφερθω καθολου στο θεμα με το dna αλλα θα σταθω σε αυτο που ειπες με τα Σφακια και τα Ανωγεια.Λογο τοπου κατοικιας αλλα και επαγγελματος εχω μελετησει παρα πολυ τους ανθρωπους της κρητης,πιστεψε με οτι τα χαρακτηριστικά που λες δεν υπαρχουν λογο απουσιας προσμίξεων,γιατι και τα δυο χωρια πατηθηκαν απο κατακτητες,αλλοι παραγοντες ευθύνονται να σημειωσω οτι οι ανωγειανοι θεωρουντε απο τους ποιο κοντους στην κρητη και αυτο οφείλετε στην μεγαλη καταναλωση κρεατος για εκατονταδες χρονια,οι Σφακιανοι παλι εχουν ολα αυτα που περιγραφεις γιατι κανουν μεγαλη καταναλωση γαλακτοκομικων(εξου και το ηψος)αλλα και σαν χωριο καποια χρόνια πριν ηταν προσβολη να παντρευτεις ξενο(εκτος του χωριου)

Καλησπερα και σε σενα!

Δεν ξερω για την καταναλωση κρεατος και γαλακτοκομικων αλλα παντως οι Ανωγειανοι εμενα ψηλοι μου φαινονται! Δηλαδη ολες οι γνωστες μου απο Ανωγεια ειναι πολυ ψηλες κοπελες.

Και εγω Κρητικια ειμαι, με ριζα απο Σφακια, δεν υποστηριζω βεβαια οτι δεν υπηρξαν καθολου προσμιξεις, απλα σε σχεση με την υπολοιπη Κρητη πολυ λιγοτερο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

perase πανω απο το ταδε χωριο ενα ιπταμενο αντικειμενο με 40χιλιομ. στοπ.αστυνομια Ιντλίμπ πηρε καταθεσεις που λεγαν οτι πηγαινε απο δω πηγαινε απο κει στοπ.και πηγε πανω απο ενα μερος με συκιες και μια ελια στοπ.εχει υψος 125 ισως πετουσε 40 εκατοστα πανω απο τα κεφαλια τους στοπ.φορουσε μαυρα ρουχα κ για να σπασει την μονοτονια ειχε στο στηθος ενα κοκκινο''πλακωμενο'' χρωμα κ κρανος αμφιβολου χρωματος γτ δεν καταλαβα στοπ.δεν φνηκε να εχει βοηθεια στο πεταμα στοπ.οι κινησεις του ηταν με χαρη σπειροειδες με φιλτρο για την ηχορυπανση στοπ.αλ χασαν μασαν κ του παππου του τα βοδια!!!ελπιζω να βοηθησα!!οσο για κρητη πεταξτε με στην πρεβελη του 1992 που πηγα κ εκατσα 15 μερες κ ξεχαστε με εκει!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ξέχασα να το σχολιάσω αυτό, μπράβο βρε Κουφετάκι, αυτό είναι τέλεια και άμεση ενημέρωση. Βλέπω τα μιλάς τα αραβικά τέλεια σαν μητρική σου γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ξέχασα να το σχολιάσω αυτό, μπράβο βρε Κουφετάκι, αυτό είναι τέλεια και άμεση ενημέρωση. Βλέπω τα μιλάς τα αραβικά τέλεια σαν μητρική σου γλώσσα.

οποιος γνωριζει την ποντιακη διαλεκτο μπορει να μιλησει τα παντα.αφου σκεφτομαι να παω να γινω διερμηνεας της μερκελ,γτ δεν τις τα παν κλ τα πραματα κ κανει συνεχεια μλκιες!!!:lol:


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΑΝ TΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Η1Ν1 ΣΤΟ ΑΠΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΙΚΗΣ ΓΡΙΠΗΣ;http://periergaa.blogspot.com/2012/01/t-11.html

απιστευτο τραγικο.μα γτ δεν σταματαν οι γιατροι επιτελους αυτο το πραγμα.πως κοιμουνται τα βραδια ενω ξερουν τι κανουν.!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω καρφιτσωσει εναι πολυ μεγαλο αλλα νομιζω πρεπει να το διαβασουμε

ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ:"Η Αληθινή ιστορία δεν είναι αυτή που μας διδάσκουν

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/blog-post_9029.html

edit.Ποιοι τελικά κυβερνούν τον κόσμο;;; - Η απάντηση είναι 147........ πολυεθνικές!!!

ΠΗΓΗ : Περίεργα - PERIERGAA: Ποιοι τελικά κυβερνούν τον κόσμο;;; - Η απάντηση είναι 147........ πολυεθνικές!!!

