Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Αποβολή με φάρμακα .


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια . 
Εγω απέβαλα την Παρασκευή με φαρμακευτική αγωγή . Μου έδωσαν ένα χάπι την Τετάρτη και την Παρασκευή έβαλα κολπικά τα υπόλοιπα . Είχα έντονες κράμπες και άρχισε η αποβολή μέσα σε μια ώρα είχαν βγει όλα . Πολλά πηγματα και μετά το σάκο . Αφού βγείτε ο σάκος σταδιακά σταματούσε η αιμορραγία . 
Σημερα δεν έχω καθόλου αίμα , μόνο λίγο στο σκούπισμα .Να ανησυχώ ;
Εγώ έχω Θρομβωφιλια κ από τν Τετάρτη ασταμάτητα τις ενέσεις. 
ακουγα τόσο πολύ για αιμορραγία και τώρα που δεν έχω φοβάμαι . 
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Γεια σας κορίτσια . 
Εγω απέβαλα την Παρασκευή με φαρμακευτική αγωγή . Μου έδωσαν ένα χάπι την Τετάρτη και την Παρασκευή έβαλα κολπικά τα υπόλοιπα . Είχα έντονες κράμπες και άρχισε η αποβολή μέσα σε μια ώρα είχαν βγει όλα . Πολλά πηγματα και μετά το σάκο . Αφού βγείτε ο σάκος σταδιακά σταματούσε η αιμορραγία . 
Σημερα δεν έχω καθόλου αίμα , μόνο λίγο στο σκούπισμα .Να ανησυχώ ;
Εγώ έχω Θρομβωφιλια κ από τν Τετάρτη ασταμάτητα τις ενέσεις. 
ακουγα τόσο πολύ για αιμορραγία και τώρα που δεν έχω φοβάμαι . 
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . 

Έτσι Κ αλλιώς θα πρέπει να κάνεις χοριακη να δεις αν μηδενίσει Κ αν μέσα σε κάποιες εβδομάδες δεν μηδενίσει θα σε δει πάλι ο γυναικολόγος Κ ίσως χρειαστείς αποξεση. Όπως Κ να έχει το δεν υπάρχει κάτι που δεν λύνετε . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Έτσι Κ αλλιώς θα πρέπει να κάνεις χοριακη να δεις αν μηδενίσει Κ αν μέσα σε κάποιες εβδομάδες δεν μηδενίσει θα σε δει πάλι ο γυναικολόγος Κ ίσως χρειαστείς αποξεση. Όπως Κ να έχει το δεν υπάρχει κάτι που δεν λύνετε . 

Σε ευχαριστώ πολύ .

Μενω στο εξωτερικό κ προτιμούν να φύγει φυσικά .Ημουν 9 εβδ και το έμβρυο είχε σταματήσει η καρδιά του 6 εβδο και 5 ημέρες , αν δεν πήγαινα σε ιδιωτικό γιατρό θα το βλέπαμε στην αυχενική διαφάνεια 😔Με έστειλαν σε νοσοκομείο γτ τα ιδιωτικά δεν αναλαμβάνουν .

ελπιζω να πάνε όλα καλά . Θα μιλήσω αύριο με τη γιατρό . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elsa2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ .

Μενω στο εξωτερικό κ προτιμούν να φύγει φυσικά .Ημουν 9 εβδ και το έμβρυο είχε σταματήσει η καρδιά του 6 εβδο και 5 ημέρες , αν δεν πήγαινα σε ιδιωτικό γιατρό θα το βλέπαμε στην αυχενική διαφάνεια 😔Με έστειλαν σε νοσοκομείο γτ τα ιδιωτικά δεν αναλαμβάνουν .

ελπιζω να πάνε όλα καλά . Θα μιλήσω αύριο με τη γιατρό . 

Η μέθοδος με τα φάρμακα δεν είναι φυσική μέθοδος ακριβώς. Κ εδώ δεν την προτιμούν για τον λόγο αυτό ότι παρόλα τα φάρμακα πολλές φορές η μήτρα δεν καθαρίζει Κ χρειάζετε έτσι Κ αλλιώς αποξεση. Δηλαδή περνεις Κ τα φάρμακα κάνεις Κ την αποξεση μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Η μέθοδος με τα φάρμακα δεν είναι φυσική μέθοδος ακριβώς. Κ εδώ δεν την προτιμούν για τον λόγο αυτό ότι παρόλα τα φάρμακα πολλές φορές η μήτρα δεν καθαρίζει Κ χρειάζετε έτσι Κ αλλιώς αποξεση. Δηλαδή περνεις Κ τα φάρμακα κάνεις Κ την αποξεση μετά. 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Αυτό μου είπε κ ο γιατρός από την Ελλάδα . 
Ειναι σοκ όταν βγαίνει ο σάκος και ψυχοφθόρο . Είναι πιο ανώδυνο η απόξεση γιατί δεν βλέπεις τίποτα και είσαι σίγουρη ότι έχει καθαρίσει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Αυτό μου είπε κ ο γιατρός από την Ελλάδα . 
Ειναι σοκ όταν βγαίνει ο σάκος και ψυχοφθόρο . Είναι πιο ανώδυνο η απόξεση γιατί δεν βλέπεις τίποτα και είσαι σίγουρη ότι έχει καθαρίσει . 

Γενικά είναι σοκ μια αποβολη! Αλλά να ξέρεις ότι αυτό σημαίνει ότι μένεις έγκυος Κ σίγουρα θα ξαναμεινεις συντομα! Όπως Κ οι περισσότερες έχουν βιώσει μια αποβολή μην σου πω Κ σχεδόν όλες όσες έχουμε προσπαθήσει για παιδί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Γενικά είναι σοκ μια αποβολη! Αλλά να ξέρεις ότι αυτό σημαίνει ότι μένεις έγκυος Κ σίγουρα θα ξαναμεινεις συντομα! Όπως Κ οι περισσότερες έχουν βιώσει μια αποβολή μην σου πω Κ σχεδόν όλες όσες έχουμε προσπαθήσει για παιδί. 

Αυτό περιμένω να περάσουν οι μέρες να αρχίσουμε πάλι τις προσπάθειες για μωρακι   ! 🙏🏻Πράγματι είναι πολύ συχνό φαινόμενο δυστυχώς 😔🥺 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...