Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2024!


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Είμαι κ εγώ πολύ κοντά με εσάς! Η πητ μου ειναι 6/6 🙂. Είμαι σε δίδυμη κύηση από εξωσωματική. Marmaki είσαι απο το καφέ εξωσωματικής? Κάτι μου θυμίζει το ονομα. Έχετε κάνει κοιλίτσα εσείς??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες..μπαίνω κ γώ δειλά δειλά στη παρέα σας αφού πριν ένα χρόνο περίπου είχα μια παλινδρομη κ όσο να πεις είμαι συγκρατημένη..βέβαια καμία σχέση αυτή η εγκυμοσύνη αφού έχω κάνει ήδη αυχενική κ όλα είναι μια χαρά..μόνο ένα μικρο θεματάκι έχω με τα ποσοστά προεκλαμψίας 1/106 μου πρότεινε Σαλοσπίρ αλλά το θέμα μ είναι ότι από όταν γεννήθηκα είχα έλλειψη ενζύμου όποτε είμαι αλλεργική σε ασπιρίνη(μάλλον)..πρέπει να το σιγούρεψω με αιματολογική.έχω μπει σε σκέψεις,είχε καμία παρόμοια εμπειρία κ αν ναι τι έκανε;;;σας ευχαριστω κ εύχομαι σε όλες μας μια υγιή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα!!! Είμαι κ εγώ πολύ κοντά με εσάς! Η πητ μου ειναι 6/6 🙂. Είμαι σε δίδυμη κύηση από εξωσωματική. Marmaki είσαι απο το καφέ εξωσωματικής? Κάτι μου θυμίζει το ονομα. Έχετε κάνει κοιλίτσα εσείς??

Χεχε καλά θυμάσαι το όνομα αλλά όχι δεν είμαι από εξωσωματική, έκανα κατάψυξη ωαρίων πέρσι και γι αυτό παρακολουθούσα το θέμα της εξωσωματικής και το παρακολουθώ ακόμα δηλαδή.
Αλλά όταν προσπάθησα φυσιολογικά στον 4ο μήνα τα καταφέραμε, από τα λόγια των γιατρών ότι είμαι κοντά στην εμμηνόπαυση νόμιζα ότι θα χρειαστώ παραπάνω χρόνο.
Με το καλό @Marlina και @Avocatto !! 
Avocatto κι εμένα μου έβγαλε 1/31 για την προεκλαμψία και μου έδωσε σαλοσπιρ, είναι σχετικά χαμηλό θα έλεγα το ποσοστό σου, ναι ψαξτο με έναν αιματολόγο καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 7:11 ΜΜ, marmaki είπε:

Χεχε καλά θυμάσαι το όνομα αλλά όχι δεν είμαι από εξωσωματική, έκανα κατάψυξη ωαρίων πέρσι και γι αυτό παρακολουθούσα το θέμα της εξωσωματικής και το παρακολουθώ ακόμα δηλαδή.
Αλλά όταν προσπάθησα φυσιολογικά στον 4ο μήνα τα καταφέραμε, από τα λόγια των γιατρών ότι είμαι κοντά στην εμμηνόπαυση νόμιζα ότι θα χρειαστώ παραπάνω χρόνο.
Με το καλό @Marlina και @Avocatto !! 
Avocatto κι εμένα μου έβγαλε 1/31 για την προεκλαμψία και μου έδωσε σαλοσπιρ, είναι σχετικά χαμηλό θα έλεγα το ποσοστό σου, ναι ψαξτο με έναν αιματολόγο καλύτερα!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Τα καταφέρατε σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα μπράβο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!ήρθα κι εγώ στη παρέα σας ❤️ Περιμένουμε το δεύτερο αγοράκι μας με ΠΗΤ 13/06 αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής ο γιατρός είπε μια με δύο εβδομάδες νωρίτερα ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 6:25 ΜΜ, ZoiMou είπε:

Γεια σας κορίτσια!ήρθα κι εγώ στη παρέα σας ❤️ Περιμένουμε το δεύτερο αγοράκι μας με ΠΗΤ 13/06 αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής ο γιατρός είπε μια με δύο εβδομάδες νωρίτερα ❤️

Με το καλό να έρθει το αγοράκι σας!! Κοριτσια κάποια από εσάς που να έχει αισθανθεί το μωράκι της?? Μου είπε πριν 1 εβδομάδα ο γιατρος ότι σε λίγο θα αρχισω να τα νιώθω.. από τότε που το σκέφτομαι νιώθω Διαφορα αλλά δύσκολο να καταλάβω αν είναι είναι όντως κάτι..