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/147.html


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

οποιος γνωριζει την ποντιακη διαλεκτο μπορει να μιλησει τα παντα.αφου σκεφτομαι να παω να γινω διερμηνεας της μερκελ,γτ δεν τις τα παν κλ τα πραματα κ κανει συνεχεια μλκιες!!!:lol:

χαχαχαχαχα, και βέβαια να γίνεις διερμηνέας να της τα λες καλύτερα γιατί η ίδια μάλλον είναι συνέχεια μεθυσμένη και σίγουρα έχει τα νεύρα της από τότε που γεννήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα, και βέβαια να γίνεις διερμηνέας να της τα λες καλύτερα γιατί η ίδια μάλλον είναι συνέχεια μεθυσμένη και σίγουρα έχει τα νεύρα της από τότε που γεννήθηκε.

αμαμιτη γυναικα παιδακι μου τι περιμενεις κανα καλο!!!

αυτο ειναι ενα πραγματικα ωραιο 'αν κ τραγικο για τον εκλιποντα'μυστηριο το χεις δει?

Ταξιδιώτης του.... χρόνου, ο οποίος επέστρεψε μετά από 74 έτη, πέθανε σε ηλικία 31 ετών

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/74-31.html


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οποιος γνωριζει την ποντιακη διαλεκτο μπορει να μιλησει τα παντα.αφου σκεφτομαι να παω να γινω διερμηνεας της μερκελ,γτ δεν τις τα παν κλ τα πραματα κ κανει συνεχεια μλκιες!!!:lol:

:lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα, και βέβαια να γίνεις διερμηνέας να της τα λες καλύτερα γιατί η ίδια μάλλον είναι συνέχεια μεθυσμένη και σίγουρα έχει τα νεύρα της από τότε που γεννήθηκε.

:lol::lol::lol::lol:

αμαμιτη γυναικα παιδακι μου τι περιμενεις κανα καλο!!!

αυτο ειναι ενα πραγματικα ωραιο 'αν κ τραγικο για τον εκλιποντα'μυστηριο το χεις δει?

Ταξιδιώτης του.... χρόνου, ο οποίος επέστρεψε μετά από 74 έτη, πέθανε σε ηλικία 31 ετών

http://periergaa.blogspot.com/2012/01/74-31.html

:lol::lol::lol::lol:

Είστε φοβερές...

Για τη Μέρκελ τα ίδια λέει κι μάνα μου κουφετάκι...

Να βρεθεί ένας ήρωας,να κάνει το ψυχικό,μήπως δούμε άσπρη μέρα...

Ακουσα κάτι στις ειδήσεις περι αποικιοποίησης της χώρας και τρελάθηκα

Αλλαξα κανάλι και δεν ξέρω περισσότερα

Αλλά από το κακό στο χείριστο πάμε...

Εχετε ακούσει κάτι σχετικό ή έτσι τα λένε κάποια κανάλια;

Ακου...αποικιοποίηση

Link to comment
Share on other sites

εβιρι το χω διαπιστωσει κι εγω πολλες φορες.λες να διαβαζουμε αυτα που θελουν αυτοι που θελουν να μας κυβερνανε....το χεις σκεφτει ποτε αυτο?λες να τους εχει ξεφυγει ο ελενχος λιγουλακι κ να κανουμε τελικα κατι?

παντος αυτα τα χω δει ολα

4Z9WVZddH9w


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Κουφετάκι διαβάζουμε τα ίδια τις ίδιες μέρες γιατί όλα τα μπλογκς παίρνουν τα νέα και τα αναμεταδίδουν πάλι τις ίδιες μέρες και ώρες.

Περιστεράκι, ο ήρωας που θα βρεθεί πρέπει να είναι ψυχικά ασθενής και βαριά μεθυσμένος για να κάνει το ψυχικό.

Για αποικιοποίηση δεν άκουσα γιατί σήμερα δεν έχω δει παρά ελάχιστη τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι μου αν θελουν ας ερθουν.στο χωριο του αντρα μου θελαν να κανουν δρομο για να περναν φορτηγα απο ενα εργοστασιο χρυσου ναι στην χαλκιδικι κ ειχαν κανει σχεδιο να περναν μεσα απο τα σπιτια χωριαφια ανθρωπων,ε!πηγαν οι κυριοι κ βγηκαν με τα τσεκουρια κ τα φτυαρια μερικοι φαγαν κ ξυλο κ το ακυρωσαν.ας ερθουν να δουν τι θα πει ο κοσμος που ζει μεσα στην ελλαδα οχι οι 300!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...