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2023 at 12:53 ΠΜ, Marlina είπε:

Με το καλό να έρθει το αγοράκι σας!! Κοριτσια κάποια από εσάς που να έχει αισθανθεί το μωράκι της?? Μου είπε πριν 1 εβδομάδα ο γιατρος ότι σε λίγο θα αρχισω να τα νιώθω.. από τότε που το σκέφτομαι νιώθω Διαφορα αλλά δύσκολο να καταλάβω αν είναι είναι όντως κάτι..

Ευχαριστούμε!❤️❤️Με το καλό όλα τα μωράκια ❤️

Δεν ξέρω αν ήταν το έντερο μου αλλά προχθές σαν να φτερουγισε κάτι εκεί κάτω..Και γενικά νιώθω ένα βάρος δύο μέρες τώρα!Ότι κάτι υπάρχει ❤️

Μου φαίνεται πολύ νωρίς βέβαια.Στη πρώτη εγκυμοσύνη ένιωσα τον γιο μου την 16η εβδομαδα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα και καλή Χρονιά!! Από τα Χριστούγεννα έχω αρχίσει να νιώθω τα μωρακια❤️❤️  αύριο κλείνω την 19 εβδομάδα και σήμερα όχι μόνο ένιωσα 2 φορές κλωτσιά από τα εμβρυακια αλλά φάνηκε και στην κοιλια.  Σηκώθηκε δηλαδή λιγάκι η κοιλια σε αυτό το σημείο. Είναι δυνατόν τόσο νωρίς να φαίνεται??? Εσείς έχετε δει κάτι τέτοιο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 12:51 ΜΜ, Marlina είπε:

Κοριτσια καλησπερα και καλή Χρονιά!! Από τα Χριστούγεννα έχω αρχίσει να νιώθω τα μωρακια❤️❤️  αύριο κλείνω την 19 εβδομάδα και σήμερα όχι μόνο ένιωσα 2 φορές κλωτσιά από τα εμβρυακια αλλά φάνηκε και στην κοιλια.  Σηκώθηκε δηλαδή λιγάκι η κοιλια σε αυτό το σημείο. Είναι δυνατόν τόσο νωρίς να φαίνεται??? Εσείς έχετε δει κάτι τέτοιο?

Καλησπέρα καλή χρόνια με υγεία σε όλο το κόσμο! Εγώ είμαι 18 εβδομάδων κ το νιώθω χαμηλά στη κοιλια κάποιες φορές να κουνιέται.😻 Άμα σου πω ότι κ νωρίτερα μετά την αυχενική μ είχα νιώσει κάτι σαν δυο χτύπους πάλι χαμηλά στη κοιλια,τώρα ήταν δεν ήταν το μπεμπέ δεν ξέρω.😂 Πάντως τις τελευταίες μέρες είναι σίγουρα το μπεμπέ κ πολύ χαίρομαι γιαυτο.Από συμπτώματα πως πάτε;εμένα οι αναγούλες αρχίζουν να ελαττώνονται αρκετά αλλά έχω συχνά έντονο πονοκέφαλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Avocatto είπε:

Καλησπέρα καλή χρόνια με υγεία σε όλο το κόσμο! Εγώ είμαι 18 εβδομάδων κ το νιώθω χαμηλά στη κοιλια κάποιες φορές να κουνιέται.😻 Άμα σου πω ότι κ νωρίτερα μετά την αυχενική μ είχα νιώσει κάτι σαν δυο χτύπους πάλι χαμηλά στη κοιλια,τώρα ήταν δεν ήταν το μπεμπέ δεν ξέρω.😂 Πάντως τις τελευταίες μέρες είναι σίγουρα το μπεμπέ κ πολύ χαίρομαι γιαυτο.Από συμπτώματα πως πάτε;εμένα οι αναγούλες αρχίζουν να ελαττώνονται αρκετά αλλά έχω συχνά έντονο πονοκέφαλο.

Εγώ γενικότερα δεν ειχα ιδιαίτερα συμπτώματα εγκυμοσύνης από την αρχή. Αυτό που είναι έντονο είναι το γεγονός ότι ξεχνάω παααρα πολυ, κ κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα. Δεν μπορω να περπαταω ή να στέκομαι πολυ ωρα ορθια. Επισης περιπου 1 φορά την εβδομάδα με πιάνει μια έντονη ταχυκαρδία θα το συζητήσω με το γιατρό μου την επόμενη εβδομάδα. Πάντως νομίζω ότι όταν αρχίζεις να νιώθεις τα μωράκια υπάρχει μια σιγουριά ότι όλα είναι καλά!!! 😍😍😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!! εμείς έχουμε πητ 14/06.. Δεν έχω άλλο νινακι, είναι το πρώτο μας. Να σας ζήσουν τα λουλούδια σας όσες έχετε ήδη ένα μωράκι και όσες περίμενετε το πρώτο με το καλό να γεννηθούν. Εντομεταξύ με έχει βοηθήσει πολύ η σελίδα σε διάφορα θέματα και δεν είχα μπει να δω αν υπάρχει κάποια μανούλα που να γεννάει το 2024 και μόλις χθες το είδα και έκανα εγγραφή. Τι κάνετε πως είστε κορίτσια;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenipapak said:

Γειά σας μανούλες!! εμείς έχουμε πητ 14/06.. Δεν έχω άλλο νινακι, είναι το πρώτο μας. Να σας ζήσουν τα λουλούδια σας όσες έχετε ήδη ένα μωράκι και όσες περίμενετε το πρώτο με το καλό να γεννηθούν. Εντομεταξύ με έχει βοηθήσει πολύ η σελίδα σε διάφορα θέματα και δεν είχα μπει να δω αν υπάρχει κάποια μανούλα που να γεννάει το 2024 και μόλις χθες το είδα και έκανα εγγραφή. Τι κάνετε πως είστε κορίτσια;; 

Ιδια μέρα έχουμε ΠΗΤ (Εμένα είναι διορθωμένη για 14/06).

Εγώ πήγα προχτές για υπέρηχο, 225gr είναι το μικράκι μου . Η εγκυμοσύνη ευτυχώς πάει πολύ καλά, συμπτώματα δεν είχα ούτε και στην πρώτη, οπότε μια χαρά. Κιλά προς το παρών έχω πάρει 3, και συνεχίζουμε !

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, zouko είπε:

Ιδια μέρα έχουμε ΠΗΤ (Εμένα είναι διορθωμένη για 14/06).

Εγώ πήγα προχτές για υπέρηχο, 225gr είναι το μικράκι μου . Η εγκυμοσύνη ευτυχώς πάει πολύ καλά, συμπτώματα δεν είχα ούτε και στην πρώτη, οπότε μια χαρά. Κιλά προς το παρών έχω πάρει 3, και συνεχίζουμε !

 

Καλησπέρα και εγώ σήμερα είχα υπέρηχο. 277γρ ο μούργος... Εγώ να σου πω την αλήθεια αν το πάμε από την πρώτη ημέρα που ήρθε το πρώτο θετικό τεστ (το ανακάλυψα νωρίς λόγω πολύ σταθερής περιόδου - ήμουν 3 εβδομάδων) μέχρι σήμερα έχω πάρει 10kg. Ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν είναι. Είχα χαμηλό βάρος λόγω έντονης εργασίας και επειδή ουσιαστικά έτρωγα μόνο μια φορά την ημέρα. Οπότε όταν έμαθα την εγκυμοσύνη ξεκίνησα να τρωω τρία γεύματα, υγιεινά (όντας διαιτολόγος έκανα διατροφή στον εαυτό μου) και πήρα το πρώτο διάστημα βάρος. Τώρα είμαι 61kg, που βάση εξίσωσης είναι το Ιδανικό μου βάρος. Οπότε δεν με ανησυχεί. Είναι πολύ καλά τα κιλά που έχεις πάρει. Πολλά συγχαρητήρια 👌👌👌❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Elenipapak said:

Καλησπέρα και εγώ σήμερα είχα υπέρηχο. 277γρ ο μούργος... Εγώ να σου πω την αλήθεια αν το πάμε από την πρώτη ημέρα που ήρθε το πρώτο θετικό τεστ (το ανακάλυψα νωρίς λόγω πολύ σταθερής περιόδου - ήμουν 3 εβδομάδων) μέχρι σήμερα έχω πάρει 10kg. Ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν είναι. Είχα χαμηλό βάρος λόγω έντονης εργασίας και επειδή ουσιαστικά έτρωγα μόνο μια φορά την ημέρα. Οπότε όταν έμαθα την εγκυμοσύνη ξεκίνησα να τρωω τρία γεύματα, υγιεινά (όντας διαιτολόγος έκανα διατροφή στον εαυτό μου) και πήρα το πρώτο διάστημα βάρος. Τώρα είμαι 61kg, που βάση εξίσωσης είναι το Ιδανικό μου βάρος. Οπότε δεν με ανησυχεί. Είναι πολύ καλά τα κιλά που έχεις πάρει. Πολλά συγχαρητήρια 👌👌👌❤️❤️❤️

Μια χαρά είσαι. Αλλωστε το λένε, άλλα κιλά πρέπει να πάρει κάθε έγκυος αναλόγως το βάρος της και το ΒΜΙ.  Αφού είσαι 61 και ήσουν 51 ναι ΣΙΓΟΥΡΑ έπρεπε να πάρεις κιλα! Εγώ δεν ανησυχώ, κάπως έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη (συνολο 11 κιλά).

Με το καλό το αγοράκι σου !!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...